Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

valria321
10. sep 2009

zazalienka-fíha ty si toho teda postíhala to obdivujem také tempo uvidime dokedy budeš ťahať 😅

vevericka23
10. sep 2009

baby aj vas tak bolia zuby. Ja som dnes myslela ze si asi odrezem hlavu, uz som nevedela co mam robit. 😖
ale bola som v lekarni tak mi povedali ze mozem homeopatika - CEPHYL je to dobre uz je to zatial fajn.

zazalienka
10. sep 2009

no mne je zatiaľ od začiatku tehotenstva výborne.. fungujem ako predtým, žiadne nevoľnosti, žiadne bolesti.. asi by ma zabilo len ležať.. ja musím byť v pohybe.. akurát čakám či sa krpec neohlási.. niekedy celý deň neviem že tam je, predvčerom dva dni v kuse gymnastikovalo.. a mimochodom keď sa pohne tak tiež sa usmievam jak trafená.. a pohladkám ho, a poprosím aby sa ukľudnil lebo chcem oddychovať🙂

valria321
10. sep 2009

mna zuby neboleli iba mi chvilkami ked si ich umyvam tečie brutal krv ....aj ja som brala na začiatku homeopatika som mala niaky zapal v hrdle to bolo tiež dosť neprijemne

vevericka23
10. sep 2009

no ved to je pochopitelne ze to nieje este silno ale je to uz take rozoznatelne co sa to deje v tvojom brusku. Je nadherne ze nieco rastie v brusku, take neuveritelne ze nieco take krasne nosime pod srdieckom 🙂

garicka
10. sep 2009

čaute babenky,

tak ja zasa tu... idem si počítať čo tu nové za ten čas čo som tu nebola 🙂

zazalienka
10. sep 2009

no mne sa zlomil zub, a ako mi ho robil, odvtedy mi krvácajú ďasná.. dnes som bola u zubára a krvi jak z malej svinky... hovoril že to bude ešte horšie, že niektoré baby musia so zubami aj na operačný zákrok.. že opuchajú a praskajú ďasná..

vefi89
10. sep 2009

zazalienka, ja som kdesi citala, ze v tehotenstve je normalne krvacanie z dasien aj z nosa, vraj jr to zvysenym mnozstvom krvi v organizme.
Drzim palceky, nech ti to prejde

vevericka23
10. sep 2009

pri umyvani to je u mna bezme, ale mne aj zacal rast zub mudrosti a hned ma kaz a ked som bola pri zubar. povedal ze ho nemoze tahat bez injekcie a injekciu mi neda pre istotu. A ja mam zubara na vychode, tam som byvala dokym som sa nevydala a tu ma nechce ziadny zobrat. Neviete o niejakom dobrom zubarovy v TT.? 😀 😀 😀

garicka
10. sep 2009

valria a zazi
kúpte si koenzym Q10 aby ti tie ďasná nekrvácali, je ho tiež beriem, brala som ho aj pred tehu.... ale beriem ho tak že mesiac beriem a mesiac pauza. a pomáha aj pasta lacalut aktiv alebo santoin, ja ich striedam...

ja sa tiež usmievam keď drobček kopká a aj sa tak chytím za bruško.... super pocit. mne začal drobec kopkať naisto koncom 18 tt.....

valria321
10. sep 2009

zazalienka fiha tak to ťa obdivujem mne na začiatku tehotenstva byvalo hrozne vždy rano ked som chodila do roboty autom som musela kdesi pristaviť🙂ale teraz je už v pohode ja som na pnke a dosť sa nudim vtom ťa obdivujem aj ja by som ešte cela pracovať☹

vefi89
10. sep 2009

vevericka, tak to mas potom dost zle..Ja sa tiez bojim zubkov mojich, ale ja mam panicky strach zo zubarky, bola som tam raz v zivote

valria321
10. sep 2009

garicka aj mna tak niako začala🙂je to pekné mne to pripomina ako take šteklenie🙂niekedy dosť silne🙂

zazalienka
10. sep 2009

ja chodím na poliklinu na detské, k Dr. Bajzíkovi.. už roky, som spokojná..

valria321
10. sep 2009

zazalienka počuj ty si dokonala žena ničoho sa nebojiš všetko znašaš super daj mi trošku tvojho sebavedomia 😉 😠

vefi89
10. sep 2009

Aj mna uz zacal ´maly kopkat /teda aspon myslim ze je to on/, akoby sa mi chrobacik prechadzal tade..ale citim ho len na jednej strane, nenaznacuje to nieco zle?

vevericka23
10. sep 2009

zazalienka a neviez ci by ma zobral? lebo uz som zufala a uz vazne neviem kde mam hladat.

garicka
10. sep 2009

a môj miško má najradšej močový mechúr a už našiel aj slabiny. tak mi do nich kopol, že to bolelo 😀 😀 😀 vtedy sa s ním "hádam" že čo to a môj mnž sa len smeje. ale len nech kope a nech vydrží do tých vianoc...

vefi89
10. sep 2009

garicka, ale vacsina zien hovori, ze dietatko je take inteligentne, ze vie presne kam trafit 😀

vevericka23
10. sep 2009

ja som tiez citila iba na jednej strane ale uz sa to aj sem tak pohne inde.....a ked prilozim ruku na brusko tak nic daj ju prec a zasa, sranda 😀 😀

garicka uz sa na take kopanceky tesim az ma to potom asi aj prejde na konci tehu, co? 😅

garicka
10. sep 2009

no tak ďakujem za mojho malého inteligenta 😀 😀 😀

vefi
môj drobec tiež kopká len na ľavej strane, na pravej bol možno 2 krát, a ešt tak dôjde do prostriedku. ono bábo kope vňčšinou na tej strane, na ktorej bola ovulácia - teda z ktorého vzišiel 🙂 (dúfam že som si to dobre zapamätala). a staré babyk vravia že ak kope na ľavej strane takže to bude chlapček 😉

vefi89
10. sep 2009

Ja ratam od zaciatku ze to bude chlapcek..Ale mna zatial kopka len ked lezim na chrbte /vlastne to kopanie este nie je/ ale hne ako si lahnem na bok, tvari sa, ze tam ani nie je

garicka
10. sep 2009

hej to s tou rukou je pravda, akonáhle ju priložím tak prestane potvorka jedna. môj už začal aj štikútať 😀 😀 😀. to je len sranda, najprv som nevedela že čo to je a potom mi došlo že sa mu len čká...

vefi89
10. sep 2009

a na to si ako prisla?? to sa mi zda byt dost divne

vevericka23
10. sep 2009

tak baby ja uz idem nieco papkat a dadat. ak sa majte a dobru noc.

garicka
10. sep 2009

na to že štikúta? lebo v kuse kopkal za sebou a dosť dlho ako keby mi tam skákal nerv a bolo to iné ako keď kopká... a v tomto týždni začína mimi aj štikútať aj kýchať, či kašlať.... kamoškina mala mala akurát štikútku vtedy keď boli na utz, a tak jej doki nevedel pozrieť srdiečko lebo v kuse s ňou mykalo 🙂

vefi89
10. sep 2009

Tak to som ani netusila 😀 este ze je toto forum, dozviem sa kopec veciiii 😀

garicka
10. sep 2009

a tvoji dvaja drobci nemali štikútku?

zazalienka
10. sep 2009

sorry že som nereagovala, ale mám na dráte brata s deckami v USA.. konečne sme sa spojili..

garicka
10. sep 2009

a ja že kde sa túlaš..... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre