Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

ivannocka
21. sep 2010

Ahojte budúce mamičky. Ďakujem Katke, že taložila túto tému. ja so, pred 4 dňami zistila, že som tehotná a podľa mojich výpočtov by som mala byť v 4t. Zajtra sa chystám k lekárovi tak som zvedavá čo mi povie. Ale pripadám si divne ako sa s tým nevem ztotožniť, že o chvíľku budem mať bábätko🙂Má niekto taký pocit, či to len mne pošibkáva🙂

ivannocka
21. sep 2010

@danka82
danka pripájam sa k tebe ohľadom pôrodu. Prvé čo ma napadlo, ke´d som zistila, že som tehotná bolo, že "boooože ja budem rodiť" no to ma straší najviac. A uvažujem buď o epidurálke alebo o pôrode do vody.

nicky5
21. sep 2010

Zdravim dievcata 🙂 tak sa pridavam aj ja k cakatelkam... Vsetko nam nastastie zatial prebieha bez problemov, tak sa velmi tesim a neviem sa dockat kedy uz drobceka budem moct drzat v naruci 🙂...

danka82
21. sep 2010

@ivannocka ja som sa tiez hned po zisteni vystrasila, ze ako to ja zvladnem..mala som strasnu radost, ze cakam babetko, ale zaroven aj neskutocny strach..ja som sa strasne bala aj oberov krvi pocas tehotenstva,lebo mn eje uz len pri tom velmi zle..odbery som nejak zvladla, aj ked s "motakmi" v hlave, no ten porod ma stale strasi..hlavne ked viem, ze este aj infuzku dostanem pocas porodu..brr tie ihly nestastne ☹ ..ale stoji to vsetko za to,,moja svagrinka ma teraz doma mesacneho chlapceka a ked vidim,jake je to male zlate,tak sa strasne tesim, ze som aj ja pred casom otehotnela..ale strach tu bude vzdy, az kym nebudem mat ten den D za sebou..drzim ti palce,aby ak sa potvrdi tehotenstvo (co si myslim, ze ano🙂) aby si to vsetko zvladla a mala potom rychly porod..to iste prajem aj sebe 😀 ..daj vediet zajtra,ako si dopadla u lekara..a este ohladom epi, ja som tiez nad nou uvazovala, kedze sa fest bojim, ale nakoniec som to zavrhla..predsa len v mojom pripade si dat dobrovolne pichnut ihlu,,tak to nehrozi 😅 ..radsej tu bolest nejak prekonam..dufam 😀 ..tak sa drz

ivannocka
21. sep 2010

Juj tak to potom máš dvojnásobný strach, ke´d ťa desia ešte aj ihly 😉 No ja ihly nejako zdolám. Zajtra mi vezmu krv a uvidi sa, co ja som si uz na 100% ista, tak to potvrdenie materstva by mohli rovno vynechat 🙂 Ako pozerám tak ty máš termín onedlho, držííím palčeky nech ti všetko dobre dopadne. A ešte ma napadlo čo tak pôrod do vody?tam nemáš žiadne ihly 😉

danka82
21. sep 2010

@ivannocka co viem, tak u nas v BJ porod do vody nepraktizuju, takze nic z toho 😒 ja sa utesujem, ze popri tej bolesti zabudnem na vsetky ihly sveta a bude mi uuplne jedno kolko injekcii mi pichnu 😀 tak uvidime🙂

janefonda
21. sep 2010

jeeej nové tehule v tejto témičke 😉

@danka82 môžeš mi veriť, že popri bolesti z kontrakcií, ťa žiadna ihla len tak nerozhádže. Mne ani keď pichali EPI som bolesť z pichu vôbec necítila iba taký tlak zvláštny. A voda je super na kontrakcie. Ja som bola vo vani asi hoďku a bolo to super. Nakoniec však ani po 24 hod. kontrakcií som nebola dobre otvorená, tak zvolili rýchlu sekciu v lokálke. Čo je super, lebo som hneď videla maličkú 😵 Neboj pôrod je síce bolestivý, ale každým dňom po ňom si budeš tú bolesť pamätať menej a menej. Až začneš pomaly premýšľať nad ďalším tehu 😝

danka82
21. sep 2010

@janefonda tak neviem, neviem, ci sa tak skoro odhodlam k dalsiemu babetku..ale mozno ten zazitok z porodu nebude az taky strasny a ako vravim, clovek nikdy nevie 🙂 ja tiez tak tajne dufam, ze bude sekcia,,ale co uz..zachvilku to bude za mnou🙂

blondi2
21. sep 2010

@ivannocka ja som zazivala podobne pocity ako ty, ked som zistila, ze som tehotna. Bola som skor vydesena, ako to ja vsetko zvladnem okolo babatka. ale postupne to prechadzalo a teraz sa uz len tesim a neviem sa dockat, kedy bude maly vonku 🙂 Epiduralku zvazujem aj ja, ale tu na diskusiach som sa docitala, ze niektore baby po nej este niekolko mesiacov bolieva chrbat alebo hlava a to ma trosku odradza.

blondi2
21. sep 2010

dievcata absolvovali ste niektore psycho-fyzicku pripravu na porod? je to dobre, alebo skor zbytocnost? Neviem, myslim, ze pri tom strese v den D zabudnem na vsetko, co sa tam naucim... Je to totiz rano a nechcem chybat z prace, tak zvazujem, ci na to chodit alebo nie.

pepi_petra
21. sep 2010

ahoj babulky.
Mám 31 a som 6t.Problem mam ,ze mi je stale zle.Ale priserne.Niesom schopna chodit ani do prace.Vraciam,mam zavrate,unava a stale by som spala.Viete mi poradit co stym?Pracujem ako kadernicka a celkom mi zacinaju vadit tie vypare s farieb a trvalych.Bolo by lepsie ist na PN?Alebo to casom prejde?Zatial mi je zo dna na den horsie a horsie. 🙄

nicky5
21. sep 2010

@blondi2 ahoj, ja som na priprave bola, a viac menej si myslim, ze to bolo dost zbytocne... okrem spravneho dychania a tlacenia tam neposkytli ziadne speci informacie, ktore by si nevedela, pripadne si necitala tu, alebo v nejakej knizke. A ako bonus na vyse nam pustili video porodu z 82 roku - ktore ma uprimne viac vystrasilo ako mi dalo nejake konstruktivne ponaucenie ;)

gali
21. sep 2010

@danka82 neries epidural, lebo najdlhsia a myslim, ze najnarocnejsia je 1. faza a v tej 2. faze porodnej, ked by Ti dali epidural je to uz jedno. V podstate ta druha faza je rychla, fakt 4-5x zatlacis a babatko je von. Myslim, ze to nestoji za to, lebo po epiduralke mozes mat potom rozne pamiatky - migreny, trpnutie koncatin... - fakt ani nebudes citit ako ide babo von, keby to nevidel manzel ani neverim, ze mala je uz medzi nami 😉

katrin31
21. sep 2010

@danka82 ja by som si zase epi druhykrat uz dala..

gali
21. sep 2010

@pepi_petra osobne si myslim, ze ked si kadernicka uz len skrz tych vyparov by si mala ostat doma cele tehu. Fakt, vsak su to rozne chemikalie. Statie cely den na nohach tiez nie je nic-moc. Na Tvojom mieste by som ani nepremyslala a este ako pises, ze ledva fungujes. Moj osobny nazor aj co sa tyka veku - rizikove, stoji Ti to za to.

sharmana
21. sep 2010

@pepi_petra ja by som ti radila ist na PN, kym ti neprejdu nevolnosti.... co sa tyka prace kadernicky, poznam nejake kadernicky, ktore normalne odpracovali až do obdobia nastupu na matersku a babätka boli zdrave, takže to je len na tebe 😉

kormelia11
21. sep 2010

@ivannocka ahojky tak to ti gratulujem 🙂 sme na tom rovnako ako vidim 😀

gali
21. sep 2010

@mirka12011 jasne, sme spolu spojene asi od oplodnenia a pekne si rozumieme aj teraz 😉

pepi_petra
21. sep 2010

A ako dlho trvaju take nevolnosti?Ja mam kamosky kadernicky a tiez pracovali tak do toho 6-7mesiaca.
My sme sa s manzelom snazili o mimi 6,5 roka,tak mam trosku obavy aby to dobre dopadlo.

dugyna
21. sep 2010

@pepi_petra nanevolnosti si pytaj v lekarni homeopatika, a trvaju individualne niektore zeny nemaju vibec ine cele tehu az do porodu a niektore prve 3 mesiace...a tie vypary hm zavisi od chemickeho zlozenia...a takisto aj od toho ako to moc vadi tebe..

janefonda
22. sep 2010

@pepi_petra ja som si tiež prešla nevolnosťami a základ u mňa bol nikdy nevstať ráno z postele bez toho, aby som si dačo zobla. Mala som piškóty vedľa posteli 😉 A nikdy sa nedostať do stavu hladu, lebo potom mi bolo ešte horšie. Snažiť sa niečo aj cez deň do seba dostať. Po 4 mesiacoch trápenia mi ale nakoniec zabrali čípky torecan na nevolnosti 😉

@danka82
@gali no ale nie každej trvá pôrod pár hodín, mne odtiekla plodovka ráno o šiestej, hodinu na to začali celkom slušné kontrakcie, EPI som si dala pichnúť o tretej poobede, dovtedy som si vravela to vydržím aj bez. ALe podľa mňa to bolo to najlepšie čo som mohla urobiť. A keď si vezmem že o cisaráku rozhodli o desiatej v noci a o jedenástej sa malá narodila, tak neviem ako by som to bez EPI zvládla. Pretože mne kontrakcie začali o pol noci, okolo tretej sme šli do nemocky, o šiestej tá plodovka...už som bola unavená po celom dni kontrakcií a keď mi pichli EPI som si normálne hoďku pospala, čo bolo pre mňa ako zázrak!Darmo u mňa boli silné kontrakcie, krčok mäkký, keď som sa jednoducho neotvárala. A nakoniec počas pôrodu u mňa zistili aj prasknutú maternicu, možno aj pre to som mala také bolesti. Nikdy by som neporodila prirodzene, pretože tam tým prasknutím nebol správny tlak. Proste ja som za EPI vďačná, a keď rozhodli že cisarák len ma tam ešte dopichli a mohli sme ísť hneď na sálu 😉

hedka17
22. sep 2010

@janefonda ahoj ja mam tiez tie cipky a akosi nezaberaju, zo zaciatku aj ano, ale posledne 3 dni akoby nic. Chvilu stojim na nohach vsetko sa so mnou toci, strasne ma natahuje a uz aj vraciam. Ja tiez dufam,ze to zaberie, lebo doteraz mi tak nebolo ani mi predtym nevadilo akekolvek jedlo,teraz mi ich vadi coraz viac

pepi_petra
22. sep 2010

@janefonda a tie cipky su na predpis,alebo sa musim poradit s gyndou alebo si ich mozem kupit len tak?Prave uz dve rana to robim tak,ze mam na nocnom stoliku susenky bebe.Ale teda ziadny zazrak sa nekona.Do hodinky mi pridu kriticke chvile,ktore trvaju az do noci a to mam ist za 2hodiny do prace.Vobec neviem ako to zvladat.Pripadam si ako srab 😅

tadotami
22. sep 2010

no konecne som sa sem aj dostala.co je tu nove?kto porodil?co deturence?posluchaju doma alebo este v brusku?

tadotami
22. sep 2010

tak asi nic nove okrem par novych mamiciek-cakateliek ktore viiiitam.hm,tak sa mavajte,idem si kavu uvarit.

janefonda
22. sep 2010

@pepi_petra sú na predpis, ja som si dala v tedy tuším len dva a zrazu akoby sa mi žalúdok ukludnil a už nebolo viac treba. A nie si srab, nevolnosti sú riadna makačka na zvládnutie. Ja som sa vtedy zaprisahávala, že už nikdy nechcem byť tehotná a poviem ti, že po nevolnostiach , ťažkom pôrode už premýšľam nad súrodencom pre moju dcérku. Samozrejme až o taký rok 😉

@hedka17 tak pre mňa bol torecan doslova vykúpením! Dúfam, že ti to pomôže, viem že to nie je vôbec sranda 😒

pepi_petra
22. sep 2010

@janefonda Tak sa v piatok spytam dr na tie cipky.Mam ist na sono,lebo mi ho robila v pondelok,ale nebolo pocut srdiecko ☹ tak hadam to vsetko dobre dopadne.Ona mi povedala ze som 6 tyzdni,ale podla mojich vypoctov mi to vychadza na 5 tyzden 😖 Beriem kyselinu listovu a tiez sa snazim jest tak pravidelne.Ale proste tie navale nevolnosti su fakt sila 😝

tadotami
22. sep 2010

baby ste hrozneeeee 😀 ked sa stratim ste tu vsetky.ked sa objavim vsetky sa stratite.asi mam poruchu na prijimaci 😀 tamarka ma donutila si foto nahodit 😎

hedka17
22. sep 2010

@janefonda vies co je najhorsie ked vidim ako sa nas papagaj furt napchava ako kyselina a ja som rada ked do seba nieco dam

pepi_petra
22. sep 2010

@tadotami som tu....hlasim prijem 😀
@hedka17 presne moja kokrica je nenazrana a stale by mohla sa nacpavat a ja len vidim reklamu na jedno a hned tyckovat sa mi chce 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre