Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
15. okt 2009

som sa pohadala so svokrou 😠 😠 aj s jej dcerou 😠 😠 ....nemaju absolutne charakter
Drahemu zoomrel otec pred 10-timi rokmi. Choime podstivo na cintorin, kupujeme kvety, vence, kahance, cistime mu to tam. A stale sme sa cudovali, kam tie kveta miznu. A oni svine to beru domov, schovavaju si to a potom si z toho robia miesane vence. taka neucta, ze som napenena..A ja za to zbytocne vyhadzujem prachy a oni nevedia vlastnemu muzovi/ocovi kupit ani pototo kyticu

vefi89
15. okt 2009

a este som si varila cajik a volala som s drahym, ze kedy sa konecne dotula domov. aj ten ma uz stve. mi ide vykrikovat, ze som ho nakazila, ale to, ze je vonku 6 stupnov a on beha s holym krkom a prieduskami, tak to ho nestve. dam mu satk na krk a ma ju len vtedy, ked ho vidim.ako keby nechapal, ze si ma davat na seba pozor a ze sa o neho bojim

garonka
15. okt 2009

no tak to je riadna sila keby aspoň povedali, že to maju doma 😠 aj moja mama kupuje na svojho otca veci a nik sa neohľadne a babka? ta šetrí tými eurami tak že ich skoro každý deň počíta 😠 a na všetkých svätých vycapí na hrob furt 50ročný veniec čo je hanba.

vefi89
15. okt 2009

teda ja nie som pobozna, ale daku uctu treba nie??vsak ja to kupujem, aby mal aspon nieco na tom hrobe, lebo tam nema absolutne nic a oni to kradnu. taka hanba....a on sa o nich staral, zivil ich, a takto sa mu podakuju??by si zasluzili po hube obidve za toto

garonka
15. okt 2009

ja som na svojho sa vypenila v pondelok keď prišiel domov z roboty usmrkany a s teplotou a sa vyhovaral na ľudí z roboty, že tam je každý chorý 😠 ale tak ako tvoj beha s holymi rukami a ho nesere, že ja nesmiem byť chorá tak od utorka ho mam doma, ja sa preventívne ladujem ovocím a zazvorový čaj dobre že nepijem o dušu

garonka
15. okt 2009

ta to si píš že by sa mali hanbiť za take niečo keď ani vlastnemu mužovi nedaju na hrob nič

vefi89
15. okt 2009

hej, ved aj v tomto mas pravdu, ze ta moze nakazit. Ale aspon ho mas doma nie?? 😀 😀 aj ja som teraz na cajoch, som si kupila broskynovo-hruskovy a ten je vynikajuuuuuci a s domacim medikom 😝 (sama som robila) 😀

aotrnavska
15. okt 2009

baby ja sa teraz strasne bojim toho,ze ochoriem a ze tym nejako poskodim malu ...ale aj ta prasacina ma dost stve,teraz byt tehotna,no nic moc obdobie 😢

garonka
15. okt 2009

joj nas chyta ponorkova choroba 😀 ale spíme oddelene aby som nebola chora a rano vstanem nos upchaty tak som sa naparovala nad slanou vodou a zabralo 😉

domaci medííííííík? fuha šikuľka si 🙂

garonka
15. okt 2009

aotrnavska nebojaj veľa ovocia a zeleninky jedz a veľa čaju so citronom preventívne pi 🙂 nadchou babenku neuškodíš ja mam 3 diagnozy a môj maly sa zatiaľ pekne drží 😉

vefi89
15. okt 2009

aotrnavska

neboj sa, nie ze je zle obdobie na babo, to je vzdy. stale sa nieco najde, preco je zly cas na babo. teraz prasacia, predtym vtacia. ale podla toho, co nas ucili na skole, vystudovala som zdravotnu, je chripka ako chripka.
Niky nepride dvakrat po sebe ta ista chripka. Kazda mutuje a tym padom sa jej davaju privlastky (prasacia,...). ale to, ze na chripku zomieraju ludia je hlupost a to si treba uvedomit. Lebo ani jeden clovek nezomrel cisto len kvoli chripke, ale mal aj ine problemy zdravotne. To znamena, ze ohrozeny su ludia so slabou imuunitou (dochodci a deturence) a ludia s inymi problemami (srdcove tazkosti,...)Takze bat by si sa nemala mat preco, lebo nikdy nie je vhodny cas. vsak aj jar aj jesen su chripkove obdobia 🙂

vefi89
15. okt 2009

garonka, pupavovy som varila, vraj je vyborny na priedusky..a nie je to nic tazke. uz mi prisiel drahy, takze ja o chvilu zduchnem, pojdem mu pomoct, este ma aj doma roboticku 😀

aotrnavska
15. okt 2009

vefi,dakujem,ukludnila si ma...obcas pochytim taku paniku.v podstate viem,ze je to tak ako hovoris,ale niekedy sa neviem ubranit tym negativnym pocitom....tak ako kazda mamina chcem,aby bolo moje babo v poriadku a mozem si ho dosyta uzivat 😉

vefi89
15. okt 2009

a drahy mi kupil pomarance...mnaaam

vefi89
15. okt 2009

😀 aotrnavska mas pravdu, ale netreba si to pripustat, aby sa fakt nic nestalo..nemysli na to, aj ked viem, ze sa to nedaa

miroslava89
15. okt 2009

a ma sekne ked tu nebude nikoho...

kuuk:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

😵

garonka
15. okt 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej Mirkaaaaaaaaaaaaa to je krasna fauľkaa 😉

garonka
15. okt 2009

joj preklep fazuľkaaaaaaaaa 😀

miroslava89
15. okt 2009

a este sa pochvalim ze mam vysledky z kardiologie uplne v poriadku🙂

aa fazulka je krasna ja viem ale dakujeem odovzdam pochvalu 😉 😵 😎

miroslava89
15. okt 2009

ale dnes sme ani nasu fazulienku nemali vidiet..to bolo len preistotu.. rano sa mi podarilo krasne strepat na rit 😒

garonka
15. okt 2009

no je užasne odfotena 😉 mne sa drobec naposledy schoval kdesi dozadu 😠 beťar 😀

na kardiu ti pripli take štipce? a srdiečko bije tak ako ma? a tlak drží v norme? ja dnes 130/70 ale teraz večer nemeram ☹

garonka
15. okt 2009

a to čo si prekrista robila ? nebodaj si dakde spadla? moja ešteže je zem mäkka 🙂

vejula
15. okt 2009

Čavte kočky... No ja som dnes boa teda prekvapená, tiež som bola na poradni a tlak že 125 : 80.... Som skoro spadla na zadok... Ja som vždy mávala veľmi nízky tlak, tak maximálne 100 : 60 a teraz toto.... Som to fakt nečakala. Ale to je asi normálne ,že tuhulky maju vyšší tlak.

garonka
15. okt 2009

vejula maš naidealnejší tlak 120/80 😉 ja zvyknem mať 130/80 a do nemocky som šla s tlakom 170/90 to som bola v 11tt 😔

zazalienka
15. okt 2009

ahojte kočky.. ako dnes? ja som bola po troch dňoch v práci, prechladnutie ustúpilo, trošku ešte kašlem..
inak zdravím aotrnavsku.. že by sme konečne počtom tromfli šaľene vychodňarky🙂))))) ??
Mirka super, pozdravujem fazuľku, pohladkaj aj za mňa, ja akurát hladkám Miška za ušami🙂
vefi, ahoj.. ako pokračuje život s deťúrencami?

vejula
15. okt 2009

Fuuu, chuda, to si už musela aj dosť cítiť na sebe... A to si aj pred tým zvykla mať občas problémy s tlakom, či len teraz.... Ale tak dobre že sa ti to celkom pekne upravilo, tých 130 : 80 je celkom dobrý tlak, by som povedala, aj ked som v tomto len taký lajk 🙂

garonka
15. okt 2009

zazi zdravím 😉 ja sa denne napchavam ovocím a zazvorovým čajom tak hadam mňa prechladnutie obíde 😉 no šalene vychodniarky 😀 😀 😀 😀 tak som tu len ja a Mirka Gabuška je v nemocke 😔

mňa rano krpec kopal o štvrtej asi taku pol hodinku a ak som ľahla na bok sa ukľudnil nepači sa mu keď ležím na boku 😀 beťar a keď drahy priloží ruku na brušku on stíchne 😀

garonka
15. okt 2009

vejula no zazrak je že vôbec som nepocíťovala že mam taky extremny tlak ale ten šok 170/90 fuha to som musela do nemocky hneď 😠 teraz mi kolíše a dufam, že už nevyskočí tak extremne vo vyšších mesiacoch tehu 😔 a stále vravím čo by som zato dala keby som mala nízky tlak

zazalienka
15. okt 2009

garonka, môj Mišo je tiež herec.. ide mi rozkopať brucho, ale keď tatinko položí ruku, tak zrazu nič..

garonka
15. okt 2009

a drahy sa už čertí žeby ho chcel citíť ako kopka ale keď ja to neviem ovplyvniť aby maly kopal keď on priloží ruku 🙂 na moje dotyky je viac zvyknutý 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre