Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lennka001
3. okt 2010

Ahoj
@kikinkka a bude to uz lekar vidiet?

maggiore
3. okt 2010

@lennka001 ahoj, som na tom podobne ... ms skončil cca v pondelok, vo štvrtok slabá čiarka a dnes viditeľné dve ... nafúknuté brucho, prdky a cikanie 🙂 .... zajtra idem k lekárovi, tak som zvedavá a mimochodom som tiež Lenka 🙂

lennka001
3. okt 2010

@maggiore 😀 jee tak Lenky maju asi plodne dni 😀. Ja som tento tyzden bola u lekara v utorok na preventivke a nic mi nepovedal, mozno si nebol isty. Riesili sme plodnost a dal mi listok pre partnera na spermograf a potom mi povedal, ze do dvoch mesiacov som u neho s meskanim. Tak mozno tam aj nieco videl, neviem.

monulik0209
3. okt 2010

@kikinkka no ja kde som chodila na sono,tak mala bola stale zle otocena,nedalo sa zistit co to bude a potom konecne na poslednom sone uz ukazala:o))) ja mam termin 18.1.2011... a ani nemas tusak ze co by to maohlo byt????

monulik0209
4. okt 2010

@lennka001 ahojky ja byt tebou tak si zavolam gyne. a uvidis co ti povie,ja som bola u gyndy az medzi 6-7 tyzdnom,lebo doktorka mi povedala ze nema vyznam chodit prv,ze to nebude vidiet na sone.je to na tebe ako sa rozhodnes.Drzim palce,urcite si nedockava,ale treba byt trpezliva:O)))) Pripadne si vyskusaj urobit este jeden test...ja som si robili az 3 lebo sme tomu nemohli uverit ze vysiel test pozitivne....este raz drzim palce a potom napis ako si dopadla....

kikinkka
4. okt 2010

@monulik0209 No mám tušenie že to bude chlapček ale nie som si istá. No ja som mala prvý termín 18.01. ale potom mi sestrička vypočítala na 4.01.2011. No už ta kopká? Mna hej ale je také obdobie že ma za celý deň nekopne a vtedy mám stresy či je všetko OK.

kikinkka
4. okt 2010

@lennka001 No aj ked ti podla sona nezistia tak ti zistia s krvy. Tam sa sleduje ten hormon HCG či je vysoký alebo nie. No alebo po prípade si sprav ešte jeden test a podla toho sa rozhodni. Neboj sa bude všetko ok a budem držať palce aby ti to vyšlo.

matulka616
4. okt 2010

Ahojte kočky. Pripájam sa k prvotehulkam 🙂 Patrim medzi tie, ktoré si prve tri mesiace uzili dokonalu nie len rannu nevolnost, ale uz je to teraz fajn a tesim sa, že uz citim ako sa ten drobcek vrti 🙂 No a ci chlapcek alebo dievcatko to zatial nie je jasne.....

donka21
4. okt 2010

ahojte rada by som sa pridala aj ja, mam 21 a som tiez prvotehulka zaciatky som mala tazke mala som problemy s tlakom ale po prvom trimestri to preslo teraz mam skor pocit,ze ma vsetko a vsade picha v podbrusku no neviem ci je to normalne alebo nie .Chcela by som vediet ci ma niektora s tehuliek jazvy a take zvlastne hrudky po prsnikoch lekar mi povedal ze je to vraj v poriadku no ja si to nemyslim ale neviem si to vysvetlit kedze som vzdy mala prsia v poridku tak ak niektora s mamiciek vie o com rozpravam budem rada ak mi pomoze .No najvacsim problem je u mna samotna predstava porodu to ma uplne ze desi a este ked som pozerala porod ktory som si nasla na yotube tak som mala dost da sa to nejak prekonat tento strach . 🙂 vsetkym tehulkam prajem len to najlepsie 🙂

lennka001
4. okt 2010

@monulik0209
@kikinkka dakujem vam kocky za fakt velku podporu. Spravim teda este jeden test a zajtra zavolam na gyndu. Som strasne zvedava a nedockava, nemyslim na nic ine iba na to 😀

sialucia
4. okt 2010

@janefonda dakujem velmi pekne za privitanie a som rada ze existuje toto forum🙂)

heli1984
4. okt 2010

@lennka001 ahoj lenka kludne chod ja som tiez bola na tom tak isto a teraz uz mam zratane dni 😉 a mne este k tomu vsetko smrdelo furt som musela vsade vetrat a vsetko som dokola prala 😒

monulik0209
4. okt 2010

@kikinkka no aj mne vypocitali na 18.01.2011 a uvidim ci sa nieco zmeni alebo nie...no mna uz kope riadne dlho uz od nejakeho 17 tyzdna,najprv to bolo take slabucke len akokeby steklenie,ale teraz uz riadne vyvadza:O))))Du fam ze ked sa narodi,tak bude pokojnejsie,nech sa radsej teraz vyjasi:O)))..Uz ste kupovali aj nejake vecicky,vybavicku????

monulik0209
4. okt 2010

@donka21 neboj ja mna vsetko pichalo ked som bola tehotna,to sa ti natahuje a zvacsuje panva,len si musis zvyknut:O)))A porod neoporucam kukat na nete,vzdy tam daju iba najstrasnejsi,kazda zena je individualna a kazda ma porod inaksi....aj ja som sa velmi bala na zaciatku porodu,ale ked to zvladli nase mami,tak to zvladneme aj mi.Zbytocne sa nestresuj a uzivaj si tehulkovanie,je to krasne obdobie...

monulik0209
4. okt 2010

@lennka001 Drzim palceky,nech je pozitivny!!!!

happy8051
4. okt 2010

ojooooj tu je vas kolko novych 🙂 ja uz idem do finale kazdym dnom .) drzte sa vsetky 🙂

mirka12011
5. okt 2010

@happy8051 drzime a tak prid uz k nam prvykrat tehotne uz mamickami 😝

donka21
5. okt 2010

@monulik0209 ahooj dakujem velmi pekne za radu myslim ze to pomohlo si zlata ze si napisala 🙂)

kikinkka
5. okt 2010

@monulik0209 ahoj no mne práve naopak nevyvádza je kludné v brušku a mám obavy že či je všetko OK.. No občas kopne tak ma to veľmi poteší. No ale ja ešte nemám také riadne kopance iba slabučké. Hej kúpila som už košielku, čiapky,ponožky a podbradník. To je zatial na vytešenie. taak ti ostáva ten termín 18?Ja toho 4 ale môže to byť aj skôr aj neskôr. Len nech to nie je na vianoce lebo by som ich chcela tráviť s manželom. No už ste kúpili postielku?

kikinkka
5. okt 2010

@lennka001 skús si spraviť za to nič nedáš ale neboj sa podla mna si tehotná a budeš sa vytešovať ako ja ked som to zistila.Normálne som plakala od štastia.

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 nie je sa čoho báť.Mna tiež bolievalo podbruško a doktorka povedala , že je to tím ako bábätko rastie.

donka21
5. okt 2010

@kikinkka jaj no tak to som potom spokojna ked to tak ma byt tak je to potom dobre uz sa tesim ked to budem mat za sebou 🙂

monulik0209
5. okt 2010

@kikinkka no aj ja sa bojim,aj mne povedali ze to moze prist aj cez vianoce...nechcela by som travit vianoce v nemocke,po silvestri to uz moze prist kedykolvek:O))))Ja som nakupila par dupiek a tak,vcera nam prisiel kociar ale postielku som este nekupila,to chceme az v decembri,ked budeme prehadzovat celu spalnu,aby sa nam tam vosla postielka....

camilla_1
5. okt 2010

ahojte! neviete mi poradit? je pravda ze epiduralka sa vybavuje v casti poliklinika v novej nemocke na 4.posch.? budem rada ak mi niekto poradi vopred dik

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 no mna pobolieva podbruško aj teraz ale už si nelámem hlavu nad tím.

donka21
5. okt 2010

@kikinkka asi je to svojim sposobom je to zbytocne nee🙂))

kikinkka
5. okt 2010

@monulik0209 No aj ja mám obavy že to bude cez sviatky ale nič nenarobím ak sa to bude pýtať na svet.xixi No kočík som ešte nekúpila a ani tak nekúpim.Dohodli sme sa s mužom že až v januári stačí aj tak hned nepôjdem von🙂))No postielku chceme teraz v novembri kúpiť na to sa obidvaja tešíme🙂))A to budeš vládať prehadzovať spálen?

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 hej je to zbytočné.A v ktorom týždni si?

donka21
5. okt 2010

@kikinkka ja som v 22 tyzdni 🙂

kikinkka
5. okt 2010

@donka21 to sú pekné týždne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre