Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dannizeta
18. jan 2011

@lenka0283
@monulik0209 Babyyyy,to vydržíte! 😉 Čo tam pár dní v nemocke navyše...o chvílu máte bábätká na rukách! Ja by som s vami hneď menila 😀 Držím vám palce,keď to príde... 😅

dannizeta
18. jan 2011

@laerke keď si bola na tom morfolog. sone,bolo to 3Dečko? Ja som dnes volala do toho Prešova a povedali mi že to robia klasickým ultrazvukom 😖 Som sklamaná...ale ete skúsim druhú nemocnicu.. 😉

mamkaivka
18. jan 2011

@dannizeta v nemocnici nerobia 3D Ale Mudr PALL ho robí pošlem ti do IP jeho telefone číslo ak chceš zavolaj mu

monulik0209
18. jan 2011

@dannizeta no to ti verim,aj mi by sme uz malu chceli mat prisebe ale musime si este pockat,ak sa sam nerozbehne porod tak o tyzden ideme do nemocky na vyvolavacku

laerke
18. jan 2011

@dannizeta 3D a morfo su dva rozne "testy", na morfo meraju babatko a tak, 3Dcko mas.. Viac menej na okrasu lebo su tam pekne fotky 😀
Prepac, som hrozne nervozna, pred tyzdnom som mala gluko a teraz mam neprijaty hovor od lekara, to neznamena nic dobre.. Volaju iba ked su blbe vysledky ☹ Tak mi drz palceky.. Dufam ze tu neodkvecnem..

dannizeta
18. jan 2011

Jaaj,tak už som sa aj tak objednala na ten klasický do Preš.nemocnice,radšej počúvnem dokyho a potom po konzultácii možno dodatočne pôjdem na 3D...keď ma to neprejde.. 😀 Mangelovi sa ten 3D nepozdáva,vraj zbytočne drahé,že sa budujeme,treba nám na iné,a tak...držgroško 😵 Proste mi chce pokaziť radosť 😀 Takže tak... Tak či tak,uvidíme sa v júny 😉
Neboj,nestrachuj sa dopredu,škodí to kráse aj bábu.. 😉 .Aj keby boli horšie výsledky,nie je to nič hrozné...veď doky ťa oboznámi,čo ďalej 😉

denulka28
18. jan 2011

@laerke drzim palceky nech Ti vsetko dobre dopadne.Rozpravala som sa s maminou a aj ona povedala ze bola na glukoze 2 krat,lebo ze prvy krat mala vysoke hodnoty a o tyznen to uz bolo ok,ze vraj to moze byt aj zo stresu alebo z jedla co si mala pred par hodinami

majka1987
18. jan 2011

ahojte, gynekolog ma poslal buduci tyzden prvykrat na sonograf.vysetrenie a s vysledkami pojdem k nemu... chcem sa spytat, ci tam treba prist na lacno, predsalen mi budu brat asi aj krv.... Ďakujem!

laerke
18. jan 2011

@dannizeta Ja idem tak ci tak, je to sice nejakych 70 euro ale kaslacka na to 😀 No nic mi nakoniec nepovadli, ked som sa pytala ci mam zle vysledky to sestricka zakecala, akurat rano mam doniest prvy ranny moc na kultivacie, ked som sa pytala ci to ma suvis, zas ziadna odpoved.. Tak zajtra ju pritlciem k stene a budem sa vypytovat az kym mi vsetko nevysype 😀 Jaaaj nech uz je sobota.. To ja mam to 3Dcko.. Tak som zvedava ci sa mala neotoci prdelou 😀

@denulka28 Dakujem. Aj kamaratka to mala rovnako, 2 testy a druhy bol v poho.. No ako som uz vravela, nic mi nepovedali tak sa povypytujem zajtra ked tam budem osobne.. Okrem toho mi robili aj stery tak aj z toho mali byt dnes vysledky, tak uvidime..

lenka0283
18. jan 2011

@dannizeta mas pravdu 🙂 ja sa na toho nasho drobca tak tesim ze uz sa neviem dockat a isla by som rodit aj hned 🙂

fleuerette
21. jan 2011

Dnes som mala zaujímavý rozhovor zo svojim nadriadeným. V stručnosti zhrniem, že som 1.12.2010 nastúpila do nového zamestnania s 3 mesačnou skúšobnou dobou. Deň po podpísaní zmluvy som zistila, že som tehotná, tak som volala do novej práce s tým, že vraciam zmluvu, lebo som tehotná, ani som nepočítala, že by ma i tak prijali. Na moje veľke prekvapenie, mi môj nový šéf oznámil, že to nie je žiadny problém, veď na materskej nebudem 5 rokov. V starom zamestnaní som dala výpoveď, a o mesiac som nastúpila.
Pred 2 týždňami som mala s nadriadeným rozhovor o tom ako je naplánovaný môj odchod na materskú (koniec apríla) koľko by som chcela zostať doma, aby sa vedeli naplánovat ľudske zdroje. Bavili sme sa zhruba o pol roku, s tým, že potom by sa videlo, aké by bolo bábo, a tak podobne. Maximálne by som však bola doma rok.
Dnes z ničoho nič sa ozval môj šéf, že je to “scheiße” ak by som nastúpila až po roku, tak pre mňa ako aj pre firmu. Že si potrebuje naplánovať, na ako dlhú dobu prijať novú osobu, a všetky veci okolo toho, a že najlepšie by bolo, keby som nastúpila už po troch mesiacoch (od pôrodu). Mám si to premyslieť , poradiť sa doma a povedať mu konkrétne, aký je môj plán. Kedy presne plánujem nastúpiť.
Tak tu sedím s otvorenými očami ako puk a neviem čo s tým. Ako mu môžem sľúbiť, že nastúpim po 3 mesiacoch, keď ani len netuším, ako to bude s bábom. Došlo mi, že asi od môjho rozhodnutia bude závisieť úspešné ukončenie mojej skúšebnej doby, keďže počas nej sa na mňa ochranná lehota nevsťahuje, ale na čo ma potom pre boha prijímal….

denulka28
22. jan 2011

@fleuerette tak to mas dosť blbé,to sa naozaj neda takto povedat a podla mna je tri mesiace po porode malo na to ze budes doma s malym,a co ked budes kojit.Tí nadriadeny si to naozaj neuvedomuju co materstvo vobec obnasa.mne sa stsla zase taka vec,ze som marodila od polovice decembra a od prveho februara som sa chcela vratit do roboty.Na matersku nastupim az koncom juna,takze je tam dost casu a predsa ked som na marodke stracam skoro polovicu penazi a teraz sa velmi zidu.Bola som vcera za zamestnavatelom ze by som chcela nastupit od prveho,robila som majsterku a vzhladom na moj stav,nemozem uz prenasat tazke veci,ved tak som aj zacala krvacat,tak za mna museli zaucit druhu.Takze ten plat co som mala mi chcel zobrat a dat ho tej druhej,prisla by som o dost penazi ale chcela som byt este medzi ludmi.Doma som sama a som zvyknuta na kolektiv.Nemarodila som 10 rokov.A ked som tam prisla tak on mi jednoducho povedal,ze nech ostanem uz doma,ze uz ma nepotrebuje.Skoro som odpadla,stale mi hovoril,ze co budu bezomna robit a teraz ma zrazu nepotrebuje,tak mam zostat na marodke.Celu noc som plakala,co mi to bolo luto.Ja som zacinala vo firme ako prva,pozhanala som vsetkych pracovnikov,robila som vyplaty proste vsetko,a ony mi teraz povedia ze ma nepotrebuju.Musim sa cez to neako preniest,lebo mi je zle a boli ma brucho s toho vsetkeho.Tak aby sa nieco nestalo malemu.Drzim ti palce nech si to dako vyriesis,ale ked sa on takto k tomu stavia tak neviem asi by som sa na to vy bodla,babo je prednejsie,no len zase nova praca s malym dietatom sa hlada tazsie,ale zase ked ho mas kde dat,ja nemam

kissinqa15
22. jan 2011

nie je tu nejaka búdúca mamina z Prešova s terminom marec 2011 ? 🙂

fleuerette
23. jan 2011

@monulik0209 tak ako, ešte stále čakáte??? 😉

monulik0209
23. jan 2011

@fleuerette no veru,ale zajtra uz nastupujeme do nemocky na vyvolavacku

dannizeta
24. jan 2011

@fleuerette No tak to je blbé...neviem či to všade si tak "vážia" zamestnancov ako na tom našom Slovensku.. 🙄 Ale myslím si, že už našiel niekoho miesto teba a preto ťa chce týmto legálnym spôsobom odtiaľ vyštvať...Veď 3 mesiace je strašne málo.Kašľala by som na takého zamestnávateľa...bábätko je predsa prednejšie,než všetko na svete...
Mne tiež končí zmluva k 31.1.,takže som posledné dni v práci,asi sa hodím na marodku,aspoň na nejaký čas...S bruchom ma už asi nikam nevezmú ☹ a do mája je ďaleko...Je to blbé,hlavne teraz keď si pripravujeme naše nové bývanie,ale nejak to zvládneme,dúfam,aj z jedného platu... ☹

dannizeta
24. jan 2011

@monulik0209 Jaaj,takže dnes nám konečne pribudne nový človiečik 😅 Držím vám palce baby,budem na vás celý deň myslieť.... 😉 Nech všetko dopadne tak ako má... 🙂 🙂

fleuerette
24. jan 2011

@dannizeta je to fakt sila, v piatok som nevedela, ci mam byt viac nastvana alebo nestastna. ak by som skoncila ku koncu februara, tak by som mala narok aspon na podporu, vyslo by mi to len tak tak. Pred 2 rokmi som bola totiz zivnostnicka, takze musim teraz skrabat vyslovene dni. Dostanem mozno 400€ a tym sme vybaveni. Muzov plat ide na hypoteku, elektriku a plyn. Z toho nic nezostane........ Zatial sa moj sef este nevyjadril, nerozhodol, ale ja uz nemam velku chut sa sem vratit po materskej. Ak sa bude dat s nim dohodnut a nevykopne ma v ramci skusobnej, zostala by som do materskej, teda do konca apríla a navrhnem mu, ze potom dam sama vypoved. Asi uz nemam chut sa vracat vratit do firmy kde takto zavadzaju.
Uz len ten jeho napad priviest trojmesacne babo do roboty, my mame kancelarie priamo vo vyrobe, na pravo mam lakovnu na lavo obrabacie stroje, a pred kanceláriou obrovske huciace frezy........ no nie je to idiot.

fleuerette
24. jan 2011

tak morfologický ultrazvuk za nami, vraj všetko Ok a.......................... je to chlap ako hora 460 gramov 😀

denulka28
24. jan 2011

@fleuerette gratulujem Ti mna to caka o mesiac,zajtra idem na tie tripl testy alebo ako sa tomu spravne hovori.Nevies,uz by mi mala vediet povedat co to asi bude?Tebe kedy povedali?

dannizeta
24. jan 2011

@fleuerette Jeeej,gratulujem! Len nech pekne ďalej rastie.. 😅 Ja idem na morfo vo štvrtok,dúfam že všetko bude dobré 🙂

fleuerette
25. jan 2011

@denulka28 myslim, ze uz by mali vidiet, ide skor o to ci sa ukaze. to nase mimi bojuje proti ultrazvuku od vajicka.... este ani na prvom a druhom skriningu sa nechcel natocit tak ako potreboval doktor. takze vcera to bolo prvy raz, co sa ukazal.
ja uz som si zistovala aj tie testy pohlavia, lebo som chcela malovat detsku, este kym nemam velke brusko, aani som nedufala, ze konecne zistime ci na modro alebo ruzovo 😀. Ale zdali sa mi tie testy priserne drahe, stoja od 50€ do 80€, a to sa mi zda fakt prehnane.

fleuerette
25. jan 2011

@dannizeta joj tak drzim palce. ja som bola len z jednej veci prekvapena, musim niekde zistit co to vlastne znamena, podla poslednej MS som bola vcera v 19 tt+6, ale podla nejakych merani na ultrazvuku som 21 tt +4. aj babo je dost velke vazi uz 460 g. tak tomu nerozumiem. buduci tyzden idem svojmu dokimu, tak sa ho musim spytat. mozno bude ternin porodu skorsi 😵

denulka28
25. jan 2011

@fleuerette tak to ano,uz nevedia co za to pitat.Dnes som bola v poradni a povedala mi ze mam krvnu skupinu 0 rh negativ,a kazala nech pride aj priatel na krv ze budem pocas celeho tehotenstva sledovana.Nevies nahodou preco ma prist aj on?A ked on ma krvnu skupinu 0 rh pozitiv nebude to neako vadit,bude to male zdrave?

janka2504
25. jan 2011

@dannizeta
@fleuerette
Caute baby ako čítam nie som sama s takým problémom mna tiež dnes vyhodíli k 31.1 bola som v skúšobnej dobe :( je to take neludske a teraz som zistila že materskú mi budu vypocitavat za rok 2010 a to som bola na úrade práce fnuk

janka2504
25. jan 2011

@dannizeta chcem sa spýtať ty sa chceš dať na pn po skončení prác.pomeru?

sara2515
25. jan 2011

denulka28 nech tvoj priatel urcite ide na tu krv,je to nebezpecne ked ma zena negativ ☹ musia ta sledovat a po porode myslim,ze do 72 hodin pichnut nejaku vakcinu,aby si mohla mat dalsie deti....moja susedka tak dopadla pred rokmi,mala negativ a oni jej po prvom porode nepichli vakcinu a viac uz nevynosi dieta,teda,este raz vynosila dievcatko ale zilo len 2hodiny ☹ drzim prsty

uctovacik123
25. jan 2011

@sara2515 to vážne s tou krvou 0 rh negativ? 😒 ja mám tiež takú skupinu. o tej injekcii som ešte nepočula, zajtra zavolám svojmu dokymu, poinformujem sa podrobne 😉

sara2515
25. jan 2011

no vazne,ale pokial o tom vedia tak je to ok,dolezite je aby na to nezabudli pri porode,ved doktor Ti uz vysvetli 😉

dannizeta
25. jan 2011

@janka2504 Nie,zamestnávateľ mi poradil že ešte pred ukončením prac.pomeru...Ale mne ide najmä o to aby som nemusela chodiť na úrad práce a zhánať tie blbé pečiatky...Nedajú mi ani cent,musí ma živiť manžel,takže je mi to jedno.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre