Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

julka31111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anci852
19. okt 2011

@gloria9 Ahojky, no tak ja som pocula, ze vraj v Saci su vsetci OK, ale o tom novom doktorkovi som nepocula a jeho by som veru nechcela dostat, nevies co sa ti skomplikuje a potrebujes urcite niekoho so skusenostami.
A to si len svojej doktorke povedala, ze chces ist do Sace a ona ti tam rovno dala paierik a potom uz v Saci si sla za primarom, ci ako to teda je? Lebo ja neviem a tiez si radsej vybavim. ale na poradne a tak zatial budem chodit ku svojej, ja som s nou spokojna, aj ked na nete som nasla dost negativ na nu, ale aj tak, ja sudim podla seba a nie podla inych.

gloria9
19. okt 2011

@anci852 ahoj tak to je spravne no ja som bola v poslednej poradni v pondelok na 34 tyzden potom doktora ti da papier a povie ze mas si vybrat nemocnicu kde chces rodit s tym papierikom potom ides do nemocky na oddelenie pôrodnicke a tam povies ze chces rodit v tejto nemocnici a oni uz dalej ti budu hovorit ze kde mas ist. no ja primara som si vybavila cez znameho ale da sa aj priamo povedat v nomocke ze koho chces a si ho zazmluvnis a on ta odrodi a k nemu budes chodit do poradne este pred porodom mne kazal aby som buduci tyzden prisla do prvej poradni no cim blizsie to je tym viac sa bojim budem rodit s epi zrejme neznasam bolest teraz som zacala prat zehlit veci pre maleho a uz si musim zbalit tasku do nemocky termin mam 24.11. takze je to mesiac tak to je najvyssí čas

gloria9
19. okt 2011

@julka31111 hmm vidim ze by si mimi chcela velmi ale jednu vec odporucam nemysliet na to neratat plodne a neplodne dni milovat sa z lasky a potom sa to podarí

julka31111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana1104
19. okt 2011

ahojte. ja som tieš prvy krat tehotna . som v 25tt. na poradni my povedali ze nemam zarasteny krčok .mam strach nerozumiem tomu nemam sa ani skim otom porozpravat. aj ked som sa na to mohla spitat doktorky tak som bola vystrasena a rychlo som zdupkala samozrejme az po vsetkom 😒 je to zle ked nemam zarasteny ten krčok?prosim napište

julka31111
19. okt 2011

@gloria9 jasne no ale ja som to ani nejako nevnimala.. len som vedela kedy mam plodne dni.. no mi sme to robily vkuse kazdy den.. ta tak.. mi sa lubime a uricte bez lasky by som ani sex nemala ..

tetapetra
19. okt 2011

@mwt ja som v 13tt a az dnes som dostala knizku a urcili mi termin porodu 🙂 , ale ved ten si mozes priblizne vypocitat aj sama. Teraz je dolezite, aby si si udrzala babatko. Tiez som brala kyselinu listovu a po potvrdeni tehotenstva som presla na femibion.

gloria9
20. okt 2011

@julka31111 tak to je spravne lebo ja poznam aj take babenky co silou mocou chcu babo a nerobia to stale z lasky

julka31111
20. okt 2011

@gloria9 ahoj..no vidis su aj take ale ja som chcela a aj chcem len s lasky.. inac podla mna ked nieje laska tak to nieje ono.. no bola som dnes u lekara a povedal ze tehotna nesom.. ☹ ☹ ☹ ☹ napisal mi ze ziadne znamky otehotnenia no neviem nieco take proste ale no nic zivot ide dalej a skusat s lasky dalej.. dufam ze sa to raz podary konecne.. 😀 😀 😀 sak kazdy ma svoj osud napisany kedy co bdue nie?? no ja viem netreba si lamat hlavu treba sa milovat s lasky a nechat to na nahodu.. a mozem sa opytat skade si?? v ktorom mesiaci si?? 😀 😀 😀 tebe sa to ako podarilo??? no prepac ze taka otazka ale neviem zaujima ma to 😀 😀 😀 dufam ze sa nehnevas

gloria9
21. okt 2011

@julka31111 ahojky no u nas to trvalo rok a pol kym sa to podarilo aj to sme uz potom neriesili ked stale nic rozhodli sme sa ze ideme na dovolenku do chorvatska a pred schvalenim dovolenky som zistila ze som tehotna skoro som odpadla a bol to velky sok uz som ani neriesila plodne a neplodne dni nic proste nechali sme to tak a zamerali sa na ine veci tak to skuste aj vy mozno sa podari ako dlho sa snazite?

gloria9
21. okt 2011

@julka31111 a som z kosic prave som zacala 35 tyzden uz by som chcela mat porod za sebou

anci852
21. okt 2011

@gloria9 jej tak to uz ozaj je cas balit a pratat a proste sa chystat do nemocnice a na mimco. Ja zatial nemam vobec nic, nechcem sa proste unahlit, tak tiez zacnem chystat veci pre mimco az tak ako ty, to podla mna uplne staci. A inak dakujem za info o tom ako sa tam vlastne mam dostat do tej nemocnice, ktorej chcem, nevedela som to doteraz. A ako si inak uzivas MD, citam, ze nestihas 🙂 a to ja som sa bala, ze sa budem nudit, no vidim, ze zbytocne 🙂

julka31111
21. okt 2011

@gloria9 ahoj.. no 3 mesiace.. no neviem mozno je to tym ze chceme alebo neviem uz si vsetko namyslame.. 😀 😀 😀 taka sklamana som odyxsla od doktora ked mi povedal ze niesom,,,jaj no tak fajne potom .. tak je naj ked nikto nic netusi a dozvie sa to necakane.. tak to som rada ze sa to podarilo.. nieje nejaka chyba aj vo velkosti penisu?? keby sme chcely zistit da sa aj nejak inak okrem toho jked chceme zistit plodnost priatela?? dasa inac ako u lekara??existuje nieco take?? no 35 tyzden.. 😀 😀 super mozes sa tesit je to najkrajsie v zivote 😀 😀 je to dar.. 😀 😀 a co to bude holka ci chlapcek?? 😀 😀 😀 dufam ze sa to podari nebudem nic riesit chcem aby to prislo samo a skor nez sa nazdam ..ci som alebo niesom.. alôe aj tak dakujem je to fajn ked mozem tu na tejto stranke s niekym pokecat.. ja som tiez s kosic.. 😀 😀 😀 😀

julka31111
22. okt 2011

@gloria9 ahoj..mozem sa este opytat existuje nieco na volny predaj v lekarni na púomoc v otehotneni??? lebo ja neviem ja som bola u lekara a povedal ze som zdrava mozem otehotniet len neviem ci priatel ma dobre spermie.. no mozno aj ma ale nevieme..a este som sa chcela opytat ma nejaky vpliv na otehotnenie aj to ze mame rovnaku krvnu skupinu?? ja mam nulku a aj priatel ma nulku moze aj toto ovplivnit?? ked chcem byt tehotna?? a kedy mas termin?? uz sa na babo urcite velmi tesite co?? joj chcela by som byt ja vlemi na tvojom mieste 😀 😀 😀

martina77ba
23. okt 2011

@deinad Ahoj, myslím na teba, teraz niekedy y si mala ísť na 2 IVF, už vieš termín?

martina77ba
23. okt 2011

viktoria 1975 Ahoj, neviem ti napísať internú poštu, lebo je to tu nejaké zmenené a neviem to nájsť 🙂 Ako sa máš? Myslím na teba

martina77ba
23. okt 2011

@viktoria1975 Ahoj, neviem ti napísať internú poštu, lebo je to tu nejaké zmenené a neviem to nájsť Ako sa máš? Myslím na teba

gloria9
23. okt 2011

@anci852 ahoj no nestiham mám toho nejak vela s vecami mas cas kludne odkladaj peniazky a potom naraz si vsetko kupis no MD je super takze konecne ziadna praca sa tesim

gloria9
23. okt 2011

@julka31111 nuz ja som neriesila ci sme plodny alebo neplodny akurat raz priatel povedal po roku ze ak sa nepodarí do septembra 2011 tak pojde na test co sa tyka spermií a ono to prišlo samo sice po dlhej dobe ale prislo ja som len raz bola u doktorky s tym ze som si nechala urobit hormonalne testy pretoze som brala hak a nebola som si ista ci sa mi to vsetko dostalo naspat no vysledky som mala ok jeden cas som sledovala ovulku ze kedy mam ratala jak blazon a pritom vsetko zbytocne pretoze ked to male ma prist tak pride kup si v lekarni femibion 800 berie sa to pred otehotnením vies ak sa vam to podarí tak skoda by bolo keby si potratila pretoze aj to ak otehotnies tak do 12 tyzdna je to take ze hop alebo trop moze to skoncit potratom takze radsej sa poisti ja som to tiez brala tri mesiace potom som to vysadila tak ako to pisu v letaciku no a priatel na spermie??ufff no neviem myslim si ze tam to uz riesi doktor lenze to by sa musel dat vysetrit ako dlho sa snazite?

gloria9
23. okt 2011

@julka31111 fuuu ronaku skupinu?krvnu?no mali by ste sa spytat doktora ci nemoze tam riziko nejake co sa tyka zdraveho plodu vies ja sa v tom nevyznam ale zda sa mi ze raz mi mamka vravela ze je to riziko tak neviem no uff uz by som chcela rodit pretoze ma strasne bolia krize a od minuleho tyzdna sa mi posunula platnica a cvakol mi sedací nerv takze kazde vstavanie kazdy pohyb je velmi bolestivy az tak ze mi trpne prava noha takze ziadna slava. Tesime sa velmi na babo budeme mat chlapceka takze buduci tatik je nadseny a vecicky este teraz som prala zehlila ale nemam este vsetko ani izba nie je poupratovana zajtra mam volat svojmu porodnikovy a on mi povie ako termin atd tak som zvedava

julka31111
24. okt 2011

a ako zistim ze som blodna?? boze ja neviem co mam robit mam strach ze nebudeme mat mimino :( a aj to ze mame rovnaku krvnu skupinu och cipanky dufam ze nic no.. ty asi by si nejako nevedela blizsie info?? no skusame uz 3 mesiace :( a som stoho hotova... no drzhim palceky nech to prejde vsetko tak skoro ako ma 🙂

zz134
26. okt 2011

Ahojte , pripajam sa k vam ...ja som v 9 tyzdni podla lekarky, ale podla mna som iba v 7 ( oni to rataju tak divne🙂.Pozeram na nete ze babo v 9.tyzdni by malo maz 2-2,5cm a tu moju machulku zmerali na 16mm...myslite ze to je ok? A este k tomu mam stitnu zlazu a beriem euthyrox, tak neviem ci to nebude robit problemy. lekarka tvrdi ze nie ...Ak viete nieco viac, napiste. ja som v tejto domene este "teliatko"

dakujem
zuzana

zz134
26. okt 2011

a este by som potrebovala radu . Ako je to s lietanim v tehotenstve. My mame kupene letenky a budem v 13t...je to ok?co myslite?

alla24
26. okt 2011

@zz134
Ahoj my sme leteli na dovolenku ked som bola cca v 7 tyzdni. Cesta tam bola ok aj ked som sa dost bala. Cesta spat bola pre mna strasna, lebo presne v ten den mi zacali ranne nevolnosti, takze som si to uzila paradne ☹ Co sa tyka letiska, tak tehotne zeny by nemali prechadzat cez skener. Mne lekar vystavil aj spravu kde to neodporuca. Mala som to len v slovenskom jazyku a ked som to vytiahla na greckom letisku s tym ze som tehotna ani na to ta pani pri kontorole nepozrela a hned ma brali bokom, cize cez skener som nesla. 😉 Tiez aj u nas na letisku ked som povedala ze som tehotna tak ma brali bolkom aj ked na papier od lekara cucali trochu dlhsie ako v grecku 😀

deinad
26. okt 2011

@martina77ba ahoj, dakujem krasne, ze na mna myslis, tak mrska este len dorazila, od 16C zacinam s tabletkami a nasledne s pichani do bruska, takze niekedy koncom novembra by mala byt OPU a zac. decembra by mi mali vkladat bublinky, ak pojde vsetko ako ma 🙂, gratulujem k 6.mesiacu, ale to leti... 🙂

martina77ba
26. okt 2011

@deinad No super, nádej umiera posledná 🙂 Držím palce na december, vezmi si dovolenku a oddychuj s bublinkami, nech sa dobre uchytia. Keby si sa chcela čokoľvek opýtať, píš 🙂 už poznám tie príznaky naspamäť. Drž sa, pa

deinad
28. okt 2011

@martina77ba dakujem, urcite sa budem pytat keby nieco, aj ked tehu som uz zazila aj ja ☹ a bohuzial ved vies musim dat smajlika smutneho, ale tento raz bude urcite vysmiaty a vsetko bude OK 🙂

liviapeto
28. okt 2011

@julka31111 ahoj, my mame obidvaja B akurat, ze iny Rh faktor a ziaden problem sme zatial nemali, iba mi beru krv kvoli protilatkam to je vsetko

martina77ba
28. okt 2011

@deinad jasné že teraz to bude už OK, aj ja som bola 2x na IVF a raz som skončila na kyretáži, ale vedela som, že raz príde rada aj na mňa a teraz je rada na tebe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre