Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

hedka17
22. sep 2010

@pepi_petra v kolkom tt si? Ja som v 9tt a zacalo to asi pred tromi dnami a den co den to je horsie a to som si myslela,ze na mna uz nic nepride,asi som sa moc zavcasu tesila :°(

pepi_petra
22. sep 2010

@hedka17 Podla mojej gyndy som 6 tyzden,podla mna 5 tyzden,mne je na figu uz 2tyzden .V piatok mam ist na dalsie sono,lebo nebolo vidno bitie srdiecka.Tak sa trosicku bojim.

hedka17
22. sep 2010

@pepi_petra ja som pocula,ze to zacina v 7tt tak sa nemas coho obavat, aj ja som bola v 5tt,ale vtedy este videla len zvacsenu maternicu a v 6tt bolo pekne vidiet,ze je vo vnutri maternice,mam aj sono :°) Buduci tyzden idem aj ja na kontrolu bude mi brat aj krv a bude pozerat aj na sone,dufam, ze naozaj vsetko dopadne v poriadku. Vravela,ze mi da uz aj teho knizku

pepi_petra
22. sep 2010

Moja gynda je taka ,no asi sa jej ja velmi nepacim.Nic mi konkretne nepovedala,dokonca ani sono mi neukazala.Ale teraz na piatok som si pre nu nachystala more otazok,tak ma bude mat este viac rada 😀 Aj mne je zo dna na den horsie a horsie 😢 zaludok ako na vode desna unava a vsetko mi pachne!

hedka17
22. sep 2010

@pepi_petra mne to nie ze pachne, mna z toho rovno natahuje. Do chladnicky chodim len vtedy ked uz musim, aj ked sa snazim jest po troche ako mi kazala doktorka. Jedine coho mi nie je zle je ovocie tak toho jem vela,aspon nieco ked uz nic ine poriadne. Ta doktorka bola k tebe stale taka este aj ked si nebola tehu?

pepi_petra
22. sep 2010

Mna natahuje tiez,staci ked zmenim polohu tela...uz uz...dnes pojdem a skusim to ovocie aj ja.Ake papas?Vcera som jedla uhorkovy salat...dobrota 😀
Ano bola taka ku mne vzdy,ale nevadilo mi to.Chodila som k nej tak 2x do roka.Sono u nej platim 14ecek,som zvedava kolko budem platit teraz v piatok.
Najhorsie je ze v robote mi pachnu farby a potom ma rozboli hlava a nic si nemozem dat,tak potom trpim ako kon.A zakaznickam som este nic nepovedala,na to je este priskoro.Ale asi aj uvidia ze ma napina a casto chodim von na luft a predychavam to 😠 Za pol hodky idem do prace a asi ich tak pekne ogrciam.,...boze 😖

hedka17
22. sep 2010

@pepi_petra no ja som na PN kedze doktorka videla,ze mi je zle a v praci by som sa natahovala s tazkymi vecami takze ja uz zrejme do prace ani nepojdem. Ja chodim k doktorke ked ma sluzbu v nemocnici a sono mi robi zadara. Ono moja mamina tam pracuje tak mozno to je aj tym. Ja jem jablka, nektarinky, banany, cervene hrozno co mame doma. Najviac mi chutia nektarinky za tymi sa idem pozabijat :°)

pepi_petra
22. sep 2010

No ja som zivnostnicka,ale mam v plane ist od piatka asi tiez na PN.Uvidim co mi povie dr.Fakt je ze sa boji ze sa tam skydnem a kazaznicky budu mat namachlene vlasy a co snimi?Som tam sama,nema ma kto vymenit.....i ked zarabat by sa zislo,prave teraz 😉

hedka17
22. sep 2010

@pepi_petra hm tak to nie je nic moc, myslela som si,ze ste tam aspon 2. Takto ti fakt nema kto pomoct. Ja si plati DNP takze taku aku mam vyplatu budem mat PN a este neprecestujem, takze ma to nejak nehneva. Ved sama uvidis co bude lepsie,ale ak sa to nezlepsi aspon dovtedy kym ti bude zle by si mohla ist na PN a potom sa kludne vratit ak by si bola v poho. Tak sa drz v praci papa

pepi_petra
22. sep 2010

@hedka17 no prave ze neviem ci sa budem vediet vratit.Priestore mam od obecneho uradu a ludia tam budu chciet mat kadernicku.A ked ja nahodou budem PN 3mesiace,tak co?dalsia vec je ze musim platit najomne a na to mi ani PN nebude stacit a ked nie ,budem musiet uvolnit priestore.Ale zasa gynda ma upozornovala ze mam ratat stym ze pojdem skoro na pn,no uvidim ako sa to casom vsetko vykrystalizuje.Vobec som ani uz nedufala ze po 6,5 roku otehotiem.Tak idem sa nahodit...s velkym kyslim usmevom a sacikom do kabelky a sup do prace 😀 😀 😀

janefonda
22. sep 2010

@pepi_petra
@hedka17 baby bude dobre....časom. Nevolnosti vám snáď ustúpia a už budete mať len radosť z tehu!!!

@tadotami choď do našej druhej témy, tam sú baby skoro stále. Aj keď teraz je väčšina na prechádzke 😉

janefonda
22. sep 2010

@pepi_petra tvoja gynda si pýta za sono? Lebo moja si nikdy nepýtala keď robila sono vrámci tehotenských poradní. Je iné ak som chcela na požiadanie, ale toto je jej povinnosť. Iba za foto som si platila, ale nikdy nie za ultrazvuk 😕

pepi_petra
22. sep 2010

@janefonda ano pyta ked som bola na sono v ramci liecby a robila mi do mesiace sono 4x tak pod 10 ecek neisla.takze pekne budem cvakat.Ale na druhej strane mam ju v mieste bydliska,nikam nemusim cestovat a berie presne na cas dohodnuty termin.....

janefonda
22. sep 2010

@pepi_petra moja berie tiež presne na čas, bez poplatku a soná v rámci tehu a liečby tiež bez poplatku. Preto sa mi to zdá divné. 😕 no ale každý doki má asi iný systém v platbách.

tadotami
22. sep 2010

@janefonda uz som sa zlakla ze mi vypadol signal 😀 alebo mam dlhodobu poruchu 😀

janefonda
22. sep 2010

@tadotami no konečne foto, ešte že máš Tamarku 😉 neboj signál prijatý 😝

dzulia
22. sep 2010

ahojte vsetci .ja som sa sem akurat dnes prihlasila .tak este neviem ako to tu chodi tak sondujem tu co si pisete ja som v 18tt.babetko cakame vo februari 26.aspon to tak ukazal ultrazvuk zistil mi termin z neho lebo podla poslednej menstr.by som rodila v decembri .tak sestricka mala zo mna dilemu len sa hrala s koleckom v ktorom som vlastne tyzdni .to boli moje problemy ked som nebola tehotna .a konecne dlho ocakavane tehotensto no neviem sa dockat 🙂

dzulia
22. sep 2010

a teda k teme asi mam ja som nic nikdy neplatila u mojho .len za recept ked boli tie zajacovky este a to som nebola tehotna .asi si bude pytat az za fotecku

dzulia
22. sep 2010

@pepi_petra ahoj petra ja som tiez zivnostnicka kadernicka a som si sama naordinovala ze nebudem farbit iba striham a fukam a sem tam nejake ucesy.a do decembra budem alebo chcela by som robit . to si musim pozastavit zivnost aby som dostala nejaku matersu a ty co ako planujes ist na matersku?

pepi_petra
22. sep 2010

@dzulia ja som sa prave vratila z prace.Nafarbila som zakaznicku a par ich ostrihala,ale tie farby mi vobec nerobia dobre.Pride mi zle a rozboli ma strasne hlava.Ja mam taku klientelu ze sa chodia len farbit a zaroven strihat.Nikdy nepridu len na strihanie.Co neviem ci by sa mi vyplatilo robit.A hlavne na dedine.Dalsia vec je ze staci,ak pride pani navonana,tak to je hned napnutie a pride mi zle,zavrate a je dorobene.Tebe nieje zle?

pepi_petra
22. sep 2010

@janefonda neviem ci hra ulohu ze je dr sukromnicka 😖 ale proste vzdy platim.Aj za tie sakra neviem si vspomenut....cim ta roztiahne... 😅 myslim ze 1,50 tak nejako....

dzulia
22. sep 2010

ja nefarbim a jako zarobim si aj na chalanoch aj na zenskych ja iba striham a fukam a ked je toho za ten mesiac dost tak sa dobre zarobi .som na dedine kadernicka .no vies ako to "ulahcuju" v dnesnej dobe zivnostnikom nekukaju na to ze sme si nasli same robotu a ze nas nemusia mat na starosti .asi by sa im pacilo keby sme vsetci zivnostnici boli na uradoch prace .a kolko je vas na dedine kadernicok? a to planujes ako potom robit? sak to sa neda vies aj babo aj tie otravne vlasy az v zadku s prepacenim pichnute

pepi_petra
22. sep 2010

@dzulia Ja mam tak 3 roky problemi ze ma stale boli hlava.Ziadne lieky mi nepomohli,az nakoniec sme sa tak rozpravali s manzelom ze som mala vela farbenia(7 farbeni +3melire a nejaka trvala),ze som unavena a desne ma boli hlava,tak az potom nam to doslo,ze som vlasne nadychana toho amoniaku a svinstva.Lenze mam zakaznicky co sa nestrihaju len tak,ale hned chcu farbenie a melire.Chlapov mam tak poskromnejsie,lebo som ich nikdy kvoli zenam nestihala .Ja som oficialne sama kadernicka ,ale su tam dalsie 3 co robia doma nacierno.Vobec neviem ako budem robit.Momentalne pojdem asi na PN.Priestore mam od obce,tak o tie pridem.Kadernicku robim 10rokov,tak hadam po materskej sa nieco najde.Mala som dost vysoku klientelu.Nikdy som v praci neposedavala.A o tych vlasoch mi hovor,to je vsade .Ako mi zivnostnicky budeme mat matersku,vies?

gali
23. sep 2010

@janefonda neviem sice kde a ako pichaju, len v nasej porodnici viem, ze ju davaju az v tej druhej faze a tam nemozu nechat dlho zenu tlacit, lebo by ohrozili babo aj ju. Tak len tolko, lebo fakt myslim, ze ak ide len o tu druhu fazu je to zbytocne, ale pokial uz aj v prvej pichnu, tak to jasne meni situaciu. 😉 U nas by ta nechali vytrapit ako jednu babu, chuda, nakoniec sla aj tak na sekciu a mala babo, kt. vazilo 4500g. Uff

gali
23. sep 2010

@janefonda kde je druha tema? teda kam ste usli? sice som tu nie casto, ale tak aspon mrknem ako rastieme 🙂

happy8051
23. sep 2010

caute kocky, tak my ideme nakoniec planovanou sekciou so spinalom 7.10. o 8:00 v Hainburgu

dzulia
23. sep 2010

@pepi_petra no to viem .ked nepozastavim zivnost tak nedostanem matersku a platit 5000sk mesacne a nemoct robit ved neodidem od malickeho babatka predsaj do prace .ja si pozastavim zivnost mame narok na 3roky materskej a muz nas bude zivit este ze mam take stastie ze muz ma dobru robotu a ked bude mat male aspon rok a pol tak ak sa bude pravdaze darit tak chceme druhe lebo nebudem to kuskovat tu matersku a po dvoch detoch sa mozem plne venovat zakaznickam.ja robim 6rokov a zivnost mam 7.ale ja mam vtom dobre ze mam u nasich v dome prerobenu garaz na kaderko tak ten najom je jakoze. 🙂

pepi_petra
23. sep 2010

@dzulia Ja idem zajtra na to sono.A vypytam si aj PN.Aspon na par tyzdnov,kym sa mi troska neulavy.Vnoci ma pobolievalo brusko.Dnes som zatial negrcala,len ma napina 😒 snazim sa to rozdychavat.Ja by som zo zivnostou chcela vydrzat do konca roka a potom ju pozastavit.Musim sa spytat na socialke co a ako .

dzulia
23. sep 2010

no aj ja tak planujem ukoncit rok a je .a v ktorom si? ked ti je zle?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre