Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

xxveronikaxx
5. okt 2009

zazalienka Tak teda bude to chlapček 🙂 Ja som porodila dievčatko vola sa Anna Mária

zazalienka
5. okt 2009

gratulujem, aj keď som tajne dúfala že budeme mať kočku, tak nejak od začiatku som cítila že to bude Miško.. a nakoniec aj guľky ukázal.. a kopká a kopká.. ale veď je to úplne jedno.. má ruky a nohy a srdiečko mu bije.. to je hlavné..

xxveronikaxx
5. okt 2009

🙂 Presne tak naše tak isto veľmi kopalo do poslednej chvíle som myslela že to bude chlapček zas manžel chcel dievčatko ale bol by tak isto štastný aj z chlapčeka len hlavne aby bolo zdrave lebo to je najdôležitejšie a nakoniec sme boli prekvapeny že to je dievčato. 🙂

zazalienka
5. okt 2009

môj muž má dcéru, 8-ročnú.. máme ju dva víkendy v mesiaci, tak si to užívame obidvaja.. a ona sa teší na bračeka.. to zasa teší mňa..

diamond_doll
5. okt 2009

Bab neviete mi poradit niektora co znamena AP+PP ? 😕

zazalienka
5. okt 2009

ahoj, no ja veru teda neviem, ale pokiaľ viem, je tu niekde téma čo znamenajú všetky skratky.. aj v knižke aj vo výsledkoch..

zazalienka
5. okt 2009

veronika a ako si rodila? ja idem na cisársky kvôli očiam.. no a chcela by som uspať komplet..

diamond_doll
5. okt 2009

aha no tak to skusim niekde najst dik 🙂

xxveronikaxx
5. okt 2009

zazalienka
Tak to musí byť štastná že bude mať bratčeka 🙂 Ja zas mám len 1 brata a myslela som si že pride do rodiny chlapček že budem mať synčeka strašne som od detstva snívala o chlapčekovy ale som štastna že je to aj dievčatko lebo je ako slniečko 🙂

xxveronikaxx
5. okt 2009

zazalienka
Ja som mala normálny pôrod ale jedna z našej dediny mala cisarsky a asi 5 dni po pôrode už bola doma a skor sa zahojila ako ja ja som bola asi 3 týždne po pôrode a este ma všetko bolelo a ona 2 týždne a už chodila a svojho chlapčeka skoreho už mala skor tak po vonku už kočikovala 🙂

xxveronikaxx
5. okt 2009

zazalienka
Ja som myslela že tak isto pôjdem na cisarsky lebo mam astmu ale lekárom som to hovorila a oni si stoho nič nerobili dosť som sa bála ale našťastie to dopadlo dobre troska ma to bolelo lebo prvy krat som rodila nevedela som čo ma čaka tak som mala veľký strach

zazalienka
5. okt 2009

ja všeobecne celkom dobre znášam zákroky a hoja sa mi rany, takže dúfam, že ako je bezproblémové tehotenstvo, bude aj pôrod.. doteraz keby mi pri zohýbaní nezavadzalo bruško ani neviem že som tehu.. no a už úplne vôbec mi nechýba menzes.. obišla by som sa do konca života.. akurát som včera manželovi hovorila, že sa bojím, že mi toto obdobie bude veľmi chýbať.. také krásne, keď sa tešíme na krpca, je mi dobre, každý vidí moje bruško.. je to super..

zazalienka
5. okt 2009

aaa tak ja to zasa beriem že prežili to doteraz všetky, aj bojazlivé, tak hádam sa tam nezložím.. a nenastanú komplikácie..

xxveronikaxx
5. okt 2009

nikdy sa netreba vzdávať a treba veriť že všetko dopadne dobre 🙂

zazalienka
5. okt 2009

veď ja viem.. vďakabohu za to bábätko, mám 35 a je moôj prvý.. a možno aj posledný... uvidíme..

xxveronikaxx
5. okt 2009

Ja mam 19 a tak isto je to moje prvé dieťato v nemocnici tak som sa bála lebo mi ani neukazali ako ho mám držať a ako kojiť nič mi nevraveli ale na izbe somnou jedna pani ležala ktorá už mala 2dieťatko tak od nej som sa pomaličky naučila 🙂

zazalienka
5. okt 2009

veď ja sa tiež spolieham na švagriné, že poradia čo a ako.. a na manžela ktorý si to už raz odkrútil, tak má prax🙂

zazalienka
5. okt 2009

idem sa uložiť, tak dobrú noc.. všetkým.. aj maminkám aj bábätkám..

xxveronikaxx
5. okt 2009

aj ja som rada ze mi poradia ani ja nemam nejako skusenosti ale niekedy aj ja radapočuvnem druhých

garonka
6. okt 2009

huraaaaaaaaaaaaaaaaa ide nam koník 😀 hijo hijo na koničku 😀

garonka
6. okt 2009

guľky kde ste? 😝

valria321
6. okt 2009

ahojček garonka ako sa dneska maš??🙂včera som ti pisala len si tu už potom nebola som ssa chcela na garičku opytať ako je na tom to bude až do pôrodu v nemocke??

zazalienka
6. okt 2009

ahojte, no už som tu na chvíľku aj ja.. teraz som sa vytrepala z pelechu.. doobeda som bola na glukóze, no a nejak ma ten hlad, smäd a to že nemôžem cikať zmorilo.. som prišla domov s hroznou migrénou opäť, pretože som ráno nemala kávu.. tak som musela zaľahnúť a dať sa dohromady.. lebo... idem po pol roku konečne na masáž... jeho sa tak teším, lebo ma hlava bolieva z krčnej chrbtice..
garonka, keď pôjdeš znova za garickou, veľmi pekne ju pozdravuj, ja to mám trošku od ruky tam k Vám..

miroslava89
6. okt 2009

ahojte...
kokso nesiel konik ja som uz skoro abstaky chytala,... 😅

garonka
6. okt 2009

valria ahojky jasne potom som zmizla lebo mi blbol net 😠 ale dnes pre zmenu nešiel koník 😀 no garicka bude v nemocke dlho a chce vydržať do pôrodu aby sa Miško nepytal na svet skôr 😉

zazi jasne, že ju pôjdem kuknuť aj pozdravím ju, stále sme v kontakte je to riadna smejkuľa 😀

Mirka čaukoooo aj ty si bola ako v narkoze? i ja 😀 😀 😀

vefi89
6. okt 2009

Ahojte babule, tak konecne sa aj ja pripajam, ale vyzera to tak, ze ste vsetky zmizli (ake i sa tam pise?) 😅

vefi89
6. okt 2009

a mala by som jednu otazku. Na 26.11.som objednana na poradnu, a mala by som rno pit tu sladku vodicku. Ako to chuti??? lebo ja osobne sladke nemusim, absolutne

andy_rs
6. okt 2009

Ahojte ženušky 🙂
Som tu novučičká nová, a tiež prvýkrát tehotná, rada by som si aj ja pokecala 🙂 Je to dobrý pocit podeliť sa o zážitky aj s inými tehuľkami 🙂

vefi89
6. okt 2009

Andy, tak ta tu teda vitame, dufam sa ti bude pri nas pacit 🙂

vefi89
6. okt 2009

☹ Tak predsa ste ma tu nechali samu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre