Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
20. júl 2010

@drzkosa a on to ma vlastne nazvane 4D .... neviem, aky je rozdiel medzi 3D a 4D ale niekto mi tusim hovoril, ze na tomto sa daju skontrolovat aj nejake organy ci co..... kazdopadne zazitok to bol velky 🙂 A objednava sa tusim 3 tyzdne popredu....

drzkosa
20. júl 2010

@mimi21mimi no dakujem pekne, chcela by som aj ja ist nech vidim mrnuska maleho 🙂. Ozaj uz ste sa zhodli na nejakom mene s mm?

zuzumajko
20. júl 2010

@mirka12011 Miri je fakt strasne rozkosna!! Taky anjelik malinky 🙂 ako to zvladas s babom? ja inak tak starsne zavidim tym mamickam co maju uz babo pri sebe..neviem sa dockat ked aj to moje uz bude tuna fyzicky 🙂 nemrnka casto? a ako casto ju kojis? aj v noci sa budi? 😀 vela otazok 😅
inak neviem ci chcem aby mi brusko narastlo 😅 😀 ale inak to asi nepojde 😀 moja sestra pribrala 20 kil pocas tehotenstva, tak sa bojim ci to spravi aj to moje..i ked, ja som stale -1 kg k povodnej vahe. Kyselinu inak mavam aj tak, lebo mam chronicku gastritidu, len teraz ziadne lieky nemozem uzivat, tak sa trapim takto. Premyslam, ci nemozem tu kyselinu mat aj zo zeleza ktorym sa musim dopovat nalacno. Je to hrozne konska davka.

mirka12011
20. júl 2010

@zuzumajko nemrnka castko? co je nemrnka? 😀
papame raz za noc tak az rano cez teplo si pytame napit sa mliecka castejsie bo je smadna v tom teple...
ono ti to zbehne rychlo
a dakujem

janefonda
20. júl 2010

@mirka12011 čauko 😉 Mne tá naša blška dnes potiahla skoro 8 hodín v noci! Doteraz bolo max 7! Natálka tiež papá raz vnoci, ale prvé týždne každé tri hoďky. Postupne predlžovala intervaly 🙂
Ako sa máte?

zuzumajko
20. júl 2010

@mirka12011 plakat-neplakat=mrknat-nemrnkat 😀 sorac, som ako dilino 😅
@janefonda a ako si zvladala tie kazde tri hodiny ty? spala si aj cez den?

jjana17
20. júl 2010

@tadotami vies co manzel ide, teda od stredy ma uz dovolenku, dnes ma este poslednu 24 hodinovu sluzbu tak malemu hovorim ze dnes urcite nie, ze tata by nepustili, tak hadam posluchne,,,,ale nejako extremne sa chovania personalu nebojim mam tam znamu vsetky sestricky ci na porodnici alebo na novorodeneckom ako tak poznam a aj dokorku co ma bude rodit celkom dobre si spolu vychadzame tak to ma tak drzi pri zivote, ale poviem ti zacina mi lepkat.....uz na to stale myslim este aj to pocasie ma totalne ubija, som jak mechom prastena vcera mi teda bolo katastrofalne len som polihovala,,,,,boze a tieto noci posledne ja nic ine nerobim len chodim curat a v kuchyni sa dopujem sodou bicarbonou co mam taku strasnu kyselinu,,,,a ked sa rano zobudim tak mam z nej krce rychlo musim a ist napapat,,,jaj ha ale vydrzim tieto posledne dni

mimi21mimi
20. júl 2010

@drzkosa Dohodli, len sme to nikomu nepovedali zatial.... teda aby som bola presnejsia, mm mi povedal, ze moze byt take, ake chcem ja 😀
Vy uz mate nejake varianty?

happy8051
20. júl 2010

baby, v ktorom tyzdni ste boli na 3D/4D????

drzkosa
20. júl 2010

@mimi21mimi este nie uvidim az potom ked budem vediet ze co to je 🙂)

pepppe
20. júl 2010

@tadotami mna odrodila doktorka meno ale neviem,,,bola velmi velmi milucka,ako sestricky zo sestonedeli boli ako ktore,niektore boli fajn ine kravy.....nooo inak co ja viem,,,nepacilo sa mi ze sme nic nemohli,sa im nepacilo ked sme mali babatka na rukach a tak,,,,ze keby to videla docentka,vsak je to moje dieta,mozem si robit predsa co chcem,,som ale rada ze som doma,,vo stvrtok idem este na tu ztacku tam,,,uvidime co a ako,vcera bo,a u nas doktorka,,,mali je ok,riadne buclaty 😝

maminakatka
20. júl 2010

@drzkosa ani nevrav ,som sa vratila od lekara chora som ☹ ako naschval pred porodom ☹ na nervy .......a este to teplo k tomu a pi caj ......... sila ....kocik sme boli v Polsku kupit ,lacnejsie ako tu sa tam da dostat 🙂

drzkosa
20. júl 2010

@maminakatka uz to nejak vydrz mojaaa 🙂) budem na teba mysliet, inak a hniezdo a baldachin si kde zohnala je kraaaasny 🙂

mimi21mimi
20. júl 2010

@maminakatka aky kocik mate? my sme tiez kupovali v Polsku na tych trhoch.

mimi21mimi
20. júl 2010

@drzkosa a uz vies, kam sa objednas na ten ultrazvuk?

janefonda
20. júl 2010

@zuzumajko to sa da zvladnut, neboj 😉 Babo na zaciatku nema rozdiel medzi dnom a nocou, cize tak isto spi aj cez den ako v noci. Ja som s nou spinkavala aj cez den. To budes aj ty, lebo inak sa to neda. Navyse si kazda maminka potrebuje aj oddychnut 🙂

maminakatka
20. júl 2010

@drzkosa no vydrzim ,len si strazim ,aby teplota nebola ☹ aj to v Poslku a dakujem 🙂 vsetko sme tam nakupili a poviem ti len na kociariku sme usetrili takmer 80 eur co je myslim si ze dost 🙂

maminakatka
20. júl 2010

@mimi21mimi ajoj kukuc mam ho v albume 🙂 aj my na trhoch v Novom Targu

drzkosa
20. júl 2010

@mimi21mimi HM este rozmyslam ale spytam sa mojho mudr. este ked pojdem na poradnu...

drzkosa
20. júl 2010

@maminakatka no paráda ... to sa fakt oplati, lebo tu je to nechutne drahe ti poviem az sa mi oci pretacaju

maminakatka
20. júl 2010

@drzkosa ved to ,ze to tu prehanaju ...tu istu postielku sme videli aj tu ,co mame my ...a bez matraca tu stala okolo 110 eur a tam sa da za 40 eur sice bez baldachina a tak ,ale je to obrovsky rozdiel ..vsak ta ,co maju tu za tych 110 tiez len konstrukcia ......tam je vsetko ,co sa toho tyka lacnejsie

mimi21mimi
20. júl 2010

@maminakatka taaakze mame rovnaku znacku kocika 🙂 Len my mame cierny s bielymi kvietkami.... 🙂

mimi21mimi
20. júl 2010

@drzkosa a ty si vlastne odkial? 🙂

maminakatka
20. júl 2010

@mimi21mimi supeeeeeeeer inak viem presne ktory to bol ,len ja som nechcela cierny ,vies pre slniecko aby netahalo tak teplo ....ale v podstate ono to je jedno 🙂 super vyber bol ,a lacno ,to sa mi pacilo ....vsak kazda korunka je dobra teraz 🙂

pepppe
20. júl 2010

@janefonda a potom sa to samo napravi?ze bude spavat cez noc a cez den menej?alebo to musim ja nejako dat aby to tak bolo?

vefi89
20. júl 2010

@pepppe máte otočený režim??

mimi21mimi
20. júl 2010

@maminakatka ja som tiez nechcela cierny, ale nejako sme sa nakoniec rozhodli takto... mne sa tiez pacila ta cena a okrem toho tam vlastne k nemu uplne vsetko prislusenstvo bolo...

pepppe
20. júl 2010

@vefi89 ani nie,,ale ma to zaujima,ci sa to zmeni,lebo teraz púapavame kazde dve hodky,ci sa to potom aj postupne polepsi ze aspon kazde 4alebo 5

vefi89
20. júl 2010

@pepppe jasné, čím ďalej tým dlhšie intervaly budú 😉

pepppe
20. júl 2010

@vefi89 chvalabohu,ako niekedy vnoci prespi aj 4hodiny ale niekedy ozaj len tie dve a to ma ubija este viac 😀 teraz cez den nejako nechce zaspavat,neviem preco,ci ho nieco boli alebo jednoducho sa mu spat neche

vefi89
20. júl 2010

@pepppe a plače????lebo ak je kludný tak to je normal...ak plače, niekde je chyba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre