Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
2. sep 2009

andrejuška ja som tuuuuuuuuuuuuuuuu som tu zakukovala a tu nikto a aha vidim teba

fiha čo sa stalooooooooo?

andrejusa
2. sep 2009

ahoooj, moja poraď čo robiť,,, teraz som bola na wecku a na tolaleťáku som mala také ako výtok zmiešaný so slabohnedou krvou, niečo podbné, ako keď začína mrška, ale menej samozrejme, čo mám robiť? ja som sa v posledných dňoch hrozne stresovala, mohla som niečo tým spôsobiť? jejda čo teraz, ja som nervozna

garonka
2. sep 2009

a toaleťak je biely? lebo su i take čo su recyklovane s neviem čím a na ňom občas vidieť zvyšky papiera do červenej farby ja som sa tak raz dva vyplašila, pokiaľ nekrvacaš by to nemalo byť zle ale skus zavolať na gyndu, či je to dobre alebo zle, mne doktorka vravela, že mam volať hneď jak sa mi nebude hocičo pozdávať.

môže to byť aj zo stresu, skus viac relaxovať a myslieť na krasne veci viem je to ťažke i ja mam stresy a dosť sa bojím aby sa mi nepohoršilo lebo včera ma tak nafukovalo neviem z čoho 😠

andrejusa
2. sep 2009

nie, aj mňa už vydesil pár krát taký farebný papier a už kupujeme len biely... toho výtoku bolo dosť veľa a v tom zmiešaná tá krv či čo, také svetlohnedé... idem tam volať a dám vedeť, ale teraz som bola druhý raz na wecku a nemala som už nič...

idem volať a dám vedeť, drž palce

garonka
2. sep 2009

moja skus sa radšej opytať že čo to je len buď v kľude neboj sa, a daj vedieť čo ti povedali

andrejusa
2. sep 2009

stále je tam obsadené... skúšam ďalej. Od dnes nemám rodičov, rozhodla som sa... toto je len kvoli sresom

andrejusa
2. sep 2009

hups preklep stresom som myslela

garonka
2. sep 2009

moja a čo zas vyviedli? aspoň mamina by mohla pomahať veď si tehotna, a stresy nam škodia, neboj dovolaš sa tam, a teraz si nebola na wecku? či maš ten výtok? alebo či nemaš podraždenu maternicu,

andrejusa
2. sep 2009

ešte stále ho mám, menej, ale stále. Dnes je tam dr. od 12hod, asi sadám na bus a idem.
Písala som si so segrou o všetkom čo ma štve a jej sa to zdá normálne. Nuž, sme tak vychované... ale najlepšie je, že mama ocovi vraj ani nepovedala, čo sa deje, takže nemám slov... vraj by ho to naštvalo...
´jasné, radšej nech sa moji milovaný rodičia nehádajú, len nech nikoho nebolí hlava... skončila som s nimi

garonka
2. sep 2009

u nas je to zas take že mamina sama ponuka pomoc aj z posledneho da a to mam ešte brata a sestru, ale oco? ten nepomôže ani sebe prepija svoje peniažky, prizvukujem to su jeho peniaze, nie spoločne s maminou, je sebec no čo budem hovoriť, a najlepšie ako sa vyjadril, on neda ani korunu lebo mame sa pozviechať sami. Ale keď som u nich aspoň sa mu pozdravím ale aby sme viedli nejaky rozhovor to ťažko.

tak kratko robí doktor? a stále nikto nedvíha? veď i sestrička poradí, aspoň moja ano.

andrejusa
2. sep 2009

dnes vraj od 12h do 17h, tak tam asi radšej idem a nech sa radšej zbytočne preveziem, ako by sa niečo malo stať.
Môj otec nepije, ale logiku majú rovnakú s tvojim. On má svoje a mamine sú mamine. ok, moja mama nemá navyše, ale mali by sa porozprávať a dohodnúť, nie? nechápem ich a nikdy ani nepochopím.

garicka
2. sep 2009

čaute baby 😉

garonka
2. sep 2009

toto iste je i u našich našťastie moja aspoň trocha da, ale oco? vôbec to su jeho a hotovo, a ak sa zideme u mamy všetci či na obede, alebo len tak hneď mame na druhy deň vykrikuje že nam robí hostiny, a on nieje milionar hlavna vec, že každý niečo prinesieme tak on to somar nevidí joj keď ho už mam tak nazvať. A jasne, mama všetko financovala zo svojho, jeho kreditky sa nedotkla ale on ma svoju hlavu a hotovo.

no moja skus sa previezť neboj sa nebude to nič strašne len je lepšie mať istotu aby sa ti nepohoršilo a aby babenku bolo dobre. Daj mi vedieť ako si dopadla, ja tu budem cely deň. 🙂

garonka
2. sep 2009

gariiiiiiiiiiiii sevas, kde sa tulaš? 😀

garicka
2. sep 2009

ahojky, a vy ste kde včera všetky boli? bolo mi tu smutno, a ešte keď čítam že sa takto musíme trápiť tak je mi ešte smutnejšie a som nasratá na to že nie je ochota pomôcť ani vlastným deťom...

garicka
2. sep 2009

andrejuska

ja som mala taký posledný výtok aj s krvou (trošku) posledne týždeň pred serklážou, hneď som vzala ascorutin ale trval len deň. a potom prišiel ešte jeden ale to som sa asi len podráždila, lebo sme skúšali ťuťu muťu na konček (sexík zakázaný) tak som sa vtedy veľmi vyľakala, bolo to tak v 21 tt

garonka
2. sep 2009

tak ja som včera bola u maminky šunky vyvaľovať a aj mi navarila mňam tekvicový prívarok a zapekanu tekvicu ktoru do seba ladujem teraz 😀 tak som šla s drahym do optimy, som chcela niečo normalne na seba keď bude chladnejšie niečo voľne a ako na diabla mali same habity a pre tehotne otrasne veci, nakoniec som v C a A našla trištvrťový pulovrik na brušku voľny ale stal ma 20 € hrešila som ako pes, a ešte rifle som chcela ale to asi nabuduce tie stali 1200 sk neskutočne ceny a strašne handry

garonka
2. sep 2009

no a ja sa sexu nejak bojím furt odkladam, a vidím na drahom ako by chcel ale ten môj strach brzdí 😔

andrejusa
2. sep 2009

garicka... takže mám radšej hneď utekať k dr, hej? bus mi ide za pol hoďku
po tomto bude muž našich totálne neznášať, posledné dni som len revala a stresovala sa aký sú hlúpi

baby ja vás tak ľúbim ako ma utešujete

garicka
2. sep 2009

tie ceny sú hrozné, ja asi pôjdem na svetrík pozrieť do sekáča na hlavnú alebo na mlynskú... na mlynskej v sekáči majú (alebo mali, už som tam dávno nebola) veľký a dobrý výber pre bábätká, lebo ja tu mám na malého veci čo sme dostali už na tak 1 - 2 ročky a na novorodeniatko nič.... ☹

však aj ja to na mojom vidím, ja by som vydržala až do konca januára ale jak na neho kuknem, tak ho utešujem že už len 5 mesiace treba vydržať 😀 , tak ten vraždiaci pohľad ti neprajem 😀

garicka
2. sep 2009

sndrejuska

pre istotu choď ak to neprestáva, a ak tam vládzeš dôjsť. máš chápavého lekára? veď to robíš pre malinké aby bolo zdravučké a podľa mňa radšejsa prejsť zbytočne ako keby si musela niekedy v noci behať na pohotovosť, možno ti povie že máš len ležať a žiadne stresy (keby sa to dalo, že?) a možno ti dá aj ascorutin. držím pršteky

garonka
2. sep 2009

andrejuška

sme tehuľky a držíme spolu a nechceme aby sa niečo zle stalo, neboj bude dobre nestresuj moja,

ja už len fotku si musím dať aby ste ma konečne videli, len ten kľučik USB nie a nie najsť tak sa cvaknem sama to budem jak prišera 😀

andrejusa
2. sep 2009

mám fantastického lekára. Od dnes fakt žiadne stresy, ale niekedy sa to skutočne nedá, potom napíšem ako som dopadla. Hádam ma nepošle do nemocky... ten ascorutim bereš aj ty? nieje to nebezpečné?

garicka
2. sep 2009

garonka
už sa teším na fotku, tak inak sa píše, ak vidím komu 🙂

garonka
2. sep 2009

no vidíš že lekara maš užasneho tak to ma byť, neboj, nakoniec to nebude nič hrozne a do nemocky by ťa poslal keby si krvacala. Nie ja neberiem ascorutim, chvalabohu, ja mam tie hluposti na pečeň a magne B6 na tlak 🙂

garonka
2. sep 2009

gari

veď toto a dnes zas vypadol net, a minule cely softvare v notebooku už som riadne penila 😀

na mlynskej je ten anglicky sekač ja tam zakuknem v piatok si vyhodím z kopytka trocha, len nie na babenko budem kupovať ale na seba niečo lebo nejak sa bojím malemu ešte niečo kupiť 😅

garicka
2. sep 2009

ascorutin som brala do 17 tt 3 x po 2 a potom po jednej keď som mala to krvavé špinenie, brala ho ja kamoška, on by nemal škodiť v tehu je na cievy a beriem ho aj pri mrche keď veľmi krvácam...

garicka
2. sep 2009

ja sa tam chystám v pondelok, lebo idem aj tak ku dokimu tak využijem to keby náhodou prišla kontrola 😀

garonka
2. sep 2009

a dokiho maš kde? v Šaci? tam sa budem trepať v pondelok na gastro budu mi robiť odbery no som strašne zvedavaaaaaaaaa 😒

garicka
2. sep 2009

ja idem na KVP na kontrolu s cukrom a do šace idem vo štvrtok na ten tehu cukor a aj na ultrazvuk a v piatok idem k mojmu do turne, len som nazlostená lebo nemal voľný termín a tak tam musím stepovať od rána pol siedmej do pol osmej pokým si sadnem v čakárni.... ☹

kedy si bola naposledy na tých gastrotestoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre