Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

venika_v
15. okt 2010

@fleuerette ahoj, myslim ze nic okrem kyseliny listovej nepotrebujes, staci sa zdravo stravovat a z potravy budes mat dostatok vitaminov, v poslednom case mi kamarati porodnici hovoria ze nie je moc dobre brat vela vitaminov ze sa potom rodia neprirodzene velke deti

kikinkka
15. okt 2010

@marketka3005 No neviem z akého dôvodu tvrdne. No ja mám ísť na sono až o 3 týždne tak sa ešte načakám. No ja tiež neviem čo to bude. No inak všetko ok .

venika_v
15. okt 2010

@monulik0209 dakujem... 🙂

monulik0209
15. okt 2010

@funnyzuzanka ahjky ja byt tebou najprv si kupim tehu test v lekarni a uvidis co ti vide.teraz su tehotenske testy velmi spolahlive a dost citlive,ze dokazu ukazat tehotenstvo uz po 6 dnoch od oplodnenia.Sprav si test a uvidis ako dopadne a podla toho sa zariadis...

kikinkka
15. okt 2010

@monulik0209 hmm asi je to všade inak. Ja som ta sedela dve hodiny ako trúba no a potom mi brala krv s prsta.

monulik0209
15. okt 2010

@kikinkka no tak to by sa mi nechcelo,chvalabohu ze ja som nemusela tak dlho cakat.... a vysledky ti kedy povedali???

laerke
15. okt 2010

@fleuerette
😀 netreba sa stresovat, ja som zistila ake su rizika az ked som bola za vodou a musim uznat ze som bola pod velkym stresom ale z inych dovodov, nejake rodinne zalezitosti.. A vsetko je ok 🙂 ak tam to babo zostat ma tak zostane a basta! 😀

Ja som pred tehu nebrala nic a teraz beriem femibion, mam ho z Viedne ale tusim sa da kupit aj tu, doktor schvalil 🙂 A myslim ze sa to da brat aj pocas dojcenia po porode.

njonja
15. okt 2010

@mata999 tak to ti nezavidim! Mam kamosku, ktorej tak tiez byvalo zle a ona musela stale jest pepermintove cukriky🙂 Este aj pocas porodu!!!!

pepi_petra
16. okt 2010

@mate999 aj mne je stale zle ☹ .Zo zaciatku mi pomahali homeopatika,ale teraz uz nie.Vcera po mesiaci ma muz vytiahol z bytu na nakupy,ale boto to strasne utrpenie.Stale ma napinalo.Chvilami na odpadnutie,no katastrofa.Z nakupov nic nebolo 😠 celu cestu domov som v aute vracala.Domov som prisla vycerpana,ako by ma traktor presiel....aj v noci sa budim na to ze mi je na grc.Nevolnosti mam pocas celeho dna.DR mi dala aj cipky Torecan,ale zatial som ich nepouzila.

mata999
16. okt 2010

presne toto robim....stale mam taketo cukriky, alebo zuvacky v kabelke 🙂 ale dufam, ze to postupne ustupi... 😉
@njonja

kikinkka
17. okt 2010

@monulik0209 ahoj výsledky som mala hned na druhý den.Tebe kedy povedala že budeš mať výsledky?

monulik0209
18. okt 2010

@kikinkka no mne povedala ze keby boli zle,tak mi zavolaju...a doteraz nic,tak je asik vsetko ok ....vacsinou sa vzdy pre istotu spytam na dalsej poradni ...

fleuerette
18. okt 2010

tak máme za sebou ďalšie odbery, zasa som venovala koooopec krvy na vedecké účely 😀 , a termín na prvý screening. tak dúfam že bude všetko OK.

a je mi príšerne ťažko, už tretí deň šlapen na acidku, to je jediné čo mi trochu ukľudní žalúdok

pepi_petra
18. okt 2010

@fleuerette ja som este na ziadnych testoch nebola.Na krv a moc idem za 2 tyzdne.Pred tyzdnom mi robila vyter z krcka a inak nic...

dannizeta
19. okt 2010

Neviem,či je táto téma ešte aktuálna...Ja som si včera urobila test,po päťdňovom meškaní menštruácie.Bola som prekvapená,tá čiarka ktorá znamená tehotenstvo sa ukázala už po pár sekundách nakvapkania moču.Inak okrem meškania menz. som mala divné chute.Zrazu mi chutí to čo som nikdy nemala rada...takže na noc som som sa vždy napchala cibuľou,cesnakom,hubami a občas sa prichytím že "snívam" o cmare,kyslej kapuste-čo normálne do úst nedám! 🙂 V poslednej dobe mám problém aj so žalúdočnou kyselinou ☹ a celkovo mi nejak netrávi,ale zatiaľ som nevracala...Tiež mám plnšie prsia a citlivé bradavky.Ale aj tak,nie som si tehotenstvom na 100% istá.Občas ma bolieva brucho ako pre menštuáciou.Len na pár minút a prestane.Tak ja neviem...asi to nechám na pána doktora,čo mi zajtra povie 😉

venika_v
19. okt 2010

@dannizeta tak vidis nakoniec si sa rozdola tak ako my vsetky ostatne, treba ist k lekarovi a on ti povie tu stastnu spravu...
ja som to tiez tak mala ze ciarocka sa objavila hned.... ja som to tusila uz trosku skorej ako som si robila test a ten mi to potom potvrdil, u lekara som potom zbadala tu malinku fazulku na ultrazvuku a bola som velmi stastna ze je to pravda.... 🙂

kikinkka
19. okt 2010

@monulik0209 tak to je dobre.ja som dnes bola v poradni a počúvala som srdiečko malého. skoro som sa rozplakala.

monulik0209
19. okt 2010

@dannizeta drzim palce nech vsetko dopadne tak ako chces.....Urcite je najlepsie,ked ti to doktor potvrdi a budes si na 100% ista...

monulik0209
19. okt 2010

@kikinkka no tak to je super,aj ja vzdy idem od doktorky rozcarovana a ako keby som bola v tranze:O))))Som taka stastna ked malicku vzdy vidim na sone ze by som najradsej vsetkych obimala....Uz sa strasne tesime,ze kedy ju budeme mat doma...uz ste aj nieco nakupovali??? mi uz pomalicky hej,uz nam chyba len par veci....minule som uz kupila aj vanicku na kupanie...

kikinkka
19. okt 2010

@monulik0209 No ja sa teším na sono na budúci týžden a som zvedavá čo mi povie. No ideme o dva týždne kupovať postielku a vaničku. No vecičky už mám. Včera mi mama kúpila takú termosku na flašu,cumlík a takú výbavičku. No ale mám aj košielky, deky, plienky ,body,dupačky a také veci. Kočík chceme kúpiť až v decembri. Neviem sa už dočkať.

fleuerette
19. okt 2010

@pepi_petra ja som bola na krvy v podstate hneď na druhý deň ako mi vyšli dve čiarky, na ultrazvuku o týždeň, terza odber krvi a moču, a sestrička mi hovorila, že v podstate každé vyšetrenie budem musieť niečo "darovať". Tak uvidíme.

Už aby boli tieto prvé mesiace za mnou, nie že by som bola nedočkavá, ale začína mi byť príšerne zle.

Kočky ako ste zvládli fungovať v robote? Alebo ste zostávali doma PN?

pepi_petra
19. okt 2010

@fleuerette mne urobila sono myslim 3-4x kym mi dala teh.knizku a na testy idem 3.11.2010.
Tak vitaj v klube...mne je zle uz mesiac,som doma na PN,lebo co za cely den vladzem je uvarit obed.Maximum.Inak moja poloha je postel a wc.

venika_v
19. okt 2010

@fleuerette tak mne byvalo tiez velmi zle v 7 tyzdni vtedy sa to vsetko zacalo, potom to prestalo v 10 tyzdni a myslela som si ze pokoj, no opak je pravdou...
vsetko zalezi na kadzdej z nas .... kazda sme ina ....

ja chodim do prace.--- nie je to bohvieco ... hlavne to ranne vstavanie

neboj casom bude dobre a budeme sa len tesit

fleuerette
20. okt 2010

@pepi_petra joj no tak to si to teda "užívaš", Ja sa nejako predieram dňom, našťastie nezvraciam. Prišla som na to, že nesmiem zostať hladná, lebo potom idem zomrieť, také mám krče. Mám zlatých kolegovcom, striedajú sa v blízkom Lídli a nosia mi každé dve hodiny ovocie, tresku, croasant 😀 . Len dúfam, že to nebude horšie. Je to fakt o ničom, keď sa človek namiesto tešenia pregrciava prvým trimestrom.
Z roboty prídem domov, padnem mŕtva na gauč, po 22 sa presuniem do spálne, a ďalší tehotný deň za mnou 😅 , no proste paráda.

fleuerette
20. okt 2010

@venika_v už aby to bolo 😀 , zatiaľ sa teší celé naše okolie, len ja trpím, xixi

pepi_petra
20. okt 2010

@fleuerette presne aj ja to tak mam.Nesmiem sa nechat vyhladovat a nesmiem sa prejest.Menej a castejsie.Ja mam v ustach strasne vela slin,napinaju ma na vracanie a ked je toho uz vela,tak potom uz to ide.Najhorsie mi je ked sa napijem ☹ mam pocit ze zaludok mi plava v krku.....uz nech toto skonci a chodim aj ja vysmiata....
Ja som vzdy trpela nespavostou,teraz spim ako zarezana 😀 😀 😀

venika_v
20. okt 2010

@fleuerette ved prave ....

najhorsie je ze jedene den mi je z toho jedla v pohode a na druhy den uz mi je zle....

uz ani cvicit nemozem tak ako kedysi lebo hned idem navstivit zachod....

dannizeta
20. okt 2010

Noo,tak ja to už mám potvrdené lekárom! 😀 Videla som tú malú guličku na ultrazvuku.Stále mi to nejak nedochádza...Myslela som,že keď sa dozviem,že som tehotná,budem skákať od radosti....ale asi som ešte v šoku,či čo 😅 Ja- a MAMA?? 😀 Inak lekár mi ani nedal základné rady,nerobil žiadne testy, len že mám prísť o mesiac 😒 Tak som si aspoň kúpila tehot. vitamíny pre 1.trimester...A žiadna spoločnosť....je obdobie chrípok,tak mám pre istotu sedieť doma... ☹ To bude ťažkééééé 😅 Ale do Vianoc snáď vydržím...Inak počula som názor,že do tretieho mesiaca by sme tú šťastnú správu nemali prezrádzať...vraj sa môže ešte všeličo stať 😖 Chceli by sme to oznámiť rodine až na Vianoce,že vianočný darček......ale asi to nezvládneme,už teraz máme problém to v sebe udržať. 😀 😀 😀

erika9
20. okt 2010

@mirka12011 dakujem za odpoved dufam ze budem mat lahky porod 🙂

monulik0209
20. okt 2010

@kikinkka no ja sa chystam teraz pomali nakupovat vybavicku,este mam asik len 3 dupacky,ale kocik a autosedacku uz mame....na co je dobry ten termoobal???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre