Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

anuska83
6. júl 2009

Ahojte baby..chcela by som sa opytat tych skusenejsich...kolko ma mat babo kg v 31. tyzdni....? je ok ked moje ma okolo 1450 gramov???

aninka89
6. júl 2009

v knižke čo mám doma píše že bábo v 32.týždni by malo mať okolo 1,6kg.... myslím že to tvoje je ok 😉

garonka
6. júl 2009

anuska83
ja som tiež čítala v knihe že babenko ma v 31. týždni váhu 1500g a meria 38 cm takže tvoje ma ideálnu vahu 🙂

maja177
6. júl 2009

no zevraj v 31 tt ma tak kilo a pol, ale ten ultrazvuk moze zevraj namerat +-500 g... tazko povedat...

majakuk
6. júl 2009

ahojte tehulky,
ja si idem zajtra do nemocnice trosku polezat. Vraj min. na 10-14 dni. Dnes zaciname 29.tt a uz sa otvaram a skracuje sa mi krcok. 😢 ach jaj, dufam, ze bude vsetko OK. Velmi sa bojim. ☹

inka28
6. júl 2009

majakuk drzim palce nech to dobre dopadne 😉

garonka
6. júl 2009

majakuk
držím ti pršteky a neboj všetko dobre dopadne 😉

majakuk
6. júl 2009

dievcata, velmi pekne vam dakujem za podporu

DRZTE SA AJ VY, takze dovi o dva tyzdne... 🙂

garonka
6. júl 2009

majakuk
tešíme sa na tebaaaaaaaaaa a drž sa

andrejusa
6. júl 2009

Garonka... tebe už dr.povedal kedy presne máš termín? nám to asi tiež vyjde nejak na február, takže to aj ty si v 7 týždni?
majakuk... silno držím palce aby ste boli v poho a rýchlo si bola doma

weronyca
6. júl 2009

ahojte aj ja pre mna je toto po prvykrat🙂

ale to co prezivam.. dufam ze niesom sama.. v praci zaspavam..spim aj 13 hodin denne cez vikendy.. staci mi opriet sa o ram dveri a uz spim..

a tie sny..stale sa mi sniva,ze krvacam alebo ze som potrtila a pod. Uprimne stale sa tiez kontrolujem ci som v poriadku, s priatelom sa aj bojim milovat. Len aby sa nic nestalo 😒 To budem cele tehotenstvo prezivat strach?

garonka
6. júl 2009

andrejusa
ahoooooooj je to moje prve tehu a termín mam 12.2 2010 ale to je približne to potom bude záležať od babenka kedy sa vypýta na svet, a februar je u nas špicový brat i sestra maju narodky a aj neter ma narodky mama sa za hlavu chytala 😀 😀 😀 😀 😀
a ako prežívaš tehu?

inka28
6. júl 2009

ahoj weronyca ja mam tiez divne sny ale take pozityvne, ze prebalujem alebo malinke sa narodi a hned rozpravalo a take. Spavam tiez dlho, a s muzom sa mylujeme ale povedal ze tam nieco citi a boji sa ci ma to neboli. Takze...

andrejusa
6. júl 2009

garonka... my sme sa s drahým dllllh snažili a konečne sa podarilo. 8.augusta je svadba a nikdy som sa nechcela vydávať tehotná, ale toto tehotenstvo je plánované, takže sa veeeľmi tešíme. Som v 7 t., dnes som bola na druhej kontrole, ale stále mi nedali knižku a ešte nebolo počuť srdiečko. tak som hneď bežala do tejto témy a úplne hystericky som sa pýtala či je to normálne...ale baby ma upokojili, aj keď na to radšej enmyslím, lebo keď nad tým tak rozmýšľam, väčšinou je počuť srdiečko už v 6-7t. Ale tak možno môj dr. nemá také citlivé sono alebo čo. Ináč som sa donedávna "chválila" že mi vôbec nebýva zle a dnes to začalo. Ale akoooooooo, fuj.

garonka
6. júl 2009

andrejusa
gratulujem k tehu 😀 nam sa zadarilo po pol roku a tiež sme babenko plánovali, inač tehu knižku mi dala doktorka keď som bola druhykrat a brali mi i krv a prvykrat mi robila i sono síce na monitore bola len mala fazuľka 😀 a na ďalšiu kontrolu idem 28.7 tak babenku bude srdiečko biť ostošesť 😀 aspoň dúfam
aj ku svadbičke blahoželám ja som sa vydávala 14.7.2007 svokra sa nenormalne opila 😀 hanba .........mne je fajn nevraciam vôbec ale začína mi vadiť "vôňa" z chladničky 😀

andrejusa
6. júl 2009

Garonka... tiež nezvraciam, ale odo dnes je mi straaašne zle. Nedá sa to definovať. Ja mám ísť na ďalšiu kontrolu o tri týždne, tak dúfam, že už aj môjmu bude biť srdienko. Môj dr. dáva knižku vraj až keď je počuť ozvy. Možno každý inak, ja som z toho bola hrozne smutná, že si na knižku ešte musím počkať. My sme sa s drahým snažili tie dva tri mesiace. Ja sa s mojou svokorou neznesiem a robí mi také naschvály, že neviem ako to mám zvlánuť bez stresu. A si predstav že mne krv nebrali, ale možno preto, že som mala urobený test a tou krvou sa to asi len potvrdzuje. To moje je tiež len ako malá fazuľka, ale stále stále musím myslieť na to srdiečko... čo myslíš ty?

eva3107
6. júl 2009

Ahojte dievcata...
ja som sem prisla z januaroviek2010 len tak nakuknut...
Andrejusa neboj srdiecko urcite bude byt... 🙂
A krv ti budu potom este brat lebo budu robit testy...tak prajem krasne tehulkovanie.... 😉

miroslava89
6. júl 2009

ahojte🙂 my s priatelom sme si roku 2008 povedali zeby sme sa po mojichj maturitach mohli pokusit o babatko... a akosi sa nam nechcelo davat si pozor tak sme sa dockali dvojnasobneho prekvapenia-prveho babetko prislo necakane skor ako sme si mysleli a ze nebude jedno ale dve🙂

garonka
6. júl 2009

andrejusa
som na tom rovnako 😀 a ja som neista lebo ja musim cakat do kontroly az az a bojim sa aby malinke bolo OK. Mne doktorka ako oznamila že čakam babo mi vraví a prídete na buduci týždeň v utorok a dam vam knižku tešila som sa ako male decko a aj kufrik prenatal box mi sestrička dala, bolo to mile, lebo už som počula že niektorým babám ktoré su i v 21t kufrík nedostali ............kašli na svokru myslí pozitívne a nestresuj sa tak bude babo citíť že ti je fajn, ja svoju beriem s rešpektom lebo to je manžova mama ale predsa nieje mi to jedno lebo vkuse buzeruje, toto nejedz, hento nerob a božechraň jej odmietnuť jedlo ktorým ponukne a mne nechutí jesť musím sa donutiť aby som niečo v žaludku mala 🙂
a doktor ti dal i obrazok z ultrazvuku? ja som prvy deň vycapila na chladničku a stále na to pozerala 😀

garonka
6. júl 2009

mirka
blahoželáááááááám hehehehe môj drahy by ťa hneď bral lebo on stale rozprava o dvojičkach a keďže mi čakame len jedno stále podpichuje že druhe je kdesi schovane 😀 on veľmi túžil mať dvojičky 😀

andrejusa
6. júl 2009

Hííííííííí, ešte mi nedal obrázok, ale to bola len taká nerozoznateľná fazuľka, asi on tiež dáva až keď to začne mať nejaký bábatkovský tvar. Čo je to ten tehotenský kufrík?
a prečo si neistá? čoho sa ty bojíš?

miroslava89
6. júl 2009

garonka dakujeem🙂 my sme chceli jedno a troskuu trosiicku neskor ale tak stalo sa 😀 a moj chlaap sa vsade chvali ze bude mat doma nie 3ale 4zenske- pre upresnenie mna , jeho mamu a tuzi po dievcatkach🙂

andrejusa
6. júl 2009

Miroslava, tiež gratulujem, aj keď mňa by asi porazilo keby som mala mať naraz dvojičky... máte to v rodine? či budeš mať prvá dve naraz?

miroslava89
6. júl 2009

keby som mala len dvojicky na starosti bolo by dobre..lenze aj moj chlap je take veelke dieta😀..a ktomu prvy rocnik VŠ ma caka takze bude to tazke ale tak snad sa na mna rodina s prepacenim "nevykasle" a bude mi pomahat v dobrom i zlom🙂
aa v nasej rodine nikdy neboli dvojicky za posledne storocie🙂 takze budem prva🙂

garonka
6. júl 2009

mirka
rodina ti bude určite oporou a budu všetci pomahať môj manžo už závidí všekým čo čakaju dvojičky 😀

andrejusa
6. júl 2009

Odporučil vám doktor aj nejaké vitamíny pre tehulky? ak nie, môžem začať užívať aj tak, alebo radšej nie...???

miroslava89
6. júl 2009

tak to dufam ze mi bude rodina oporou.. sama s priatelom by som to asi nezvladla teda na nho by som sa spolahnut aj mohla len chudak tie deti by boli rozmaznane asi najviac ako sa da 😅 a to iste s nimi na isto bude robit aj priatelova mama..ta rozmaznava zial aj mna..

ja nemam pocit ze pri dvojickach je co zavidiet.... bojim sa ze bude s nimi az velmi vela starosti ..ze nebudem vsetko stihat tak ako by som chcela..

garonka
6. júl 2009

andrejusa
ja som sa doktorky pytala či si môžem fazuľku z monitora odfotiť a ona že vytlači mi obrazok len zaplatim 1,70 € ..........v tom kufríku su brožurky pre buducu maminu, časopisy, vzorka cumlíku a vzorka prášku kufrík tróni na skrini a je to celkom dobra vec 🙂
tak vieš bojím sa o babo je to moje prve tehu a kamoška ma včera vystrašila že čím žena viacej vracia je jej zle tak babenku je dobre ja nevraciam vôbec tak som sa vytočila či som to mala chapať tak že môjmu je zle ale baby ma ukľudnili 🙂

garonka
6. júl 2009

mirka
neboj uvidíš zvladneš to super hoci na začiatku to budeš mať ťažke kym nabehneš do systému ja napríklad som taky spachtoš a neviem si predstaviť v noci k babu vstavať ale musí sa musí 😀

ja beriem kyselinu listovu stále môžem ju brať v pohode len viac mam jesť ovocia, zeleniny aj kavu som už vylučila 😉

andrejusa
6. júl 2009

Ja som tiež dnes prišla od doktora totálne hotová a hneď som tu baby obsypala všelijakými otázkami. Trošku som sa tiež ukľudnila, no stačí, že na to chvíľku myslím a už mi stúpa tlak. Tiež sa bojím o mimčo, hlavne keď sú tu kočky, čo majú už dááávno knižku a počuli srdiečko a pritom sú kratšie tehulky ako ja.

Mirka tiež si myslím, že to nebude ľahké, ale s pomocou to zvládneš, neboj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre