Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

riag
12. aug 2010

@lulu4 spinka 🙂 ale keby si videla ako 😀 Manzel ma nocnu,tak ked som sama a on v postielke mrnka alebo kopka a strasne chce komunikovat tak si ho zoberem k sebe...zaspal mi v lone 😀 .....som v tureckom sede a polozila som si ho do lona...tak zalomil za sekundu.Vcera sa uz zacal tak naozaj usmievat 🙂

riag
12. aug 2010

@lulu4 asi poslickovia ze?

lulu4
12. aug 2010

@riag tak to budes mat tazke v takejto polohe dlho vydrzat,teda ja by som asi nezvladla.tie prve usmevy deti musia byt nadherne,strasne sa tesim na ten Vladkov.no veru aj ja si myslim ze su to ti poslickovia,tak nech prinesu dobre spravy.

lulu4
12. aug 2010

@riag no idem este wc navstivit a pokusim sa potom zaspat,a ty ked sa bude dat si tiez lahni.papa

riag
12. aug 2010

@lulu4 Jasne,ze prinesu dobre spravy 🙂 ked to pride tak budes vediet,ze uz je cas neboj. Je nam celkom dobre v tej polohe,ja som opreta chrbtom tak je to ok a ked vidim ako sladko si odfukuje tak sa mi nechce ani oci odneho odlepit.Ale uz ho prelozim.Zajtra nas caka prve ockovanie tak bojim bojim,dufam,ze tam nezacnem plakats nim 😀

riag
12. aug 2010

@lulu4 dobru nocku 🙂

lulu4
12. aug 2010

@riag dobre bude na ockovani neboj sa,horsie bude ak mu potom teplotka vyskoci,do 38 neodporucaju ziadne lieky proti teplote a potom su tie cipky,ale opytaj sa pediatra radsej.budem drzat palce a aj tebe dobru

janinna11
13. aug 2010

Cavte baby, ste tu uz nejaka??

janinna11
13. aug 2010

@lulu4 Lulu vybrali sme sportak komplet, tak ako je na fotke, mali sme stastie, ze tato kombi bola k dispozicii v jednom malom obchodiku v zline, manzelovi poradil znamy a rozhodovali sme sa medzi dvoma, a jednou z nich bola tato, tak sme ani chvilu nevahali a vcera rano sli do zlina.
No a ostatne casti sme vyberali z toho, co tam pani mala, lebo inak sa na vsetko od teutonky caka neskutocne dlho... Takze sme zvolili sedu vanicku, podla mna praktickejsia ako cierna, lebo na ciernu viac prazi Slnko, a vlozky dovnutra sa daju doobjednat, ale my uz tolko casu nemame, tak sme vybrali zelenu, mozno dokupime svetlo modru alebo cervenu este... Tak ci tak, Teutonka ma oproti CP S4 radu vyhod, ktore ocenujem zhladiska bezpecnosti a velkosti maleho. O vsetkom som sa asi pred styrmi dnami rozpravala s Liv, este sme spolu telefonovali a ona takto, par hodin nato si porodi, to je teda zena!! Juuj, uz sa tesim, kedy aj my budeme mat Drobcov pri sebe 🙂 🙂

janinna11
13. aug 2010

No nic, vy asi vsetky este sladko spite, ja som uz davno hore, robila som drahemu ranajky, uz odisiel do prace a tak idem nieco porobit a upratat. 😉

adrika589
13. aug 2010

Konecne som zohnala kojace kosielky! Aj na teraz, do ktorych sa zmestim 🙂
http://www.peknepradlo.sk/index.php?categoryID=91

gali
13. aug 2010

@lulu4 myslim, ze uz bol najvyssi cas sa rozhodnut pre meno 😀 . Mala bude Zoja, pevne verim, ze jej tam uz nic nedorastlo... 😝 Som zvedava co mi povie Dr. v pondelok, ale najskor idem na pasy a z nich k nemu. Ako som Ti pisala u nas chodime k nasmu az do konca a este je tu aka-taka sanca, ze bude mat sluzbu a nas aj odrodi. Bolo by to fajn, ale aj ostatni su v pohodke, tak mi je to akosi aj jedno.

lulu4
13. aug 2010

@gali no to mate super, ze mozete az do konca chodit ku svojmu to aj ja by som brala nakolko som mala taku super gynekologicku ale ved po sestonedeli sa u nej zase ukazem na kontrole 😀 musim ti inak povedat ze to meno je nadherne ja ked som vyberala dievcenske mena ked sme este nevedeli co cakame tak bolo na zozname medzi nejakymi styrimi favoritmi ale mm a rodinu moc nenadchlo ale tak co ved my vyberame nie rodina... ale je to jedno lebo cakame Vladka, mozno nabuduce 😀 a tej vasej slecne tak dufam nic nenarastlo lebo ako citam tu na koniku tak je vsetko mozne 😀 😀 ako inak tehulkujes uz takto k zaveru? vsetko oki? drzim palce na ten monitor nech je dobry nie ako mna vyplasili s tym vysokym tepom maleho... odvtedy ho sledujem ako besna kolko sa hybe a praveze uz aj teraz som nervozna lebo rano ako vstanem ja naranajkujem sa a maly uz kopal ako besny a dnes je akysi kludny sa len tak dva krat prevalil a to ma netesi... a az v pond. mam sono, dovtedy ma asi porazi to bude dost blby vikend...

lulu4
13. aug 2010

@janinna11 hlavne ze ste to v tej predajni poskladali podla predstav z toho co bolo a je to super... lebo keby ste to mali objednavat verim ze by ste dlho cakali to zvacsa na vsetky kociare sa dlho caka ked ich nemaju na predajni...
no veru Liv bola rychla ako strela ale tak ma to uz za sebou to nekonecne cakanie a vie ze jej mala je v poriadku a vidi ju uz hlavne na to sa tesim najviac na ten prvy okamih ako bude nas drobec vyzerat 😵 a co vy stale sa neviete dohodnut na mene ake bude to prave to asi az v porodke zahlasis ze bude sa volat takto a takto 😵
ozaj a co vy uz mate doprerabane aj upratane uz len vegetis?

gali
13. aug 2010

@lulu4 neboj nic, vsak aj oni, chudatenka, su z nas unaveni. Keby si ho dlhsie necitila vtedy chod do porodky. Kamoska mi este poradila, ze dat si cokoladu a lahnut na lavy bok. Inak moja teta presne takto, necitila maleho, sla do porodky a povedali jej, ze rodi 😀 😀 😀 . U nas v rodine sa akosi 1. faza porodna preskoci a rovno sa rodi, tak som zvedava, na ktoru rodinu som sa podala ja. Inak nasa mala je aktivna ako vstanem a az kym nejdem spat. Ale ked spim spi so mnou a poviem Ti, ta ma tuhy spanok. Ani cesta na WC ju neprebudi 😀 Inak sa citim dobre, stale som v pohybe az ludia okolo mna, ktori vedia, ze uz sa termin blizi su zo mna nervozni, lebo sa boja, ci sa nieco nestane... Takze okolie v strese a ja v pohode 😀 😎

janinna11
13. aug 2010

@lulu4 Ahoj Lulu, prave zehlim a obcas sem kuknem. Ani zdaleka nemame prerobene... ☹ Kupelka a spalen su hotove, este sa budu prerabat dalsie dve izby na kuchynu a obyvacku, tam uz ale tolko prace ako na tej kupelke nie je, tak ked to bude najhorsie, pojdem na dva tyzdne k nasim, takze miesto vegetenia este stale je co robit, upratovat, a tak, ved to poznas, alebo ty len vegetis??

gali
13. aug 2010

@janinna11 vy ste este finisovali s prerabanim? 😉 Tak to mas teda dost toho.
Dievcata, dufam, ze ja uz zahu mat nebudem na tych par tyzdnov alebo dni, ale som rada, ze som to nepoznala. Fakt.

janinna11
13. aug 2010

@gali no kupelku a spalen nam dokoncili asi pred tromi tyzdnami, teraz sa este zacne s prerabanim dalsich dvoch izieb, ako som pisala Lulu, ale tam uz toho tolko nie je. Neberiem to tragicky, hoci som z toho prirodzene nervozna, aspon som stale v pohybe, to by som zase nemala co robit, a takto je stale co upratovat, este sa (comu sa cudujem) hybem v pohode, hoci mam dost velke brusko, tak uvidime, kedy sa maly poberie vonku 😉

mirka12011
13. aug 2010

@lea132 jejeej gratulujeme krasne miery 😉

gali
13. aug 2010

@janinna11 mozno prave vdaka tomu, ze si stale v pohybe sa v pohode pohybujes. Ja som na tom podobne, stale nieco robim, niekam chodim a vobec nemam pocit, ze mi brusko zavadzia. Skor mi vadi, ked lezim a chcem si citat. Vtedy ma tak tlaci, ze sa mi riadne neda dychat... Inak tiez sme stahovali - neprerabali - 2 izby a samozrejme sme hned aj malovali, ale asi pred mesiacom. Ostatne sa da. 😉 Drzim palce, nech ti nasi drobcekovia nas nenechaju pridlho cakat, lebo kazdym dnom asi budeme viac a viac netrpezlive.

elko69
13. aug 2010

@lulu4 a ty stale nic???

elko69
13. aug 2010

@liv1 blahozelaaaaaaaaaaaaam maminka,ako sa citis?sme zvedave na infosky a foto 🙂

lulu4
13. aug 2010

@elko69 ahoj no vidis maly sa u mna drzi ako kliest 🙂 tak este nam ostavaju dva tyzdne kedy si to moze rozmysliet, ale uz sa neviem dockat... tieto posledne tyzdne to je des, aj sa clovek boji aby vsetko dobre dopadlo ale aj velmi tuzi mat uz svoje srdiecko pri sebe 😵 ved ja vam dam urcite vediet ked uz budem maminou 😀

maminakatka
13. aug 2010

@riag dakujem za radu 🙂

elko69
14. aug 2010

@lulu4 ok tak budem drzat palceky nech to vsetko dopadne dobre a potom urcite napis,aj mne ak mozes chodim sem uz pomenej akosik tak nech to vidim riadne ze tu mam taku super spravicku

mimi21mimi
15. aug 2010

Zdravim baby, tak sa mi konecne podarilo dostat na konika a poprecitavat gratulacie... vsetkym dakujeme 🙂

mimi21mimi
15. aug 2010

@liv1 Gratulujem a prajem vela zdravicka 🙂

mirka12011
15. aug 2010

@liv1 gratulujem.....
@lulu4 ako sa mas dnes?

lulu4
15. aug 2010

@mirka12011 ahoj,vikend prebieha fajn,vcera som zvladla varenie, nakup a oslavu,maly bol vcera taky aktivny.aj znami s tyzdnovym babom tam prisli gratulovat,tak som si trosku popestovala.Zajt.nas caka to sono.tak potom dam vediet

mirka12011
15. aug 2010

@lulu4 ok budem cakat na spravicky a dufam, ze bude vsetko ok len daj vediet aby som bola kludnejsia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre