Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
5. sep 2010

@elko69 Sama si sa tak rozhodla, alebo mas malo mlieka? Ja uz som tri dni nemala ziadne... ani kvapku,,,

elko69
5. sep 2010

mam vzdy len rano plne prsia,behom dna sa mi uz moc nenalievaju a ked som mu aj dala v posledne dni tak ho potom strasne zase bolelo brusko,neviem ci to nieje kvoli tej menstruacii

mimi21mimi
5. sep 2010

@elko69 a cim dokrmujes?

elko69
5. sep 2010

@mimi21mimi francuzskym mlieckom

chrenkovae
5. sep 2010

@janefonda dakujem velmi pekne tiež mi stale tvrdne bruško ale neni to pravidelne no tak uvidim čo sa bude diať dalej podla toho čo mi dneska na kontrole napisal doktor som na jeden prst otvorena

janefonda
5. sep 2010

@chrenkovae ja som bola na jeden keď som došla do špitála a za 24 hod. riadnych kontrakciíí stále len na 5, takže u mňa nakoniec bola sekcia. No ale hlavne, že sme boli v poriadku obe. Pri pravidelnom tvrdnutí bruška väčšinou už nasledujú riadne kontrakcie. Treba si to potom naozaj pozrieť na hodinkách. 😉 neboj určite to príde! už sa z toho len tak nevykrútiš 😀

lulu4
5. sep 2010

Ahojte maminky,tak sme to vsetky dobojovaĺi a tesime sa zo svojich drobcekov.ten moj ma dnes presne 1dnik.Dakujem vam za gratulacie,ste mile ze ste to prezivali spolu so mnou. K porodu:radsej by som na to nespominala ale zhrniem to.stvrtok 1vyvolavacka nezabrala,v piat.rano druha zacalo boliet podbrusko a krize,cely piatok na porodnom boxe.najprv cakali co bude,potom mi prepichli plodovku,pichli aj oxytocin do zily a to uz prisli kontrakcie ako svina.no ono sa hovori ze epi zaberie ale asi nie u mna,anesteziolog nechapal.a hlavne pri kontrakciach,je dobra fit lopta,behat ale nie ja som bola skoro stale priputana k stolu kvoli monitoru a tam som sa metala ako dive zviera.esteze tam mohol byt cely cas so mnou mm.niektore porod.asistentky boli mudre ako radio,ze zle dycham ze mi zacnu trpnut svaly,ano trpla mi cela tvar,mm mi masiroval.hlavicka nechcela zrotovat ako mala.ked som uz pred polnocou tlacila uplne vystavena po tak dlhej dobe co som uz kvoli astme aj zle dychala som na nich naziapala ze nech uz so mnou nieco robia.mala ma na starosti dr.co som k nej chodila aj na poradne.bola mila,ale potom zavolali prednostu ten ma pozrel a tiez skonstat.nieco v zmysle ze to nepojde.tak som uz len pocula ze nech pripravia operacku.este si pamatam ako som lezala na stole s priputanymi nohami a telom mi presla dalsia silna kontrakcia,tak som sa tam zacala metat na oper.stole a prosila ich nech mi daju co najskor narkozu,nech uz necitim bolest.to je posledne co si pamatam.chudak mm tam cakal pol hodku,maly bol o 3min.vonku,ale mna dlho sili,vyvod na moc mi dali.mm zlaty ze ma este pohladil po licku pred tym co ma previezli na Jis.od dnes rana som na nadstandarte sestonedelia.maleho som mala pol dna pri sebe aj napriek tomu ze nas len dnes rano postavili na nohy.maleho doniesla neochotna sestricka,nic nevysvetlila sama som si ho kojila.ale krasne sa prisal,sikovny chlapcek.ale videla som na nom ze mu nestaci chudacik,ani glukozu mu nedala,ani ho neprebalili tak som musela sama.ale nemam mat z coho vela mlieka kedze som jedla naposledy v piat.rano rozok,odvtedy len infuzky.takze som slaba,ledva chodim.ale od 6tej rana mame malych u seba stale az pokial nas nepustia domov.takze asi tolko.snazim sa mysliet v tychto tazkych casoch hlavne na maleho,tesime sa z neho a je to cely tato🙂

dugyna
5. sep 2010

@lulu4 lucka tak vidim ze si si to riadne "uzila", neboj mliecko nastupi aj ked by si nejedla ..takze klud 😉 len laktacia proste nabieha z po 24-48h /dokonca po cisarskom moze az po 72h/ takze bude kludna ona nabehne neboj..len hlavne maleho prikladaj a davaj ho nastriedacku..pocas jedneho prilozenia ho musis nechat cca 5-10min /max 15/ na jednej a potom na druhej..netreba nechavat dlhsie aby ti nezuzlal bradavky...
drzte sa

happy8051
5. sep 2010

@lulu4 joj Lucka, to bolo dost akcne 🙂 ale si to zvladla to je super, hlavne , ze vsetko dopadlo dobre a ze uz mas malinkeho pri sebe.

lulu4
6. sep 2010

@happy8051 ved to hlavne ze je to za nami uz a to krasne pred nami

andrea0903
6. sep 2010

@lulu4 moja pekna tak si si to riadne vyskusala.......zlaticko zaklad ze ste obaja v poriadku a mliecko bude len prikladaj ako ti uz radili kocky potom uz bude dobre neskor si ranu casto odkryvaj aby sa rychlejsie hojila ale az ked stehy vyberu samozrejme 😀 tesime sa s tebou z malinkeho a vela radosrti a zdravicka zelame 🙂

chrenkovae
6. sep 2010

@lulu4 lucka vela zdravička sil a lasky ty prajem nech ty malinky len radosť robi 🙂 .Ja som stale doma nič sa nedeje už som na jeden prst otvorena ale to je asi zatial všetko ked do stredy sa nič nezmeni vo štvrtok nastupujem do nemocnice tešim sa len dufam že to nebude horor 🙂

chrenkovae
6. sep 2010

a o našej gali neviete nič či chudatko to ma už tiež za sebou?

maminakatka
6. sep 2010

@mimi21mimi to nic, ze na latrine ,ale hlavne ,ze si spomenula 😀 😀 😀 😀 😀 ....a to je blizko aj Brezno aj Poprad 🙂 cca Tatry mame 70 km 🙂 a vy ako ??

maminakatka
6. sep 2010

@lulu4 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej zo srdiecka blahozelam maminke a tatinkovi 😀 k malemu Vladkovi 🙂

dajna11
6. sep 2010

@lulu4 neboj po cisárskom to nabieha neskor...mne laktácia nabehla po 3.dni a to som rodila normálne....ale malý cuckal,spal,bol skpokojný aj bez laktozy či vodičky....a presne si pamätám na to ako som aj ja bola pripúzana na mónitor a kontrakcie hrozne boleli a ja som tam vrieskala a metala sa...na očiach fit lopta ale k nej som sa nedostala...hrozné ako by som rada chodila ale nemohla som....tá poloha je na kríže pri kntrakciaách hrozná...

kwa_kwa
6. sep 2010

janefonda, gali.. :D ahojky dakujem za privitanie baby. :D

happy8051
6. sep 2010

gali to uz ma urcite za sebou...
@lulu4 nevies o nej nic, nepisala ti sms??

pepppe
6. sep 2010

@lulu4 jujha lulu mala si to tazke,,viem ake bolesti to boli,ja som mala si nieco podobne,kricala som od bolesti,svinska bolest a hlavne,ked sa mali neposuval nizsie,,,,jujha ne ani fit lopta nepomahala,,,ja ked som chodila,,troska preslo bolesti..drzim vam palceky

mimi21mimi
6. sep 2010

@maminakatka Noo my sme mali brezno 35 km a poprad 40 km.... chatu mame pri Pohorelskej Masi kusok od Kralovej holi... alebo hole, neviem ako sa to sklonuje 😀

kwa_kwa
6. sep 2010

peppe, lulu4.. paaaaaaaaaanecku vsetko co citam mi este pridava na strachu z porodu..

tadotami
6. sep 2010

@lulu4 z celeho srdca ti lucka gratulujem k vladovi.zelam vam obom vela vzajomnej lasky.vladko tebe pevne zdravie.ak budes zdravy,budes stastie rozdavat.lucka tebe vela sil vo vychove a tatkovi pevnu ruku.

janinna11
6. sep 2010

@lulu4 Ahoj Lulu, tak este raz gratulujem k Drobčekovi. Uz je to fajn, ked je to za nami, ze? A i ked to bolelo, kazdym dalsim dnom clovek na to neprijemne zabuda... a tesi sa na nove veci a zazitky s nasimi najmensimi 😉
Vela vela zdravicka celej rodinke a ked budes mat viac casu a nejak sa zladite (mne sa to uz zacina pomaly darit), ak sa ozvi. pa 😉

maminakatka
6. sep 2010

@mimi21mimi to poznaaaaaaaam 🙂

maminakatka
6. sep 2010

@kwa_kwa ahojky neboj sa porodu ,vsetko zle co zazijes ,ak to bude zle ,co ti neprajem tak na to vsetko zabudnes ver mi 😀 😀 😀 ....ja som to mala tiez komplikovany porod cisarskym a ked som porodila,povedala som nikdy viac ...sotva po 2 tyzdnoch som zmenila nazor a dnes uz viem,ze sa este raz vratim pre dievcatko 😀 😀 😀 ....cize klud a pekne tehulkovanie prajem

mimi21mimi
6. sep 2010

@maminakatka faakt? chodite tam niekde?

maminakatka
6. sep 2010

@mimi21mimi nie,ale je to blizko 🙂

mimi21mimi
6. sep 2010

@maminakatka viem, ked sme sa minule leto nudili, boli sme bud v roznave alebo v revucej v tescu... uz som zabudla ktore mesto.... 😀 a v hnusti na pizzu.

maminakatka
6. sep 2010

@mimi21mimi 🙂 asi v Revucej 🙂 tak ked budes bludit tymito koncinami ozvi sa 🙂

riag
6. sep 2010

@lulu4 Lucka ked to citam tak je mi naozaj velmi smutno,kde sa nachadza SK zdravotnictvo....to,ze nie su prachy viem pochopit,ale ked chyba ludsky pristup,ktory pacient potrebuje ako sol tak sa mi chce plakat......Taku sestricku by som nakopala...(alebo sa jej manzel v noci nevratil domov.Ako sa poznam asi by som si podobnu poznamku neodpustila ) No, najhlavnejsie je,ze uz to mate za sebou....Este asi nie ste doma,ale cas leti.Si uzasna mamicka a vsetko zvladnes hravo 😉 Este raz Vam prajem vsetko dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre