Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

happy8051
28. júl 2010

@lulu4 tesim sa velmi na 4D 🙂 len dufam, ze bude Natalka spravne otocena, aby sme co najviac videli... kocik este nemame, lebo momentalne nie je skladom, ale do konca septembra bude isto...
z vybavicky mi chyba este chyba fusak, hruba deka, jednorazove plienky a potom uz take detaily ako lieh, sudocrem a take blbosti 🙂 a veci pre mna do porodky, ale do hainburgu netreba skoro nic a pre babo vobec nic 🙂

s plienkami som sa rozhodla zatial tak, ze jednorazovky budem davat malej na noc a ked sa pojde von... aj ked neviem, ci nakoniec pri nich neskoncime, ak to bude nezvladnutelne mnozstvo klasickych denne 🙂 na to pridem asi az ked pride na lamanie chleba 🙂 ale priebezne som rozhodnuta pre jednorazovky minimalne...

dnes mi prisli klasicke plienky, vyzereaju kvalitne, ceska vyroba, 1euro kus. 60 mame...
tebe sa to uz krati a mne sa zda ze sa cas nehybe vobec 🙂

lulu4
28. júl 2010

@happy8051 no to neovplyvnis ako budes mat malinku natocenu ale tak prajem aby sa vam ukazala v plnej krase, nech si to uzijete 😀 to ako ja vcera to bola sila som bola na tom CTG monitore prvy krat to take dva pasy ti zapnu na brucho jeden vyssie ten monitoruje cinnost maternice ci nie su kontrakcie a druhy tak pod brusko nizsie ten monitoruje cinnost srdiecka babatka a do ruky mi dala taky spinac ze vzdy ked ucitim pohyby babatka jej to mam stlacit ten gombik si mala vidiet ved maly bol ako besny az mi to uz bolo blbe som jej to pomaly kadzu druhu minutu stlacala a to potom na tom pristroji to jeho kopnutie take hrozne zvuky vydavalo... a to som na tom bola 30 min. napojena a dokina sa potom cudovala ze ake sidielko mate v brusku ze ledva sa dala ta cinnost srdiecka zmonitorovat lebo ked prilis kope im to potom dobre ten pristroj nevie vyhodnotit... 😀 tak mam tam riadneho huncuta maleho 😀
s tymi plienkami ja by som si popri tych vsetkych povinnostiach co budeme mat pri malom babatku a este aj starostlivost o domacnost a vsetko uz netrufla na latkove plienky ja som len tak cca 15 kusov objednala na odgrgnutie a tak pod hlavicku ale budem davat jednorazovky pampersky... este mam par kusov tych flanelovych hrubsich s motivmi krasnymi farebnymi tak tie budem pouzivat aj ako osusku po kupkani tie dobre saju vodu...ved uvidis ako to budes zvladat k jednorazovkam sa da vzdy prejst pri najhorsom...
tak daj potom vediet ako dopadlo 4D som zvedava...

maminakatka
28. júl 2010

@tadotami krasne 🙂 vidis to ,dufam ,ze natrafim na mile sestricky a personal 🙂 ze budu ku mne mily a dobry ,lebo prave to potrebujem ...

maminakatka
28. júl 2010

@lulu4 ano moja zajtra idem lezat a v piatok ma rezu 🙂 moj uz dostal poucenie ,ze nech nezabudne babam dat vediet ,ze sme o.k a nech Vam da aj fotku ....tak hadam sa nestelí prv ,než urobi to ,co ma 🙂 aj tak som nahnevana ,lebo ja vobec neuznavam take ceremonie opit sa a pod . .....inak ako sa citis ,vsetko o.k ? a ozaj predoperacne uz mam ,vcera mi robili a aj na are som uz bola

maminakatka
28. júl 2010

@tadotami tami tak vidis presne tak stresujem ako si pisala mimi ☹ hadam to prebehne bez problemov a budem s laskou spominat a radostou ...mna tiez strasila a strasi kamoska ako si budem buchat hlavu o stenu od bolesti ,ze to sa nedalo vydrzat ...a pod .

tadotami
28. júl 2010

@maminakatka nepocuvaj sproste reci.uvidis ze to zvladnes.potom len mavnes rukou ako ja.ale vazne ked uz budes na 6stonedeli a aj ta trochu nieco bude boliet musis sa postavit na nohy a nemysliet na nic ine ako sa rychlo dat dokopy.ked aj nieco zaboli alebo ta trochu pichne zavri oci a povedz si ze to este asi stale nie je ta bolest o ktorej ti vsetci davali "zarucene"info.budem na teba mysliet.aspon takto ta podporim.do 3 minut uz budes babinko pocut a potom ti je jedno nech si robia uz s tebou co len chcu.ved uz mas dieta a si mama.

maminakatka
28. júl 2010

@tadotami dakujem 🙂

mimi21mimi
28. júl 2010

@tadotami tak ale teda u teba mi to pripadalo ukazkove... ako z nejakej optimistickej knizky, ked som to citala 🙂
Ja sa kvoli porodu nejako moc nestresujem, jedine dnes, ked som mala poradnu v nemocnici, tak mi to doslo a pocitila som strach.... ale to je asi normalne.

lulu4
28. júl 2010

@mimi21mimi takze uz mas tu prvu poradnu v nemocke za sebou, tak co ti povedali, neotvaras sa, krcok drzi pokope? fuuha ale ozaj neskoro si mala v nemocke tu poradnu prvu az nechapem... ja idem zajtra volat do nemocky lebo mi moja dokina vcera povedala ze ma uz tento tyzden musia objednat aby som buduci uz isla na prvu poradnu... ze tu sa nesmie uz vynechat ani jeden tyzden...

lulu4
28. júl 2010

@tadotami ty vies tak krasne povzbudzovat ked to clovek cita az mu je dobre na dusi a to nejdem ja na ten cisarak ale Katka ale dobre to padne... veru vsetci naokolo vedia cloveka len vystrasit a to je vsetko.... a ako sa ma Tadeasko? co Tamarku este nepreslo kocikovanie a staranie sa o maleho braceka? a ty ako si na tom, uz dufam, ze to krvacanie ustupilo a nie je take rapidne?

mimi21mimi
28. júl 2010

@lulu4 Ja som im tiez volala v 36tt ale tak.... to je u nas aasi take cudne... povedali mi, ze epiduralku a manzela pri porode staci nahlasit pri prijme, ze popredu netreba. Otvaram sa len na spicku prsta a mala ma 3,6 kg (alebo im zblbol ultrazvuk, lebo mam male brucho na to) 😀
jaaaaj uz aby to bolo za mnou....
nemas z porodu strach este?

lulu4
28. júl 2010

@mimi21mimi no tak to ti zahlasili teda dobru vahu malej.. ale tak nikdy nevies, kamoska tiez nemala velke brucho ked isla rodit a mala sa jej nejako do krizov ukladala ci co ze sa jej nevyduvalo brusko dopredu, ty si na tom asi podobne...
pred porodom na prijme staci nahlasit epidural a otca pri porode to je aky veget u vas v TT az nechapem... lebo tu sme boli s mm na skoleni ak chce byt pri porode uz sme aj ten poplatok zaplatili tych 16,60 Eur a ak pojdem teraz na tie poradne do nemocky si musim aj toho anesteziologa vybavit na epidural, ist tam, da mi nejake papiere vyplnit a potom ist zaplatit tych 106 Eur do pokladne... takze tu vsetko popredu treba na to nas varovali...
no co sa tyka strachu, tak uz take mierna nervozita je predsa clovek nevie co ho caka, sice ma opisy z kazdej strany ale tak zazit to na vlastnej kozi je vzdy ine... nech nam tie porody hlavne rychlo zbehnu, nech nas nase babatka dlho netrapia

mimi21mimi
28. júl 2010

@lulu4 Nooo ved vsade treba to skolenie a vysetrenie u anesteziologa, len tuto u nas tusim na to kaslu.... a ta nasa krpata aj ma predpoklady byt velika, lebo my s mm sme mali obaja skoro 4,5 kg (tolko to snad nebude) 😀
a uz vies, co vlastne treba vybavit u anesteziologa? Dufam, ze to odo mna nebudu chciet vsetko tesne pred porodom. 😕

lulu4
28. júl 2010

@mimi21mimi ale tak hadam zase nebude mat ta vasa kočka az cez 4 kg... ja som mala 3200g pri narodeni a mm mal 3600g takze uvidime kam to dotiahne nas maly krpcek...
u anesteziologa co viem tak aspon tu je to tak ze ked tam prides ti daju vyplnit milion papierov kde musis presne uviest svoje choroby, operacie prekonane a tak podobne aby vedeli potom kolko davky ti mozu dat... a este ten lekar ku ktoremu tam budem chodit na poradnu mi musi odobrat krv a to by malo byt vsetko...

mimi21mimi
28. júl 2010

@lulu4 tak to je dost veci, ktore treba :-/ dufam ze neskoncim bez epi.... to by som veru nechcela....
a ked uz ma mala teraz tolko, tak by som ju mala rychlo porodit, nech tie styri kila nedobehne 😀

lulu4
28. júl 2010

@mimi21mimi ale tak ked to tak maju vymyslene tak musia vediet co robia, tak asi krv odoberu az pred porodom na mieste tak ked sa chce vysledky z krvi vedia byt riadne rychlo... a tie papiere neviem kedy ti nieco take daju vyplnit a ci vobec... u vas to moze byt ine ale anesteziolog by mal vediet o zdravotnom stave pacienta o jeho vahe, vyske, tlaku, chorobach lebo to je ako pri operacii aj tam to nemoze len tak pichnut...

maminakatka
28. júl 2010

baby lucim sa ,drzte palce ,.....ak sa bude dat zajtra sa este ozvem z nemocnice ...ak dovolia notebook
.....bojim sa ,ale nech je to uz za mnou..dakujem za vsetky povzbudive slova ,myslite na mna prosim ...cmuk Vam

nelynka
28. júl 2010

ahojte zienky, prepacte ze sa vam sem vtierat ale potrebujem radu..neviete co znamena v tehotenskom preukaze pri kolonke plodova voda pismenko N?
velmi pekne vam dakujem

dugyna
28. júl 2010

@lulu4 ahoj lulu ako sa mas?🙂

timejkaa
28. júl 2010

Ahojte, pripájam sa k vám 🙂)
Síce trošku skôr ako som čakala a trošku ma to aj zarazilo, ale teším sa 🙂)
Termín mám na 13.apríla.. To som sa preľakla či to nie je piatok 🙂)

Neviete kedy sa dá čo najskôr zistiť, či to bude chlapec alebo dievča a či náhodou nebudú dve? 🙂)

dugyna
28. júl 2010

@timejkaa daj si www.geneton.sk a vitaj🙂

carinthia21
29. júl 2010

@katka.mina
To ti zisti najlepsie lekar, je na to specialny ultrazvuk, kde lekar zmeria velkost babatka a podla toho urci

carinthia21
29. júl 2010

Ahojte, je tu daka TEHULKA ZIJUCA V RAKUSKU? Ak ano, mozte sa mi ozvat aj na Facebook: Michaela Bošáková

lulu4
29. júl 2010

@dugyna
Ahoj Dugy,ak si vsimnes ten cas kedy ti odpisujem tak je to jasne.neda sa mi uz spavat,len tak po 2-3hod.v noci,akoby som uz mala babo na svete sa chova moj organizmus🙂ako som si vecer lahla do postele mala som strasne pichanie dole v posve,som sa zlakla ci sa maly tlaci von alebo co.ale po pol hodke to preslo.v utor.som bola na posled.poradni u svojej.maly ma krasnych 2679g.len mi brala krv na pecen.testy,lebo ma svrbieva cele telo najma na vecer tak cakam vysledky,ak by boĺi zle nasadzuju lieky ci vydrzat uz len?a co Miska nespinka dnes v noci?inak ten prispevok v julovkach oKramaroch bol otras.hadam ja budem mat ine skusenosti.drzkajte sa

timejkaa
29. júl 2010

Neestrašte.. Ja chcem mať dieťa Slováka a bojím sa po tom čo čítam o naších pôrodniciach ísť rodiť na Slovensko..

mimi21mimi
29. júl 2010

@lulu4 Noo ale v podstate tie veci, ktore pises, by mali byt zapisane aj v tehu knizke.... alebo nie? 🙂

00matula
29. júl 2010

@lulu4 ahoj lulu, prepac, ale citam tu, ze ta svrbi cele telo...ja mam tiez ten isty problem, no nezacal mi v tehotenstve ale mam to uz asi 10 rokov...v mojom pripade ide o chronicku mechanicku zihlavku a musim uzivat antihistaminika aj pocas tehu...neviem ako bude po porode🙂 .....dufam ze ti tie testy dopadnu dobre a mozno to mas len z toho ako sa ti natahuje koza. Skus sa viac nakremovat, alebo povedz tvojmu obvodnemu aby ti predpisal krem Excipial U je aj krem aj emulzia. Moze byt, ze si aj viac nervozna z bliziaceho sa terminu, ci vsetko dobre dopadne atd...

mimi21mimi
29. júl 2010

@lulu4 inak s tym svrbenim... jedna baba to mala v nemocnici, ked som lezala na rizikovom a to jej babo tlacilo na pecen....

lulu4
29. júl 2010

@00matula no ja si myslim ze to bude tym ze mi babo tlaci na pecen... ale tak co narobim uz budem musiet asi len vydrzat lebo lieky na to v tom pripade nedaju ved cakam na tie vysledky stale mi nevolali ako slubili tak uvidime... ale ty to poznas sama na sebe je to des, strasne neprijemne teraz sa mi uz moc ani neda kvoli brusku v noci spavat ale vcera ma tak lamalo na spanok sa mi uz aj zivalo a nic z toho lebo ma celu noc vsetko svrbelo...ozaj ten posledny mesiac si mamicka najviac vytrpi a je to pravda, ale je to pre nasich drobcov, tak co by sme nespravili

@mimi21mimi ja si tiez myslim ze je to tym ze tlaci na pecen, ved cakam tie vysledky krvi a stale nic... no co sa tyka tych udajov o tebe, tak ano vyska, vaha, prekonane choroby su tam ale v malom mnozstve, neviem co vsetko davaju oni vyplnat na tych papieroch ale musia mat vsetko podchytene nic tam netreba zamlcat lebo tam nejde o fazulky ale o zivot... tak neviem... ale mozno u vas to staci, potom ti uz len tu krv zoberu na rychlo ked tam prides a bude... tazko povedat... ved uvidis ked pride tvoj den D a co zatial sa malej nechce von?

lulu4
29. júl 2010

@carinthia21 no mas pravdu tych 130 dni ti zbehne ako voda ani sa nenazdas, dovtedy budete riesit byvanie, vybavicku pre drobca a jedno s druhym... u mna akoby sa II. trimester zastavil cas ale potom to uz zase islo velmi rychlo... tak drzim palce nech je tehulkovanie prijemne a bez komplikacii...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre