Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

deinad
28. okt 2011

@martina77ba neviem, ako to pocitas, ja som mala pri 1.ivf cykle 4 pokusy - 1x ET a 3xKET, niektore kocky totiz rataju kazdy pokus ako ivf 🙂 tak ja len aby to bolo jasne, akoze trapi ma, ze to nevyslo, jasne ze nestracam nadej, ze to raz vyjde 🙂 akurat ten cas, ked si predstavim, ze sa uz skoro 3 roky snazime..:(, viem ze urychlit to jednoducho nejde, no i tak..a dakujem aj ja tomu verim, stale 🙂

julka31111
29. okt 2011

@liviapeto ahoj... aha takze to nevadi hej ked mame rovnaku krvnu skupinu 0 ...takze kludne budem moct mat mimino..?? nieje to vtom ze nemozem otehotniet?? ..no aj tak este malo skusame ale dufame ze sa to podari..nevies nahodou aka je najlepsia poloha pri sexe?? kde skor moze prist k oteh.. ako v inej polohe..

martina77ba
29. okt 2011

@deinad Ja som mala pri prvom IVF odobraté len 3 vajíčka (2 boli z toho OK a tie mi vložili) otehotnela som, ale v 8 týždni sa to pokašlalo ... Pri druhom IVF som mala 9 vajíčok (z toho mi 2 vložili, ale neuchytili sa) a ostatné 6 ks mi zamrazili. Potom som si dala rok a 3 mesiace oddych (chodila som k homeopatičke, dosť mi to pomohlo, chodila som pravidelne cvičiť a nemyslela som na to). Potom sme sa dohodli, že dáme rozmraziť prvé 3 embrijká a nakoniec to vyšlo 🙂 Myslím, že je to hlavne aj tým, že som si dala pauzu. To telo predsa len bolo nadopované hormónmi a trvá dlho, kým sa to vyplaví

deinad
7. nov 2011

@martina77ba to je vsetko pravda veru, same hormony...len ja som bola dost sklamana, ze vlastne cely rok trvalo, kym sme vyuzili vsetky moznosti z 1.IVF a to som stihla v jednom roku 2x potratit ☹ , ze verim, ze tieto 3 mesiace budu stacit a ze si moje telo aj mysel oddychli a preto idem do toho opat este tento rok 🙂 a dufam, ze to bude krasny vianocny darcek, ja som mala z 1ivf 5 krasnych jednotkovych embryjok (celkovo z 8 odobratych), tak som zvedava, co bude teraz...od 11.11 zacinam s tabletkami, ale snazim sa to brat ako beznu cast zivota a nemysliet na to kazdy den 🙂

martina77ba
12. nov 2011

@deinad to je dobre, ze to beries ako beznu sucast zivota, treba stale dufat a len ta uz moze prekvapit krasny vianocny darcek 🙂 Od vcera si zacala brat tabletky, tak ti moc drzim palce a mysli pizitivne 🙂
Drz sa a ozvi sa ako sa dari

deinad
12. nov 2011

@martina77ba veru od vcera beriem tabletky a popri tom aj ATB, bohuzial som ochorela, musim byt do OPU fit, inak to nastastie nema na tabletky vplyv, co som rada, lebo sme to nechceli velmi odkladat na novy rok, apropo uz davnejsie som sa chcela opytat, naschval nemas nejaky status, ako sa vyvija mimi a tak? 🙂 ty uz by si si to mohla dovolit nie? 😉

martina77ba
13. nov 2011

@deinad pravdu povediac, ja ani neviem, kde sa ten status vytvára 🙂 a ani akú formu to má mať, ja si len sem chodím pokecať a pozrieť, ako sa darí dievčatám. Keď mi pošleš návod, možno sa na to dám 🙂

deinad
16. nov 2011

@martina77ba napísala som Ti návod do osobnej pošty 🙂 tak snáď pomôže.

martina77ba
17. nov 2011

@deinad OK pozriem 🙂 ďakujem

deinad
9. jan 2012

@martina77ba ahoj, ako sa mas? uzivas si tehulkovanie? Dufam, ze je vsetko v poriadku..ako rychlo ubehli tie sviatky...mne sa bohuzial nepodarilo a ET znova nevyslo. Vo februari sa chystam na KET, ak pojde vsetko dobre...drz sa a ozvi sa.

martina77ba
9. jan 2012

@deinad Ahoj 🙂 už dávnejšie som na teba myslela, ako sa máš. Tak sa chystáš na KET? To je fajn, že sa pokúšaš ďalej, treba stále dúfať. Ešte som nemala ani kedy pozrieť ten tvoj návod čo si mi minule poslala, som doma 3 týždne a ešte som sa nestihla nudiť 🙂
Ako sa cítiť pred KET? Máš nasadené nejaké lieky?

deinad
9. jan 2012

@martina77ba ano mam estrimax a utrogestan ale tie zacnem brat az ked pride januarova mrcha. Citim sa v pohode, uz sa vyplakala, ze to nevyslo, nic ine mi neostava. Z decembrovej OPU som mala 4 vajicka, 3 sa dalej oplodnili, dve mi vlozili a jedno zamrazili, a kedze sa dve neujali ostava mi posledna moznost. Potom by som musela ist znova na stimulaciu, cize tretie a zaroven posledne kolo IVF, ktore hradi poistovna. tak dufam, ze to nebudem musiet vyuzit a ze sa to tentokrat podari.bojim sa, ale to k tomu patri..ako sa mas ty? takze uz si vlastne na materskej, verim, ze pripravy a to vsetko zabera vela casu, ale su to prijemne povinnosti. Ozvi sa aj castejsie, lebo potom uz nebudes mat na nas ani cas 🙂

martina77ba
9. jan 2012

@deinad aj ja som brala estrimax a utrogestan, neboj sa, ja som si tiež myslela, že mám poslednú možnosť z KET ale nechala som tam Lindu zamrazenú 1 rok a 3 mesiace a medzitým som sa dala zdravotne dohromady u homeopatičky a keď som si dala vložiť zamrazené, tak som ani nedúfala 🙂
Ničoho sa neobávaj, nechaj tomu voľný priebeh, sme silné ženy, zvládneme to 🙂 To jedno zamzarené vajíčko, čaká na teba 🙂
Ja sa cítim ako opuchnutá jaternica, puchnú mi hrozne nohy, bolí ma chrbát, seká ma v krížoch z toho nákladu 🙂 mám tehotenskú nádchu - poslali ma na nosno-krčné, lebo sa toho neviem zbaviť, ale koniec koncov, stojí to za to . Ešte do stredy čerpám dovolenku a od 12.1. som oficiálne na materskej 🙂

deinad
10. jan 2012

@martina77ba som rada, ze su tu kocky, ktorym sa KET zadaril, pravdupovediac, tiez som ostala tehu po 2 ket-och z 3...zaujimave. ze ET sa nepodarili ani raz. No mas to veru za par 🙂 je to skvele, ako si to zvladla, tie tazkosti su uz zrejme normalne, ked bude mala vonku, hned vsetko preboli 🙂

martina77ba
10. jan 2012

@deinad tiež si myslím, že keď sa malá narodí, aj tá nádcha mi prejde, ale čo by som pre ňu neurobila 🙂
Doktor mi raz vysvetľoval, že pri tom KET je to tak, že je veľmi dôležité, aká kvalita vajíčka sa zamrazí, lebo ani oni nevedia keď ich máš napr: 8 kusov, koľko z nich je životaschopných a koľko nie. Ak by to vedeli, zamrazovali by iba tie najkvalitnejšie. Ale asi si mala potom dobré zamrazené vajíčka, neboj, ja verím, že to jedno tam na teba čaká 🙂

deinad
16. jan 2012

@martina77ba nic ine mi neostava len mu verit 🙂 takze zhruba o mesiac uz bude u mna 🙂 a Ty uz budes mamina, pekna predstava, uz len aby vsetko dopadlo na vybornu 😵

martina77ba
16. jan 2012

@deinad budem potom čakať na správy od teba, ako sa uhniezďuje 🙂 daj potom vedieť presný termín, kedy bude vkladanie. Ja idem zajtra do prvej poradne k môjmu pôrodníkovi, tak som na neho zvedavá

deinad
17. jan 2012

@martina77ba dufam, ze ste dopadli na jednotku, priloz nejaku fotecku 🙂, urcite dam vediet, kedy co bude, len zatial nemam ani predbezny termin, kedze mrcha dorazi koncom januara, cize cca do 2 tyzdnov.

martina77ba
17. jan 2012

@deinad dopadli sme dobre, doktor je veľmi milý človek, precízny, sympatický 🙂 sa teším, že som si ho vybrala. O 2 týždne myslím na teba, daj potom vedieť, kedy začneš s estrimaxom

deinad
19. jan 2012

@martina77ba ano ozvem sa, som rada, ze ste dopadli dobre 😉

deinad
27. jan 2012

@martina77ba ahojky, tak od vcera beriem estrimax, mrska dorazila presne. Ak pojde vsetko OK, tak KET bude 13.-14.2, ako sa mas? boze, ako sa to blizi, myslim na Teba 😉

martina77ba
27. jan 2012

@deinad Ahoj 🙂 tak sa teším novým správam 🙂 13.-14.2. si píšeme, aby sme to úspešne odštarovali 🙂
Ja sa mám už horšie s blížiacim sa termínom, už chodím do poradne do pôrodnice, mám tehotenskú nádchu, problémy s dýchaním (v pondelok idem na pľúcne) bolí ma celé telo a kríže, nedá sa mi spávať ... ale čo by som ja nevydržala 🙂 O také 3 týždne je to tu, to už musím vydržať.
A ty ako? Určite sa tešíte 🙂

deinad
3. feb 2012

@martina77ba ahoj 🙂 chudiatko, no ale ked si to zvladla doteraz tak to urcite zvladnes az pekne do porodu a potom budes ta najlepsia mama 😵
Ano tesime sa, aj mame obavy, mam pochybnosti a tak vsetko dokola, musim sa na to hlavne psychicky pripravit, byt v pohode, lebo ked si pomyslim, ze by som mala zacat opat a v nasom pripade uz poslednykrat hradene poistovnou, tak sa mi do toho moc nechce. Hoci viem, ze ina moznost by nebola. Tak do tohoto pokusu vkladam dost velke nadeje..takze tak. Moja drz sa, posielam energiu, silu aj zdravie, aby Ti bolo uz len lepsie. Ozvem sa opat vo stvrtok, idem na UZ kontrolu, tak snad bude mat doki pre nas dobre spravy, pekny vikendik

bubina22
26. dec 2015

Ahojte kočky chcela by som sa spytat či na začiatku tehotenstva možem mat ešte tuky na brušku ale už sa hned spevnuje? A ked si robym test aka je možnost že je je vysledok spravny a nie je to len poplach? Za každu pomoc velmy dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre