Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

paatushkaa
12. apr 2011

@mls no ved uz nefajcim tolko co predtym 🙂)ale tie krce mi uz skoro presli tak neviem 🙂)))no ved zajtra idem skusit s dalsim testoom 🙂

kajla123
12. apr 2011

@petusska2305 ahoj no bola som dnes vsetko je ok zatial sa nepotvrdilo to riziko na Downa ale pohlavie nevidel lebo bolo zle otocene ale mam uz fotecky je rozkosne take male jou a ja sa tiez citim na cjôapca a aj kazdy mi hovori ze to bude chlapec lebo vraj som velmi opeknela ale to su len take slova uvidime

xclusive
12. apr 2011

Ahojte...chcem sa spytat...pride mi to blbe ...ale viete my vysvetlit co znamena to ...napr : 6tt+5 alebo tak nejak?co je vlastne to +? 😨

wieruss
12. apr 2011

@xclusive ahojky, 6tt+5 znamena 6tyzden tehotenstva a 5 den (takze len 2 dni chybaju do 7 tyzdna)- sluzi to na presnejsie urcenie tehu hlavne na zaciatku ked sa rata kazdy den 😀 😉

xclusive
12. apr 2011

@wieruss dakujem pekne za odpoved 🙂

paatushkaa
12. apr 2011

@mls chystam sa zajtra do lekarne tak snad budeme o nieco mudrejsi 🙂 🙂

petusska2305
13. apr 2011

@kajla123 ajoj 🙂 aaale, bábätku hrozí že bude mať downa ☹ ?? to mi je ľúto ☹ , ale teším sa že zatial je všetko v poriadku 🙂 musíš myslieť pozitívne a všetko bude ok 😉.. a nevadí, nabudúce hádam ukáže čo to tam skrýva 😀, náš najprv tiež nechcel ukázať a nakonci ultrazvuku sa pochválil 😀 .. tak ked si opeknela, tak to určite bude chlapček 🙂 aj mne to každý hovoril, vraj som pekná tak to bude syn 😀 my ideme zajtra do poradne, tak sa teším že ho zas uvidím 🙂

kajla123
13. apr 2011

@petusska2305 no vysiel mi pozitivny skriining na down ale robili mi sono pred mesiacom aj teraz a nic tam nie je aj ked riziko nie je velke ale mam troska obavy ale tak tesim sa na malinke no a ako bola si ako sa mate? 😉

ankiki
13. apr 2011

@mls Ahoj, ďakujem, dobre ti to vyšlo 😀. Som rada, že týždeň sedel a čo sa týka termínu pôrodu, pár dní už asi hore-dolu, keď sa ešte aj lekár sekol 😅 mne išlo hlavne o ten týždeň,...lebo si tak postupne čítam po týždňoch, čo sa nové udialo, či udeje v brušku a ani neviem, či to súhlasí 😉

ankiki
13. apr 2011

@xclusive Gratulujem k takému tehotenstvu 😵 , ja som úplne opačný prípad 😒 , dnes mi trošičku poľavilo, tak som konečne na nete 😀 vychutnávam si to ako bonbón v puse 😀

mls
14. apr 2011

@ankiki noo my tiež doma čítame, čo sa deje, čo už bábo vie, čo robí, aké je veľké... 🙂 treba si ešte skontrolovať buď na stránke, alebo v knihe, že od kedy sa tam konkrétne ráta, lebo my máme rôzne knihy a v niektorých sa ráta od počatia, v niektorých od prvého dňa poslednej menštruácie (ale podľa menštruácie je to častejšie)

ketrin007
14. apr 2011

ahojte chcem sa spytat kolko pred porodom ste si prali veci pre babo??ja už by som najradčej začala ale sa mi to zda ešte skoro 😒

afra
14. apr 2011

Ahojte 🙂 Dizertacne skusky sme zvladli 🙂 Este stastie, ze mi nebyva zle, lebo inak neviem :D A zistila som, ze mi byva zle zo sladkeho :( takze ziadne sladke, co teda ja zboznujem, nebude :/

vevejova333
14. apr 2011

Ahojte.No teda baby niektorym z Vas zavidim, ze znasate to tehotenstvo tak fajn. Ja som na tom este donedavna bola hrozne. Uz som si myslela, ze to ani neprejde ale tak snad sa to uz upravilo, ale bez piskot este pred samotnym vstavanim z postele sa nepohnem 🙂 Teraz absolvovat morfologicky ultrazvuk a dufam, ze to bude ok len ked by mali volny termin co momentalne nemaju som zvedava , drzte sa 😉

kinka555
14. apr 2011

@ketrin007 ahoj, neviem v ktorom si tyzdni ale ja som zacala prat a zehlit vecicky pre malu v 7.mesiaci kedze nam hrozil predcasny pôrod.. nakoniec sme to vydrzali a este dufam aby som nakoniec neprenasala 😀 ale radsej si nachystaj skôr a skovaj aby sa na vecicky nenaprasilo ako by ta malo nieco potom zaskocit

kinka555
14. apr 2011

@ketrin007 aha tak uz vidim v ktorom si tt 🙂 mozes si kludne zacat chystat vecicky, neboj, neni to vobec skoro, ved dietatko sa môze narodit aj skôr

ketrin007
14. apr 2011

@kinka555 to si myslim aj ja..a niektore amma aj oprane čo mam od macoxy a stale vonaju tak hadam to aj vydrži...ja som xcela počkat ešte aspon mesiac a pol ale ako si povedala može to byt aj skor..človek nevie čo sa stane 😖

kinka555
14. apr 2011

🙂 rajdsej si to nachystaj popredu, nikdy nevies kedy ta to moze chytit 🙂 ved ked budu tie vecicky v skrini tak sa im nemoze nic stat, ani sa na ne nenaprasi... a uvidis ako sa budes tesit ked tie malicke vecicky budes zehlit, skladat... 🙂 ja som sa pri tom tak vyzivala hehe 😀

petusska2305
16. apr 2011

@kajla123 ajoj.. držím ti palce, aby bolo malinké v poriadku, uvidíš že bude 🙂 .. no my sme boli vo štvrtok u dr. a máme sa dobre, len malý je o týždeň väčší 😒 dr. povedal, že to nevadí, ale aj tak ma to trošku vystrašilo, inak cukor máme v poriadku, a malinký akurát spinkal a držal si hlavičku, jaj taký bol krásny 🙂 a vy sa ako máte??

kajla123
16. apr 2011

no my sa mame tiez dobre akurat sme doumyvali okna a teraz sa napapkali a ideme oddychovat a inak je vsetko ok zatial sme zdravi uvidime co nas este caka :D

lucinka222
16. apr 2011

@kinka555 Ahoj,dobre tipujes.Uz to mame za sebou.Mala ma dnes tyzden.Narodila sa 9.4. a co sa tyka porodu-neni sa coho bat.V piatok vecer mi odtiekla voda,ale bolesti som nemala.O jednej v noci som mala pocit,ze dostavam menzes.Take slabe bolesti.O siedmej rano sa to zacalo stupnovat.Doktor ma vysetril a povedal,ze to bude este trvat.O deviatej mai povedal,ze sa dobre otvaram a o desiatej sme uz boli v cakacej miestnosti.Dali mi klistir a ledva som stihla sprchu.11:10 bola mala na svete.Co sa tyka bolesti,ani by som nepovedala,ze to bolo nejako extra bolestive.Pre mna bolo najhorsie to,ze ked prisla kontrakcia,tak ju predychat.Lebo som mala pocit,ze mi dych nestaci.Ale samotny porod mi trval asi minutu.Na jednu kontrakciu som ju vytlacila.Hlavne je,ze sme zdrave.Takze nicoho sa neboj.Nie je to nic strasne.Ja som cakala,ze to bude horsie. 😀

kinka555
16. apr 2011

@lucinka222 🙂 🙂 🙂 🙂 jeeeeeeej gratulujem, tak to si mala pekny pôrod, dufam ze aj ja budem mat taky... prajem vam aj nadalej vela vela zdravicka, nech malinka pekne papka, spinka a rastie. Potichu ti zavidim 😉 ja stale nic... ale dufam ze to uz coskoro pride...

lenkaa222
18. apr 2011

@lucinka222 noo tak to závidenia hodný pôrod.. 🙂 asi všetky by sme taký chceli 🙂 aa mala si tam aj niekoho na podporu??

lerenard
19. apr 2011

@janulka_01 ahoj, ja som podobny pripad..termin mam koncom novembra..k doktorovi som sla dost skoro ked mi tyzden meskala menstruacia,ale kedze mavam pravidelnu vedela som ze sa nieco deje,tak mi len potvrdil tehotenstvo a povedal nech pridem o 2 tyzdne, lebo ze este ani embryo nebolo vytvorene.. tak som prisla,to som bola 6tt+5 a zalozil mi tehotensku knizku..dal mi aj taky rozpis ze v ktorom tyzdni sa robi ake vysetrenie..a objednana som az na 2.maja, to mi budu presne zistovat krv a pod. takze je to asi ok🙂 ja som z toho tiez bola prekvapena,ze haloo ved som tehotna robte so mnou nieco🙂 ale oni sa asi casto stretavaju aj s prirozdenymi potratmi na zaciatku tehu tak to nechcu zbytocne urychlit..a vzdy mi pripomenul ze keby sa objavi krvacanie treba ist do nemocnice.. tak gratulujem,budeme to prezivat spolu🙂

lerenard
19. apr 2011

baby este sa chcem spytat, cakaju ma statnice koncom maja, a trochu sa bojim aby ten stres nemal vplyv na male takto v zaciatku tehu..budem sa snazit nenervovat🙂
ale nemate s tym niekto skusenost, s takou zatazou na zaciatku tehu?

afra
19. apr 2011

@lerenard ja som v 6 tyzdni absolvovala statne dizertacne skusky a zvladli sme to 🙂 Babo ti nedovoli stresovat ;)

lerenard
19. apr 2011

@afra hej hej,ved mam taky celkom nadhlad som si vsimla,hoci o tyzden odovzdavam diplomovku a este ju nemam tak tazka pohoda🙂len sa bojim aby mi nebolo horsie,lebo teraz mi je niekedy aj pol dna zle a prespim to a to si pri tom kvante knih neviem predstavit..
a pozeram ze sme skoro v rovnakom tyzdni🙂

afra
19. apr 2011

ja som tiez jeden den cely prespala, druhy som len lezala 🙂 Ale nakoniec som sa s babom porozpravala, ze potrebujem sa ucit, tak nech vydrzi par dni a potom nech mi je zle kludne aj cele dni a ze budeme len spat :D Naucila som sa, spravila skusky a hned na druhy den som nevedela ci skor na zachod, alebo do postele ;) Na statnice som nervacila a teraz pohoda, ani sa nedalo 🙂 Len hlavne nestresuj, pracu pomalicky dopis najlepsie ako vies 🙂 ;) Isto bude dobra 🙂) Drzim palce 🙂
JJ aj ja som pozerala, len ty si o tyzden dalej :D

lerenard
19. apr 2011

@afra ani nie lebo ja mam 8tt+5 takze v podstate sme na tom rovnako🙂 aj ked asi presne na den sa to vyratat neda..
a dakujem moc,ved uz to nejako zvladnem,zvladli aj ini🙂 si pripadam ako blazon niekedy, lebo tiez, ked mi je moc zle, sa prihovaram babu, ze teraz to musime trochu vydrzat a po maji sa uz len budeme vyvalovat🙂
dodatocne gratulujem k dizertacke a obdivujem ta, ze si to popri tych stresoch aj ohladom rozhodovania co s babatkom, zvladla..drzim palce🙂

afra
19. apr 2011

@lerenard dakujem 🙂 🙂 Vsetko sa da zvladnut, ked clovek chce a ja chcem velmi 🙂 A uz sa nam aj ocko trosku spamatal, tak nam mozno pomoze 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre