Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
31. aug 2009

vejulienka ja sa mam ako vždy ležala som 3 týždne v nemocke a dufam, že sa už všetko polepši a aka bola dovolenka v Portugalsku?

andrejusa
31. aug 2009

garonka
neboj, dobre dopadnú, budeme držať palce, veď už si doma, dávaš si bacha, tak klídek 😉
Ja potrebujem niečo na bolesť a chladivý gel asi nepôsobí dostatočne. Ale dik, už to radšej neriešim, lebo ma porazí.

dnes sme akurát riešili tie pohyby a neviem či som už necítila... neviete mi niekto poradiť??? prosííííím

garonka
31. aug 2009

no moja ja to neviem lebo vraj prvorodičky citia pohyby neskôr okolo 20tt ja by som už chcela aby ma koplo aspoň raz 😝

andrejusa
31. aug 2009

a tie hematologické testy a to AFP či čo budú robiť aj mne? čo to je to AFP?

garonka
31. aug 2009

hematologicke mam len ja kvôli pečeni to sa nestrachuj a afp su geneticke tie si podstupila na jednotku 😉

andrejusa
31. aug 2009

ja vieeem, možno si len namýšľam kvoli tomu, že to už tak veľmi chcem, ale to nebolo ani kopnutie, ako len také mrvenie, alebo taký jemnučký pohyb, no asi to boli len črievka 😢

aninka89
31. aug 2009

andrejusa....ja tiež neviem kedy som prvykrát pocítili pohyby ☹ Nikdy som nevedela či je to čo má byť alebo nie, až okolo 20tt som si bola istá. Hovorili mu tam ako prebieha pôrod a že hoci nič tam nerobi, je dôležité že je tam ak ho chce mamička lebo vraj majú také skúsenosti že ten otecko na mamičku pôsobi ako epidurál pretože sa cíti istejšie. A počas PN neviem ako to je

garonka
31. aug 2009

v začiatkoch vraj citiť jemne šteklenie možno to boli pohyby fíííííííííha ja sa zas načakam 😝 😀

andrejusa
31. aug 2009

ahaaaa, tak na taký pokec zavediem aj toho môjho, on nechce byť pri pôrode a ja by som chcela aby bol.

garonka
31. aug 2009

idem zatiaľ vyvenčiť havinka tak prikvitnem neskôrrrrrrrr zatim paaaa

andrejusa
31. aug 2009

garonka
ja som to tiež nečakala a možno to ani nebolo to, a len som si to vsugerovala.
Skús si ľahnúť a jemnučko si polož ruku na bruško a čakaj. Ja som tak pozerala tv a zrazu také žblnkanie, tak som hneď vypla tv, zavolala muža a čakali sme, no neviem. Dlllho som len tak ležala, úplne pokojne a potom pár krát po sebe som to zacítila 😕

aninka89
31. aug 2009

ten môj hovori že nevie či to zvládne, ale radšej sme tam išli, pretože ak nakoniec bude chcieť ísť bez toho by ho tam nepustili...... a dozvedel sa kopec vecí a kopec vecí sa ešte aj ja dozviem a všetko mu mám tlmočiť, na to s hrozne teším 😀 😀 😀

zazalienka
31. aug 2009

andrejusa ja som tiez v 16 tt hovorila sestričke že sa mi zdá že sa hýbe.. ma vysmiala že to by bol zázrak.. potom zvážnela, že sú to črevá, že sa prelievajú.. každá chceme aby sa už hýbalo.. mne sa to zdalo včera ale aj to som si nie istá.. uvidím čo bude dnes keď zaľahnem.. tatino sa mu včera prihováral, sme sa nevedeli dohodnúť, či to bude Desmoďák, alebo bude počúvať metal ako tatino.. nie, nie je vlasatý metalista a dúfam, že to tu nebude čítať, keď poviem, že speed metal je fain, a balady majú neskutočne krásne.. len ma tým týra vždy v aute.. no moje malinké nebude..

aninka89
31. aug 2009

hm.......mohli to aj byť pohyby, ak sa budú opakovať tak si budeš istá

andrejusa
31. aug 2009

jaaaj, aby to už bolo, aspoň toho 28.9 aby som vedela či to bude chlapček alebo dievčatko.

andrejusa
31. aug 2009

no ja za chvíľu zas pôjdem "počúvať" a nemôžem ani cítiť také ako ozvy srdiečka?

zazalienka
31. aug 2009

ja idem o týždeň na poradňu, možno nám krpec niečo otrčí a dúfam že to nebude pupočná šnúra.. každým dňom čakám že sa pohýbe a dá mi znamenie že je v poriadku..

andrejusa
31. aug 2009

zazi... a ty stále necítiš pohyby? myslím tak, že si si istá na 100% možno to u mňa naozaj boli len črievka, veď uvidíme zajtra a ja potom napíšem a popýtam sa

vejulienka
31. aug 2009

halo, kde ste sa vsetky stratili

zazalienka
31. aug 2009

včera sa mi to zdalo.. to nie je žblnkanie, to žblnkanie je v črevách.. ale toto bolo také zvláštne, ako keby mi volačo putovalo po bruchu ... pomaličky..

andrejusa
31. aug 2009

po bruchu ako keby nie tak hlboko vnútri, ale ako keby kúsok pod kožou? tak také som necítila 😔 , nevadí, veď to príde. A teda je to také dlhé, nie len také krátke pohyby? lebo ja som mala len také rýchle, potom nič, potom zas a tak.

zazalienka
31. aug 2009

proste jak taký malý votrelec ktorý si cestuje.. veď o týždeň ho doktor pošťuchá ultrazvukom a hneď sa pohne..

andrejusa
31. aug 2009

tak potom dáš hneď vedieť čo to bude a či sa už hýbe?

andrejusa
31. aug 2009

ja som dnes jedla "len" tri chleby a jeden zákusok, tak sa idem napapať a možno ešte prídem, ale zatiaľ pekný večer 🙂

zazalienka
31. aug 2009

no jasné, veď sa už nemôžem dočkať🙂

lenka1987
31. aug 2009

ahojte babule mm moze mi niekto poradit??, moze byt priznak aj hrozna unavaa a ze mi je stale zima

zazalienka
31. aug 2009

ahoj, môže.. ja som mávala zimnicu, deň predtým ako som si robila test tak som mala hodne nízky tlak, no a tá únava? tá sa ma drží doteraz.. ale môže byť aj toto..

lenka1987
31. aug 2009

a to na zaciatku tehotenstva som mohla aj ochoriet ze a mat horucky nie??? juj dufam ze sa to na mna nenachytalo este

zazalienka
31. aug 2009

čo sa malo na Teba nachytať?

lenka1987
31. aug 2009

spermie este by som nechcela byt tehotna neska by som ich mala dostat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre