Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
2. sep 2009

môj celý deň robil vonku na dvore, a ja sama dnu lebo do toho hicu sa mi nechcelo a robili s ním aj dvaja takí čuďasi tak som tam radšej nešla 😅

ale zajtra bude už sám ak vybehnem na dvor k nemu

zazalienka
2. sep 2009

že dobruuuuuuu... želáme všetci..

garicka
2. sep 2009

garonka

sladké sníčky 🙂

garicka
2. sep 2009

zazi ideš aj ty spať? ja idem dopozerať CSI miami a potom asi tiež zaľahnem, tak sa vidíme zajtra

paaaaaaaaaaa, dobrú nocku

zazalienka
2. sep 2009

ja mam zo včera ordináciu pustenú tak pozerám a štrikujem ..

zazalienka
2. sep 2009

tuším si už zmizla.. tak teda pekný večer a príjemné pekné sny.. paaaaaaa

garonka
3. sep 2009

dobré ránkooooooo, zrejme ešte hajate čoooooooooooo? ja som od piatej hore prečítala som knihu a teraz kuk telerano 😀

garonka
3. sep 2009

baby kde ste? to budem tu dnes sama? ☹ 😕

aninka89
3. sep 2009

juj garonka, ale si skoro vstávala. Ja som sa až teraz vyšuchtala z postele lebo v noci som sa poriadne nevyspala, polovičku riadne boleli zuby tak mi riadne stonal do ucha 😖

garonka
3. sep 2009

aninka ahoj, aspoň ty si tu 😀 jaj chlapov treba poľutovať keď im niečo je, môj zas fňukal, že ho bolia kríže, ale potom ani nevedel kedy zaspal 😀

čo budeš dnes robiť? ja zas budem leňošiť 😀

aninka89
3. sep 2009

ja by som tiež najradšej leňošila, no mám riadne kopisko žehlenia a k tomu ešte aj plný balkón 🙄 Mužiček sice hovoril, že večer požehli on tak ešte uvidim 😉 Práve sa chystam do lekárne kúpiť na tie zuby nejaké oblbováky a aj do potravin na chlebik. No a treba aj niečo navariť, len netušim čo.....

garonka
3. sep 2009

ja zas narychlo urobím paradajkovu polievku kym neskončí v záchode 😀 a rybie file v alobale so zemiakmi a zeleninkou, same zdravé jedla 😀

môj nežehlí keď som už doma, ale čo urobil, to nemalo chybu vyžehlene veci totalne pomiešal, moje trička v jeho poličke a jeho v mojej dnes musím všetko poriadne poukladať lebo si neviem nič nájsť, a ja slipy dal do môjho šuflíka a moje gate do jeho a tvrdil mi, že nič nepomiešal. 😀

aninka89
3. sep 2009

Mam aj ja doma ryby ale akosi nemám na nič chuť a k tomu mi dnes od rána hrozne trieska hlava 😠
hmmm.........po tom tvojom treba ešte jednu kontrolorku 😉 Po mojom nie, on je tak trošku pedant a všetko pekne a uhľadne podava 😵 Skočim do obchodu a som späť,papapapa zatiaľ

sisiska
3. sep 2009

Ahojte, dnes vospolok,

tehulky, mam dalsi problem, strasne ma vcera aj predvcerom bolelo v lavom podbrusku, ako keby ma uplne prebodavala bolest na jednom mieste a odtial vystrelovala niekedy do krizov, niekedy do nohy...pride to vacsinou na vecer, a ja neviem, ci sa natahuje vazivo, na ktorom je maternica alebo to mam z plynatosti criev, ked sa to rano upravi alebo nebodaj zapal mocovych ciest? neviete mi poradit nahodou, nemate podobne bolesti? moc mi kontrolovali, ale len na gynekologii namacanim takeho toho obycajneho pasika, ziadne laboratorne testy...som z toho uz zufala...akujem za radu vsetkym

aninka89
3. sep 2009

sisiska...ťažko povedať z čoho to je, no ak na gynde dr. hovori, že je všetko OK tak to je maternica. Mňa podbruško boli celé tehu, chodila som aj po chirurgii, či náhodou nejde o niečo iné pretože na gynde je všetko OK ale nezistili mi nič a to iba moja maternica robí "neplechu". A mne kontroluju moč tiež iba tým pasikom....

garonka
3. sep 2009

sisiska...........ak ťa to veľmi bolí, hlas gynekologovi, lebo akakoľvek bolesť v tehu je predzvesťou niečoho ak by si mala zapal močových ciest dostala by si teploty a mala by si bolesti pri cikani, na gynde tymi pasikami zisťuju Ph v moči, ja som už 2x mala odber 24hod moč na bielkoviny a musím robiť odber ešte raz, na buduci týždeň, to je na nervy 😕

garonka
3. sep 2009

no ja sa tu dnes budem asi nudiť 😀 zazi je v robote, garička pomaha mužíkovi v zahrade, a andrejuša dufam, že neostala v nemocke ☹ a aninka sa chystaš vairť už vieš čo ? Ja robím len druhe jedlo, drahy uvarí polievku lebo si netrufam ju pokaziť 😀

aninka89
3. sep 2009

v obchode ma napadlo že urobim smotanovú omačku s tuniakom a cestovinu k tomu....normálne som na to dostala chuť 🙂 Tiež som myslela na andrejusu či neostala v nemocke keď tu nieje....

garonka
3. sep 2009

joj tuniaka som dávno nemala a ani ho nemôžem môžem len file, tresky aj to dietne urobene 😝 a včera ma dorazilo svokra svojmu synačikovi poslala domacu pizzu fuj taka mastna bola samozrejme som nejedla, ale drahy i tak mi robil chute. Už som sa dosť vyzurila, že načo robí naschvaly keď vie, že nemôžem take jesť 😠 našťastie ma drahy chape ako mi je ale už som si povedala, všetko zle je na niečo dobre, teda moja dieta 😀 aspoň budem zdrava 😉

aninka89
3. sep 2009

to je pravda.....ale pri takých jedlách sa chute robia a poriadne..... Lenže kvôli bábu musíme my ženy toho veľa obetovať

garonka
3. sep 2009

jej ty si dala druhu fotku? ja sa musím sama cvaknuť 😝 neviem najsť usb kľuč s množstvom fotiek 😠

aninka89
3. sep 2009

je lepšie keď na seba aspoň takto vidime, však? 😵
Omáčku už mám, už iba cestovinku odvarim a obed hotovy

garicka
3. sep 2009

ahojte baby,

idem si najprv počítať čo ste popísali

garonka
3. sep 2009

veď toto, a kľuč sa našiel ako zahadne, drahy ho ma v robote hura daaaaaaaaam si fotky 😀

ja len ryby nachystam do alobalu a šup do rury

gari ahoooooooooj kde sa tulaš? makaš na dvore? 😀

aninka89
3. sep 2009

ahoj garicka

garicka
3. sep 2009

garonka
dnes som dvor zrušila lebo je vonku hic 😀 tak som sa pustila do skrine a šiat, snažím sa niečo vytriediť lebo ich mám kopu a berú miesto ale skoro pri každom kuse si poviem však možno do toho schudnem 😀 . baby aj u vás to tak je?

inak dúfam že andrejuska sa má dobre a že sa čoskoro ozve, myslím na ňu stále...

ahoj aninka

aninka89
3. sep 2009

moja komplet skriňa je teraz nepoužiteľna, uvidim po pôrode ale ružovo to nevidim 😠 ☹ Ale niečo by som mala vypratať lebo nemam kam dávať detské veci, mám ich zatiaľ na jednej kope

garicka
3. sep 2009

ja som teraz prala aj žehlila detské vecičky čo sme dostali ale sú väčšinou tak od tých 9 mesiacov vyššie, tak to chcem niekam uložiť tak preto tá reorganizácia 🙂

garicka
3. sep 2009

garonka

ja už som rozmýšľala aj nad tým či ti USB nespapal havko 😀 ale keďže sa už našiel, tak asi nie.... inak sa teším na fotku a hoď niečo aj do albumu 😉

garonka
3. sep 2009

no som tu ryby sa mi nerozmrazili ešte to na porazenie a ja musím čakať hladna, a ešte kym sa mi v rure upeču aj susedia budu počuť mojich muzikantov žaludku 😀

jaj šaty, mňa čaka poriadok v skrini lebo drahy pri ukladaní vyžehlených vecí pomiešal, svoje dal do mojej poličky a jeho do mojej a ešte i gate mal vo svojom šuplíku 😀

gari a ty čo dnes variš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre