Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
12. okt 2009

na mojej poradni? ale ja mam stale panicky strach, lebo môj tlak kolíše stále , naposledy mi namerala 130/80 ma pochvalila, ale si neviem predstaviť ak by mi vyskočil vyššie už do nemocky by som nerada šla 😠
Bruško ti rastie?

lubka89
12. okt 2009

este zatial nie 🙂

garonka
12. okt 2009

ani mne nerastlo až tak okolo 15tt to som ležala v nemocke, a sa mi urobili paradne strie na brušku síce neviditeľné ale su tam 😠 čo planuješ dnes robiť? 😉

lubka89
12. okt 2009

zatial budem odychovat a okolo pol 1 idem na sono🙂 dneska je to strasne🙂 a ty?

garonka
12. okt 2009

jej tak ti držím silno prstíky keď uvidíš babenko 😉 ja netuším čo budem robiť 😠 vonku je zamračene a dnu taka tma a aby som sa nenudila budem robiť z gaštanov zvieratka 😅

lubka89
12. okt 2009

ahhha tak to je zabava 🙂 aj tu prsi a nerada chodim po dazdi☹dufam ze nieco uvidim na tom sone 🙂

garonka
12. okt 2009

začína mi akosi preskakovať že som doma, tak som včera na cintoríne nazbierala gaštany plnu tašku 😀 urobila som aj jesennu dekoraciu so sviečkami a zbytok z nich urobím zvieratka 😀
jasne, že uvidíš a pytaj si aj fotku 😉 ja som síce za svoju minule vysolila na poradni 5 € a urobila mi čiernu machuľu 😠 to som zúrila 😠

garonka
12. okt 2009

idem vyvetrať hava ešte prídem 😉

lubka89
12. okt 2009

ahha tak to nieje bohvieco 🙂 a je my zima ...brrrrr ... a uz viete meno?

lubka89
12. okt 2009

dobre cakam🙂 😎

garonka
12. okt 2009

som tuuuuuuuuuuuu 😀

lubka89
12. okt 2009

tak super

garonka
12. okt 2009

otrasne je vonku normalne sa ochladilo som mala 2 pulovre a draheho vetrovku i tak mi bola zima 😠 sa teplo obleč 😉 či ideš autom?

lubka89
12. okt 2009

idem na autobuse tak 🙂 a tu prsi a prsi🙂 je to strasne uz 3 den vkude☹

garonka
12. okt 2009

no tu neprší vôbec 🙂 aspoň zatiaľ len je zamračene ☹ idem papať, na sone držím prstíky a daj potom vedieť ako si dopadla 😉

lubka89
12. okt 2009

dobrre dam vediet dufam ze dobre

tinad
12. okt 2009

Mamicky cakatelky, aj vy sa tak bojite porodu ako ja?

bona
12. okt 2009

Ahojte dievcata, mozem sa este pridat..?🙂

zuzka1982
12. okt 2009

Ahoj tinad, ja sa este nebojim, mozno to pride casom, a mozno vobec nie. Baby, vy jete absolutne vsetko? Mne gynekolog zakazal iba ovocie z konzervy, to je vsetko. No mne sa to nejako nezda, ked citam vsetky web stranky....

miroslava89
12. okt 2009

ahojte.. fuha to je desne pocasie...bola som sa dnes objednat na to kardiologicke a potom aj na interne.. zaplatila som si krasne sumy za preddnostne vysetrenie..domov som isla 40tkou a smrt v ociach..ale i tak je to krasny den 😅 😀

miroslava89
12. okt 2009

bona vivitaj medzi nami🙂

tinad ja sa porodu este nebojim..ja sa bojim cele tehu 😒

vejula
12. okt 2009

Ahojte kočky.... No ja som v 15 týždni a stále sa bojím.... A potom sa bojím, či neuškodí bábatku že sa bojím... Viem že je to blbosť ale už som taká... Tiež som nebola u dok. už skoro mesiac a mám strach, že ked teraz dojdem na prehliaku, či všetko bude v poriadku. No ale to je asi už moja choroba s tým neustálym strachom. A Wanduška s tým ultrazvukom neviem, ale lekári niekedy vedia popliesť veci tak že by to človek ani nečakal.No mne sa stalá taká vec že mi meškali dni už asi mesiac bola som na ultrazvuku a doktor mi dokonca chcel pichnuť vyvolávačku že mi to nechodí kvôli tomu že mám málo hormonov a chcel mi nasadiť HAK ale som mu povedala že ja si na to počkám že nechcem nič pichať. No ale stále nič tak som si o dva týždne na to spravila test a ten bol pozitívny.... No a tak som zmenila lekára a ked som bola u toho nového na ultrazvuku tak mi povedal že som v 7 týždni.... No takže ked som bola ten prvý raz na ultrazvuku som bola v 4 týždni, čiže 2 týžden od počatia...A nič absolutne nič nevidel... No a jeden cyklus medzi tým mi proste vynechal... Bola to fakt haluz-

miroslava89
12. okt 2009

vejula nie si jedina ktora sa stale boji..kazda tehula ma trochu strach

vejula
12. okt 2009

Vďaka, snad ked teraz pojdem na vyšetrenie to zas na nejaký čas opadne.... LEn už sa neviem dočkať štvrtku aby som vedela na čom som. No a potom dúfam že už čoskoro začnem sítiť prvé pohyby, to už si budem snád taká istejšia ked sa mi bude takto ozývať. A ty si tiež prvý krát tehu Miroslava? Či už si skúsenejšia jak ja....

miroslava89
12. okt 2009

vejula do stvrtku vydrzis to nie je az tak daleko🙂 ana prve pohyby si este pockas.. u prvorodiciek su niekedy az v 19-20tt..

a ja som tehu druhykrat..len prve tehu nebolo uspesne 😔 skoncilo zamlknutym potratom dvojiciek v 19tt 😢

garonka
12. okt 2009

ahojteeeeeeee 😀

Mirka ako bolo u lekarov? všetko ok? aj tlak?

babula78
12. okt 2009

ahojkajte, aj ja sa k vám pridám. Miroslava89 to čo píšeš o prvých pohyboch, bodaj by to tak bolo. Ja som v 22t. a ešte nič necítim. Teda už možno aj áno, ale moc neverím že sú to pohyby, lebo je to moc moc moc slabučké. Tak sa potichu trápim. Ale možno mám od dr. zle vyrátaný cyklus, lebo mi povedal, že začnem pohyby cítiť neskôr ako iné maminky.

miroslava89
12. okt 2009

garonka tlak neni ok..a dneska som len behala objednat.. na vysetrenia idem az v stredu..bojim jak cert kriza 😢

garonka
12. okt 2009

neboj ja sa asi tiež nevyhnem internemu vyšeteniu, dnes som namerala na digitalnom 150/70 ako som prišla z gastra 😠 lebo si namyšľam, že je všetko zle, a vo štvrtok sa dozviem vysledky z infekčneho tak to asi preto kolíše ale spodny je vrraj dobry no neviem 😔

vejula
12. okt 2009

Jaj Mirka, ja som myslela že takéto potraty bez nejakého evidentného dôvodu sú len v prvom trimestri????? V19 tt to muselo byť veľmi ťažké 😔 Teraz máš zatiaľ všetko OK?
A babula to ako že ti dr zle vyrátala termín???? Čo ti nestihla urobiť ultrazvuk a tie hlavné merania do toho 13 týždňa, či do kolkého su to najpresnejšie merania ????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre