Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
9. aug 2010

@lulu4 hm tiez si na nu spomeniem... dufam ze je ok, prajem jej to.....
Inak dnes tu je pekne mrtvo 🙂

lulu4
9. aug 2010

@solinkarka ahoj a co bolo v tvojom pripade babatko neplanovane ked sa netesis? ako chapem tvoju zivotnu situaciu byt bez prace nie je sranda lebo len poskladat zakladnu vybavicku pre babo zhltne vela penazi... naozaj neviem na co mas narok, kedze nepoberas podporu ani nepracujes tak nejake socialne davky tam su urcite a ak si slobodna mamicka tak aj tam dava stat nejaky prispevok este... skus stranku socialnej poistovne a www.upsvar.sk - urad prace socialnych veci a rodiny.... tam by si mala najst podrobne info... drzim palce aby tehulkovanie prebehlo bez problemov a aby sa vyriesila aj tvoja situacia s financiami aby si sa mohla tesit

lulu4
9. aug 2010

@drzkosa uz sem chodila len mimi a matula ktore boli uz teraz v termine, sice matula uz prenasala myslim par dni kedze tu dnes nie je tak neviem mozno uz aj porodila ved sa nam hadam ozve... uz sem nema kto chodit vies ako mamicky sa staraju o babatka uz nie je tolko casu ja si este uzivam posledne dni ked sa da len tak ponevierat po nete ale to sa coskoro skonci 😀

lulu4
9. aug 2010

@vefi89 jeeejha aku mate hezku fotecku s krpcom 😀 no este som stale kinderko to je co? brusko mam este stale dost hore, ved sa ani zohybat neviem ked upratujem... lebo mam pocit ze mam maleho priamo pod rebrami... neviem v stredu mam dalsiu poradnu v nemocke tak som zvedava co nove ci sa otvaram ci nie.... a co vy ako sa mate?

drzkosa
9. aug 2010

@lulu4 ano presne tak mamicky uz nemaju cas ale citala som vas takze tu pribudli nove mamicky a velmi sa tesim ze su vsetky ok 🙂) a snad sa sem tam tu ukazu nech nam daju skusenosti 🙂 Nemas strach z porodu?

janefonda
9. aug 2010

@lulu4 len si ešte pekne užívaj tehu! 🙂 Inak aj ja mám len podložku na prebalovanie a som spokojná. Je nepremokavá, čiže aj keď sa mi malá pociká pri prebalovaní len ju utriem a hotovo 😅 Mám ju položenú na stole a prebalovací pult je hneď na svete 😉

janefonda
9. aug 2010

@drzkosa teším sa z vás, že tie výsledky sú dobré!!! Taaak a teraz sa už len pekne chystaj na mamičkovanie 😵

drzkosa
9. aug 2010

@janefonda dakujem ti velmi pekne, ano som kludnejsia a po tych stresoch dufam ze pride slniecko a do konca tehu sa budem len tesit 🙂)

lulu4
9. aug 2010

@drzkosa no tie tehulky co sem pisavali a uz su mamickami zalozili novu temu je to v sekcii babatka a vola sa prvy krat tehotne uz mamickami tak tam si vsetky pisu o radostiach a starostiach s drobcami .... takze potom sa tam aj ja pridam urcite...
a tu zase pribudnu nove prvy krat tehotne... musi sa to tu obmienat... ci sa nebojim porodu? no uz som nervoznejsia lebo clovek nevie ako to pride a hlavne kedy... ci odide hlienova zatka, ci odtecie plodovka, ci pridu iba kontrakcie a hlavne by som si to zelala cez den nie v noci neviem preco aj manzelovi som hovorila nech sa narodi poobede ze by to bolo super... ale tak az takto si rozkazat nedokazem... tak sa nechame prekvapit 😵

drzkosa
9. aug 2010

@lulu4 no ano to sa ten strach stupnuje, no tak ti budem drzat palce nech to je cez den 🙂

lulu4
9. aug 2010

@janefonda ahoj, veru veru uzivam si aj ked nespavam poriadne lebo to nejde a citam po nociach knihy ale uzivam si aj tak tie posledne dni ved este dohovaram malemu ze ma este cas tak po 20tom by mi to uz aj vyhovovalo ale nech este pekne vydrzi... ved je stale dost vysoko akoby pod rebrami ani zohynat sa neviem vobec...
a ta podlozka ja si myslim ze to uplne staci lebo nie je na pevno a mozes ju dat kam chces a hlavne ako pises ze ked sa pocika utries a je to... no co ako sa ma mala slecna? co nove vam nachystala ako prekvapko, ci s malym dietatom je kazdy den iny a kazdy den prekvapko ze? ako sa citis ako mamicka, uzivas si materstvo? je to asi praca na plny uvazok ze?

janefonda
9. aug 2010

@lulu4 ako vravíš práca na plný úväzok, ale krásna!!! V piatok sme boli na očkovaní, tak sme dva dni teplotovali, ale už je dobre 😉 Krpaňa sa nám budí každé ráno s úsmevom, čo je nádherné 😵 😵 len keby to nebolo o 5:30 😀 😀 😀 ale spinká už krásne zhruba od 20:00-22:00 zapí a ťahá do 5:30- 6:00...čo je super 😉 Meria už 61 cm a váži 5150g.Miluje si cumlať svoju ručičku, to je hračka číslo 1. 😉

lulu4
9. aug 2010

@janefonda heh tak objavila super hracku a ani si ju kupovat nemusela 😀 ved pockaj ked objavi nozky to este len bude to ziadne ponozky nevydrzia vsetky bude stahovat z noziek a davat ich do pusy... na tom sa tak vzdy smejem ked to vidim u kamoskinej dcerke... ockovanie to je hroza pre deti ta teplota vzdy vyskoci ale hlavne ze to prejde a ako sa drzala na ockovani neplakala? a co davas potom od teplotky na znizenie? to vam uz paradne prespi to sa aj ty vyspis juuuj take intervaly to sa uz da... ale zo zaciatku to je tazsie... a cez den este spinka ci uz moc nechce a hlavne si vyzaduje tvoju pozornost?

bubulacik
9. aug 2010

Ahojte, potrebujem poradit isla som teraz do sprchy a na nohavickach som mala krv nie vela ale dost som sa zlakla a pobolieva ma v podbrusku mate stym daka skusenot co mam spravit mam ist na pohotovost alebo mam este pockat?

janefonda
9. aug 2010

@bubulacik nečakať a šmykaj na pohotovosť! V tomto štádiu tehu by si rozhodne nemala mať špinenie! Radšej planý poplach ako niečo zanedbať!!!!

janefonda
9. aug 2010

@lulu4 no pozornosť si slečna vyžaduje, už sa aj rozprávame krásne spolu...vieme huuuu, oooo, uuuu,aaaaa.... 😉 Očkovanie je za nami, teplotku mala max 38,1 čo som namerala. Doktor povedal, že ak bude nad 38,5 máme dať čípok, ale takú sme nemali čiže sa za dva dni pekne sama z toho dostala. Samotný vpich ju nebolel, to ani nemrnkla až keď začal dávať tú látku dnu, to sa pichá do stehenného svalu a to ju štipkalo. Ešte nám vravel, že ak nebude chcieť hýbať tou nožičkou nemáme sa doma zlaknúť, že to ju len bolí ten sval, že to prejde. Ale nič také sa nedialo. Kopala o sto šesť tak ako vždy 😀 z kočíka jej stále len nohy trčia dohora, tak usilovne trénuje. Neznáša byť na brušku, to vydrží tak 30 sekúnd a máme ródeo... Ale hlavičku si aj bez toho krásne drží, to vidím keď ju mám na rukách ako ju už sama drží a otáča a obdivuje všetko 😉 😉 😉 A spinkanie je super, cez deň spinká už pomenej, ale tak to je normálne. Som rada, že už takto krásne odlišuje noc odo dňa!

lulu4
9. aug 2010

@janefonda jeeej tak to robi Natalka krasne pokroky, ked uz sleduje okolity svet a dviha hlavicku a dzavoce si.. to musia byt krasne okamihy... je velmi dobre ze uz ma takyto krasny rezim ze odlisuje den a noc... to je super aj pre teba.. vela deti sa to tak skoro nevie naucit... sikulka ta tvoja potom... tiez sa uz tesim na nasho drobca co nam prinesie ale asi najviac som zvedava ako bude vyzerat a na koho z nas dvoch s mm sa bude viacej podobat 🙂

lulu4
9. aug 2010

@bubulacik tiez som toho nazoru ze teraz v tvojom tyzdni tehu som nepocula o takomto nahlom krvacani tak sa s tym nezahravaj a ani neuvazuj nad tym ci ist na pohotovost, jednoznacne chod co najskor... drzim palce a daj nam vediet ako si dopadla...

janefonda
9. aug 2010

@lulu4 nám každý vraví inak, že na koho sa podobá.Ja to neviem vôbec povedať že na koho je 😕 ale tak vždy poviem, že po oboch veď je naša 😵 čoskoro si už budeš aj ty užívať drobčeka. Je to krásne keď sa malá vykecáva.Dnes rečnila s motýlikom čo má na hrazdičke 🙂 Som sa na ňu musela ísť normálne pozrieť , že čo ju tak zaujalo 🙂

lenocka84
9. aug 2010

@bubulacik na tvojom mieste by som sla, ja som to mala 34tt+1d a rodila som

lulu4
9. aug 2010

@janefonda to je ake zlate ked si najde nejaku zabavku alebo nejaky bod co ju zaujme a potom sa po svojom vykecava, no kamoskina 9 mes. dcerka ta uz riadne volume pridava ked si dzavoce... juuuj to ked zacne nema konca kraja 🙂
veru velmi sa uz tesim na drobceka ale aj sa bojim porodu aby vsetko dobre dopadlo... tak strasne by som chcela rodit cez den nie v noci snad sa mi to splni... mm uz aky pozorny uz nervozny chodi do prace a aj vyvolava co robime nas kontroluje teraz... a povedal mi ze vzdy ked mu volam do prace uz rozmysla ci ma uz zobrat nohy na plecia a utekat za mnou... hrozne zlaty je 😀

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 ahoj Leni napisem ti IP chcem sa nieco opytat ak by ti to nerobilo problem 🙂

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 pana beka uz to prichadza, uz je to tuuuuuuuuu

lulu4
9. aug 2010

@lenocka84 a cooooo prichaaaadza zeby ta IP 😀 😀 ale nie tak sa slusne najprv opytam nie? 😀 😀

smileface7
9. aug 2010

@00matula Dakujem Ti velmi pekne :o) joj, ako sa tesim, ze mi konecne niekto napisal :o)) 😀

janefonda
9. aug 2010

@lulu4 to je zlatý, že sa tak o vás stará a zaujíma. Mne prišli kontrakcie v noci okolo 22:00 muž prišiel o jednej ráno z práce a vravím mu, že asi rodíme 😅 tak sme zavolali sanitku a nakoniec som porodila až sekciou o 22:51... čiže celý deň som si užila kontrakcie. A už som viackrát spomínala ako velebím EPI 🙂 o 15:00 som si ju dala pichnúť a to bolo vykúpením. Hrozne som už bola vyčerpaná! Ale už viem, že ďaľší pôrod bude plánovaná sekcia. čiže si už také kontrakcie neužijem 😉

janefonda
9. aug 2010

@smileface7 vidím že sem pribúdajú stále nové tehule 🙂 tak si to užívaj je to krásne obdobie!!! 😵

lenocka84
9. aug 2010

@lulu4 sak tvoj porod

smileface7
9. aug 2010

@lulu4 Si zlata, dakujem :o)
Moje chute sa postupne uz zlepsuju... uz zjem aj chlieb s maslom :o) Dnes som papala rezen so zemiakovou kasou 😎 Ten nam perfektne padol 🙂 Dobre tri mesiace som ho nedala do ust... A uz mi velmi chybal 😀
A dnes som si kupila mlieko, no akosi mi uz tiez nechuti. Teda, dnes som si nan akosi chutove bunky nenasla.. ale to je asi len tym teplom... Strasne mi je horuco...

A mavam dost divne navaly tepla... Dost mi vadia, lebo neviem, co od nich mozem cakat...

lulu4
9. aug 2010

@janefonda no tak si si uzila aj kontrakcie ked uz nabuduce ziadne take nebude 🙂 aj ja chcem epi aj ked sa bojim trosku ale tak ostatnym sa nic nestalo tak hadam ani mne nie... zajtra idem na ctg monitor do nemocky a stiham vybavit aj epi ak tam budu tak by som to hned aj vyplatila vsetko nech mam pokoj... no a v stredu 2. poradna tak som zvedava ako sme na tom, drz nam palceky ved sa ozvem napisem sem co nove tak potom pridi kuk 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre