Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
4. aug 2010

@mimi21mimi tak to nepoznam ,......ja som dnes uz aj plakala ,ale co neurobim pre maleho ..co uz ,len vytrpiet ,zatnut zuby a pozret na babatko len tak sa to da .... inak som strasne unavena ,som v nemocnici na intenzivke lezala 3 dni a total som zoslabla ...a este teraz doma fungovat ziadna slava .....zadelit cas na varenie,pranie,zehlenie ,maly ....moja ale inak som stastna velmi ,vsak to uvidis ten skvely pocit mat rodinu a ten moj mi vela pomaha ,nemenila by som ho za nic 🙂

mimi21mimi
4. aug 2010

@maminakatka tak to je super, ze mas v manzelovi oporu! 🙂 ten kremik maju v DM drogerii.. to je jedna s tych ich znaciek a ani to vela nestalo.

maminakatka
4. aug 2010

@mimi21mimi to ano 😀 ......aha no skusim pozriet 🙂 moja idem ja psinkat ,lebo uz nevidim na oci ,som zehlila dnes dve hodky 😝 ......peknu nocku a pekne snicky aj nasej nevesticke v brusku 😅

dugyna
4. aug 2010

@maminakatka na bradavky je najlepsi z dmky ta babylove mast na bradavky je to vlastne lanonim,pomoze ti uvidis babatko ju moze papat.a stoji do 2eur.asi si cisarskym kup si na ranu mast contractubey gel a natieraj 3x denne aspon mesiac.a vetraj ranu cize odporucam nadalej nosit tie sietove poporodne nohavicky.na mlieko homeopatika ricinus comunis ch 5, 3x5guliciek,pit vela tekutin. A cez den maleho krmit kazde 3h.od polnoci ho nechas spinkat az sa sam zobudi. Inak treba budit kazde 3h.

mimi21mimi
4. aug 2010

@maminakatka aj Vam pekne sny a nech maly spinka co najviac v noci 🙂

mimi21mimi
5. aug 2010

Ahoj... asi tu nie je nikto takto skoro rano hm???? Ja som hore uz od pol piatej, inak som sa celu noc budila ☹ 😠

tadotami
5. aug 2010

@maminakatka cooooooo?clovece ty vies cloveka vystrasit.ale hlavne ze ste v poriadku.fuuuuu to som si vydychla.aj ja som si po prvom porode povedala nikdy viac a vidis.skoro po 7 rokoch som to riskla zase.velmi rychlo na vsetko zabudnes.ale mohlo to byt tym stresom a ze si sa bala.vynervovala si sa este predtym.som rada ze ste ok.a s bradavkami mam aj ja galibu.tadeas si ich pomylil zo zuvackou.miesto mlieka mi tecie krv.ked sa prisaje bolest citim az v pate.dr mi kazal framykoinom natierat.no ale nezda sa mi ze to pomaha.trva to uz viac ako tyzden.mast ktoru ty spominas mam tiez a nezabera.dokonca nezabera ani tolko ospevovana mast z dm-ka.

tadotami
5. aug 2010

@dugyna dugy tie homeopatika na mlieko dostanem kupit v lekarni alebo v nejakej specializovanej predajni?

elko69
5. aug 2010

@mimi21mimi a ty si sa zblaznila??co nehajas ked mozes este???????????????????

mimi21mimi
5. aug 2010

@elko69 sa nedalo nejako 😖 ja by som aj rada spala...... a to som sa bola o pol 11 v noci prechadzat, nech dobre spim 😀

elko69
5. aug 2010

rozoberate kremy na bradavky??ja mam ten avent krem na bradavky a v porodnici kedy s amaly ucil sat som ho pouzivala amusim povedat ze mne velmi vyhovoval a neboleli ma nai bradavky a teraz uz vie ako tak papat takze pohoda ani ho uz nepouzivam skoro vobec...

elko69
5. aug 2010

@mimi21mimi to uz sa asi pomaly pripravujes n amaterstvo 🙂

mimi21mimi
5. aug 2010

@elko69 keby radsej rychlo, lebo uz ma to fakt nebavi cele noci sa budit pre nic.... pripadne nespat aaaaaaaaaaaa

elko69
5. aug 2010

@mimi21mimi no mas pravdu takto budes nespat aspon kvoli malinkej 😉

mimi21mimi
5. aug 2010

@elko69 saaaaak to... aspon to bude mat nejaky zmysel... takto len chodim po byte a nic nerobim... pripadne cez den sa chcem hadat s kazdym, kto mi pride do cesty.... to su asi tie posledne dni 😠

elko69
5. aug 2010

@mimi21mimi hehe tak to neviem ja som to nemala :D

mimi21mimi
5. aug 2010

@elko69 jasne, teba obisli posledne dni 😀 ty si rodila skor 😝

elko69
5. aug 2010

@mimi21mimi no mozno to bude aj tym 🙂

tadotami
5. aug 2010

ahojte kocandy.som tu na skok.boli sme si v nemocke pre monitor dychu.konecne budem kludne spavat.dokonca nam dr povedala ze ho kludne mozem nechat spinkat na brusku bez toho ze by som ho mala stale na ociach.juj super pocit.

mimi21mimi
5. aug 2010

@tadotami aky mas monitor? ten na plienku alebo do postielky?

00matula
5. aug 2010

@smileface7 ahoj, tak vitaj medzi nami 🙂)) uz Ti tu babulky co to popisali, tak snad mi ostava drzat palceky, nech mas krasne tehotenstvo a aby ti to rychlo ubehlo 🙂

00matula
5. aug 2010

@mimi21mimi ahoj, tak som este doma 🙂 idem o5 v sobotu rano...ale uz mam aspon krcok len 1cm ale otvorena stale len na prst...Dnes bola zas rychla poradna...v cakarni nikoho, jedna mamicka akurat vo vnutri...Uz aby ta mala chcela ist von... A co ty? ako?

00matula
5. aug 2010

@lulu4 to teda neni bohvieco...to do akej nemocky chodis? Ty sa nebojis sama takto chodievat do poradne??? Ja som uz do nemocky zacala s mojim chodit, aj s taskou pre istotu...Nikdy nevies, kedy to moze prist..co ak by ti praskla po ceste voda, hm? A manzel si moze na teba vziat ocr-ku...ked som bola v 1.poradni, tak 2 mamicky v mojom termine hned aj hospitalizovali, co isli rodit, nemala by si to podcenit.

00matula
5. aug 2010

@tadotami ahoj, to sa ta chcem spytat, v ktorej nemocke si bola? ..Pocula som uz daco o tom, ze v porodnici poziacavju monitory, ale nejak som tomu neverila....🙂 Je to pravda? aj sa za to plati nieco? Ja sice uz prenasam, ale hadam by sa zislo nieco take, ked sa da 🙂

tadotami
5. aug 2010

@mimi21mimi babysanse2 sme si pozicali.je to s 2 platnami a do postielky.ja som hlavne na noc chcela aby som mohla kludne spat.
@00matula u nas v nitre.na pol roka sa plati poplatok 34,50eura a bez problemov na novorodeneckom zapoziciavaju.

maminakatka
5. aug 2010

@dugyna dakujem moja velmi pekne za dobre rady 🙂

maminakatka
5. aug 2010

@tadotami tami tak ja som sa dostala uz do stadia ,ze musim prikrmovat notrilonom comfort maleho ,lebo mi vysaje oba prsniky ☹ snazim sa zo vsetkych sil kojit ,zatnem zuby ,ale aj tak ho mam malo a on place

riag
5. aug 2010

@jjana17 no Jani ja som bola v soku s Vami 😕 Ale,strasne som zvedava Ty si bola na 3D?

riag
5. aug 2010

@dugyna Ano, Dugy drzi to hlavicku dobre......

lulu4
5. aug 2010

@riag ahojky ako sa mas a hlavne ako malicky? co mate nove, ake pokroky?

@tadotami monitor je urcite dobra vec... ved prave za ten kludny spanok to stoji, my sme nakoniec kupili ten angelcare za super cenu sme zohnali za 100 EUR uplne novy.. a ked nebudem casom potrebovat tak predam... ako sa ma Tadeasko?

@maminakatka este raz gratulujem k Samkovi, takze papa o sto sest ze ani mliecka mu nie je dost? tak co spravis aby nebol hladny tak musis dokrmovat, skus tie homeopatika este na tvorbu mliecka co ti dugyna spominala, uvidis ci to zaberie... ako casto sa ti v noci budi na papanie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre