Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pepppe
20. júl 2010

@vefi89 on len tak pomrnkava,nie ze by nejako extra plakal,ale teraz uz spinka,,,som mu dala cumel a spi 😉

janefonda
20. júl 2010

@pepppe ono sa to u nas tak pekne samo predlzovalo, raz to boli 4 hodky, potom 5,6,7 a dnesnych 8 🙂 Snazim sa, aby sme od osmej vecera uz boli v klude, ziadna telka zapata, iba tichucka hudba. Nech nie je rusno. Vecer sa s nou uz nerozpravam ked posledny krat papa, ani ked prebalujem a potom sa ju uz snazim ulozit spinkat. Ani v noci s nou nehovorim, ked sa zobudi, len nejake slabe svetlo zapinam.... mozno to prispieva k tomu rezimu...Tento tyzden mi dokonca 5 krat zaspala sama bez nosenia, co by som teda rada dosiahla, aby bolo pravidelne. No uvidime aka bude realita 😉 A co tvoj Alexik? Ako to zvladate? Je to krasne, co mat doma take malicke babo 😵

maminakatka
20. júl 2010

@mimi21mimi presne ako pises 🙂 aj so sedackou ,so vsetkym 🙂

lubka89
20. júl 2010

ahojky maminky ako sa mate? deticky posluchaju?

tadotami
20. júl 2010

@mirka12011 no zvykli sme si.a celu noc dnes prespinkal.
@maminakatka ja som urobila tu istu chybu ze som pocuvala sproste reci.ale naozaj pokial sa budes stou kolou nalievat nemas problem s bolestou hlavy.a zatka je doslova hlien.nemozes si to zamenit s vytokom v tehu.byva sfarbeny do hneda alebo cervena.ale nie jasna krvava farba.

mirka12011
20. júl 2010

@janefonda ahoj no super ze tolko vydrzalaano na zaciatku to sme aj my mali kazde 2-3 hodky....

mirka12011
20. júl 2010

@zuzumajko aha no sem tam 😀

maminakatka
20. júl 2010

@tadotami a to mi dovolia tam kolu ? babu kola neskodi ? veim vyzeram ako blb ,ale ja fakt neviem .... aha cize to nie je ako vytok ,lebo teraz mam taky silnejsi ako inokedy a uz som stresovala ,lebo som sama doma a mm pride az rano 😝

tadotami
20. júl 2010

@maminakatka sama anesteziologicka mi to kazala s tym ze sa takto zbavim bolesti.a krpec nevyzera ze by mu uskodila.vies ze by nespal alebo bol nekludny.ved po porode ti ho len na to kojenie budu nosit.a na pooperacke tak na 2 minutky ti ho budu skusat len prikladat aby sa ti mliecko pustilo.lebo po sekcii pride trosku neskorsie.ale nemusis sa bat ze by bolo babo hladne.sestricky na novorodeneckom si poradia.ale pokial sa budes chciet neskorsie vyspat a bolo by nekludne tak ti ho zoberu aby si si oddychla.co pri spontannom porode neurobia.hned ako mozu ti tam dieta nechaju a staraj sa.

maminakatka
20. júl 2010

@tadotami aha ,cize takto to funguje a citila si nieco ?? co ja viem ? ze by s tebou hybali ,alebo cosi take ? a ukazali ti hned maleho ?

vefi89
20. júl 2010

@pepppe možno aj z toho tepla 🙂 mne už teraz nespí cez deň vôbec. od rána od siedmej do večera deviatej mi spí 4krát po 10 min. takže obchod, riadiť, variť- nehrozí 😅
@lubka89 ako sa vám darí s Tobíkom??
@mirka12011 ako sa má moja malá krásavica???tvoj nádejný zaťko posiela pusu 😀

bona
20. júl 2010

@tadotami, ja som rodila spontanne a prvu aj druhu noc bola nasa babulka na novorodeneckom oddeleni, a to mi ponukli sestricky, aby som sa poriadne dospala..a dokonca, ked som si ju uz na dalsi den chcela nechat pri sebe, ale nebola som prilis uspesna, pretoze som nejak nevedela Terezku utisit 😅 , prisla sestricka a vzala ju aj vtedy, bez akychkolvek reci..ale 4.noc sme uz zvladli..🙂

lubka89
20. júl 2010

@vefi89 ahoj no celkom dobre uz sa budime zo smiechom 🙂 je to krasne 🙂a vy ako?

drzkosa
20. júl 2010

@maminakatka no keby som mala moznost hned by som tam skocila ... ved aj tak to nepouzijes dlho... a vecicky pre miminko si kde kupovala?

mirka12011
20. júl 2010

@vefi89 ahojky no sme nervozne bo je hic k tomu sa nam cikutka este som nejedla hihi
a zatko ako sa ma? svatko 😀

maminakatka
20. júl 2010

@drzkosa ozaj sa oplati ,,,,,,,,juj to vsade ,kam sme isli do obchodu tam sme kupovali ...nemame nejaku vyhradenu znacku .-----v Polsku sa velmi neoplati oblecko ,ale zavinovacky to ano ,aj o polovicu lacnejsie ako tu

tadotami
20. júl 2010

@maminakatka ked nieco isli urobit vzdy mi najskor povedali co to bude.cely cas sa somnou anesteziologicka rozpravala a prizvukovala mi ze ak ucitim ostru bolest mam hned povedat.ale ze budem len citit ako keby somnou niekto hybal.injekcia zacala hned ucinkovat.tak do minutky.rychlo ma polahli.s takym hnedym brucho ponatierali a dali na mna plachtu.doktor mi niecim po bruchu presiel a opytal sa ma ze co citim.ja mu na to ze ako keby ma steklil jemne po bruchu a on na to ze to mi prave brucho prerezal.to som sa vazne upokojila ze nic necitim.trvalo to presne 3minuty pokial maleho vytiahli.predtym mi povedali ze budem citit take tlacenie jemnucke ze to oni ho musia posunut nizsie.urobili to 2 krat a nebolelo.hned som ho aj videla lebo mi povedali ze mam do prava otocit hlavu a setricka mi ho ukazala.potom taku pol hodku ma zasivali.nic som necitila.nakoniec mi povedali miery a doniesli mi ho az pri tvar.potom ho odniesli aby si ho obriadili.ked som bola zasita prehodili ma na postel este na operacke-stale som nic necitila a nohy som mala jak latkova babika.preniesli ma na pooperacne a tam som vlastne lezala az do dalsieho rana.operoval ma dr.brestansky a stale niekto za mnou chodil pozerat ranu,vymenit vlozku,opytat sa ci mam bolesti.asi po 2 hodinach mi povedali ze tam mozem mm zavolat a moze tam byt somnou kolko chce a nechaju tam aj maleho na chvilku.len tak ma tam nebavilo lezat tak mi casopisy priniesol a citala som si tam.rano ma previezli na sestonedelie a davali mi infuzky.potom ked dotiekli som sa pytala do sprchy.isla somnou jedna praktikantka ale sprchovala som sa sama.ona mi aj chcela pomoct ale ja som nechcela.

drzkosa
20. júl 2010

@maminakatka a kupovala si aj monitor dychu a pod? Ja som tomu moc neni naklonena

maminakatka
20. júl 2010

@tadotami pockaj cize si sla hned na intenzivku a potom na izbu .kamoska ze vraj budem 24 hodin na intenzivke a nikto ku ,mne nesmie ....ja neviem ci to u nas v Roznave je taky system ci co ............boze ja sa poser..m asi .........kurnik a cakat na to kedy to pride ☹ ked viem ,ze ma to caka ...........dakujem ti Tami za kazde slovo co pises ,lebo ja som fakt asi posero ☹

mirka12011
20. júl 2010

@maminakatka to kecate o sekcii? resp. po sekcii ja som bola po sekcii 6dni na posekciovej izbe hned pri sestrickach 😀

tadotami
20. júl 2010

@bona ono je to asi v kazdej nemocke ine.a zalezi aj od personalu.tu sa mi teda vobec nepacilo ze prvorodickam neukazali ako babo kupat.len vo vedierku ktore aj tak ziadna doma nema.a aj co sa tyka kojenia.neukazali im to tak aby to pochopili,potom mali bradavky doranane alebo cele prsniky zapalene.vela veci im nevysvetlili co bolo fakt na skodu.

maminakatka
20. júl 2010

@drzkosa nie to nemame ,len tie vysielacky ideme kupit .....jednak ten monitor dost stoji a druha vec ,dakedy davno ked sme boli male my ,nic take nebolo a tu sme ...ja si myslim ,ze je to dobra vec ,ale z druhej strany ani ja sa k tomu nepriklanam ......

maminakatka
20. júl 2010

@mirka12011 ano o tom ,spinal ☹ nebolelo ,hladam kazdy nazor ,ja sa velmi bojim toho ☹ ....ozaj

zuzumajko
20. júl 2010

@maminakatka kati a ake vysielacky idete kupit? My sme kupili za 25 euracov v IKEA. Lenze kedze som z BA, je to tuna na skok. Tie co sme my kupili maju dosah 100 metrov a naozaj sme to kupili len preto, ze svokrovci maju velky barak tak aby som nemusela stale usi natahovat 😀

drzkosa
20. júl 2010

@maminakatka no presne moj nazor, tiez to nekupujem

tadotami
20. júl 2010

@maminakatka ja som sa od strachu az triasla.vazne.24hodin som bola na intenzivke.potom ma previezli na 6stonedelie na postel.ked som sa osprchovala uz som si nelahla az ked mi isli infuzku dat.skutocne sa nemas coho bat.a ano na intenzivke mi kazali ze mozem mm zavolat,dali mu ten zeleny plast a bol tam somnou.na tej izbe sa mohol popytat co ho zaujimalo a sestricka mu na vsetko ochotne odpovedala.prisla aj sestricka z novorodeneckeho a opytala si nechceme aby nas odfotila.boli tam veeeeeelmi mile.

maminakatka
20. júl 2010

@zuzumajko fuuha philips myslim chce mm ,stoji okolo 50 eur tusim........je to vynikajuca vec , my byvame v panelaku ,ale aj kamoska to maju tiez v panelaku a nevedia si to vynachvalit 🙂 aj ked sme na navsteve u nich a mala je v spalni ,tak v obyvacke kludne sedime a ked zamrnci ,tak to hned vedia 🙂

maminakatka
20. júl 2010

@tadotami vidis ako fajne ,keby aj ten moj smel za mnou ☹ chcela by som ho mat velmi pri sebe ,aspon o tu radost sa podelit .....no u nas to zakazuju ,uvidi ma az po 24 hodinach ...akurat maleho mu ukazu .....uz to chcem mat za seobu ,lebo ja sa do porodu zblaznim asi od strachu ......ja neviem co sa deje ,ale stresujem ako male decko

zuzumajko
20. júl 2010

@tadotami ja pojdem teda asi rodit do Nitry 😀 dve kamosky mi tam rodili a hovorili ze supis..no, ale neviem ako to stihneme 😀

zuzumajko
20. júl 2010

@maminakatka no, tak premyslam aj ja..ze babo aj ked bude buvat, tak ho zacujem a ja mozem zatial porobit nieco doma alebo tak

maminakatka
20. júl 2010

@drzkosa ale co kupime urcite je odsavacka na sopliky ,ta co sa napaja na vysavac .....brutal dobra vec ,segra to maju a sopliky vie vybrat jedna radost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre