Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

adelinka123
10. feb 2011

Ahojte tak a ja sa pridavam som teprva len v nejakom 6tt.....asi co ste tu vsetky uz ste poriadne tehotne tak ja len teraz zacinam a mame z toho velku radost ale zaroven sa aj bojim bola som silna fajciarka a stoji to o nervy prestat ked mam na to stale chut by zaujimalo ked tu nahodou je nejaka byvala fajciarka ako to zvladla a tak?a nejake rady by mi pomohli? 🙂

somewhere_33
10. feb 2011

@catty2010 ahoj catty prave som objavila tuto temu 🙂 tak som sa tu pridala, v prvom trimestri je uplne normalne ze vsade zaspavas, mne sa stalo ze som zaspala za pocitacom a kolega ma musel prebudit 🙂 po prvom trimestri to prejde ale aj tak treba oddychovat ked sa ti bude dat. Ja som od radosti ze uz sa mi nedrieme isla bezkovat a neskoncilo to dobre, odvtedy oddychujem kedy sa len da, treba byt stale na pozore 🙂 a velmi vela tekutin pit.

somewhere_33
10. feb 2011

@arhanta Ja som tiez trpela zapchou ale uz som zmenila stravu a problem je nadobro prec, nejem vobec biele pecivo len razny chlieb, k tomu jem alfa bio pmazanky, cicerova, francuzka atd ( k dostaniu takmer vo vsetkych potravinach ) tiez vela ovsenych vlociek s mliekom ( obycajne vlocky nie ochutene umeliny, dochucujem si ich sama orieskami a bananom napr., naozaj to pomaha. ak nelubis vlocky, tak aspon keksy bebe dobre rano alebo inu alternativu Taktiez netreba zabudat na zeleninu - kapusta brokolica atd. a hlavne pravidelne papat./ To s tym tvrdnutim brucha moze suvisiet aj so stresom a nedostatkom oddychu,preto si kedykolvek lahni ked budes mat prilezitost, najlepsie na lavy bok, taktiez treba dodrziavat pitny rezim, kedze cista voda mi uz nechuti a bublinkove nie su vhodne, pijem roibos caj, velmi dobre sa z neho zaspava a je vhodny aj pre tehotne zeny. Ak to neprejde urcite navstiv lekara, aby si si bola ista ze je vsetko ok. Budem ti drzat palce.

somewhere_33
10. feb 2011

@zora256 Ahoj ja som bola na ultrazvuku v 21 tyzdni ale babatko sa nam neukazalo, takze je mozne ze to bude dievcatko, preto sme sa rozhodli ist na 3D, moc sa uz tesime, ci bude nieco vidno, aj ked je nam jedno ci dievcatko alebo chlapcek, hlavne nech je to zdravucke.

somewhere_33
10. feb 2011

@monilik ahoj tak drzime palce, nech sa vam podari vidiet co to bude 🙂 nam to zatial nevyslo ale snad na 3D to vyjde.

monilik
11. feb 2011

@adelinka123 🙂 ahoj, verim tomu ze ked sa zapries a budes mysliet na babinko tak sa ti podari prestat... ja momentalne nemozem cigaretovy dym ani citit, prichadza mi z neho nevolno 😝 takze aj keby som nahodou chcela tak nemozem fajcit. radsej si dam cokoladovu tycinku 😀
@somewhere_33 dakujeme, uvidime 25.2. ci nam babo cosi ukaze 😀 a ak nie, nevadi, nie je to pre nas az take dolezite 🙂 ale aspon budeme vediet ako ho oslovovat 😀 zatial ma z toho chuda asi zmätok, lebo raz je drobcek a inokedy bambulka 😀

asma
11. feb 2011

@adelinka123 Ahoj mne tak nejak same od seba prestali chutit cigarety, to som an nevedela ze som tehotna a uz mi vadil dym... Takze mozno to tak automaticky pride aj u teba..

vysocanka0107
11. feb 2011

Ahojte som tu nová som v 15.týždni a chcem sa spýtať, či Vás doktor poslal na morfologické vyšetrenie? ak áno kde ste boli na tom vyšetrení?

martinafin
11. feb 2011

@adelinka123 ono aj mna dost este chytli chute a to bol u mna ten minimalne balik denne,ale v tom 6 tyzdni,ked som to zistila som sama od seba znizila pocet tak na 10 denne....a potom som si po teste dala este 1-2 uz nepamatam a uz som si len povedala ze to robim pre dietatko,ze nechcem aby sa mu nieco stalo a to je poviem ti dost silna motivacia nakolko ja mam jeden abort v 14t.t. za sebou...proste som sa bala a aj ked ma neviem ako tlacilo za tou cigaretou,najma ked v robote fajcili vsetky kolegyne,barmani,kucharky aj moj priatel a mali sme tam aj fajciarsku miestnost....stalo ma to vela usilia,....ale ako ti tu uz pisali,ono ti casom prestane chutit...hlavne ked ti bude rano zle a iste vone ti zacnu prekazat . Mne sice chute vtedy prestali,ale si vies predstavit ze ti je dobre ako mne teraz a mas take chute?To uz je len vola a robis to hlavne z lasky pre male🙂).Lubis ho ci nie?Tak potom ti zelam vela sil,ty to zvladnes neboj....a vysledok bude stat za to!

martinafin
11. feb 2011

@vysocanka0107 ked budes vediet daj info prosim i mne, ale mal by to robit asi nas doktor teda ked ma 3D alebo 4D,...

vysocanka0107
11. feb 2011

To morfo je 3D/4D ultrazvuk?

zora256
11. feb 2011

Milá asma!
Ďakujem Ti za odpoveď.To je fajn keď priberáš,toľko koľko má malá,tak budeš po porode ešte ľahšia.
a už máte aj meno pre malú?A kedy si začala priberať?

zora256
11. feb 2011

some-where,ahoj,tak Ti držím palce, aby sa Ti malé ukázalo na tom 4dsone.
Možno ani nám sa neukáže malé,väčšinou sa cezdeň toľko nevrtí,ako večer,a chrbátikom býva otočené k bruch,čiže k mojej dlani.Tak nech sa nám ukážu! 😉

denda83
11. feb 2011

@adelinka123 Ahoj..Ja som tiez byvala tuha fajciarka...sice ja som vtedy tehu nebola...ale tiez ako lokomotiva...A prestal som pred rokom...ani neviem ale asi to clovek musi chciet🙂 A bola som na tej biorezonancii, len neviem ci na to mozes ist ked si tehu...skus si to zistit..je to vlastne ocista organizmu zamerana na znizenie chute zapalit si....fakt neviem ci to zabera, ale ja som si povedala ze tomu verim a uz vyse roka som bez cigarety. Ale nic naokolo sa nemenilo, cize v robote fajciari, doma fajciari, proste vsade naokolo, aj moj priatel je fajciar, doteraz...Ale urcite sa to da🙂 Treba chciet a verit si🙂))Tak vela stastia🙂

dannizeta
11. feb 2011

@vysocanka0107 Ja som bola na morfologické sono v 20 t.t. v prešovskej nemocke ale to nie je 3D ani 4D.. ☹ Ja som tiež čakala že bude....ale bol to len klasický 😖 .3/4 D sono je už nadštandard myslím,poisťovňa ho neprepláca ..Takže sa naň možeš objednať inde..Len neviem koľko ťa to bude stáť...musíš si zistiť 😉

dannizeta
11. feb 2011

@zora256 No to máš pravdu,ani nám nechcelo ukázať čo má medzi nôžkami 😅 Takže si počkáme do 30.tt,kedy nás čaká ďalšie sono..Aj to nie je isté či sa to dozvieme,ale tak dúfam,že sa umúdri ten krpček malý... 😅

asma
12. feb 2011

@zora256 Ano meno som vybrala Salma,,, Priberat som zacala az okolo nejakeho 30 týždna to uz môj doktor krutil hlavou odkial mi rastie brucho xixii lebo tak to mam poriadne... 😀

arhanta
12. feb 2011

@somewhere_33 ahojky, dakujem za radu, snazim sa inak stravovat,, skor jem zeleninu a jogurty s vlakninou som zacala kupovat. Trocha to zabralo, takze neiekdy idem kazdy den na WC a niekedy kazdy druhy ale je to v pohode myslim.. skusala som aj tie ovsene vlocky ale nemusim ich je mi z nich zle na vracanie, takze som to s nimy vzdala. Uvidim ako to bude pokracovat :D Ty si v kolkom tt??

vladimira32
12. feb 2011

@arhanta Ahoj, keď nemôžem ísť na WC, tak jem sušené slivky, zo začiatku mi nechutili, ale zvykla som si, babka mi poradila šťavu zo zaváraného ovocia, aj to pomáha. Alebo tie suché gulaté chleby z Jednoty. Najlepšie je to jesť tak navečer, aby sa to cez v tom žalúdku upravilo.

gomolovaj
12. feb 2011

Ahojte, tiež sme 1.krát tehotní 🙂 a babenko čakáme už na 20.03.2011. Chcem sa opýtať, či niektorej z vás našli v takomto vysokom štádiu tehotenstva bielkoviny v moči a čo to malo za následok. Sme v 34 tt.

zora256
12. feb 2011

Milá dannizeta!
Za 4d sono sa platí okolo 20eur.Nemyslela si naň veď do 30tt máš ešte 7t.Alebo ak sa v 30tt tiež neukáže necháte si to ako prekvapenie?Ja ešte neviem ja rozmýšlam na 4d ak sa neukáže,ale nie som rozhodnutá.Nesmúť,hlavné je nech je zdravé.

zora256
12. feb 2011

Ahoj asma!
To je pekné ale zriedkavé meno,aj ty máš rada zriedkavé mená?A to je fajn keď si len v 30tt začala priberať,aspoň Ťa neobmedzovalo bruško.Koľkého máš termín?Už to nemáš ďaleko.Tak sa drž!

zora256
12. feb 2011

Milá vladimíra32!
Ty to máš už každú chvíľku,nemáš strach?A čo to budete mať?Máte aj meno?Držím Ti palce! 🙂

somewhere_33
12. feb 2011

@arhanta ahojky, ja som v 22 tyzdni takze tak trosku v polke 🙂 Skoda ze ti je s tych vlociek zle, to fakt zabera, ja to zalievam cerstvym mliekom zohrejem pridam med kakao oriesky banan a ma to aj chut, ale urcite nasilu nejedz. Skus ten roibos caj, ze ako ti to spravi, mne to robi fakt dobre, mne zase jogurty vobec nechutia ani ich vobec nejem 🙂 ani som nikdy nejedla.

dannizeta
12. feb 2011

@zora256 No tá cena je všade iná,kamoška v Blave platila 70 eur 😒 Čo ja by som asi nedala...U nás sa pohybuje okolo 30 eur...Rozmýšľala som nad ním,ale nejak ma to prešlo.. 😅 Nie je to pre mňa až tak dôležité,vedieť pohlavie za každú cenu..Hlavne nech je zdravé....hlavne po tej hŕbe antibiotík čo som musela brať(dokopy 5 balení) 😖

zora256
13. feb 2011

dannizetaMáš pravdu,aj my sme sa z manželom zhodli na tom,že ak sa nám neukáže,tak zistíme to až keď sa narodí.Tak by to bolo prekvapenie,pre všetkých i pre nás.Tak sa držte! 🙂

alena24
13. feb 2011

@gomolovaj ahoj, ja mam zvysene bielkoviny skoro od 20tt az doteraz, najksor som o tom ani nevedela az neskor som si to vsimla v tehu knizke. Pytala som sa na to lekarky a ta mi povedala ze u tehotnych je to normalne bo mavaju vytok. Bielkoviny vo vseobecnosti znamenaju ze mas v tele nejaky zapal ale u tehotnych sa to vraj stava. Na nete som o tom vela citala a tam su take strasne veci s tym spominane ako napr preeklampsia, ale mna Dr. ukludnila ze pokial mam dobry tlak tak to nic nie je. Tiez som ale pocula ze pokial mas extremne vela bielkovin v moci, mala by si brat antibiotika ale pokial ti to Dr.sam nenavrhne, nemusis sa nicoho bat 😉

alena24
13. feb 2011

kocky, mala niektora z vas ruzovu vytok? ja ho mam uz druhy krat ale vzdy len na pol dna a potom to uplne prestane. Vzdy ma to strasne vylaka a zajtra sa kvoli tomu chystam k lekarke, ma niektora z vas s tym skusenosti? Placentu mam na prednej stene tak predpokladam ze z tej to asi nebude ale inak neviem preco bo som doma na PN a dokopy nic nerobim 😒

alena24
13. feb 2011

babulky a co sa tyka toho 3D/4D ja som bola uz na dvoch bo sa maly nechcel ukazat a stretla som sa s roznymi nazormi co sa tyka kedy je vhodne ist na tento UZV. Jeden lekar mi povedal ze je fajn tam ist medzi 24-26tt tak ma objednal na 26tt ale maly bol otoceny chrbatikom tak jedine co sme mohli vidiet bol zadocek 😉 Kedze tento lekar uz nemal dalsi volny termin, objednala som sa k inemu a ten mi zas povedal ze uz som v dost vysokom stadiu tehu a ze on zvykne robit 3D/4D od 21tt. Samozrejme kedze nas maly je o tyzden vacsi tak aj ked som tam bola v 26tt, maly bol ako keby velkosotu na 27tt a uz tie zabery neboli az take dobre. Takze moja rada je radsej ist na 3D/4D skor kedy babatka su sice chudsie, ale zas budete vidiet ovela viac ako ked pojdete neskor 😉

elannor
13. feb 2011

ahojte... všetky ste tu asi prvýkrát tehotné 🙂 ak správne usudzujem podľa názvu témy... takže odo dneška patrím k vám... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre