Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzka1982
12. sep 2009

Nitra 🙂 a ty?

garicka
12. sep 2009

18 km od Košíc, Nováčany taká malá dedinka len jeden obchod tu je ale je tu škôlka aj škola, ale len 1.-4. aj to tam chodia len cigáni, takže môj drobec bude musieť do školy cestovať autobusom už od prvého ročníka.

garicka
12. sep 2009

baby idem na bridget jones, cez reklamu mrknem čo sa tu deje....

pa zatiaľ

zuzka1982
12. sep 2009

Dedina je aj tak lepsia ako mesto. Ja nebyvam priamo v Nitre, ale tiez na dedine, a je to v pohode, Tiez tu mame ciganov, ale co spravis, jeden malz obchod, skola v susednej dedine, cize deti budu tiez chodit buom, ja som tiez chodila busom a teraz dochadzam do prace do BA tiez busim, a problem s tym nemam ziadny. To si proste clovek zvykne, resp, musi no nevymenila by som to za nic ...

zazalienka
12. sep 2009

no už som tu.. dneska sme si spravili taký výletný deň.. najprv sme v Hlohovce obehli dva obchody s kočíkmi a mám v tom ešte väčší chaos ako doteraz.. no a potom sme sa vybrali do Rakúska na Neuseedler jazero.. k takému romantickému krásnemu majáku.. Veronika pozerala jak trdlo na tú veľkú vodu.. no a teraz sme už konečne všetci pokúpaní, napapaní.. a voní celý byt, lebo sa pečie hus v trúbe🙂) na zajtra.. s lokšami a pečienkou.. mňaaaaam..

vefi89
12. sep 2009

Garicka,
mam len 20. S manzelom si prerabame zo stolarskej dielne domcek, takze si to vies predstavit, nebolo tu ani kurenie ani voda. Uz sa o to snazime rok, ale nechceme pozicku. 🙂
Neviem,ci to bude chlapcek, ale tak velmi ho chcem, ze som si to akosi nanutila, a aj bosorky vraveli, ze chlap. 😀

zazalienka
12. sep 2009

vefi super.. že 2 cigošky..to si to stiahla úplne úžasne.. gratulujem..

vefi89
12. sep 2009

zazalienka, nechapem, mam dne sdake dlhsie vedenie z nedostatku spanku . To si myslela na bosorky?

zazalienka
12. sep 2009

nieee. cigarety.. super..

vefi89
12. sep 2009

ach taak.. Uz na mna asi dolieha nava, ked som to nepochopila. A vy ako??Necaka ta uzv, aby ti prezradili ci bude baba, ci chlop?

zazalienka
12. sep 2009

čaká, a ja už sa neviem dočkať.. o týždeň v nedeľu ideme na 3D.. som hrooozne zvedava..

vefi89
12. sep 2009

to robia aj v nedelu??
Ja idem teraz v pondelok, tak som zvedava, co uvidi a vi vobec. ale ja mu nedam pokoja, pokial mi nenajde malinky pipicek

zazalienka
12. sep 2009

ja by som chcela babu.. hrooozne.. ale sklamaná nebudem.. je to 50:50..

vefi89
12. sep 2009

mne keby doky povedal, ze baba, bola by som sklamana, ale potom ked mi ju ukaze na obrazovke, bude mi to asi znova jedno 😀
pojdem buvat 🙂
zajtra sa zastavim, prajem peknú noc, hlavne bez cikania 😀

zazalienka
12. sep 2009

xixi podobne.. a bez kopancov..

garicka
12. sep 2009

ahojte,

som sa teraz zobudila 😀 bridget som pre istotu dala nahrať 😀 😀 😀 . sa už poznám.....

zazi
takže ste mali skvelý deň 😉 juuuj kačku sme ešte nikdy so števom nerobili. akurát moja mama ju robila keď sme chovali u babky naše kačky a teta ju zvykne robiť....

vefi
tak to je teda riadna makačka takpovediac z ničoho spraviť domček na bývanie 😉

zuzka
lenže ja som predtým tiež bývala na dedine, ale takej väčšej, je tam lekár, mäsiareň, pošta, viac potravín, kvetinárstva, textil, stánok, drogérie, škôlka, škola atď.... takže pre mňa je to trošku nezvyk bývať na dedine kde nič nie je.... ja si na to neviem zvyknúť, že ak chcem ísť na poštu, kúpiť si noviny, alebo nejaké mäso, tak musím ísť do susednej dediny... ☹ a tak nakupujeme raz za čas v hypermarkete...

babenky prajem dobrú nocku, zajtra som tu zas v 🙂

garicka
13. sep 2009

ahojte

prajem pekný dníček 😉

zazalienka
13. sep 2009

ahoj garicka.. ako ide nedeľa? ozi, hodila som pár obrázkov do albumu.. kukni..

garicka
13. sep 2009

ahooooj

jééé páčia sa mi tie fotky, hlavne jak tvoji dvaja vegetia a pri tom majáku čo stojíš 😉

ja som sa teraz uložila do sed-ľahu (to aby som vedela písať na PC) lebo som umývala riad v kuchyni čo sa nevmestil do myčky, tá už vypla a zapla som práčku. drahý varí, len nepochopím ako vie variť v kuchyni kde je bordel.... ja si najprv musím upratať linku a stôl a potom môžem začať variť....

teraz sa tu naháňam s muchami lebo okno dokorán otvorené, sieťky kúpené ešte pred 2 mesiacmi, len nemá ich kto dať hore.... a mne je strašne horúco tak si otváram okná

zazalienka
13. sep 2009

my sme si dlai polievku, lebo Veronika už bola hladná, noa čaká nás ešte hus.. potom vyrazíme na chvíľu na kolotoče do mesta a keď stihneme tak svokrovcom na chvíľu.. a potom domov zaviezť krpatú.. o týždeň už budem vedieť čo čakáme🙂 sa tešííííím..

zazalienka
13. sep 2009

ten maják je nádherný, objavila som ho pár rokov v Rakúsku.. také romantické miestečko, boli tam trhy, rakúske dychovky.. taký oddychový dník..

garicka
13. sep 2009

tak to som už aj ja zvedavá čo budete mať 😉

hus sa robí tak dlho ako kačka? my sa chystáme raz robiť kačku, no ešte sme nenašli odvahu 😀 . vraj sa robí dosť dlho...inak u nás sa počasie ešte drží, aj vy máte pekne? a to hlásili už zimu a dážď....

zazalienka
13. sep 2009

no hus sme včera piekli také 3 hodiny... al takú menšiu.. kačku treba dobre nasoliť, dať na pekáč a potom už len podlievať.. a trošku masla, a hus sme podliali aj trochou mlieka.. ale na pečenie stačí len soľ.. žiadne korenie ani kmín.. a veľký pekáč.. potom už len kontrolovať a skúšať či je upečená..

garicka
13. sep 2009

ale tiež máte pekné bruško 😉

zazalienka
13. sep 2009

nooo, veď nech sa má kde vrtieť krpec.. včera koplo Veroniku do ruky, tak sa tešila.. mimochodom, včera mala slzy v očiach keď sme šli z výletu a povedala, že ona by chcela bývať s nami, len sa bojí, že ju maina dorazí.. bojí sa jej jak smrti.. a že jej povedala že si má dávať pozor na ústa čo nám povie.. dostáva po chrbte.. a my nevieme čo máme robiť, lebo keď to niekde povieme, tak si to malá odnesie.. a že doma máva zlé sny a nem§že v noci spávať.. a tu spala jak poleno..

garicka
13. sep 2009

bože.... to ani nie je možné že existuje taká ženská.... 😠 😠 😠 na sociálke vám nepomohli? neviem čo by som robila keby som zažívala niečo také, ale by ma to veľmi trápilo..... ci pána, to je neuveriteľné....

zazalienka
13. sep 2009

nie, nepomôžu.. pretože by to odskákala malá.. a než by došlo k súdu, tak by mala doma peklo.. jedine súd by mohol rozhodnúť o zmene v starostlivosti.. včera som hovorila, že budem doma presne do troch rokov, ani o deň menej, že si chcem užiť maličké.. a Veron sa rozplakala, že prečo ju mama šupla do škôlky keď mala rok a pol.. manžel hovoril že nemusela ísť, peňazí bolo dosť.. lenže zábava a priatelia zvíťazili nad materinskou láskou... a jej to prišlo hrozne ľúto.. a že ona by chcela by s nami radšej..

zazalienka
13. sep 2009

noo, ideme vyraziť do sveta.. večer sa ozvem.. tak zatiaľ ahoj..

vefi89
13. sep 2009

zazalienka,
tak potom aj chudatko Veronka musi mat ,,krasny zivot". To skoro ako manzelove deti.By som dala taku matku zavriet, co nie je schopna starat sa o svoje dieta/ deti.

Garicka,
pre nas je to malickost, vsak aj ja aj manzel mame sikovne rucicky. Ja som sa tiez venovala 2 roky stavbarcine, manzel ma s tym tiez skusenost. My mame najvacsi problem vo financiach. Ja som teraz nezamestnana, nedali mi ziaden prispevok z UPSVR, dokonca ani davku v hmotnej nzi, lebo manzel vlastni dake nezmyselne pozemky, ktore ani neviee kde su. Muz ten pracuje doma v garazi ako automechanik, lenze na cierno, nakolko zivnost si ja otvarat nechcem, aby som mala aspon rodicovsky prispevok. Ale celkom sa mu dari, ked mozem, tak mu pomozem, pretoze aj mna to bavi mat ruky od oleja. Ale financme je to tazko, lebo jeden tyzden mame a druhy zasa nie. Chyba nam stali mesacny prijem, ale nakolko nie sme narocny, da sa z toho vyzit.
Zatial sme v rekonstrukcii dost porocili: najhorsie to bolo asi vypratat, ale uz mame kanalizaciu, vodu, elektriku aj kuenie. Vcera sme spravili v spalni sadrokarton, dnes by sme chceli zacat v kuchyni a obyvacke. A potom sa musi este stierkovat a podlahy kupit.ALe sme hrdy na to, ze to robime len z penazi, ktore mame, ze si nebereme zavazky. 😀

Ja robim dnes na obed zemiakovu kasuu s medailonkami, ael len nedavno som zacala, tak este hladujem 🙂

garicka
13. sep 2009

baby

ja nechápem ženy-matky ktoré majú taký "materinský" cit 😠 😠 😠 😠 by som ich asi všetky dala zavrieť, čo si na tých deťoch odburávajú nejaký komplex z detstva??? sakra... ma vie také niečo riadne rozčúliť.....

vefi
my tiež sme na tom s prácou tak ako vy. manžel nerobí už rok a ja som prišla o robotu koncom apríla, teraz som v ochrannej lehote (aspoň myslím) takže už teraz si lámem hlavu nad tým čo budem robiť po materskej.... ale len občas, lebo hlavne myslím na drobca nech je mu v brušku dobre... my zasa máme už všetko prerobené, len iné to je so vzťahmi v dome, lebo svokra vo februári zomrela a svokor je alkoholik.... aj keď síce povedal že on bude platiť za elektrinu, plyn atď.... ale mne sa to nepáči lebo potom sa cítim ako nejaký príživník.... takže neviem ako ďalej, ako tu budem bývať aj s drobcom....

inak baby mňa dnes drahý napálil, lebo varil mäsovú polievku a dal tam štipľavú papriku surovú, tak som ho potom sprdla až mi to prišlo ľúto, tak som sa potom už k nemu mojkala.... lebo najprv mi tvrdil že paprika neštípe ale ja to hneď pocítim a ja nejem ani pikantné ani štiplľavé...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre