Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
30. aug 2010

@mimi21mimi konecne je tu ticho.hylak zabral.konecneeeeee.my sme najskor davali nutrilon-nerobil dobre a teraz davame sunar.ten prvy den hroza ale druhy uz ok.zacali nam tie koliky tak som experimentovala a dosla som na to ze nemozeme espumisan,feniklovy caj hipp ale len kamilkovy sackovy.a uz ziadne trapenie.a z vlastnej skusenosti viem ze ak si nedokaze vytiahnut dost je hladne a potom nespokojne.malo spi a je nervozne.ked das do flase aspon vies kolko spapa a za par dni zistis ako dlho vydrzi napapkana.

janefonda
30. aug 2010

@louisiana to bude dlhé rozmýšlanie, keďže každá mamina chce to, čo sa jej najviac páči 😉

janefonda
30. aug 2010

@tadotami aj u nás hlásim ticho,uvidíme ako dlho 😠 ale dúfam, že tá moja láska zaspinkala už na noc a že sa zobudí najskôr okolo tretej 😉 A myslíš, že aj maličký má tú virózu??? 😕

tadotami
30. aug 2010

@janefonda no som o tom presvedcena.nech mi doki netvrdi ze sa napapal vzduchu.ved to decko nespoznavam.mliekom to nebude.vidim ze ho nieco boli.ma aj zvysenu teplotu.aj tamara ma.no najhorsie je ked su v dome 2 deti a s teplotami.a som s nimi sama doma.mm v robote.

janefonda
30. aug 2010

@tadotami no to musí byť ťažké, len aby si to aj ty nedostala. Nejako to prekonáte a Tamarka môže potom pekne nastúpiť do školičky!

elko69
30. aug 2010

@mirka12011 ahoj ako sa maze?nas teraz caka krst v nedelu uz konecne 🙂 a ja som zase chora..porazi ma...
@mimi21mimi no co malicka?uz lepsie spinka ci ani nie??

elko69
30. aug 2010

@lulu4 ty si v nemocke?na rozikovom??ja osm bola jednu noc iba a stacilo mi,tak sa drzkaj a coskoro budes mat Vladka uz pri sebe,uzi si ten prvy pohlad nanho 🙂 a potom daj infosky...

elko69
30. aug 2010

baby prosim Vas su tu nejake nove babatka??nemam cas citat som tu vzdy len na skok takto vecer ked drobec zaspi a teraz mam doma svokrovcov na par tyzdnov takze sme stale snimi nech si uziju vnucika 🙂 prosim infosky,aj tyzdnove-dvojtyzdnove - trojtyzdnove ...

happy8051
30. aug 2010

myslim si tiez, ze je lulu uz v nemocnici, mozno aj na sale uz 🙂! myslim na nu

lulu4
30. aug 2010

@elko69 ahoj ale kde na rizikovom som na hnusnom standarte kde sme 4na izbe na sestonedeli.zajt.vsetkym 3privezu babatka.ja som povodne mala dnes poradnu s tym ze vsetko oki,ze ak do pia.neporod.tak na prijem.a potom este monitor na kt.mi maly spal takze sa to dr.nepacilo ze prijem,co je uplna hovadina lebo tu maleho zobudili vsetko ok,aj sono aj prietoky len mam tu smolu kedze som po termine domov ma nepustia.a budem cakat bohvie dokedy lebo ani vyvolavacka nic.vsetci sa tvaria akoby som mala mesiac pred terminom.ja som uz psych.na dne.lutujem ze som si nezazmluv.lekara.

elko69
30. aug 2010

@lulu4 fuha 4 na izbe?to mate taku plnu porodnicu?ja osm lezal anajprv na rizikovom a to sme tam boli dve a na sestonedeli tiez len po 2 sme tam boli na vsetkych izbach,dve je v pohode styry uz mooooooooooc 😒 no nezavidim ti,ja osm trpela ten jeden den an rizikovom bez maleho kedze bol teda este v brusku a potom uz ked som ho mala to bolo ine a zvladla som tych 7 dni dalsich,aj ked s plaom kedze maleho mi brali pod lampu cele tri dni ale uz som na to aj zabudla a myslim len an to pekne,tak sa drzkaj a mysli na to ako budes mat Vladka pr sebe a budes si uzivat mamickovske povinosti,neboj to zvladnes 😉 ok???budem n ateba mysliet nech to uz mas za sebou!!!!!!!

gali
31. aug 2010

@mirka12011
@mimi21mimi no, dievcata dnes som od 4h hore, bolesti ako ked mam dostat menstruaciu. Tak uvidime, ale ja sa chystam az zajtra 😀 😀 😀 uz som aj Dr. na to pripravila. Takze sa uvidi, lebo aj tak momentalne mala rozhoduje. 😉

gali
31. aug 2010

@lulu4 och, lulu, to ma mrzi, ze si tak pochodila. Som vcera cely den na Teba myslela, zakazdym ked pipla SMS-ka. Drzim palce, nech je rychlo Vladko von, aby si sa uz len tesila a co najskor sla domov. Ja som akurat pisala babam, ze dnes od rana - sice stale je rano 😀 - mam bolesti ako pri menstruacii a vystreluje mi to do krizov, tak uvidime ci bude ustava... Drzkaj sa. Sme tu vsetky s Tebou.

happy8051
31. aug 2010

@lulu4 vydrz to tam, som si ista, ze to nebude dlho trvat... tes sa na drobceka a nenechaj sa znechutit okolim, aj ked je to teraz ine, ako si si predstavovala... to najkrajsie ta este len caka 🙂

@gali juuuuj, zeby uz malinka sla von?? je to dost mozne.. drzim ti palce, budem na teba mysliet

ja dnes idem zas do hainburgu, uvidime, ako sme na tom 🙂 hned vecer sem pojdem kuk, ked sa vratim

sranda bude ak
@lulu4
@gali porodite nakoniec v jeden den 🙂

lulu4
31. aug 2010

@happy8051
@gali
@elko69 dakujem kocky ste zlate,ze na mna myslite a podporujete ma.ale toto neprajem nikomu,cakanie na porod v nemocke☹ked uz ma clovek vyvolavacku je to ine ale takto bohvie kolko ma nechaju prenasat.jedno lutujem zesom si nezazmluv.lekara lebo takto na cloveka kaslu.

gali
31. aug 2010

@happy8051 vsak ja som to lulu hovorila, ze nakoniec porodime obe naraz. Bude sranda. Len ja mam o dost prijemnejsie prostredie... Chuda, Lulu, ale mozno uz vecer budeme zhlboka dychat.
@lulu4 drz sa. Je to tam fakt masaker ako pises, ze 4 na izbe. Vsak to je otras... 😠

lenocka84
31. aug 2010

@lulu4 mojko drz sa, myslime tu na teba, a za chvilu ani sa nenazdas a bude vladinko vedla teba 🙂

@gali a ty sa snaz presvedcit malicku nech ide spolu s Vladkom, budete pekne spolu oslavovat 😉

chrenkovae
31. aug 2010

gali a lulu držim vam palčeky nech vam to už dnes vide vela sil vam prajem

elko69
31. aug 2010

@lulu4 ja som tiez nedostala vyvolavacku,mne odtiekla plod voda vecer a oni len cakali kedy sa zacnem otvarat a ked islo do tuheho ma napichali rychlo injekciami nejakymi aby som sa otvarala..neboj zvladnes to len mysli n ato ze to robis pre drobca tvojho a ze je prenho aj pre teba lepsie ked ste pod dohladom 😉

mirka12011
31. aug 2010

@riag ano viem pisala som jej sms....

mirka12011
31. aug 2010

@elko69 mame sa celkom fajn dnes mame 3mesiace ako ten cas leti a vy ako? jej krstit idete no my sme krstili hned tak mame to uz za sebou tak to budete sa hostit hihi

mirka12011
31. aug 2010

@gali poslickujes?

mimi21mimi
31. aug 2010

@gali no co, este si tu??? 😀 my dnes odchadzame do Tatier a vratime sa v piatok, tak dufam, ze tu uz bude sprava o malickej

mimi21mimi
31. aug 2010

@elko69 vecer stale spinka zle... ale dnes ide mato kupit tie kvapky, ktore si mi poradila, tak snad zaberu

mimi21mimi
31. aug 2010

@tadotami tak to mas pravdu... ked som kojila zbytocne som byvala nervozna kolko spapala.... teraz uz je to lepsie. Zatial stale papa Bebu.. o tyzden v pondelok sa ale chcem poradit s lekarkou. O tom nutrilone som citala, ze dost deti z neho mava bolesti bruska alebo ich zapeka.

elko69
31. aug 2010

@mirka12011 no my sme cakali n asvokrovcov lebo ziju v anglicku a teraz konecne rsli na slovensku takze teraz az krstime..no aj my budeme mat za tyzden uz 3 mesiace..boze to sa nezda,ze??

elko69
31. aug 2010

@mimi21mimi no budem drzat palceky..a nech s aopyta kolko kvapiek pre vase babo,myslim z epodla veku babatka s ato aj dava,neviem ja davam zatial 5 kvapiek skoro do kazdeho mliecka alebo kazdeho druheho...

mirka12011
31. aug 2010

@elko69 no ne leti to ojojoj kedy Vas ockuju?

mimi21mimi
31. aug 2010

@janefonda hmmm to je mozne... aspon mi ale nikto nemoze povedat, ze som neskusala kojit.... ked uz nic ine.

mimi21mimi
31. aug 2010

@elko69 a upokojili sa mu bolesti po tych kvapkach viditelne??? My sme davali Hipp fenyklovy cajik, ale nezabera....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre