Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

happy8051
24. aug 2010

@bubulacik ja ti mozem poradit len tolko, ze som to mala tiez.... tiez bolesti v podbrusku aj pri chodzi, nieco akoby som mala svalovicu.. polezala som si s tym pat dni v spitali... zacal sa mi skracovat krcok, ale nic strasne... odvtedy beriem Salbztamol kazdych sest hodin a 3x2 tabletky magnezia, vodu Brusnianku alebo Korytnicu a je to ok... odporucam ti urcite prehliadku...

bubulacik
24. aug 2010

@lulu4 bola som na sone 18-teho a nechce ukazat tak to bude prekvapko tak mena mame uz vybrate tk je jedno co to bude len nech je zdrave. Ja som tiez chcela aby sa volalo po tatovy ak to bude chlapec ale tatik nechce tak nic. Vladko je tiez pekne meno a pre dievcatko ste maly ake ci to ste nemali ani vybrate?

bubulacik
24. aug 2010

@happy8051 presne take to mam aj ja no do zadku ja nechcem si ist polezat no radsej pojdem na prehladku nieze sa nam nieco stane ja som aj citale ze tvrdnutie je normalne ak to neni moc casto aj pobolievanie v podbrusku ale toto je take ako pises ty. to ked sa ti skracuje ten krcok tak ked sa skrati moc mozes aj porodit?

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik a ako sa vola tato keby bol vas po tatovi? no pre dievca sme mali vybrate meno a to Lenka 😀 ale my sme vedeli od cca 20 tyzdna co cakame... tak uz bolo rozhodnute 😀 ale tak hadam do konca sa vam este ukaze ved to aj na beznom sone ti vedia povedat, tak sa vzdy ked budes na poradni a budu ti robit sono pytaj ci nie je spravne natocene babulatko male

bubulacik
24. aug 2010

@lulu4 bol by maly Mirko hmm na beznom sone moj doky nema v ordinacii sono vzdy mi pise vymny listok a musim sa trepat do mesta tak ja som mala len tie hlavne sona ci ake su to. a ked chodis do poradne v nemocnici tak ti robiatiez sono ci nie?

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik no pokial som chodila ku svojej dr. ta mala v ambulancii dokonca aj 4D sono tak mi vzdy spravila to klasicke aby si pomerala tie hodnoty co treba a potom mi tu obrazovku prepla do 4D obrazu aby som aj ja maleho pekne videla bol to vzdy krasny zazitok a potom mi na poslednej poradni u nej dala aj nahrate DVD z tych vsetkych ultrazvukov co mi robila... tak bude mat krpec pamiatku...
no v nemocke co tam uz pojdem teraz 4 tyzden, cize 4x tak mi zatial robili sono iba raz a to minuly pondelok co bolo naposledy po 3 tyzdnoch to som uz bola nervozna ze by sa patrilo uz lebo tam aj tie prietoky pozeraju ci je maly dobre vyzivovany cez placentu ale bolo vsetko oki... a este ked chodis do nemocky tak sa chodi kazdy tyzden na ten monitor co som ti spominala.. kde sa ten tep sleduje a tie kontrakcie, to lezis na posteli a na brucho ti take pasy popripinaju a pol hodku lezis a system to snima a vyjde potom von taky papier ako z EKG co potom dr. vyhodnoti ci je to ok alebo nie...

happy8051
24. aug 2010

@bubulacik no ja som isla tiez len s bolestou k lekarovi.. prezrel ma urobil sono aj vaginalne vysetrenie a hned zistil ze sa krcok skracuje... fakt ta nechcem stresovat ale chod s tym cim skor... nemusi to byt to iste ale skrateny krcok je problem... on sa najprv skracuje a potom makne a z toho sa mozes zacat otvarat skor... mne lekar priamo povedal, ze tam moze nastat predcasny porod.... tak som si radsej polezala trochu... stale mam taky kludnejsi rezim ale som ok

lulu4
24. aug 2010

@happy8051 Kati ty si sem minule davala nejaky link o lieckoch na podprou mliecka, neviem to najst co to bolo zac, rada by som si to precitala? posles to este raz prosim...

lenocka84
24. aug 2010

@janinna11 srdecne gratulujeeeeeeem
vela zdravicka a tesime sa kedy prides medzi NAS 🙂 🙂 🙂

lucinka222
24. aug 2010

Jeej,caute,super tema.Aj ja cakam svoje prve babenko,tak sa tesim tejto stranke.Mnoho som sa tu uz dozvedela.

bubulacik
24. aug 2010

@lulu4 to si mala super u dokyny aj a by som chcela ale tak co uz my mame dake fotky ale iba s obyc. sona ale aj to potesi ako spomienka a od kolkeho tyzdna chodis do nemocky do poradne?
ked si na tych pasoch to pocujes aj srdiecko maleho ci to si mylim s niecim inym

happy8051
24. aug 2010

@lulu4 https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/kapsule-more-milk-plus-od-motherlove-skusenosti/ Lucka, toto je ono, tema tu na MK. ale poznam viac mamiciek, ktore maju s produktmi Motherlove dobru skusenost, rozmyslam tiez nad tym ze si kupim kapsule 🙂

bubulacik
24. aug 2010

@happy8051 pojde zajtra a dakujem ti aspon som o nieco mudrejsia

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik hej hej tie pasy si nemylis to je to kde to pustia dost nahlas a na celu miestnost pocut srdiecko maleho a v nemocke maju oproti sebe dve postele kam chodim ja a tak tam pocut ten zvuk vzdy dvojmo takze riadny hluk je tam 😀
akykolvek obrazok je pamiatka... do nemocky chodim od 37tt

janefonda
24. aug 2010

@lucinka222 gratulujem k tehotenstvu 😉 tak si tu pekne s tehulami vymieňajte poznatky 🙂

happy8051
24. aug 2010

baby, aky pocit su poslickovia? nieze by som si myslela, ze ich uz mam... len by som chcela vedieti ake to je, co mam od toho cakat...

riag
24. aug 2010

@happy8051 Ahoj 🙂 su to bolesti ako pred alebo pocas menstruacie 😉

riag
24. aug 2010

@janinna11 Gratulujem k Jakubkovi 🙂 Vela zdravicka prajem 😉

dugyna
24. aug 2010

Ahojty kocky davam do pozornosti zajtra o 17,15 na markize budu v reflexe hovorit o modernych latkovych plienkach

mimi21mimi
24. aug 2010

@janinna11
gratulujem k syncekovi... pravem vela zdraviiiiicka a krasnych spolocnych chvil 🙂

gali
24. aug 2010

@lulu4 skus si kupit mineralku Magnesiu - mne velmi pomohla, ked som mala krce a aj Dr. som sa pytala ci mozem a on, ze ano. Dufam, ze pomoze. Zajtra potom napis, ze co a ako. Drzim palceky 🙂

lulu4
24. aug 2010

@gali dakujem za radu,ja som ju pila cca cely 7 a 8 mesiac,potom mi velmi zacali puchnut clenky co mam az doteraz tak mi boli zakazane mineralky,ale asi si este aspon jednu kupim.napisem zajtrajsi verdikt do fotoblogu,tam to isto najdes

lubka89
25. aug 2010

Ahojte maminky potrebujem radu .... zajtra mame 4 mesiaciky a maly sa mi budi v noci kazde dve hodiny a vkuse chce len papat ... moze byt ze mu nestaci uz mliecko?prosim poradte co mam robit.

bubinko83
25. aug 2010

@lubka89 ,a kojiš alebo davaš UM? Ja si myslim že to je len nejaky prechod a každe dieta sa v určitom obdobi meni.My sme spavali krasne celu noc a teraz v noci raz papame a to mame 2 roky.

lubka89
25. aug 2010

ja kojim

gali
25. aug 2010

@janinna11 gratulujem k babatku 😉 Vela stasticka a zdravicka. Drzte sa. 🙂

gali
25. aug 2010

@lulu4 uz sme ostali len my dve, lulu. Liv to ma za sebou, Janina tiez... Nakoniec pojdeme my dve spolu v jeden den 😀 😀 😀 Drzkaj sa, cakam na spravy.

mirka12011
25. aug 2010

@lulu4 ty si este kinderko?

lulu4
25. aug 2010

@gali aj ja na to myslim, ze sa to pekne preriedilo ze uz sme tu len my dve bojovnicky... a mozno ozaj pojdeme v rovnaky den, ved si potom napiseme... ja mam dnes tu poradnu tak mozno si ma tam aj nechaju alebo ma poslu domov ved berieme pre istotu aj tasku zbalenu tak uvidime...

@mirka12011 ahoj Miri, no vidis ja stale kinderkujem ale tak uz nie dlho verim tomu, raz uz musi vyliezt krpec... idem si umyt hlavu nachystat sa o jednej mam poradnu...tak som zvedava co mi povedia

bubulacik
25. aug 2010

@lulu4 nech ti dopadne dobre poradna a nech sa malinky uz vypita na tento svet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre