Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
27. júl 2010

@tadotami nooo to je teda pristup... ked si zaplatis, tak je dobre ale inak na hovno, ako tak citam. Ja pojdem na obycajnu izbu. Uz to, ze si chcem zaplatit epiduralku je dost, nieto este nadstandart... tych par dni nejako vydrzime. Svokra pozna vrchnu sestru na sestonedeli, tak snad to pomoze 🙂

tadotami
27. júl 2010

@mimi21mimi no to urcite pomoze.ved ked si zratas co vsetko by si si mala zaplatit tak to mas ako v granthoteli dovolenku.

mirka12011
27. júl 2010

@mimi21mimi no tak sup sup 😀

mirka12011
27. júl 2010

@liv1 moja zlata ako sa mas?
Vsetko OK?
Mala este nechce ist von? nech vydrzi este min 2tt 😅

happy8051
27. júl 2010

caute kocky, ako sa mate? dnes som zacala prat veci pre babatko... nejako sa mi teraz vlecu dni, predtym to islo rychlejsie...

mimi21mimi
27. júl 2010

@tadotami presne to ma napadlo.... tych 35 euro na noc sa neplati ani v penzionoch v Tatrach, co som ocovi pozerala na dovolenku. 😠

@mirka12011 nooo ja by som aj bola za... len malej sa tusim prestalo chciet... a mm mi s tym nechce pomoct 🙄

maminakatka
27. júl 2010

@mimi21mimi ano nadstandard 🙂

maminakatka
27. júl 2010

@tadotami no vidis a tu needovolia ziadny kontakt tych 24 hodin ☹ a maminka moja mala 43 ked sa mi narodila sestricka mala 🙂 v podstate ako moja ,lebo ja som mala 19 🙂

maminakatka
27. júl 2010

baby idem ja na interne ,tak potom sa Vam ozvem ...inak tu je nadstandard myslim 13 eur -obnasa to postel ,postielku 😀 , chladnicku ,sprchu ,wc ,televizor a to ,ze navsteva moze ist na izbu kedykolvek 🙂

maminakatka
27. júl 2010

@tadotami prosim ta Tami ,ked ti robili spinal ,robili ti ak klystir ,ci ako sa to vola ? lebo toto ma fakt zaujima 😝 😝 😝 😝 😝

tadotami
27. júl 2010

@maminakatka ano robili.je to potrebne.ale aj tak nebudes moct nic jest skoro cely den takze ako do teba daju mydlovu vodu tak aj mydlova voda z teba pojde von.

mimi21mimi
27. júl 2010

@maminakatka to nejako malo stoji - 13 euro :-O u nas tusim 33 alebo 35!

66zuzanka77
27. júl 2010

Ahojte kočky. My čakáme naše prvé babo veľmi sa naňho tešíme a je to už 20 tt .Mam strach lebo pociťujem pichanie v podbrušíí a boľavé treslá neviem či je to iba záťaž nato že som nášho drobčeka začala citiť a až teraz mi začalo rasť bruško nemohli by ste mi poradiť či to je normálna bolesť a strach? Ďakujeem 😅

mimi21mimi
27. júl 2010

Baby, zuzumajko sa stale nikomu neozvala?

riag
27. júl 2010

@66zuzanka77 Ahojky 🙂 strach je uplne prirodzeny...Bolest ktoru opisujes je pravdepodobne v norme,ale uplne najlepsie je zavolat alebo zajst k doktorovi a pohovorit si o tom aby si si bola ista,ze je to v pohode 🙂 To je pre budicu maminku velmi dolezite....byt pozitivne naladena.

riag
27. júl 2010

@maminakatka katka mne nerobili.....

liv1
27. júl 2010

miri, mimi sme ok stale v nemocke koli tomu lieku proti tvrdnutiu ktory sa nemoze brat doma len v nemocke. Ale snad za tyzden domov, potom nech este tyzden vydrzi no a potom to uz necham na nu 🙂. Ale nevadilo by mi porodit aj na zaciatku 38tt🙂. Ako sa vy mate? Obcas vas citam, skoda ze cez mobil si ani tie fotky nemozem pozriet a celkovo to dlho trva.

mimi21mimi
27. júl 2010

@liv1 Ty neberies obycajne magnezko? Ved tie lieky proti tvrdnutiu ti mozu davat len kym nezacnes 37 tt... a to uz mas za par.... teda aspon mne tak hovorili, ked som mala problemy s tvrdnutim bruska.

66zuzanka77
27. júl 2010

ahojte 😵 aj mňa picha sem tam v podbrušku a je to už 20tt.neviem či to je tým že babetko rastie..

66zuzanka77
27. júl 2010

ano ďakujem je to v norme a zajtra idem k svojej lekarke tak uvidim čo a ako mam mi totiž robiť sono tak sa tešim ale aj dosť bojím ☹ Som aj dosť nervozna poslednú dobu ale je to spôsobene všetko tym napetím či je všeko ok. a ty ako máš baby alebo ho ešte len túžobne očakavaš?Ďakujem inak 😅

riag
27. júl 2010

@66zuzanka77 otazka je asi pre mna🙂 ...mam 7 tyzdnoveho syna 🙂 mozes to vidiet v mojom pase ked kliknes na foto🙂 Nemusis sa bat,podla tt uz mas vsetky dolezite testy za sebou a predpokladam,ze vsetko je OK.Tak sa uvolni a zacni si tehulkovanie uzivat (ubehne to ako voda a mozno ti to potom bude aj chybat 😀) Bolest v podbrusku je vacsinou sposobena rastom maternice...

maminakatka
27. júl 2010

caute baby vsetky testy o.k .....v piatok rodim ,tak drzte ozaj palce ........strasne sa bojim

riag
27. júl 2010

@maminakatka Kati 🙂 neboj sa! Je cas zacat sa tesit,je to nadherny zazitok,zvlast pri sekcii v spinaly 🙂 Ja a aj tadotami sme ti hovorili,ze je to super....drzim palceky!

maminakatka
27. júl 2010

@riag dakujem ,ked ja sa bojim ,lebo som v zivote ani v nemocnici nebola,nikdym i nic nesili ,ani nic podobne...ale zaroven sa tesim ,len ma stve ,ze budem sama na celu tu radost

liv1
27. júl 2010

mimi beriem aj salbutamol, aj mi ho chcu za tyzden skusit vysadit, ked budem koncit ten 36tt. Ale babam ktore sa otvaraju to tu davaju aj do konca 37tt. Ja sa zatial neotvaram tak uvidime a beriem len polovicnu davku. Blbe je fakt to ze sa to nemoze brat doma koli vedlajsim ucinkom (busenie atd.) od 37+0 sa babo povazuje za donosene tak preto asi davaju tie lieky az dovtedy.

66zuzanka77
27. júl 2010

@riag ano ta otázka bola pre teba 😅 no jasne jasnee ale tak aj tak ten strach je neopísateľný... Neviem ani prečo keď testy a tie vyšetrenia vyšli v pohodičke a ty ked si bola tehotna citila si sa taka ťažka a boleli ťa slabiny? čo ti chutilo najviac? 😵

riag
27. júl 2010

@66zuzanka77 zuzi tazka som sa necitila,slabiny ma neboleli.....ale casto som mala slabe krce ako pri menstruacii a obcas take pichnutia,velmi podobne tomu ked som mala cystu na vajecniku.A chute? zmrzlina a sladkosti co pred tehu absolutne 🙂

janefonda
27. júl 2010

@lulu4 ahoj, no uz to dobojujes neboj. 😉 To vrecko je super, nie len na to co som spominala, ale napr. mne sa po porode v nemocke zasekol nerv na krku a sestricka mi priniesla to vrecko teplucke a prilozila som si to na to miesto a super to pomohlo. cize je si to neviem vynachvalit. A planujem aj v zime ak bude kosa, zohrejem ho a supnem malej pod deku a bude jej to tam nejaky cas udrzovat teplucko 😉 ozaj nevies co je s Liv? ako sa maju?

janefonda
27. júl 2010

no o liv som si prave precitala, asi som slepa ci co 😀 😀

@liv1 ako sa mate?

riag
27. júl 2010

@maminakatka rozumiem Ti.Skoda ze manzel nemoze byt s Tebou.....pokial ide o zdravotnictvo a sluzby s nim spojene musi SK vela dohanat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre