Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
18. okt 2009

vefi89 som si myslela, že teraz je už dosť neskoro na také príznaky, že do teraz sa mi nič také nestalo a až teraz... Ked sa všade píše že v druhom trimestri všetky príznaky doznievaju mne teraz začínajú... Ale snad máš pravdu, že je to len tým 🙂 Nwejdem sa zbytočne dopredu báť.... Inač ty si zo Žiliny ak si pamatám že????? Aspon sa mi zdá že si to mi ty písala.

garonka
18. okt 2009

vejula nebojaj niektore babenky maju tehu príznaky až do konca tehu napriklad moja kamoška ta vracia doteraz a už je v 36tt 😝

vefi89
18. okt 2009

Garonka,
ja to skusim dalsi rok, idem si to hned aj napisat do mojej mudrej knizky. Ale ak to nebude dobre, alebo sa mi to nevydari, tak budem reklamovat 😀 😀 sa poriadne oblec do tej zimi, nie ze budes chora 😉

Vejula, je to uplne normalne. ani ja som to zo zaciatku nemala a teraz to mam skoro denno-denne, ze i tecie krrv z nosa. Jednoducho v tehu mas nahromadenej vela krvi a sliznicu mame oslabenu. Nemusis sa strachovat, je o tom aj vela clankov napisanych, ze v tehu je to bezne

vejula
18. okt 2009

fúúú chúda... No lenže ja som do teraz práveže skoro žiadne nemala... To je to čudné. Že do teraz som jedla jak divá, a teraz mám akési problémy s trávením, ked niečo zjem tak mi z toho nieje dvakrát dobre.... To mi je nejaké divné...

garonka
18. okt 2009

vefi jasne reklamaciu uznam 😀 😀 😀 😀 joj oblečiem preslavene tepláky 😀 v nich sa citím najlepšie 😀 a čo si dnes varila? ja som mala pstruha a zemiačky a drahy ma hovädzinku ja toto mäso nemôžem jesť citím kravu 😀

vejula
18. okt 2009

Je vefi si ma ukludnila... Som potom v noci asi hodinu zaspať nemohla, čo som mala v hlave už všelijaké scenáre ☹

vefi89
18. okt 2009

Mnaaaam ryby...aj ja by som si dala, asi pojdem niekedy ked bude vonku krajsie na ryby...Bo uz mi zasoby posli.
Ja robim perkelt a rybu a spravim aj cesnacky, som si dala cesto kysnut 😝

garonka
18. okt 2009

zas vypekaš fajnoty? no tvoj mužík a decka sa maju ako v reštike mňam mňam už letím k tebe na cesnačky to by si mohla byť moja osobna kucharka 😀 😀 😀 😀

allinka79
18. okt 2009

ahojte
co sa tyka priznakov, ja mam pocit, ze oni sa casom vratia... mne teraz vyskakuje kyselina... nie je to na vracanie, ale ta chut v krku, ked sa sklonim, ale aj bez toho... tak 1-2x denne citim a nic moc... asi dobieham to, ze mi nebolo zle na zaciatku 🙂

garonka
18. okt 2009

alinka mňa zas pali žaha ale stale večer a mama mi vraví že to z ovocia lebo ja každý deň jem jablka, mandarinky a pomaranče, no ja ovocie mam rada 😒

vejula
18. okt 2009

🙂 Je alinka, presne s tou kyselinou mám problémy aj ja... Aj občas trocha vyvraciam aj tu kyselinu, ale to len tak po troškách... Nie nejaké vážne nevolnosti... Ma tak napadlo že možno začína bábo niekde tlačiť ako rastie... Ja neviem či an žlčník... Ja som už pred tehu mala problém trochu s refluxom ale to som preliečila a občas som mala aj podráždený žlčník... Ale fakt som kludnejšia ked viem že to nieje až také ojedinelé.... Mne na začiatku bolo zle skôr ked som bola hladná tak som často jedla no a teraz zas ked sa najem to nieje bohvie čo... Som bola zmatená z toho.... Ale ak už som kludnejšia 😉

allinka79
18. okt 2009

vejula neboj, ak aj jes menej, tak babo si berie co potrebuje... ja jem ani neviem ci vela ci malo - ale asi dost, lebo vaha o tom hovori svoje...
a hej,malicke postupne tlaci na vsetko mozne - bude to este aj horsie, asi aj u mna.. zatial to pocitujem hlavne na mocovom mechury 🙂

a garonka - tiez mavam kyselinu z ovociai- tiez ho milujem, ale citrusy som opustila este v lete a vratim sa k nim az ked dokojim... ale vraj by sa ovocie vecer nemalo jest, tak enviem, kedy ho papas...

garonka
18. okt 2009

alinka no čo ti poviem pred včerom sme si s drahym dali k telke keď šiel panelak plnu misu ananasu ten fras mal skoro 2 kila 😀 😀 😀 😀 ale rano som nevedela vydržať ako ta žaha palila a dokonca i večer, no teraz radšej chrumem jablčka a sem tam mandarinky a banany 🙂

vefi89
18. okt 2009

garonka, to ze to pisem a robim, neznamena, ze to aj chuti 😀 😀 😀 obcas sa to nevydari a potom papaju aj sliepocky 😀 😀

allinka79
18. okt 2009

hihihi garonka, fakt pekne 🙂 ja tak max. jablcko, obcas hrozno...

miroslava89
18. okt 2009

ahojte... ja sa dns asi zblaznim 😢 od zaciatku tehu mi nebolo tak zle..a svokra ako na potvoru prisla domov a spravila moj najoblubenejsi obedik- na ktory ani pozriet nemozem 🙄

allinka79
18. okt 2009

miri, musis vydrzat... pamatam si ako sme sli k svokre asi v 7tt a mna tesne predtym riadne naplo... tak sme im vtedy povedali, ze som tehu - dovtedy totiz nevedeli a nevedeli sme, kedy im to povedat.... 🙂
neboj, prejde to a este budes papkat svoje oblubene jedla...

miroslava89
18. okt 2009

ja viem ze to repjde..len na to jedine z celeho tehu si asi clovek nikdy nezvykne 😝

mirka12011
18. okt 2009

ahojte pridavam sa k Vam kocky...

vefi89
18. okt 2009

znova tu ostalo mrtvo ☹

vejula
18. okt 2009

čavi vefi... Ja som sa práve vrátila sme mali s rodičmi a svokrovcami také menšie posedenie pred svadbou aby sme sa dohodli čo a ako . A čo ty porábaš????

miroslava89
18. okt 2009

mirka gratulujem k tehu a pod kuk aj k nam junovkam....

ja som tu len cely den sa citim ako na lodi 🙄

vefi89
18. okt 2009

aj ja som prave prisla od mami, a sadla som si pred televizor, lebo som sa vela nazrala, tak to musim predychavat 😀
Nehnevaj sa, ale pridem neskor, aby si aj Misko oddychol a necham sa trochu pokopkat 😀

vejula
18. okt 2009

No Mirka ja sa dnes tiež necítim dobre a to od začiatku tehu mi bolo v poho... Som bola práve u svokrovcov som ziedla zopár chlebíkov bo som bpla od rána hladná a kyselina ako hrom 😖 Mno ale som si kupila Fatru, tá mi celkom dobre pomáha od pálenia záhy aj sa mi vygrgalo po nej tak už je to oveľa lepšie...

miroslava89
18. okt 2009

baby ja viem ze to tu nepatri velmi ale prosim poradte..slubila som neterke..ale sa neviem rozhodnut ktore vybrat 😅

http://www.bonprixshop.eu/sk/offer.htm?cat=3.84...

http://www.bonprixshop.eu/sk/offer.htm?cat=3.84...

http://www.bonprixshop.eu/sk/offer.htm?cat=3.84...

miroslava89
18. okt 2009

vejula dnesny den je ako zacarovany..ja som dokopy poriadne este nicnezjedla..

vefi89
18. okt 2009

mirka, to druhe sa mi najviac paci

vejula
18. okt 2009

No Mirka ja silno rozmýšlam či na večeru zjem niečo ... Možno nejaký banán alebo rozmixujem tvaroh.... No len snad to neskončí v záchode... Inač z tých tvojich tipov sa mi lubi to hnedé triko s tou sovičkou. Ináč tie ceny tam asi nejako poplietli, no lebo mikina za 1500 Eur to asi nie 😀

miroslava89
18. okt 2009

j viem tie ceny su tam popletenevsimla som si aj ja ale na bojednavke vyskakuju mi normalnejsie😀

ja som sa nevedela rozohdnut objednala som vsetko .. 😅

ianc kade sa tulate cely den ostatnehm?

garonka
18. okt 2009

Mirka ahooooooooooooooj 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre