Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

sisiska
3. sep 2009

dakujem za rady, som sa rozhodla, ze skusim zistit, ci to nemam z jedla, tak dnes som na diete...iba sucha strava...a hlavne ja velmi malo pijem, tak dnes musim zvladnut aspon jednu 1,5 l flasu mineralky...

garonka
3. sep 2009

a aj ja myslím na andrejušku zrejme odychuje v nemocke alebo doma 😔 normalne mi tu chyba ☹

garonka
3. sep 2009

to môžem dať aj trošku nerozmrazene do alobalu a do rury? či to musia byť uplne rozmrazene tie ryby? umrem od hladu 😀

garonka
3. sep 2009

tuto fotku som si stiahla z mobilu ale komplikovane to bolo 😀 to je staraa fotka vtedy som babo v brusku mala asi 3 dni 😀 😀 😀 😀

garicka
3. sep 2009

garonka

kľudne daj aj nerozmrazené, oni sa teplom spravia, my niekedy tiež dávame variť zmrznuté mäsko ak sa nestihne rozmraziť 😉 . ja dnes nevarím nič, ešte sme mali zo včera, drahý robil mäsko na šťave včera, ja som spravila k tomu cestoviny a bolo to výýýýýýborné, môj števo vie perfektne robiť mäsko, to už nechávam na neho, ak nemusím tak mäsko nerobím, lebo aj tak neviem uvariť také dobré. a zajtra robí števo držkovú - ja ju nebudem a zemiakové placky, lebo minule nám akosi nevyšli tak skúsime iný recept 🙂

sisiska
veru vodu treba piť, a hlavne keď sme tehu

garicka
3. sep 2009

jéééééj aká pekná fotečka 🙂 ako sa volá havo? je to ona alebo ona?

garicka
3. sep 2009

ja som si teraz pustila panelák zo včera tak tu zabudnem zakuknúť 🙂

sisiska
3. sep 2009

a vy ste baby vsetky doma na rizikovom, ci ako je to s vami? urcite ste o tom pisali skor, ale nechce sa mi to vsetko citat, je toho strasne vela od zaciatku...

aninka89
3. sep 2009

garonka, to mate nejaký špecialny recept na placky? My sme ich robili v utorok u našich lebo som mal na ne hroznú chuť, tak mamuš ani nerozmýšľala a hneď sa pieklo

aninka89
3. sep 2009

pardon, nie garonka ale garička

aninka89
3. sep 2009

sisinka ja už som na MD ale predtým som bola dlhšiu dobu PN. Ty si na PN?

garicka
3. sep 2009

sisiska
ja som na rizikovom od cca 4 tt lebo som minulý rok mala amputovaný krčok a pred 8 týždňami mi robila aj serkláž.

aninka
ja som robila minulý týždeň placky len druhýkrát a sme skúšali ako to spraviť aby boli čo najlepšie. predtým ich robila svokra, ale vo februári zomrela tak sme na varenie už sami. a máme susedu čo varí v škôlke tak nám povedala že do placiek dáva aj mlieko a len jedno vajíčko a cca 10-13 zemiakov a ešte neviem čo všetko, a že popor tam nedáva vôbec.

garonka
3. sep 2009

garička dala som ich už do rury nech nehladujem 😀 som zvedava ako to bude vyzerať aj odfotím a šup do albumu na kuk 😀

to je havo ma už 10 rokov a je na mňa tak naviazany, že po pôrode bude musieť s nami ja sa ho nezbavím lebo on k nikomu nechce 😀 ale mamina pomôže a on je zlaty rano ide vonku na cik cely deň spí a večer zas ide na cik, teraz ma take dni že v košíku sa mu akosi nepáči tak sa presuva na balkon a breše na každého hlavne na ciganov 😀

aj môj drahy varí lepšie ako ja hlavne polievky a mäsa a on aj piecť vie a nedeľnu polievku stále varí on, ja leňoším 😀

zemiakove placky to su zo struhaných zemiakov nie? moja babka to vola nalečníky a synovec načelníky a lokše volá bandurníky, joj neviem sa dočkať kedy ich budem môcť jesť 😝

aninka89
3. sep 2009

my to volame nalesnik a ak je v rúre pečený tak haruľa. My tam dáme po troche soľ, čierne korenie, majoran, vajičko, cesnak, par lyžic struhanky a šup na pekač......podľa mňa sú také najlepšie 😉

garicka
3. sep 2009

garonka

havka ani netreba dávať preč z domu keď sa narodí mimi, lebo tak aspoň dieťa získava lepšiu imunitu keď nie je v "sterilnom" prostredí, my havka nemáme ale chcem ho až tak o 2 roky keď bude drobec väčší aby si na seba zvykli lebo chceme buď vlčiaka alebo niečo podobne veľké. havka má teta v jasove, takže tam si drobec navykne na psov

už aj ja musím si dať večer nejaké rybky lebo akosi na ne zabúdam.

aninka89
3. sep 2009

garonka, havko je pekný no ja nemám rada psov. Raz ma jeden pohrýzol a odvtedy sa na nich hnevám 😠

garicka
3. sep 2009

aninka
ja zas nemusím mačky, nemám rada keď ich chceš chytiť a oni vystrčia pazúriky 😠

baby idem mrknúť na ordináciu, papa zatiaľ 🙂

shaarka
3. sep 2009

caute kocky,
garicka, zaujalo ma, co si pisala. amputovali ti krcok kvoli pokrocilemu CIN? nebola si na zmrazovani?
ja som mala ist teraz v septembri na kontrolu po polroku, ale kedze som otehu, tak mi Dr povedala, ze mi tam babrat nebude...

garonka
3. sep 2009

aninka

i mňa raz jeden pohryzol zakusol sa mi do slabiny našťastie som bola očkovana proti tetanu ale ta poulična zmes nie, neviem čo ho to napadlo na mňa utočiť, ale jeho majiteľka vravela, že nema rad blondínky no super to som ešte nepočula 😀 a ten môj je hotova prisavka 😝 nikoho nechce iba mňa a dáva na mňa pozor sranda z neho 😀

garička

aj môj synovec odmalička bol s mojim havom, stále k nemu liezol do košíka i zvlášť nohavice mal aby sa s nim hral, havo je očkovany, odčerveny a synovec ho zbožňuje ale neter ta nie ona je taka panička vraj princezne sa s havkami nehraju 😀

garonka
3. sep 2009

sharka

vítaj medi nami tehuľkami 😉 i ja som chcela babenko aby sa narodilo v máji a nie v zime 😝 nejak sme sa ponahľali 😀

aninka89
3. sep 2009

aspoň Ťa postráži keď si sama doma a ak je na deti zvyknutý, tak nebudeš mať aspoň starosti keď sa narodi to vaše 😉

aninka89
3. sep 2009

júúúúúúúúúj....ale ma štucha môj maly. Asi s ručkami lebo až celkom dole, zachviľku sa vyštucha až von 😀

garonka
3. sep 2009

huraaaaaaaaa rybky hotove 😀 sa vytešujem akoby som v živote nejedla 😀

postraží dufam, a svokrin pes ratlík zas nema rad detí tak dufam že svojho psa niekam strčí keď tam prideme 😀

garonka
3. sep 2009

to musí byť krásne už babo citíť ja zatiaľ nič ale vraj prvorodičky citia prve pohyby okolo 20tt, no som nedočkava 😝

garicka
3. sep 2009

shaarka

ja som bola predtým na konizácii lebo som stále po sexíku krvavo špinila aj 2 dni a mala som z toho riadnu depku lebo som mala pocit že mám menzes stále. povedali mi že má na krčku eróziu. výsledky z nej boli negatívne tak nasledovala amputácia. a zmrazovanie mi ani nespomenuli, asi to v mojom prípade nemalo zmysel

inak baby teraz pozerám že som pribrala do zadku a bokov, lebo nohavice čo som zapla v cca 2 mesiaci teraz nezapneeeeem a medzi gombíkom a dierkou je riadna fuga 😲 sakra však ja budem asi tehu nohavice nosiť ešte rok po pôrode 😀 a to som pribrala cca 7 kg

garicka
3. sep 2009

garonka ešte chvíľku vydrž môj začal kopkať koncom 18 tt 🙂 inak dnes v noci ma tak štuchol že som sa až zobudila a to sa mi v tej chvíli snívalo že sa hádam s jedným pánom a malému sa to nepáči 😀

garonka
3. sep 2009

garička

no hovor mi niečo s oblečkom ja som zvedava ako budem priberať ja, hoci len 2kg mam zatiaľ nalepene navyše a vojdem len do rifli aj tie zapnem ako tak a tehu rifle si musím kupi v optime ich mali za 1200 no cena je chorá 😠 i včera v obchode som mala oblečene 3/4 teplaky alebo nosím šaty z čiňaku za 150 sk, a podprdy su pre mňa horor neviem si normalnu kupiť 😠

môj drahy stále hladka bruško a robí klop klop kto tam? aha nikto sa nehlasi 😀 no musí sa načakať 😀

aninka89
3. sep 2009

idem sa trochu natiahnuť lebo križe mi nedaju pokoja ☹ Ak mužiček pride neskoro z práce tak tu potom ešte kuknem. Majte sa zatiaľ

garicka
3. sep 2009

garonka
a nepozerala si v sekáči na rifle? možno by si tam natrafila na nejaké lacnejšie, ja len dúfam že do tých tehu rifiel čo mám sa vmestím, asi ich idem vyskúšať... môj sa rozpráva už s malým a ja keď niečo chcem tak už hovorím v množnom čísle to chcem ja a aj miško 😀

garicka
3. sep 2009

papa aninka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre