Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

laerke
5. jan 2011

@dannizeta Ahojky! V tejto teme som nejaku chvilu nebola tak som rada ze ta tu zase vidim 🙂 Hrozne ma mrzi co sa ti stalo, aj mne zomrel tatko este ked som bola prcek tak o to viac mi je to luto.. Drzim palce, nech sa ti uz len dari.

A co inak, ako sa citis? Uz ti je lepsie? Vidim ze si v 17tt, to uz by ta "zla faza" mala byt prec, nie? 🙂

laerke
5. jan 2011

Zienky, som vas dlho nevidela 😵 Ako sa nam dari?

Mne sa dostavil teraz novy problem - asi mi bolo pridlho dobre 😀
Ochorela som, veeeeela som sa nakaslala a ... No.. Moj mechur to uplne nezvlada.. Vzdy ked sa rozkaslem mi trosku.. Ujde... A uz ma to unavuje.. Teraz ked kaslem menej je to lepsie, no vzdy ked sa nejak blbo zohnem, mala ma do mojho uboheho mocaku kopne alebo tak nejak, uz je katastrofa na svete... Posledna vec ktoru som v tehotenstve ocakavala bol nakup vloziek 😀
Da sa to nejako ovplyvnit alebo len to preckat?

suee
6. jan 2011

@laerke Ahoj, tak tento problem mam aj ja asi uz 3 tyzdne, kasel nie a nie prejst, brala som aj antibiotika Zinnat, hedelix a paralen, nic z toho mi nepomohlo, tak som to vzala do vlastnych ruk. pijem do dnes bilinkove caje, naparujem sa nad bilinkami, robim si kupel na nohy a po troch tyzdnoch a po uzivani Stodalu mi je uz lepsie a ten unik mocu, tak to treba len pretrpiet a byt stale v teple.. mne aspon toto pomohlo 🙂 tak drzim palce

natas4
6. jan 2011

@laerke na tie vlozky si len pekne zvykaj 😀 😀 teraz ich budes potrebovat coraz viac...darmo sme sa tesili ze aspon na par mesiacov mame od nich pokoj 😝

anulik888
6. jan 2011

@laerke ahoj 🙂
mam podobny problem. ohladne pocikavania mam lepsie skore ako moja mala dcerka . kym som kaslala a kychala bolo to tak hrozne ze uz som nemala nic ciste a vlozky nezaberali ☹ . teraz je uz lepsie. pomoc nie je. pomoze len pozitivna nalada a predstava drobceka v naruci 🙂

denulka28
6. jan 2011

@laerke ahoj aj ja sa pridavam k tomuto problemu no vidím ze je nas dost.Ja mam zase silnu alergiu,v poslednom case asi na vsetko a kýcham asi sto krat dene takze dost casto cvrkne aj mne.Doktorka povedala,ze je to normalne,lebo malicke zacina dost tlacit na mechur a ja ho mam aj dost nizko.Tak sa nicoho neboj je to normalka a ze vraj pri chorobe obzvlast.Pri tych vlozkach aspom nevídeme s cviku ked ich budeme opat za par mesiacov potrebovat 🙂 🙂 🙂 .mne sa uz par krat stalo,ze sa mi moc sam pustil aj pocas chodzi,Nie vela len tak trosku tiz som mala s toho obavy

denulka28
6. jan 2011

Chcela by som sa spytat..mate niektora problem zo spanim,Ja som sa uz dobre nevyspala ani nepamatam kedy.Za noc som aj 6 krat hore.Chodim spat okolo 11 a uz o pol 5 som hore.Stale chodim curat a aj ked nie, tak sa len zobudim, desat minut pozeram do plafona a znovu na chvilu zaspim a takto je to az do rana.Spavam na boku.Brusko este ani nemam,takze tlacit ma ani nema co.Nepoznate neaky dobry recept ako sa konecne dobre vyspat?Ked som o tom hovorila kamoskam tak mi povedali,ze sa asi pripravujem na nocne stavania k babatku.No mne to pripada este skoro

lukinkowa
6. jan 2011

@denulka28 Ahoj, ja som tiež ešte len v ranom štádiu tehu, ale mám podobný problém ako ty..večer tesne pred spaním, totál unavená, zaspím tvrdo ako drevo. No netrvá to dlho a zobudím sa, musím ísť na záchod, potom napiť sa a pokúšam sa rýchlo zaspať, no nič..niekedy to trvá aj vyše polhodiny, kým takto zaspím..ráno ma zas doslova ťahajú z postele, čo sa mi tak nechce 😝 Občas mi pomáha mlieko s medom, to už keď mám nervy, idem do kuchyne, nalejem si do šálky mlieko, dám ho zohriať do mikrovlnky a pridám tam med, sem tam si zobnem aj niečo sladké a idem si ľahnúť. Zvyčajne po tomto rituáli rýchlo zaspím a že vraj pomáha aj dobre vyvetraná miestnosť. V zime je vzduch niekedy priveľmi suchý a teplý, organizmus sa na to prebudí.. a možno ti môže pomôcť už aj podkladanie vrchnej nohy veľkým vankúšom, keď spíš na bokua..spoň ja som sa pristihla pri tom, že vrchnú nohu mám stále cez perinu (ako pri prvom tehu vo vyššom štádiu), tak si chcem zadovážiť ten veľký vankúš na kojenie. 😉

laerke
6. jan 2011

@natas4
@suee
@denulka28

No tak moc ste ma nepotesili 😀 😀 ono to nie je take hrozne ale strasne frustrujuce, hlavne vonku v tej zime, kychnem si a uz sa citim ako blbec... Mne kamoska poradila, asi to skusim, miesto normalnych vloziek tie specialne pre inkotinentne zeny, ego mi sice nenarastie ale urcite pomozu viac ako normalne alwaysky 😀 Tak hadam to prejde, no priznajme si ze je to riadna otrava.. A priznam sa ze aj pri "intimnostiach" s partnerom mavam casto na male, to ma stve najviac ☹ Neda sa to ani riadne si uzit a "po" rychlo rychlo na zachod..

denulka28
7. jan 2011

@laerke no tak s tymi intimnostami s partnerom,sme na tom rovnako lebo ja viem je to blbe ale aj pocas toho musim ist 2 krat curat.Priatel si uz na to zvykol,lebo ako som spominala mam dost nizko mechur,tak taketo problemi som mala este aj pred tym ako som otehotnela.Sestra robi s takymi specialnimi vlozkami su trosku drahsie okolo 5 eur 10 kusov ale staci si dat len jednu za den a si stale v suchu keby nieco a odsavaju aj pachy.A na rozdiel od normalnych vloziek sa neposuvaju.Ja sa utisujem len tym ze vsak raz to prejde

natas4
7. jan 2011

@denulka28 tvoja nespavost prejde...je to tzv. tehotenska nespavost...aj ja som to mala v prvom trimestri...ja dokonca ked som sa zobudila na zachod, tak potom som uz nemohla vobec zaspat a bola som len v takom polospanku...ta moja nespavost trvala asi mesiac, mesiac a pol a potom som uz zacala spavat normalne...nepomohlo mi nic, musis to len vydrzat...

denulka28
7. jan 2011

@lukinkowa Dakujem za radu.S tym vankusom to musim vyskusat.s tym mliekom som to pocula,je zevraj velmi dobre aj pri chripke,no mam taky problem,ze teple nevypijem a med v teplom mlieku ci caji mi smrdi,trosku mi vadia niektore vone.Vecer som strasne smadna a potom ked pijem tak stale musim na wc ,ale zase ked sa nenapijem tak mam sucho v ustach.A ked zase udrzujem v sebe aby som nemusela stale behat na zachod potom ma priserne boli brucho.Nezvykne ta rano alebo v noci ked sa zobudis bolievat brucho?mna v poslednej dobe stale,tak skor by som povedala,ze v okoli vajecnikov.Som prvy krat tehotna a neviem ake vseliake pocity to obnasa,mozno si len namyslam a vsetko je to normalka.V 9 tyzdni som zacala krvacat,tak teraz sa len stale kontrolujem a mam strach s kazdej bolesti,lebo aj tomu krvacaniu predchadzali velke krce a bolest brucha

denulka28
7. jan 2011

@natas4 nooo dakujem aspom to ma povzbudilo ze ta to preslo.Hadam to prejde aj mne lebo som cely den ospala ale nechcem si ist lahnut lebo sa bojim co bude zase v noci .A ked to nahodou neprejde,tak sa aspom pripravim na to vstavanie k babatku.

laerke
7. jan 2011

@denulka28 Nevedela by si mi prosim ta napisat nazov tych vloziek? Je to ovela lepsie ako predtym ale vzdy ked idem von som paranoidna, hlavne teraz v zime ked sa rozkaslem 😒 A inac poviem ti ze v prvom trimestri to bolo najhorsie, niekolko tyzdnov som musela chodit ako ty, kazdu chvilku.. V noci som sa budila kazde 2 hodiny a to sme este boli vo Viedni a zachod bol o dve poschodia vyssie 😀 Ak sa mam priznat, dokonca sa mi raz stala taka mensia.. "nehoda".. Strasne tuho som zaspala, akoby ma do vody hodili a nepodarilo sa mi.. Zobudit sa nacas ☹

A neboj sa, nespavost ta prejde.. Ja som nemohla spat vobec a potom sa mi to zase vratilo, ked narastlo brusko som stale mala pocit ze ma to taha, nevedela som najst pohodlnu polohu, dost dlho som nespala. Potom som si kupila vankusik na dojcenie, dam si ho medzi nohy a pod brucho a spim jak dudek 😀 A aj ten strach poznam, ja som mala vacsinu tehotenstva neuveritelne krce, lekar nic nezistil, vraj je vsetko v poriadku, no vzdy ked ma niekde pichlo alebo som tie krce dostala tak ma chytala panika.. Sama som si naordinovala magne b6 a po par dnoch to preslo, aspon zatial.. klop klop 🙂 Tak drzim palce nech sa ti to co najskor zlepsi!

denulka28
7. jan 2011

@laerke tie vlozky sa volaju ANION-love moon.Su 3 truhy.Intimiek je 30ks,denne je 10ks a nocne je 8ks v baliku.Segra teraz spi no spitam sa jej kde sa daju kupit,lebo nie som si ista,ci ich kupis bezne v lekarni,lebo v obchodoch u nas ich nedostat.Ona s tym robila ako dilerka,no uz ich moc nepredava lebo nema na to cas.Ale su fakt dobre ja som ich pouzivala aj pocas menstrulacie a maximalne som minula dve za den a nepretecies ani kebyze spis dolu hlavou.A na tieto problemi by mozno stacili aj tie intimky.Dakujem ti za rady,si zlata.Ako citam,tak tiez si si uz toho uzila dost.Tie MAGNE B6 beriem aj ja poradila mi ich zenska.Uz aj vies co budete mat?

fleuerette
7. jan 2011

máme prvú fotku bruška 😀 , aspoň niečo keď už nemáme foto z usg

lukinkowa
7. jan 2011

@denulka28 áno, aj mňa strašne bolí bruško a na to wécko sa bohužiaľ trepať musím, lebo do rána by mi asi praskol mechúr 😒 v druhom trimestri by to malo byť trošku lepšie a potom sa to zase vráti pred pôrodom, keď maternica znovu klesne na mechúr. Ak nemáš veľké kŕče, ktoré nesprevádza krv alebo špinenie (hnedý výtok), tak je to v poriadku..verím, že máš strach, ja som tiež pred rokom potratila, tiež sa neustále sledujem a pri každom pichnutí niekde sa strhnem, až mi zimomriavky naskočia, ale musíme si veriť, že tentokrát bude všetko tak ako má byť a miminká sa narodia zdravučké 😉 Ak máš pocit, že ťa bolí bruško aj vtedy keď sa namáhaš alebo dlho stojíš, skús čo najviac oddychovať a ležať keď sa ti bude dať..Držím palčeky.

basa22
7. jan 2011

@fleuerette ze aka dobra fotecka 😉 🙂

denulka28
7. jan 2011

@lukinkowa dakujem za palceky,aj ja tebe drzim vsetky štyri.Ja so v 9 tyzdni bola v praci a rano ma chytili strasne krce.Potom to preslo.Asi o hodinu,som sa postavila a zacala som hrozne krvacat,tak jednorazovo zo mna vsetko vyslo.V tom momente som myslela,ze som potratila.sla som hned ku lekarke a babo bololo v poriadku.velmi som sa zlakla, od vtedy sa bojim kazdeho naznaku bolesti.dala mi tabletky na udrzanie plodu a vypisala ma.potom som este asi tyzden spinila take tmave flaky ,no uz to chvalabohu preslo.Tabletky este stale beriem tusim DUPASTON alebo tak neak,ale uz len jednu za den.A ked som unavena tak si lahnem a pokrcim kolena,potom prejdu aj tie bolesti.Teraz som doma,tak sa snazim namahat sa menej

janka2504
7. jan 2011

Ahojte tehulky,všetkých zdravím a držím palceky z drobcami jasom tu prvý krát sme na konci 16tt a vôbec si nepripadam ako tehotná ešte žiadne bruško nic 🙂
Uz sme boli aj na 3d taká sranda že taky krpcek je vo vás ;)

dannizeta
10. jan 2011

@fleuerette ďakujem...Bábätko samozrejme potešilo,všetci na tú správu čakali už minimálne rok 🙂 Inak pekná fotečka bruška 😉 To ste boli v ateliéri,že? 😉

dannizeta
10. jan 2011

@laerke ďakujem... kritické obdobie mám už dávno za sebou...cítim sa fajn,po tých kritických týždňoch mám zase chuť ísť medzi ľudí,takže si to opäť užívam s priateľmi 😀 Samozrejme s mierou...ale hlavne že občas vypadnem z domu.Tento týždeň ma čaká USG a triplle testy myslím...Tak sa modlím aby bábo bolo zdravé 😅 Inak ten močák ma mrzí...nepríjemné 😖 Mne sa ten môj tiež priebežne ozýva,atb asi nezaberajú ☹ Neviem si dať rady...a tiež ma pichá v podbrušku pri každom pohybe,v strede...neviem, či je to normálne alebo mám opäť nejaký zápal ☹ A ja som si vždy naivne myslela,že po ranných nevoľnostiach bude tehotenstvo pohoda 😀 ...ale bol to veľký omyl!... ktovie,čo nás ešte všetko čaká.. 😅

dreamer4
10. jan 2011

Pekne ráno, chcela by som sa opytat na jednu vec. Som v 15. týždni tehotenstva a bruško mam stále ploche s odstavajucími bedrovými kosťami.....všade naokolo počúvam, že je to zlé a že dieťatko nerastie. Lekárka vravela, že je to vraj normálne, lebo štíhle ženy majú maternicu viac vzadu. Mala niektorá podobný problém? dakujem za radu aj za pochopenie.

malinovka333
10. jan 2011

dreamer4 aj ja som v 15tt a ani nevidno ze som teh,brusko nikde,pokial ti lekarka povedala ze je vsetko v poriadku a babo rastie tak si nevsimaj druhych co hovoria,ty vies najlepsie,predsa ak by nieco nebolo v poriadku doktorka by to videla,

janicka
10. jan 2011

ahojte, dreamer4 , v 15. tyzdni je to uplne normalne... mne tiez nic v 15. nebolo vidno, a potom zrazu o 2 tyzdne sup... a uz je brusko.... 🙂

fleuerette
10. jan 2011

@dannizeta joj tak aspoň trošku radosti pri toľkých starostiach 🙂 . Bruško som fotila sama. najprv fotila polovička, tie boli príšerné, vyzerala som tam skôr ako po zjedení celej morky a nie ako tehotná. Tak som to zobrala do rúk ja, postavila sa oproti zrkadlu a bolo, trochu som to upravilav corely, pridala mašličku a vybavené. 😀
A inak sa ako máte, ako bábo?

dannizeta
11. jan 2011

@fleuerette Šikulka 😀 Ako od profesionála! To moje bruško je o niečo menšie,ale už ho je aj vidieť 🙂 Doteraz mi manžel vravel,že ho oblbujem,lebo bruško nerástlo,len prsia... 😀 😀 Zatiaľ vyzerá byť všetko v pohode,až na to pichanie v bruchu pri každom väčšom pohybe...V najbližších dňoch by som mala ísť na usg,tak som zvedavá,kto sa tam skrýva 🙂 A vy sa ako máte? 🙂

dannizeta
11. jan 2011

Inak otázočka baby...Minule mi tesne po sexe z pŕs samovoľne začala kvapkať nejaká tekutina...to asi budú len hormóny,že?

fleuerette
11. jan 2011

@dannizeta Dnes som si bola po výsledky Trippel testu, tak vraj všetko v poriadku 😀 , počula som srdiečko. Usg mi dnes nerobil, že až na budúce, tak sme sa nevideli, xixi. No a k vôli môjmu hraničnému veku ma poslal na morfologický usg. Tak si musím niekde dohodnúť termín, aby som to stihla do 20 tt. Chcem ísť aj na ten 3D, ani nie tak kvôli fotke ale skôr kvôli tomu aby som mala čo najväčšiu istotu, že je všetko v poriadku, a máme všetko čo máme mať, nič navyše 😀 , a nič menej. Tym by som sa možno vyhla tej amniocentéze, ktorú som plánovala
Dnes som mala v noci, keďže som od 3 tej hore, normálne pocit, že cítim pohyby, také divné šveholenie pod pupkom. Bavila som s dokym, a on hovoril, že prvodoričky obvykle cítia pohyby až od 20 tt, tak neviem čo to bolo.
Inak v pohodke, priberáme, rastieme, zvlášť po sviatkoch 😀 , ja mám ale aspoň oproti zvyšnej rodine výhodu, že sa mám na čo vyhovoriť

katkav
11. jan 2011

@fleuerette ak si stihla, mohla si ich uz citit, ja si prve pohyby pamatam nieco take, ako ked prevratis prazdnu flasu do vane plnej vody a tie bubliny vzduchu, co stupaju, tak to bol priblizne taky pocit.
@dannizeta asi hormony, lebo kolostrum, taka priesvitna sladka lepkava tekutina, to najdolezitejsie pre babatko sa tusim zacinat tvorit az trosku neskor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre