Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

valria321
14. sep 2009

ale isto je ja som bola inač taka ista nedočkava a nervozna či je všetko o.k:-)a teraz aj v noci tak kopne dočkaš sa každu chvilku inač možno aj kope len necítiš ešte tak...

garonka
14. sep 2009

môže byť ale v noci mi leží na mechuri furt vstávam na záchod 😀 ale včerajšiu noc som si povedala nejdem už na vecko veď to nieje normalne a som sa ledva postavila tak mi už trebalo a ešte i krče som mala ale uľavilo sa hneď 😀 a drahy sa smeje že mi da k posteli suche wc, čo zvyknu mať niektorí v prírode 😀

aky si mala deň? si sa tu neukazala 😉

valria321
14. sep 2009

bola som u doktora vybaviť ešte razitka od zubara a praktickej a tak hovienko som vybavila lebo našim doktorom to všetko velmi dlho trva takže som nič nevybavila aspon som si urobila radosť bodíkmi čo som kupila na babo...ja už mam taku uchylku že vždy ked sa vyberiem do mesta musim niečo kupiť na male už to nebudem mať pomaly kde davať🙂ale ešte stale mam toho malo chapeš už som chorá🙂a v podstate už nič take varila som trošku upratala a teraz som tu

valria321
14. sep 2009

garonka dobre moja idem sa dívať na superstar tak dobru noc🙂

garonka
14. sep 2009

príjemne pozeranie 😉 ja kuk PANELAK na jojke 😀

garonka
14. sep 2009

tehuľky netehuľky kde steeeeeeeeeeeeeee? 😉

miroslava89
14. sep 2009

ja ja ja som tuu 😀

miroslava89
14. sep 2009

tu uz nikto nie je..ja nemozem akosi zaspat 😖

miroslava89
14. sep 2009

asi sa tu neobjavite uz..skoda..idem zalahnut a skusit zaspat ale pochybujem ze sa mi to podari 😖

mirip
14. sep 2009

ja som tu 😉 ani ja nemožem spať

vefi89
15. sep 2009

Dobre ranko zienky, asi este buvate? Ja uz mam kavu vypitu, ranajky zjedene, riad umyty a nemam sa s kym rozpravat, tak som z toho chora 😉

garonka
15. sep 2009

brééééééééé ránko ja som vyyspinkana a aj naštvana, že dnes je krásne vonku na paradnu prechadzku a môj drahy je u rodičov 😠

garonka
15. sep 2009

vefi, čo si tak skoro buntošila? ja len teraz raňajkujem a pijem akože kavu Caro 😀

vefi89
15. sep 2009

Garonka, moja polovicka isla rano do hory docistovat, lebo nas horar zvozil, ze tam ostal bordel s papekmi. Takze budicek 5:40, spravila som kavu, ranajky a od vtedy len upratujem..Dobru chut ti prajem....Ozaj, preco nepijes bezkofeinovu kavu??

garonka
15. sep 2009

ja nesmiem kavu žiadnu a ani capučino všetko čo obsahuje kofein 🙂 a biela akože káva mi chutí 😀 čo budeš dnes porábať? Ja sa chystám konečne žehliť a aj urobiť pudingovu žemľovku 😝 som sama doma lebo drahy ma povinnosti u maminky a otecka 😠

vefi89
15. sep 2009

tak to budes mat potom smutne cely den. 😢 este ani neviem, co budem robit. Asi budem natierat dosky penetrakom proti cervotocom 😀 Ja som zehlila predvcerom, mala som za 3 kose, aj periny, takze som stravila nad zehlickou skoro 4 hodiny. Zemlovku by som si dala aj ja, ale o pudingovej som este nepocula. Supni recept, ak nie je tajomstvom. 😉
Ja budem dnes robit na obed rybu na pomarancoch, to moj drahy zboznuje 😀

garonka
15. sep 2009

vieš moja smutny deň ani nie ale vynervovany, že akurat dnes keď je voľno a krásne jeho oco si zmyslel robiť plot 😠 a čuduj sa svete drahy mi volal že plotík sa nerobí lebo tatínek zabudol na farbu tak robia poriadky v záhrade, no u nich je taky neporiadok že ani upratovacia čata by nestíhala, vonku v kozube to je niečo hrozne, to je miesto pre noviny, fľaše, papieriky, no skrátka bordel a môj drahy to ma upratovať lebo nema kto 😠 a ja si aspoň urobím mňamkovu žemľovku 😀

namiesto rožkov dávam vianočku je chutnejšia, najprv pekáč potriem maslom, potom naukladam jednu vrstvu vianočiek, na ne dám nastruhane jablka, trocha ich osladím, a zalejem čokoladovým pudingom, ten uvaríš klasicky na 1/2 litra mlieka 1 sáčok pudingu, vrstvy opakujem kym neminiem suroviny, zvyknem robiť len z jednej vianočky, lebo môj drahy to neľubi 🙂 a navrch naukladam vianočky a zalejem zas pudingom, niekedy keď robím do väčšieho pekáča robím puding aj z 1l mlieka, puding môže byť hociakej chuti, a dam do vyhriatej rury zapiecť, chutí to výborne vychladnuté ale ja už do seba ladujem teply, len teraz nesmiem ani horuce ani studene 🙂

fíha ryby zbožňujem ale na pomarančoch som ich nerobila mňam

vefi89
15. sep 2009

Niekedy to skusim spravit 🙂
Na pomaranoch chutia najlepsie, niekedy zvyknem dusit vo vine, ale terz zrejme nesmiem 😀
Tak potom mas asi dobrych svokrovcov ☹

garonka
15. sep 2009

niekedy su normalní ale inokedy ho tak využívaju, že sa zlostím zbytočne 😠 a kamoška bola v sobotu v Poľsku kupili kočiar pre babo za 250 € trojkombinácia, k tomu dáždnik, pláštenka a vravím u svokrovcov, že za dobru cenu kupila kočík, a starý panko odvrkne čooooo? taky drahy? pozeram či je zdravy, a on že na blšaku maju aj za 100 € tak som sa naštvala, že načo sa pcha do tých vecí ktorým nerozumie, a tak som si povedala kupime kočík za 300 € aby ho porazilo 😀

ja už rozmyšľam čo kupovať a to len zajtra ma čaka morfo utz, zas sa bojím.

garonka
15. sep 2009

moja idem urobiť raz dva žemľovku potom sem prikvitnem 😀 pa pa

garicka
15. sep 2009

ahojte

garonka my dve sme rovnaké, sa bojíme toho utz jak čert kríža... 😀 😀 😀 . ja som v noci mala maximálne nervové vypätie, že mi prišlo až zle.... som sa potom strašne bála o drobca či som mu nepoškodila. ja už s tým debilom nevládzem.... a najhoršie je že na druhý deň ráno vstane a akoby sa nič nestalo 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . včera bol na tom pohovore, potom tých 2 chlapíkov doviezol domov, čo som aj písala že im odniesol moje cestoviny s tvarohom, a akoby nestačilo piť doma tak ešte šiel do krčmy a prišiel dnu až večer o desiatej.... a o jeho otcovi ani nehovorím že tu bol medzitým buchot a asi nevedel sa dostať dnu lebo volala po manželovi ale on nebol doma tak som bola škodoradostná že tak mu treba.... tak som včera nemal chuť ísť ešte aj na koníka, mala som čo robiť so sebou, už som aj fľaše hádzala po stene....

a prečo ťa drahý neodniesol k vašim domov?

garonka
15. sep 2009

gari, no my dve mame asi rovnakych mužíkov 🙂 , my sme sa tiež včera pochytili ale to pre peniaze brat nam dlhuje vyše 50 000 ja mam zakazane sa rozčuľovať lebo keby som sa do toho zamontovala bolo by zle, a take stavy som mala, že normalne mi srdce bilo možno i na 200 😠 zamkla som sa do spalne nech mi da pokoj lebo mi začal vyčítať že keď som taka mudra mam dvihnuť telefon a zavolať svojmu bratovi ja, mu vravím fajn, že ho netrapi že mam byť v kľude ☹ a tych 50 000 sk v dnešnej dobe je pri tej drahote a chudobe niečo 😠

príde sem ku mne mamina, teraz je v kostole a tak si dame peknu prechadzku aj s havom po Hlavnej, potom pôjdeme do Optimy a henten nech si doma u maminky robí čo chce 😠 nevadilo by mi keď je tam ale akurat dnes je krasne, a voľno a on sa musel tam trepať k ocovi lebo ten si včera zmyslel plot a vôbec ho nerobia ale prataju dvor lebo ten hnoj by ani upratovacia firma neupratala. Dala som si piecť žemľovku s pudingom.

dnes čo budeš porabať? aspoň sa ti bude drahy venovať? nie jak môj 😠

andrejusa
15. sep 2009

ahojkajte... no kedy to máte tie termíniky na to utz nech na vás myslím? 🙂

garicka
15. sep 2009

ja na môjho kašlem..... tiež mu vravím že ak sa niečo stane malému tak to bude jeho vina... že sa nemôžem rozčuľovať, ale myslíš že to pomôže? neviem čo ešte dnes budem robiť, možno ležať, ale momentálne prehadzujem fotky z foťáka do notebooku a som hladná. asi si spravím pizzu čo mám v mrazničke....

vieš že včera som po 18.15 nejedla? aj to som zjedla len musli tyčinku, taký som mala stiahnutý žalúdok. asi nebudem jesť veľa aby doktor nepindal, alebo aj hej. uvidím jak ma nasere na budúce v októbri na kontrole....

joj to je dobre že budeš s mamkou 🙂 . len sa pekne prejdite po meste, ja by som tiež brala prechádzku ale už sa bojím aj vstávať z postele, uvidíme vo štvrtok na utz.... ale už len 94 dní do termínu 😝 tak minimálne ešte aspoň 30 dní vydržať....

garicka
15. sep 2009

ahoj andrejuska

a ja som ti poslala teraz IP že ťa tu nevidieť 😀

garicka
15. sep 2009

ja idem na utz hneď ráno vo štvrtok, už tam budem sedieť od siedmej 😀 aj keď začínajú až niekde po ôsmej, len nech som prvá...

ako sa máte? ležkáte? už je to lepšie? krvácanie a bolesti zmizili?

andrejusa
15. sep 2009

no už som tu a ja že ste mi zmizli keď som sa tu objavila 😀

andrejusa
15. sep 2009

ja idem na morfo 28.9 a 21.9 si idem pre výsledky do nemocky, tak snáď bude všetko ok.
Ináč už nekrvácam, ale keď tršku vac chodím, alebo niečo porábam doma, tak som za chvíľu udýchaná a začne ma hrozne tlačiť brucho 😝

garicka
15. sep 2009

som čítala čo si napísala na fóre, ty si taká malinká? 🙂 sa vraví že dobrého nikdy nie je veľa, tak musíš byť potom veľmi dobrý človiečik 😵

tak veľa nerob, aj keď viem že sa to nedá... poznám to na sebe.... 😅 toho 21.9. ideš na kontrolu alebo len po výsledky? potom ešte daj vedieť aby sme na teba mysleli, lebo ja osobne som už veľká kamoška s tehu demenciou - sklerózou 😀 😀 😀

andrejusa
15. sep 2009

toho 21.9 si idem po výsledky krvi čo mi tam ešte robili...

nooo ja som taký špunt, ale hovorí sa to čo píšeš aj to, že zlého aj málo stačí... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre