Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
2. okt 2009

čaute my sme nedávno prišli domov sme si urobili vyletik autom kade tade a došli sme do Liptovského Mikuláša 😅 😅 😅 aj havo cestoval celu cestu spal 😀

vefi a Dino je havo? ak som pochopila dobre 😀 a ak ano akej rasy? jej ty si mala dnes maminku a ja mam maminku zajtra 😀 aj posťažovať sa musím 😝 budem tu až v nedeľu lebo zajtra ma bude mamča vykrmovať 😀 a v nedeľu budeme odrezaní od sveta kvôli maratonu a potom šup večer na hokej 😀

Mirka, juj myslíš že ťa nechaju v nemocke? ale aspoň par dni poležíš kym ti daju tlak do laty 😉 a Gabika by mala byť preložena do fakultnej nemocnice tu v KE, akurat sa balila keď sme telefonovali 🙂 a vysmiata ako smejko bola 😉 tak som spomenula, že ak teba nechaju v nemocke ona bude tu v KE a aspoň ju vidím 😀 nemocnicu mam pod sebou 😝

tak ja sa zbalím a šup do postieľky 😉 drahy si odbehol na čapáka, vraj to pivo je najlepšie ako vo fľaši, no chlapi asi vedia čo je dobre 🙂

dobru nockuuuuuuuuuu váááááááám 😀

tehulienka77
3. okt 2009

Ahojte tehulky.
Som tu nova, resp. vas citam, ale az dnes som sa zaregistrovala.
Vidim, ze uz mate kopec veci ponakupovanych, ja v podstate tiez, ale este rozmyslam nad kocikom a postielkou, hniezdom, vanickou, monitorom dychu.
Vedeli by ste mi poradit, resp. poslat link na kvalitne, prakticke a cenovo dostupne veci?
Som z KE. Nepoznate nejakeho sikovneho fotografa, kto bu vedel nafotit pekne tehu fotky?
A este posledna vec, co vsetko mi treba pre babatko, ked sa narodi?
Ake kremiky, flasky, cajiky, lieky? Pre maminy ake kosele, podprsenky, nohavicky, vsetko specialne?
Dakujem velmi pekne, este nemam ziadne skusenosti s babatkom, tak nechcem nieco zanedbat.
Nemate nahodou aj nejaky zoznam veci pre babatko, ktore treba mat doma, ked sa vrati z porodnice a zvlast zoznam veci do porodnice pre mamicku aj babatko.
Dakujem 🙂

luka04
3. okt 2009

tehulienka ja mam zoznam...poslem ti mailom ak chces, napis mi do internej posty nejaku mailovu adresu 😉

vefi89
3. okt 2009

usli ste vsetky, ked tu Gabiky niet 😢

garonka
4. okt 2009

bré ránkooooooooo som doma 🙂

vefi, čo si sa včera nudilaaaaaaaaa? 😀 😀 😀 a Mirka sa tu neohlasila čo, že ako dopadla v nemocke 😔

zazalienka
4. okt 2009

ahojte baby.. tak máme pracovnú nedeľu, včera sme vyhádzali a dnes maľujeme pivnicu, aby sme sa mali kam zložiť s haraburdami🙂 držte palčeky aby sme sa neutopili v tej bielej farbe🙂

miroslava89
4. okt 2009

ahojte..len na skok idem napisat co a ako...ostala som v nemocke.. aj kvoli tlaku(ktoremu sa akosi nechce dole ani keby co bolo 😠 )a ktomu aj kvoli krcku- vraj je prislaby na to aby zniesol opet taku zataz ako je pri tehu 😔
tak ma len plnia liekmi od tlaku, na udrzanie tehu a ktomu mam prisny kludovy rezim...ale cas ukaze co bude dalej..

shaarka
4. okt 2009

mirka, no to je teda nemileeee 😖 nepoznam sice tvoj pribeh, ale ten krcok je slaby, lebo ho nemas v poriadku? alebo je to ta dedicna vec? som velmi prekvapena, nevedela som, ze krcok moze sposobovat sarapatu uz v 6tt 😔
tak drzim palce 😵

vefi89
5. okt 2009

bree ranko gulicky 😀

Mirka, to ma mrzi, ze si ta nechali v nemocke, ale dufam, ze ta daju do poriadku a babenko donosis az do konca. Prajem ti vela sily 🙂

Garonka,
ja sa nudim kazdy bozi den, preto stale vymaslam kraviny, vyvaram a vypekam a tak..To mam na zahnanie nudy 😉 Skoda je len, ze ma do roboty teraz uz nikto nezoberie, tak rada by som sa sla niekde medzi ludi odreagovat.
Dnes mi prisiel byvali do mesta, tak sa na neho tesim 🙂 😀 Ja viem, ze je to hnusne, ked som vydata, ale je to fakt kusok a kazdy rok som takaaaa rada ze ho vidim.Esteze sa zdrzi az do nedele 🙂
Inak dnes mam dilemu, ci spravim na obed sisky, alebo makovnik, takze idem rozmyslat, z coho sa moj muz viac potesi 😉
A dievku mame v nemocnici, tak aj tej budem musiet odniest 🙂

vefi89
5. okt 2009

Garonka ak by si nahodou prisla,tak ma pockaj, idem do obchodu

lubka89
5. okt 2009

dobre ranko jetu niekto?

vefi89
5. okt 2009

Ahoj Lubka, ja som uz tu 🙂 Budes mat supine saty??a kedy mate termin 🙂

garonka
5. okt 2009

vefi ja som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 inač dobre ránko všetkým 😉

vefi89
5. okt 2009

Garonka ahooooj. Ako sa mas??Dlho sme sa tu nestretli 🙂

lubka89
5. okt 2009

ahoj vefi nie nebudem mat supine saty ☹ idem zajtra viberat 🙂 a termin je 21.novembra

garonka
5. okt 2009

vefi a čože je mala v nemocke? i ja sa nudím len vypekať komu budem? 😀 inač ja dnes zas budem leňošiť a psychicky sa pripravovať na zajtrajšie vyšetrenie idem na infekčne, mala som ísť dnes ale tak sa mi nechcelo vstávať a tam musím byť už od pol 7 😠 lebo inak je veľký nátresk 😠 same stare baby no nič proti nim ale tehotnu neuprednostnia ani za svet a to nehovorím, že mam problémy s tlakom a so všetkým 😠 ešte aj so sebou 🙂

boli sme na hokeji paradne bolo, maly mi vkuse kopal ani som neobsedela tak vravím drahému, to nebude hokejista ale asi nejaky bitkár 😀 a aj tak sme prehrali 😕

no to je super že maš stretko s byvalým aj ja som so svojím bola ešte v maji na kavičke, na džusíku, na pizze a ešte i kolač do mňa strepal 😀 stretko 5 hodín 😀 😅 no nevadí, že si vydatá a guľka 😀

garonka
5. okt 2009

vefi ja som tu aj včera zakukla a teba nikde 😀 si mala pracovnu nedeľu? 😀

vefi89
5. okt 2009

Garonka,
isla na slepak konecne. Lebo bola ako cakatelka na operaciu uz pol roka a nikto nemal cas jej to crevo vybrat 🙂 a vcera sa s matkom pohadali a on ju kopol, tak o pol jedenastej jj vyberali akutne. Tak konecne ju nebude nic boliet 😀

tak to budem zajtra na teba mysliet, aby si mala vysledky dobreee 🙂 a s tymi starymi ludmi mam aj ja stale zlost, lebo vsade kde ich stretnem iba zdrzuju a neberu ohla na nic len na seba.ale ja som dohodcami posadnuta, ja ich neznasam aj koli dochodkom, lebo male babo nedostane tolko a potrebuje viac ak oten dochodca co cely den sedi doma na zadku. Takze tak

ja som vravéla, ze na hokeji byva supeeer, aj ja by som sla a tiez by som chcela aby take sporty uznaval aj moj muz. Pre neho je to banda debov, co sa nahanaju za kusom gumy 😀 😀

a na byvaleho sa velmi tesim , ja som s nim kedysi zila a velmi ma mrzi, ze som od neho odisla.takze ja som vdacna za kazdy pohlad a kazde slovo od neho. A tebe muz nevycital, ze si bola s byvalim nekde??

vefi89
5. okt 2009

Nie pracovnu, praveze oddychovu, tak som za cely den pc ani nezapla. Som varila, piekla a boli sme na prechadzke. 🙂 🙂
ako sa ma Gabika??Dost tu chyba. Este su stale 2v1?

vefi89
5. okt 2009

A to ze bude maly bitkar nevadi, aj ja som bola ako ieta a brata som si chranila 😀 a to bol starsi. mna vcera maly vecer tiez riadne kopcoval, az som nechapala, ze ma taku kondicku. Takze sportovec po maminke 😀 😀

garonka
5. okt 2009

mňa skoro trafil puk kebyže tam nebola sieť 😀 ale ten reflex ako som pohotovo uhla a ešte jeden ujo predomnou nemal chybu 😅 len hrali jak blazni oni si tie puky len nadhadzovali tak bodaj by ich ľudia v hľadisku nezbierali ako zemiaky 😀

môjmu to bolo jedno, len si zo mňa robil srandu, bol v pohode 😀 no musel 😀

joj Gabika? za pol hodinku idem s havom sa vyvenčiť tak jej zavolam ako sa maju lebo naposledy sme rozpravali v sobotu maju sa dobre až na tie izby 🙂 to sa neda porovnať s nemockou kde sme obe ležali 😕 a musí vydržať do konca pôrodu ☹ normalne mi tu chyba lebo ona bola adminka toho fóra 😀

garonka
5. okt 2009

nie a to je take zlate keď kopkaju 😀 ale na hokeji som nevedela vydržať 😀 😎

vefi89
5. okt 2009

tak to mas super, ze tvojmu to bolo jedno, ja som mojmu nepovedala, ze je byvali, tak si aj ruky podaju 😀 😀 a rozpravaju sa akoby sa poznali od malicka 😀 😀 ale stoji za hriech, ale ked u mam Misinka, tak nedam ublizit 😀
tak pozdrav Gabiku, ze nech sa k nam niekedy pripoji. A preco ma problem s izbami??

vefi89
5. okt 2009

aj mne sa velmi paci, ked kope, ale uz som sa mu zacala vyhrazat, nech pamata, ze on vyjde von a potom ho budem kopat ja 😀 😀 😀

garonka
5. okt 2009

tam v nemocke si inač tie izby zariadene da sa porovnať sukromna nemocka a štatna 😕

idem hava vyvenčiť prídem neskôr 😀

vefi89
5. okt 2009

ja si idem zakurit 🙂

garonka
5. okt 2009

u nas v panelaku je zimaaaaaaaaa 😠

vefi89
5. okt 2009

toto je jedna z veci co sa mi paci na rodinnom dome. Ja uz kurim 3 tyzdne. Vacsinou len na noc, ale ked idem robit z kysnuteho cesta, tak aj cez den 🙂
nevoes ako sa robia sisky?To sa vykrajuje??lebo ja ich idem robit prvy krat

vefi89
5. okt 2009

inak do albumu som supla kociar, aky si kupim 😀 😀

garonka
5. okt 2009

šišky sa vykrajuju 😅 moja mamina ich vykrajuje poharikom a potom ich hadžem na rozpaleny olej mňam a ja si davam na vrch snehovu penu mňaaaaaaaaaam ale robíš chute 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre