Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
10. sep 2009

jasne že oddych len prospeje, veď ti za oddychom bude smutno keď sa malá narodí (aspoň mne tak každý vraví, lebo sa sťažujem že sa doma už nudíííím)

garonka
10. sep 2009

silvi

ihaaaaaaa i mne treba dať do prania veci ale to asi počkam zajtra mi drahy prinesie celu špinavu garderobu lebo je 3 dni na výlete 😀

gari

rizoto som vyhodila, veď sa to nedalo jesť 😠 to z toho utz som bola šalena, jedla som polievku a teraz chlebík s maslom a medom a akože kava Caro 😀 to je racionalna výživa 😀

kratke rande sme mali, dufam, že i nabuduce sa stretneme a nielen v nemocke 😀

silvuska_tn
10. sep 2009

este mam otazku, chodite aj cvicit?
kedze som pred tym nechodila tak neviem ci mam zacat

garonka
10. sep 2009

silvi

ja nechodím ja mam maximalny kľudový režím a telesne šetrenie 🙂

silvuska_tn
10. sep 2009

no jo ja to tiez pocuvam nech oddychuj pokial mozem ,ze potom nebude kedy 🙂

ale nas strasia co?

garicka
10. sep 2009

garonka
no jasne pôjdeme brakovať detské obchody 😀 .... keď budem môcť. ja sa tak bojím zajtrajška že ma doki pošle do nemocky na infúzie.... mi to chodí celý čas po hlave ☹

silvus
ja nemôžem cvičiť lebo som na rizikovom, pred 2 mesiacmi mi robili aj serkláž (minulý rok mi amputovali krčok) mám mať kľudový a šetriaci režim... ale strašne rada by som, ale počkám si na to po pôrode, to by som potom chcel chodiť s drobcom plávať...

garonka
10. sep 2009

veru že nas strašia ja som cele tehu len v tranze normalne mam už syndrom bieleho plášťa, bojím sa ako male decko 😠

garicka
10. sep 2009

a tlak ti dnes nemerali? nevieš ako s ním teraz si? som sa ťa to zabudla opýtať

silvuska_tn
10. sep 2009

aha, ja som mala prve tri mesiace, tak radsej nebudem spekulovat, aby sa nic nestalo boze chran, zacne po porode ked to bude asi potrebnejsie 😀

garonka
10. sep 2009

gari

no rabovať obchody pôjdem i teraz 😀 sa teším na naše rande v obchodoch 😀 😀 😀 😀 joj sranda musí byť lebo už nemôžem furt myslieť na zle veci 😔 a drahy mi volal skoro pol hodinu ma upokojoval, že bude dobre no to keby mal pravdu, a som sa rehotala, je na izbe s jednym a ten celu noc pušťal plyny ho riadne nafukovalo, chudak môj mužíček 😀 😀 😀

garonka
10. sep 2009

gari

tlak mi merala sestrička na gynde v utorok normalne som ostala v šoku krasny bol 120/80 to je idealny tlačik 😀 ta kde ten doktor so mnou debatoval ale ma vystrašil s tym vírusom, a vyskušal ma či viem ake lieky beriem 😀 pche to akoby som alzheimera mala alebo čo.

garicka
10. sep 2009

však to je horšie jak keby chrápal 😀 nabudúce mu pribaľ plynovú masku 😀 😀 😀

môj mi teraz hovorí že ak budem aj dnes chrápať tak ide spať vedľa... že vraj som v noci chrápala a nepomohlo ani štuchanie a tak ma má rád že ma nechcel budiť, lebo vie že na pravom boku spať nemôžem lebo mi trpne žlčník či čo tam je a na ľavom zas to vadí malému a potom len v kuse kopká 😝 😀 . a ja mu na to že to mi už drobec tlačí na bránicu a že to preto....

garicka
10. sep 2009

ideme trošku jesť, tak sa ozvem neskôr....

garonka
10. sep 2009

no dnes chce spať na balkone no tak mi bolo smiešno a on na mňa vyskočil, že to nikomu nepraje, byť v smrade celu noc no rano tomu spolubyvajucemu povedal, že či ma črevne problemy alebo čo, tak sa urazil 😀

i môj havo chrape a horšie ako človek, som si zvykla normalne ma to uspava ale keď chrape drahy, štuchnem do neho on nič, tak ho otačam sama 😀 vidíš ako ťa ma mužík rad, že ťa nebudil? ja som svojho nahravala 😀

garonka
10. sep 2009

oukeeeeeeeeeeej ja si dam tiež papi tak dobru chuť 😕

silvuska_tn
10. sep 2009

tak ahojte ja idem tiez uz off, zstim pekny vecer a urcite este napisem

caute

vevericka23
10. sep 2009

Ahojte baby, je tu niekto?

valria321
10. sep 2009

ahojte tehulky ako sa dnes mate?? 😉

vevericka23
10. sep 2009

valria - mam sa celkom fajn. Mozem sa spitat, kedy si zacala citit prve pohyby babenka?

valria321
10. sep 2009

no nevišm bola som vystresovana ked som bola v 18tt ako ty že stale ma nekope ale už začala asi tak pred 3 tyždnami 🙂tak slabučko ale viem že tam je ešte si to užijem🙂ty už cítiš?

natalia777
10. sep 2009

Caute baby, sorrky ze vam tu tak trosku sa strcim do diskusie, ale chcela som sa opytat ci verite na 100% doktorom, ze co to bude, ci chlapcek alebo dievcatko 😒 lebo mne povedali v 18 tyzdni ze cakame chlapceka o dva tyzdne neskor ze to je dievcatko 😲 tak som z toho hotova, bojim sa psychicky pripravovat na to co to bude, lebo aby som potom nebola sklamana 😨 hmmm... co myslite????

vevericka23
10. sep 2009

no ja citim uz asi š dni take ako keby praskajuce bublinky tak 5x za den..............jej aj teraz som citila 😀 nebola som si ista ci to niesu creva ale asi nie lebo aj kolegina mi hovorila ze to by som tak necitila a nie tak dole v podbrusku. A ty ako sa teraz citis? Brusko uz mas viditelne velke?

valria321
10. sep 2009

ale tak ano mam tiež ma tak inač začala kopkať🙂som sa každeho pytala či nemam niečo z črevami tak silnejšie budeš citit v neskoršom štadiu tehotenstva teraz je to ale tiež mile že🙂 😅

andrejusa
10. sep 2009

ahojte 🙂
ja zas len tak na skok. Celý deň polehávam a keď aj nahádžem len do pračky, alebo vyvesím, už ledva fučím aká som zrobená 😝

vevericka23
10. sep 2009

natalia - no ja neme skusenost este ziadnu, ale kamoska je tehu a ked bola pri svojom dok. tak jej povedal ze chlapcek ale este isla po 2 tt na 4D ultrazvuk ( Hlohovec a tam jej na 100 % potvrdil ze to je baba. Tak ja sa priklanam k tomu ze asi je lepsie ist na 3D alebo na 4D aj ja sa chystam.

zazalienka
10. sep 2009

ahojte kočky.. konečne sedím s vyloženými nohami.. ako sa máte? ahoj andrejusa... konečne doma? maličké v poriadku?

valria321
10. sep 2009

ahoj aky si dnes mala dník??

zazalienka
10. sep 2009

no ja taký ulietaný.. ráno som bola najprv po úradoch, potom u zubára, potom ešte kúpiť kačicu k lokšom, potom v práci a nakoniec som bola u matky umyť okná.. a teraz som si konečne sadla🙂

vevericka23
10. sep 2009

valria - no tak sa v tom vytesujem, chodim z usmevom od ucha k uchu 😀 a najkrajsie je ked som sama niekde a ked ucitim take mrvenie tak sa az zacnem smiat, co na mna kukaju jak na blbu, nevedia oco ide. teba uz babenko kope poriadne, co? 😅 😅

valria321
10. sep 2009

tak citim ho ešte to nieje poriadne ešte je predsa malinke nema taku silu🙂je to pekny pocit ked citiš že tam niekto rastiee že🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre