Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
2. sep 2009

naposledy 24.8 a kazal o dva týždne tak mi to vychadza 7.9 teda v pondelok, vezme krv tak si doobeda vytrpim kym zavolam o vysledky, to čakanie je najhoršie 😠

fuj ten tehu cukor, ja dufam že u mňa bude ok, lebo nejem sladke vôbec, iba rožok s medom na raňajky,

môj synovec rano vystrájal, lebo nechcel do škôlky ale do školy, a do školy ho dávaju na buduci rok, vymyselník jeden 😀

garicka
2. sep 2009

a moj krsný syn zas šiel dnes prvý krát do školy, tak som zvedavá ako to vzal a ako dopadne zajtrajšie "učenie" 🙂

na ten tehu cukor som bola začiatkom roka ešte ako nie tehu a bolo to strašné vypiť tú sladnú vodu, ale teraz to bude lepšie, lebo tehulkám dávajú menej z toho cukru, len to je horšie že ja som vtedy do konca tých odberov nemohla piť tak uvidím čo povedia keď som tehu, a jesť sa tiež nemôže, len to musím v šaci nájsť. a to na tie odbery budeš teraz chodiť pravidelne aj keď budú dobré výsledky?

garicka
2. sep 2009

ja som si zapla panelák a potom ešte mrknem na ordináciu, včera som pozerala na skle maľované a konečne si ho nahrala aj na DVD, ešte zohnať CD a budem happy

zazalienka
2. sep 2009

ahooj

garicka
2. sep 2009

čau zazi,

pokosené? 😉 si v práci? drobec už kope? máš pekný deň?

garonka
2. sep 2009

zrejme budem stále pod dozorom ale dufam, že nie ☹ len by som chcela aby testy sa ustalili a klesali, tak som zvedava na pondelok ale musím myslieť pozitívne 😉

a aka draha je vybava prvaka nie? včera jedna pred nami platila skoro 3000 sk same voloviny kupovala malej, farbičky, tempery a všetko čo potrebovala a pokladničke vravela že ani šlabikáre ešte nemaju až o dva mesiace im prídu.

my sme kukali horor Krvavý Valentín, no fuj, a drahy povie, že to rozprávka 😝

garicka
2. sep 2009

ja horory nemôžem, lebo potom neviem aj 3 noci spať 😀 ja som skôr na skutočné príbehy a kriminálky ako sú CSI, odložený prípad a podobné.... a romantické nemusím lebo aj tak to nie je o reálnom živote. našťastie ani števo neholduje hororom 😵

myslieť pozitívne treba stále ! 😉 musia klesať a klesať, nie?

garicka
2. sep 2009

garonka

a predstav si že som mu kupovala školskú tašku disney piráti karibiku (anatomicky tvarovaný chrbát má) a v optime normálne stojí 2.500,- a akcii bola za 2.100,- a v carrefouri som ju nakoniec kúpila za 1.200,- 😲 . dobrý cenový rozdiel, však?

garonka
2. sep 2009

správne klesať klesať klesať aj stokrat by som to napisala 😀

uf my zas horory ale i trilery romanticke vôbec a moj drahy ešte sem tam CSI tie kriminalky, mne to zas nereže, ale serial sila lasky na jednotke rada kuknem 😀 😀 😀 😀

maš na brušku strie? ja som nedávno myslela že odpadnem keď som svoje stehna zbadala no katastrofa, a na brušku mam tiež malo ale vidno ich 😠 to zato že sa mi koža rychlo natiahla, a ja som lajdak v kremovani, až vtedy som sa začala kremovať keď už strie mam 😠

zazalienka
2. sep 2009

V dolinááááááááááááááááááááááááách.... kalinka kalinka kalinka majaaaaaaaaaaaaaa

garonka
2. sep 2009

zazi vítaj ako bolo na desmoďaku?

garicka
2. sep 2009

strie nemám (klop klop), inak ja som tiež lajdák v krémovaní, už som si dala drám aj do obývačky na stôl, ale aj tak som na krémovanie zabudla,. tie thrillery pozeráme aj my 🙂

zazi
drobcovi sa koncert páčil? neskákal v brušku? 😀

garonka
2. sep 2009

baby idem si čítať knihu prikvitnem neskôr paaaaaaaa paaaaaaaaaaaaa

garicka
2. sep 2009

čaf a čo čítaš? ja čítam knihu pred spaním, tak skôr zaspím 😵

zazalienka
2. sep 2009

deň je úžasne hrozný, tráva pokosená, naši ma tak nasrali ,že sme treskli s dverami a odišli.. tak mi bolo zle.. drobec nekope, som si myslela že Desmod ho trošku nakopne, ale ništ..

garicka
2. sep 2009

tak to mi je ľúto že to u vašich včera nedopadlo dobre.... si sa pochytila len s otcom alebo s oboma? ja som drobca začal cítiť na konci 18 tt ale len tak slabunko a najviac ho cítiť keď si ľahneš na chrbát.

zazalienka
2. sep 2009

s obidvomi, lebo idú meniť okná ale riešia to jak keby šli prestavovať bratislavský hrad.. a nerozprávajú sa, tak sa na ničom nevedia dohodnúť..
no moje malinké sa trošku pomrvilo predvčerom as odvtedy nič. asi dostalo šok z toľkej hudby.. dnes som bola v jednom veľkosklade a objavila som španielske deky, nádherné teplučké deky pre bábätká, vraj takmer nezničiteľné, hrubé na zimu..

cica2527
2. sep 2009

ahote ja som tu nova ja som teraz v 32tt a uz sa mi to blizi velmi sa bojim porodu ale snad to nejako zvladnem 🙂

zazalienka
2. sep 2009

cica ja som v 19 tt a v noci sa mi snívajú horory.. zvládneš, keď to zvládlo toľko žien pred Tebou.. neboj.. aj ja som z toho nejaká vyklepaná a to ma čaká až koniec januára..

motylik22
2. sep 2009

🙂 ahojte baby dnes smes sa uz konecne dozvedeli co to bude. a bude to CHLAPEC 🙂 som velmi rada lebo chlapceka som chcela ako prveho a druhu by som chcela babu... 🙂

garicka
2. sep 2009

ahoj motylik,

je to super keď vieš čo máš v brušku, že? 😉 tak vitaj medzi nami pipíkmi 😵 ja by som tiež chcela prvého chalana a druhú babu ale keď som sa dozvedela že to bude pipík tak som bola najprv smutná, lebo neviem či sa podarí aj druhé.... ja mojho oslovujem menom aby si zvykol 🙂

zazalienka
2. sep 2009

cau motylik, no hadam aj moje v utorok ukaze nadobicko co to bude.. mne je to styru pat co to bude ale aj tak sa neviem dockat..

garicka
2. sep 2009

zazi takže v utorok idete na utz? som zvedavá kto sa ti mrví v brušku 😅

andrejusa
2. sep 2009

ahojte, no už som tu a celkom zbytočne som sa prehnala, lebo doki má dovolenku... až do 11.9, ale od zajtra ho zastupuje nejaká dr. ale berie len akútne prípady a poradňu, takže mňa hádam vezme. Ale už ma bolí aj bucho, takže možno poletíme aj na pohotovosť. Máte mi čo poradiť? bola by tá pohotovosť naj riešenie? alebo už mám počkať do zajtra?

garicka
2. sep 2009

andrejusa

a bolí ťa v podbrušku alebo celé brucho? možno je to len z toho že si sa zľakla a šla busom..... a ešte špiníš? uvidíš ako ti bude a potom sa rozhodneš či pôjdeš aj na pohotovosť, ja dúfam že ti bude lepšie...

lenuska11
2. sep 2009

andrejusa- ja by som sla hned

andrejusa
2. sep 2009

bolí ma skôr tak dolu... ale to nieje ani že bolesť, ale taký tlak ako keby a sem tam pichanie. Možno je to fakt preto, že som sa veľmi zľakla, koľko mám ešte asi počkať? nebudú na pohotovosti hnusný, že na čo tam chodím s takými somarinami? pre nich to budú možno hlúposti... ja už doktorom nejak prestávam veriť. Nemôžu mi na pohotovost nejak ublížiť? lebo aj to som čítala? že neodborným zaobchádzaním niečo spôsobili...
Niekedy sa utrem a nemám na vreckovke nič a niekedy mám.

garonka
2. sep 2009

garička

čítam do Urbaníkovej z jej vydavateľstva tu novu knihu Všetko alebo nič tu druhu časť, je to suprova kniha 😀

andrejuška

ak ťa už bolí v podbrušku a k tomu špiníš chodď radšej na pohotovosť aby si sa uistila že či je všetko ok

garonka
2. sep 2009

moja to nemôžu byť somariny pre tych na pohotovosti, alebo snaď je to z toho, že si sa prebehla a zľakla, na pohotovosti ťa len ubezpečia či je všetko ok, veď je tam i gynda nie? či ano?

andrejusa
2. sep 2009

ok ináč sme tak už aj dohodnutí so švagom, že mu máme zavolať, on nás vezme s autom. Ďakujem baby. Od kedy je pohotovosť? mám si pýtať gynekologa, alebo to oni už budú vedieť že ho majú zavolať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre