Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
26. júl 2010

@tadotami 😀 nooo nejako rychlo.... a do skoly sa uz tesi?

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi o.k napisem ti presny datum q vasej babike dohovor 🙂 no ja radsej nech pije doma ,nie preto ,ale tak v meste minie ovela viac ....vsak mame tolko kamaratov ,ze jeden plat by nestacil ..a aspon sa mozu zhovadit tu 🙂 kde nik nevidi 🙂

tadotami
26. júl 2010

@maminakatka jazva je v pohode.neboli ma.nemozem este stale kojit ale aj tak niekedy zhresim.lebo ze viacrodicky to mavaju ze vtedy viac maternica zacne pracovat.
@mimi21mimi momentalne je jej aj skola ukradnuta.len ju somariny zaujimaju.

mataz
26. júl 2010

ahojte, neviem sice ako sa pridat, ale aj ja patrim medzi vas...som prvy krat tehotna, vystrasena, schudnuta, ale tesiaca sa na male....som v 17. tyzdni...je tu niekto z BB s terminom v januari 2011???

lulu4
26. júl 2010

@mimi21mimi jaj moja tak veru uz by ti to mohlo tento tyzden aj vyjst,ved po poradni daj urcite vediet.ja mam akturat zajt.poslednu poradnu u svojej gyndy,tak som zvedava,lebo som sa neotvarala nic.nespominala ze by mohol prist skor,ved sa uz na buduci tyzd.budem musiet do nemocky objed.na 1poradnu som zvedava co mi tam povedia.

lubka89
26. júl 2010

ahojte baby ako sa tu mate?

lulu4
26. júl 2010

@maminakatka a kedy uz budes vediet ze ostavas v nemocke,kedy sa dohodnete?no ja uz prezivam ako sa da,kruhy pod ocami z nespavosti,bradavky ma strasne bolia ani dotknut sa ich,na rukach,teda okolo prstov,na dlaniach a zapastiach sa vyhadzujem,take male pupienky,tak som zvedava co mi povie zajt.na poradni.

lulu4
26. júl 2010

@janefonda ahoj moja,si zlata,ze sa zaujimas ako sa mame?ale tak vies ako je to ku koncu uz len vydrzat🙂 v posteli sa mi uz neda nijako lezat,z toho prameni aj moja unava ale nemam to ako dospat,opuchaju mi dost clenky ale nastastie moc a tĺak boli dobre,ved zajtra ma caka posled.poradna mojej a bude mi 1krat robit aj ten kardiotokograf,cize tie pasy co sa robia v nemocke.uvidime kedy sa Vladik vypyta von.len ma teraz par dni stvu na rukach oko prstov.na zapastiach,take drobne vyrazky.chvilu svrbia potom zas nic,som na nete citala ze mozu byt pocas tehu,potom zmiznu,len sa bojim aby to nemalosuvis s pecenou.chcem to uz dobojovat ako doteraz nech je vsetko fajn.inak videla som v dmke to vrecko s ceresnov.kostkami cosi ho spominala ale to sa asi neoplati kupovat dopredu ze.ked neviem ci ho budem potrebovat?

jofka161
26. júl 2010

@lulu4 ano som este v na zaciatocku, ako vidim ja ze teba to za chvilu caka a v auguste mas kedy termin..? a tak isto si prvo rodicka? a ak sa mozem spytat odkial si?
🙂

lulu4
26. júl 2010

@jofka161 ahoj,no si sice na zaciatku ale ono sa to pekne rychlo. rozbehne.ked si kliknes na moju dfoto tam mam odkial som aj kedy mam termin a sama som zvedava do kedy malicky vydrzi v brusku

maminakatka
26. júl 2010

@lulu4 dnes uz budem vediet kedy ,aj sa bojim aj tesim ,ale tento tyzden bude na svte maly Sam 🙂 tie kruhy mam aj ja a cela som nejaka vyhadzana ,asi su to potnicky ,alebo co ...otvorena som sice len na spicku prsta ,ale aj tak je to jedno ,kedze maly ide cisarskym ...o 13:00 budem vediet podrobnosti ,tak ked dojdem domov urcite Vam tu napisem 🙂

lulu4
26. júl 2010

@lubka89 ahoj teba som tu dlho nevidela,ty sa pochval ako sTobikom ake robi pokroky?

jofka161
26. júl 2010

@lulu4 tak to ty dzrim palceky aby to rychlo zbehlo ja mam teraz tok¨lko vybavovacky a nic sa mi nechce dnes som uz od 4 rana hore nevedela som spat a musela som nieco zjest a to bolo zle ze som dostala chut na esicka a nemala som ich doma hned rano ked sa manzel zobudil musel mi ich ist kupit .......

lulu4
26. júl 2010

@maminakatka. Kati ja mam uz teraz take pocity ze aj sa bojim aj tesim.urcite nam daj vediet kedy bude ten den D.

maminakatka
26. júl 2010

@lulu4 nebojkaj dam ,ale ved uz aj tebe sa to krati a bude tu maly Vladko 🙂

maminakatka
26. júl 2010

@lulu4 teda verim ,ze bude Samko ,kedze nasej Janke dali taketo prekvapko ,ze Laurinku 🙂

lulu4
26. júl 2010

@jofka161 dakujem.to ta este vselijake chute popadnu pocas tehu.pockaj takto ku koncu to sa uz neda spavat vobec,babu uz vadi kazda poloha.skusim si pospat teraz ci to vyjde.drz sa a pekne tehulkovanie

jofka161
26. júl 2010

@lulu4 dakujem a uz teraz sa tesim na nove chute ...... aj ty sa drz 🙂

lulu4
26. júl 2010

@maminakatka ale tak ona mala celkovo blbu dokinu,ved stale na nu nadavala,inak na zaciatku jej tusim aj hovorila dievca,potom to zmenila na chlapca a vidis je to predsa dievca.ja sa strasne tesim na nasho Vladika tak hadam ziadne prekvapko nebude🙂

lubka89
26. júl 2010

@lulu4 no ani som tu dlho nebola .... tobino je coraz velike cidielko 🙂

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka ja tusim zakazem mojmu a jeho kamaratom fotit sa 😀 😀 😀 nech to ani nevidim..... jaaaj o chvilku uz mas tu poradnu.... drzim palceky a som strasne zvedavaaaaa!

mimi21mimi
26. júl 2010

@lulu4 no dufam, ze ta objednaju skor ako mna... ja idem v stredu na prvu poradnu do nemocky a zacinam 39tt vtedy.... moj dr nikdy nikomu nic nepovie, vsetko sa treba pytat, ale tak co my prvorodicky vieme, co sa mame pytat?

tinka1987
26. júl 2010

ahojte, chcem vás poprosiť o radu, som v 9.týžnia užívam utrogestan a ráno som našla troška výtok. Myslíte, že si môžem nasadiť masť Canesten. Čítala som,že v tehotenstve sa objavuje dosť infekcií. Lekára mám na dva týždne preč. Tak mi prosím poraďte-. ďakujem

janinna11
26. júl 2010

@tinka1987 Ahoj Tinka, myslim, ze mozes v pohode pouzit canesten, ja som mala cca v druhom mesiaci podobne problemy a bez opytania som pouzila canesten mast a pri dalsej kontrole som sa jednoducho na to opytala doktroa a povedal, ze je to ok. Takze ak mas neprijemne svrbenie or nieco podobne, canesten je fakt ulavou. Ale urcite to povedz doktorovi pri dalsej kontrole. Pa 🙂

tinka1987
26. júl 2010

@janinna11 Ďakujem 🙂

lulu4
26. júl 2010

@mimi21mimi tak oni doktori su sami o sebe zvlastny,ja by som tu moju nemenila ani svet,je znama,chodi po vselijakych konferenciach,vystupuje v telev.diskusiach a pod.a tiez toho moc sama od seba nenahovorí.ja sa vzdy pytam na krcok ako sme na tom,na vahu a polohu babatka,ona mi este na zaciatku poved.ze keby nebolo vsetko oki ze mi povie.inak ty mas dobre neskoro 1poradnu v nemocke,co su slahnuti?

lulu4
26. júl 2010

@janinna11 no ahoj minule som na teba akurat myslela ze ci je s tebou vsetko oki,ked sa uz ani neukazes?co mas nove,uz prerobili co mali,ako znasas pomaly koniec tehu?

maminakatka
26. júl 2010

ved to ,ze mala blbu tu lekarku nejak 🙂) verim ti ,ze sa tesis moja 🙂

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi heh no ti poviem ,opiju sa ako dive prasata tomu ver 🙂 a rodim v piatok ,cize nech su pri mne vsetci svaty 😨

maminakatka
26. júl 2010

caute baby 🙂 rodim v piatok ,cize drzte mi palce ,starsne sa bojim ,uz som si aj poplakala ☹ ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre