Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

allinka79
19. okt 2009

BA
hlavne sa drz a neboj... ja sa bojim riadne a viem ze malej to neprospieva

vejula
19. okt 2009

Ahoj Alinka, čo ako dneska na prehliadke????

allinka79
19. okt 2009

zajtra si idem lahnut do nwemocnice - mala pritlacva, skracuje sa mi krcok a som kusok otvorena.... chcu nech si tam chviulu polezim a ked sa to ukludni, pojdem si lazkat domov a v 32tt na MD

vejula
19. okt 2009

Ešte sa v tých skratkách moc nevyznám... Čo je to MD????
No a držím pesty nech tam neležežíš moc dlho a si čoskoro doma.

allinka79
19. okt 2009

materska dovolenka 🙂
dakujem

vejula
19. okt 2009

Jáááj takto 🙂 No vidíš to ma nenapadlo, kedže ja som práve vyšla zo školy a prácu už ani nehladám - príde mi to zbytočné. Takže matersku neriešim... No a povedali ti na koľko si ťa tam chcú nechať?

allinka79
19. okt 2009

zatial tyzden, potom sa uvidi, co a ako

vejula
19. okt 2009

A možno to aj bude fajn trochu zmena, aj ked asi sa ti moc nechce... Inač ak sa môžem spýtať koľko máš rokov??? Na foto vyzeráš taká mladučká.

allinka79
19. okt 2009

29, ked sa mala ma narodit, budem mat 30 🙂

pipimiska
19. okt 2009

dobry den 😀

garonka
19. okt 2009

popimiska čaukoooooooooo ako sa maš? 🙂

pipimiska
19. okt 2009

ahoooj garonka,dakujem v pohodicke 🙂 ja si lezkam a papkam a tak 😅
a ty gar?mas v tt moje najstastnejsie cislo mimochodom 😀 vela veci sa mi vtedy udiali ...

vas nazor by som kcela vediet,v com skodia slane veci v tehotnstve?skodia babatku?alebo len nam napriklad na oblicky alebo inee veci?

garonka
19. okt 2009

no ja som oficialne v 23tt len koník pridáva o týždeň viac 😉 mam sa ako tak, rano idem na poradňu tak stresujem aby mi nenameral vysoky tlak lebo to je koniec 😔

je lepšie obmedziť slane je to zaťaž a aj nepriaznivo na vysoky tlak pôsobí veľa soli

pipimiska
19. okt 2009

garonka,neboj secko bude dobre 😉 😉 a budu ti robit aj ultrazvuk?nevydeli este pohlavie??

garonka
19. okt 2009

no zajtra by nemala robiť sono robila mi minule len doktorka bola nejaka divna, ako počasie 😠 ešte aj fotku mi taku priblbu urobila radšej som ju ani do albumu tu nedavala , na morfo utz mi lekar vravel, že by to mal byť chlapček no uvidíme či sa trafil 😀

pipimiska
19. okt 2009

aa mavas problemy s vysokym tlakom? ja mam pocit ze to bude u mna tiez chlapciatko 😀
a kde chodis k dr?

garonka
19. okt 2009

no som tu konečne a aj zostanem kym nezaľahnem 😀 no mam problemy s tlakom bola som kvôli tomu aj v nemocke ale drží sa mi len poslednu dobu kolíše tak som zvedava na zajtra 😔 chodím na zbrojničnu ulicu k milej doktorke 😉 a ty? kde maš lekára?

pipimiska
19. okt 2009

ja mam na postovej 😉
papas aj nejake lieky na tlak?
v tehotenstve sa asi troska zvysuje,ja som vzdy mala velmi nizky a teraz mam 120 na 80,niesom na taky tlak zvyknutaa..

vefi89
20. okt 2009

bree ranko 🙂

garonka
20. okt 2009

vefi čaukoooooooooooo 😎 dnes si tu neskoro 😀

garonka
20. okt 2009

pred polhodinkou som došla z poradne no čo vam poviem skolabovala som tam 😔 prišlo mi tak zle že až, srdce mi bilo ako splašene, prišli na mňa navaly tepla ako v menopauze no nemohla som dychať a ja ťapa som ani vodu so sebou nevzala, že načo, veď nebudem dlho 😒 potrebovala som si sadnuť lebo umrela by som a maly kopal asi zo strachu o mňa, to som vonku čakala kedy príde sestrička asi 4 babenky sme boli 😎 našťastie to prešlo, vydržala som ale keď otvorila sestrička dvere do čakarne buchlo mi do hlavy ako opitej neskutočne horuco tam bolo 😠 bola som prvaaaaaaaaaa, a namerala mi tlak 130/80 😕 😕 😕 😕
to bol šok keď jej vravím aky kolaps som vonku chytala, tak to bolo ztoho že som šla peši, a dosť rýchlo tak mi treba, keď si neviem uvedomiť, že sa mam šetriť 😔

idem zavolať Gabike tak mi neutečte 😀

vefi89
20. okt 2009

garonka ahoj 🙂
no hej, dnes som dlho spala 😀 vcera som mala taky divny den, volala muzova ex, tak som z nej bola v prdeli..tak som si to dospala. a teraz som sa len z obchodu vratila, lebo polka dediny zavreta,lebo elektrika nejde 😠

inak taketo navaly mavam aj ja, a nie iba cez tehu. ja mavam toto od malicka, ze kade chodim, tade mi je zle a odpadavam. mne na taketo velmi zabera chlad, voda a hlavne cukor
a ten tlak si nemala az taky zly, nato, ze si presla ,,kolapsom"

a co dnes planujes??mna tak strasne boli brucho, ako som bola dlho na nohach, neviem, ci sa mi Misko dako blbo zvrtol, ale nevladzem cez tu boleest stat ☹

a ako Gabika??su v poriadku?

vefi89
20. okt 2009

a svagrina bola v detskom sekaci, tak kupila Miskovi overal na buvanie, ale asi az na dalsi rok 😀 😀

garonka
20. okt 2009

no zato, že ja ťapa som vodu so sebou nevzala a inokedy nosím vodu so sebou všade aj keď ideme autom len par kilometrov k mojej mamine, no tak mi treba ale bolo mi hrozne a malemu viac kopal a toto ma vyburcovalo ešte viac 😔

no ja som sama domaaaaaaaaaaa 🙂 dvakrat som poprala teraz leňoším ani jesť mi nejak nechutí a vôbec neviem čo si mam urobiť asi zemiaky na spôsob ako francuzske ale so syrom natrepem tam 3 druhy syra okrem mojej milovanej nivy 😝

Gabike som sa nedovolala asi hajala skusim ešte okolo tretej 😉

ty čo dnes varííííííííííííš? fajnove?

hi hi mate snehovu kalamitu že nemate ako svietiť? 😀 😀 😀 😀

garonka
20. okt 2009

prave pozeram damsky magazin inšpirujem sa jesennymi dekoraciami, krasne tekvičky vyrabaju a ja som si dnes kupila plastelínu aj tu tvarovaciu hmotu čo sa varí vo vode aby vytvorene čudo ztvrdlo 😀 😀 😀 😀 som zvedava kde tie hluposti podavam 😀 keď i gaštanov mam plnu kuchyňu 😀 😀 😀

vefi89
20. okt 2009

aj ja som sama doma, ale vecer sa slubila mama, ze sa ukaze. A prievan v penazenke, chvalabohu dnes je vyplata.My to vydalo presne do centa na tento mesiac 🙂

nevarim, este mam od nedele maso na stave s ryzou a este mi ostalo aj maso v paci. Nanajvys ak tak spravim slepaciu polievku, ale ani to sa mi nechce

ja som dala tiez prat teraz, este ma cakaju dve pracky, takze sa velmi tesim. Akurat rozmylslam, ze pojdem asi aj zakurit, lebo vonku sa zacalo zmrakat a hadam bude aj prsat zasa 😠 a hava si pustim, nech sa vylieta 😀

vefi89
20. okt 2009

a dala by som si orechovu strudlu s jablkami, ale sa mi nechce orechy luskat a mlet 😠 alebo aj na palacinky mam strasnu chut. a mozno si spravim sisky, alebo buchty na pare. nieco budem musiet, lebo mam strasnu chut na sladke a nic nemam

vefi89
20. okt 2009

a co ti povedal doktor?ste v poriadku?

garonka
20. okt 2009

ježiši kristeeeeeeeeeeeee no ja letím k tebe hneď na tie fajnovinky mňam palacinky, študľa, šišky mňaaaaaaaaaaaam no ale teraz si budem musieť davať bacha o tri týždne idem zas na poradňu na cukor, fuj, a mam si kupiť 75g glukozy fuj

vefi89
20. okt 2009

aj mne doktor povedal, ze na najblizsej poradni si mam ´dat tej sladkej vody, ale mne sa zda, ze je to na recept a ked som bola na krvi, tak sestricka povedala, ze to potom, tak som teraz v pomykove, ze ci to mam teda pit alebo nie...dava sa to aj bez receptu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre