Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
23. júl 2010

@mimi21mimi to by som asi nevydrzala tu neistotu radsej pojdem na tu amnio ale v zivote som sa tak nebala

mici123
23. júl 2010

dakujem babule 🙂 no dufam, ze sa ku vam coskoro oficialne pridam 🙂

mimi21mimi
23. júl 2010

@janefonda Noo tak ja jej to skusim vysvetlit 😀 ze teraz by to mala celkom fajn.... v stredu uz mam poradnu v nemocnici, tak dovtedy by si to mohla rozmysliet 🙂
Takze podla teba ziadne zarucene urychlovace porodu nie su? 😀 Nemusim experimentovat?

@drzkosa Treba mysliet pozitivne a ono to urcite dopadne dobre.... ja som mala tiez na zaciatku tehu problemy, dokonca mi doktor po tyzdni v nemocke (v 7 tt ) povedal, ze plod je mrtvy a teraz v brusku veselo vyvadza.... esteze som vtedy nedala na jeho rady a nesla na kyret. Ale mne dost pomohla znama, kt. je liecitelka.. nie kazdy veri takymto ludom, ale v mojom pripade mala pravdu.

drzkosa
23. júl 2010

@mimi21mimi hmmm ano ved ja uz myslim len na to aby som mala prec stresy a ze nech mam potvrdene ze je miminko zdrave, prvy krat sa takto bojim o malicke co rastie vo mne , ani som nespala riadne .. ved asi to poznas ... A kde je ta liecitelka?

lucika1988
23. júl 2010

ahooojky ako sa mate? mne je smutno pretože nemožem byt doma na svk s našim ocinkom ktory preraba byt a ja tu musim len necinne sediet a až od materskej možem ist domkov a bojiim sa či to všetko stihnem pripravit kym pride Natalka na svet

zibritka
23. júl 2010

@mici123 držím palec, vydrž ešte týždeň a v lekárni si pýtaj test, ktorý sa robí ešte pred vynechaním menzesu... ja som zistila, že som tehotná, keď mi na dovolenke prišlo na večer ale brutálne špatne a potom mi prestali chutiť cigarety a začala som cítiť komplet všetky smrady, vône, pachy a neviem ešte čo... bvudúci týždeň idem na prvé sono, tak som zvedavá 😅

maminakatka
23. júl 2010

@mimi21mimi nema chut teraz 🙂?

bleee
23. júl 2010

ahoj kocky, som prvykrat tehotna a mam tak trochu zapchu. A bojim sa tlacit na WC, aby som nahodou neublizila babetku... 😕 mate niekto podobnu skusenost? moze sa tlacit?

barbora87
23. júl 2010

@bleee Ahojky presne ten problem som mala asi do4.mesiaca...no casto zalezi co papas a beries aj vitaminy?

lulu4
23. júl 2010

KOCKY NOVE BABATKO: Jjana17 dnes o 15:57 porodila ale namiesto Šimonka sa im narodilo dievčatko Laura s mierami 3615g a 52cm.... Gratulujeeeem...

@jjana17 srdecne ti blahozelam, nech ste co najskor domka 🙂

lenocka84
23. júl 2010

@jjana17 gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

@lulu4 aj tebe sa to uz krati

lulu4
23. júl 2010

@lenocka84 no ani nevrav Leni ved uz budem teraz cely august napato cakat ze kedy to pride 😀

lenocka84
23. júl 2010

@lulu4 sak uz aby to bolo nie?

lulu4
23. júl 2010

@lenocka84 ale ved ano, ja sa strasne na drobca uz tesim... nech je uz medzi nami a v teple vlacit to brusisko je to dost zataz a aspon keby nohy nepuchli ale co narobim... v utorok posledna poradna u mojej gynekolog. som zvedava co mi povie ale uz maleho dobre dole citim je hlavickou dole otoceny a uz tam mam obcas dobre tlaky sa mi uz az zle chodi....

lenocka84
23. júl 2010

@lulu4 uz len trosku a mas ho doma
len aby to nebolo dievcatako ako u janky

lulu4
23. júl 2010

@lenocka84 tak ja ti neviem teraz uz neviem comu verit lebo z tej Janky som dobre mimo, som to hned mm hovorila a on ostal kukat ako puk, ze coooo???
vsak co bude to bude... nehnevali by sme sa hlavne nech sme zdravi... ale tak ocakavame chlapca, sme nanho pripraveni

lenocka84
23. júl 2010

@lulu4 to sme boli aj my, ked sa ma sestricka pytala na mena, tak som nahlasila len chlapcenske, a ona ze aj dievcenske, a ja nemame, ale ze musime mat, ze ked som bebola na odbed plodovej
tak ja ze zavolam muzovi a ze poviem
ale to uz nebol cas

lulu4
23. júl 2010

@lenocka84 coze to fakt Leni? to som nevedela ze chcu vediet aj aj pri porode, ja ze len to pohlavie co cakate co zapisu do tehu knizky... tak to je sila.. to musim mm povedat...

lenocka84
23. júl 2010

@lulu4 to sa ta na sale bude pytat, kvoli zapisu do matriky

janefonda
23. júl 2010

@jjana17 blahoželááááááám!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 hlavne zdravíčko vám prajem!!! 😵

tadotami
23. júl 2010

@lulu4 ty kokso to vazne?neni to simon ale laura?ty brdo a tak som dnes na nu myslela.malinke nase.idem jej napisat hned.uz som zvedava na krpatu.a vyvolali jej porod ci sama isla ta krpata?ja som taka rada ze su ok.lucka este si na teba pockam.jeeeeeeeeeej ze laura.chichi tak to nema chybu.9 mesiacov jej hovoria ze chlapcisko to bude a je to princezna.tak toto poznam z prveho porodu.do poslednej sekundy to mal byt samuel a skoro som skolabovala ked povedali dievca.no ja mam dost.

lulu4
23. júl 2010

@tadotami to vazne aj u teba to tak bolo? ze ti tvrdili ze chalan a bola baba? ja neveriiim.. ved ja som z tej spravy stale v soku... prepac ze pisem tak neskoro ale robila som tu nepecenu piskotovu tortu pre mm k jeho zajtrajsim meninam a hlavne mam uz tak opuchnute po celom dni nohy ze vyzera ako 100 kilova zenska 😠 idem sa osprchovat a mm nech mi ich pekne natrie chladivym gelom...
a k Janke este by som zabudla nerodila spontanne ze jej dali dnes tu tabletku nejaku a potom jej uz zacali bolesti mi pisala este okolo obeda ze ma take bolesti zatial ako pri silnejsej MS, ze uvidi ako bude dalej... ale ze sa dal ten porod zvladnut, hlavne ze ju krpana nepotrapila dlho.. to je dobre...

lulu4
23. júl 2010

@tadotami a ako sa mate s krpcom? ako ti preziva tepla, asi blba otazka ved kazdemu je asi zle aj babatkam... spinkava ti dobre... a nekojis ho teda, mas to zakazane od toho krvacania, davate umele mliecko? a ako Tamarka kocikuje braceka?

happy8051
23. júl 2010

caute baby.... no Janka gratulujeeeem, mam trochu sok ci je nieco take mozneee🙂

mimi21mimi
23. júl 2010

@maminakatka skor si myslim ze sa boji.... ale prave ma nasral jaaaaaj zas nebudem spat 😖

mimi21mimi
23. júl 2010

@jjana17 Jani, gratulujeeeeeem .... to muselo byt prekvapko 😉

riag
23. júl 2010

@jjana17 Jani Gratulujem! Vela zdravicka prajem. Ale vidim,ze ste mali velke prekvapko 😀 Huraaaaa budu copy 🙂

riag
23. júl 2010

@lulu4 cau lula.No,k tej Janke.To je neuveritelne,ze v dobe modernej techniky sa to stane.Ale,vsetko moze byt omylne.V zivote taky maly bordelik nezaskodi 🙂 Dufam,ze nema vsetko modre........(Ak ano ,to neva.Nie je to dolezite.) 🙂

lulu4
23. júl 2010

@riag no ja som z tej Jankinej spravy vykolajena,tak musela byt aj ona a to poriadne.to ja by som sa asi opytala dokiho ci sa nepomylil?tak ten zivot je ozaj same prekvapko.co viem mala aj dost neutralnych veciciek kupenych,ale ako pises to je najmenej,dolezite je zdravicko.a co vas maly huncut,ako sa ma?

tadotami
24. júl 2010

@lulu4 fakt nam to pri tamarke pri kazdom sone hovorili.a je pravda ze pred porodom sa ta pytaju na mena pre chlapca aj dievca.aj mna sa pytali a tiez som pre dievca nemala.tak som si vymyslela adrianu.mliecko si odstrekujem a davam mu cez den moje a v noci davam nutrilon.je to tak na nervy lebo mlieka mam dost ale v noci sa fakt potrebujemvyspat.a jemu horucavy vobec nevadia.nie je nervozny z toho.co je fakt zaujimave.a dokaze aj 4 a pol hodky spinkat.mame sa teda celkom ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre