Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

babula.hrubalova
29. sep 2010

@emka0 Presne tak vydržíme!!!! 😀
Tak držím palčeky a teším sa na výsledok 😀
Aj tebe prajem pekný dník.......AHOJČEK 😉

kormelia11
29. sep 2010

@babula.hrubalova mozno nas predbehnes 😀 tie bolesti su normalne aj ja ich mam 😒 niekedy mam slabsie a niekedy silnejsie tak to asi ma byt

babula.hrubalova
29. sep 2010

@kormelia11 No všetko je možné 😀 presne raz sú silnejšie ( hlavne v noci) a cez den jú slabšie.....asi ano...asi to tak bude... 😀

kormelia11
29. sep 2010

@babula.hrubalova a inak ako sa citis byva ti aj zle ?

babula.hrubalova
29. sep 2010

@kormelia11
Inak no mimo toho bruška chodím stále cikať 😀 a ale zle mi ešte nebýva......trošku mi vadia niektoré pachy ale musím si zaklopať zle ešte nie..... A ty ako??už začali nevolnosti?

kormelia11
29. sep 2010

@babula.hrubalova no tak s tym cikanim 😀 ja stretavam uz samu seba na wc co tolko beham 😀 no zacina mi uz byt zatial sa este dokazem ovladat a udrzat obsah jedla v zaludku 😀 ale neviem dokedy

babula.hrubalova
29. sep 2010

@kormelia11 😀 tak to ale potom toho nabeháš 😀 No aj ja som na tom tak...ešte udržujem....ale tiež neviem dokedy ..... 😖 dnes ráno ked manžel naštartoval ráno auto tak ten smrad z nafty mi zodvihol žalúdok...a to mi vždy skôr vonalo 🙂 ale držím........ 😀
Už si bola aj u lekára? 😀 či ešte čakáš ?

kormelia11
29. sep 2010

@babula.hrubalova vcera som bola na sone 🙂

babula.hrubalova
29. sep 2010

😀 jééééééééé a už si videla maličkú fazulku??? téééééda to ti mooooooooc závidím 😀

pepi_petra
29. sep 2010

@kormelia11 ja som sa teraz vratila z gyndy.Robila sono a som 6 tyzden a mimi ma 6mm a krasne bije srdiecko,len musim ostat na pn.
@babula.hrubalova ja mam bolesti stale a gynda mi povedala ze to kvoli zrastom co mam.V roku 2010 aprili som podstupila laparoskopiu,mala som cystu a zrasty a bola mi zjistena endometrioza a trvalo nam to 6,5 roka.Tak musim posluchat a odpocivat 😀 i ked doma je to nuda :-

@emka0 drzim prsteky aby mrcha neprisla 😀

kormelia11
29. sep 2010

@babula.hrubalova ja som ju nevidela ale doktorka ano 😀 mala tak otocene sono ze som nemohla vidiet 😒

@pepi_petra tak to ti blahozelam ja som v 5tt a este nepocula srdiecko aspon nic nespominala 😒 to asi pocut aj neskor juj musela si byt veelmi stastna mne ked povedala ste v 5tt tak som sa tam pomaly od radosti rozplakala 😀

babula.hrubalova
29. sep 2010

@pepi_petra GRATULUJEM!!!! 😀 mna to čaká 12.10. skôr vraj nemá volné...... ☹ tak budem trošku nervózna...ale snád bude všetko v poriadku... 😀

pepi_petra
29. sep 2010

@kormelia11 dakujem 🙂 tak jej na buduce povedz.Mne prvy krat neukazala sono.Druhy krat som jej povedala ze to chcem vidiet a od vtedy automaticky monitor otoci ku mne a vysvetli mi co je co 😀 co sa tyka srdiecka,minuly tyzden ani nam este srdiecko nebolo vidno a dnes uplne krasne 🙂
@babula.hrubalova dakujem 🙂 .Uf tak to by som bola aj ja na prasky ,keby mi tak neskoro dala termin.Ja som si robila test v piatok a hned v pondelok ma vzala.Aj ten vikend bol na figu,nervozna a v ocakavani.ALe aspon ti bude uz vsetko dobre vidno na sone,Niekedy ked sa ide velmi skoro,tak dr nevidi mimi,alebo srdiecko.Hlavne oddychovat a davat na seba pozor.Teraz je obdobie kedy sa mimi vyvija 😀

babula.hrubalova
29. sep 2010

@pepi_petra no to aj mne povedala že potom už bude všetko pekne vidieť..... 😀 tak sa mooooc teším......ale ten týžden mi v práci ubehne ako voda takže budem myslieť pozitívne a snád bude všetko tak ako má.... 😀

kormelia11
29. sep 2010

@pepi_petra tak jej nabuduce aj ja poviem mam prist o mesiac tak vtedy by malo byt uz vsetko pekne vidno aj srdiecko pocut 😵

pepi_petra
29. sep 2010

@kormelia11 to si hned vypytaj fotecku 😉 aj ja si budem pytat foto ked pojdem za 2tyzdne a dufam ze dostanem aj tehot.knizku
@babula.hrubalova ty sa mas ze si v praci.Ja trcim doma. 😠

babula.hrubalova
29. sep 2010

@pepi_petra no ako sa to vezme 😒 aj by som bola chvílku doma.....som dosť ospalá a unavená....ale v práci to letí...

pepi_petra
29. sep 2010

@babula.hrubalova jj to chapem.To mam aj ja.Nevolnosti som mala strasne,teraz to uz nieje take tragicke.Kupila som si homeopatika a pomahaju.Zle mi je to je pravda,ale nevraciam.Poobedna siesta je super 🙂 A co mas za pracu?

babula.hrubalova
29. sep 2010

@pepi_petra Veru taká siesta by sa mi zišla.... 😀 pracujem v administratíve v jednej stavebnej firme tak celkom sa to dá len je to dosť stresová práca.....stále niečo rieším...ale snažím sa hlavne kvôli drobčekovi brať všetko s kľudom... 😀 A homeopatiká sa môžu brať v tehotenstve?vidíš to som ani nevedela...opäť som o niečo múdrejšia.... 😀

ivana87
29. sep 2010

Ahojte 😉 no tak ja sa tiez k vam pridavam, tiez som prvy krat TEHU a nesmierne sa tesim na babenko!!!
Porodu sa netreba bat, stoji to za to krasne vonavucke babatenko, ktore budeme mat potom v naruci...
Niektore to zvladate tazsie ako citam, ja som nastastie nemala a ani nemam dokopy ziadne nevolnosti, iba ma obcas pobolieva brusko, ale to len kvoli tomu ze mimi rastie 😎
Kocky treba sa pozitivne naladit a vsetko bude jednoduchsie, drzim vsetkym ale aj sebe palceky! 😀

kikinkka
30. sep 2010

Ahojte aj ja som prvýkrát tehotná a môžem povedať že je to nádherné. Ja som nemala žiadné problémy a ani nevolnosti ani by som nebola zistila že som tehotná kým by ma nebolo bolelo trochu podbruško. Inak tehu dobre znášam.

monulik0209
30. sep 2010

Ahojte aj ja som prvy krat tehotna a nesmierne si to uzivam...S manzelom sme neskutocne radi ze sa nam uz podarilo otehot. V prvom trimestri som nemala ziadne problemy,len som bola strasne unavena a stale by som spala....Ak ma niektora zaujem,mozme pokecat,budem len rada....

jerryjanka
30. sep 2010

troška sa k vam pridam
tehula som prvykrát - snažili sme sa dlho dlho - absolvovali sme toho habakuk ale môžem povedať že to zatial stalo za to - teraz ešte vydržať pokope a potom porodiť zdrave dieťatko 😵

mackopuu
1. okt 2010

ahojte...rada by som sa k vam pridala a podelila sa o zazitky a postrehy z mojho terajsieho tehotenstva....som prvykrat tehotna a prave zacinam 4mesiac....budem rada ak sa dozviem aj zopar uzitocnych rad aj od vas... 🙂

kikinkka
1. okt 2010

@monulik0209 ahoj ak by si chcela tak by sme mohli pokecať. aj ja som s manželom nemohla otehotnieť vyše roka a po roku sa nám to podarilo tak sme obidvaja taký šťastný že sa už nevieme dočkať.Už vieš čo budeš mať?

monulik0209
3. okt 2010

@kikinkka ahojky, my sme mali to iste,ja som nemohla otehotniet tristvrte roka a potom ked sme to necakali tak sa to podarilo...asik dost robil stres a ze sme chceli strasne otehotniet...no vizera to tak ze mi budeme mat asik babu....buduci tyzden idem na sono,tak uvidim ci sa doktorka nemylila.alebo ci pipik nedorastol:O))))) a vy uz viete????

lennka001
3. okt 2010

Ahojte kocky, chcem sa k vam tiez pridat. Prave vcera som si robila test a mala som dve ciarky. Menzes som mala dostal 28. Je to len par dni ale uz teraz chodim casto v na wc, tlaci ma zaludok, mam vetry a stale sa mi grga. Je to normalne uz tak skoro??? alebo mi sibe...........? Neviem kedy mam ist na gyndu? alebo mam este tyzden pockat?

kikinkka
3. okt 2010

@monulik0209 Ahoj no mi dvaja nevieme čo budeme mať lebo vraj mám hrubú brušnú stenu a vraj to nie je vydno.No to som bola na sone v 20tt no a teraz pôjdem až v 30tt. No manžel chce dievčatko a ja zase chlapčeka no alle v podstate je to jedno len nech je to zdravé. No aj mi sme to neplánovali. No a ja som sa strašne modlila aby sa nám to podarilo a vydíš stálo to za to. Kedy máš termín?

kikinkka
3. okt 2010

@lennka001 ahoj na tvojom mieste by som išla hned na gynču a presvedčila sa že si tehotná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre