Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
20. okt 2009

pipi

a kam chodíš k dr? sa divím, že ťa nechali doma a niesi v nemocke, ja keď som bola, tak tam boli rôzne prípady a aj hematom a tá kočka tam teda dlho ležala

garonka
20. okt 2009

no som tu telefonovala som s Gabikou garickou a dala ta andrejuska pozdraviť 😉

garonka
20. okt 2009

pipi

a kde si ležala v nemocke? v šaci? ja som tam ležala 3 týždne

pipimiska
20. okt 2009

andrejusa,mozno zalezi aj na tom aky je velky,citala som na nete,ze baby maju aj 4 az 6 cm hematomy,moj je 1,2cm..takze ma dr nechal doma lezat..
ked som bola v nemocnici v siedmom tyzdni,lezala som tam 8 dni,ale nic mi nerobili,ani infuzie,len dva krat injekcia..a v kuse na vizite kontrolovali ci nekrvacam...to je secko..
ale vtedy to bolo nebezpecnejsie,hematom v nizkom stadiu tehotenstva moze byt signalom potratu,ale moze sa vytvorit aj z cievky kt.praskla,co bol nastastie moj pripad 😉
vtedy sa musi vstrebat aa moj sa zacal..no a zas sa zvetsil,aale ja si myslim,ze len zas praskla cievka,lebo som nebrala cely mesiac ziadne tablety na spevnenie cievok..
jedna znama dokonca vobec nelezala a nakoniec porodila cisarskym a vybrali jej aj ten 3 cm hematom..

aa ty si bola preco v nemocnici?

pipimiska
20. okt 2009

garonka,nie v novej ale uz nikdy v zivote,..des a hruuuza 😠 desnaa starostlivost..ako je v saci a preco si lezala???

garonka
20. okt 2009

pipi

ja som bola v šaci tam je dobre, varia super len ja som mala dietne, a ležala som na normalnej izbe a da sa aj na nadštandardke len mne sa akosi nechcelo sťahovať tak som tam vydržala 🙂 no kvôli tlaku, a potom kvôli zvyšenym pečeňovým testom na ne doteraz beriem denne lieky

pipimiska
20. okt 2009

garonka,

ja som sa inac cudovala,ze aj v novej nemocke dobre varili ten tyzden 😉
len ta starostlivost,ach,skoda rozpravat 😒
aa ake su tam izby,ked mozes popisat,myslim tie obycajne..kcela by som porovnat 😉
keby ze idem rodit,tak si urcite zaplatim nadstandart..
takze ta babo pocuva,kedze nekope tam kde nema 🙂

teraz tak troska odveci,pijete mlieko??lebo ja ano ale len studene s chladnicky..citala som ,ze sa v tehotenstve nema pit surove mlieko bez tepelnej upravy,ale tie z obchodu su uz tepelne upravene..takze som si nie uplne istaa.som z toho domotana.moze sa aj to studenee??

dydynka
20. okt 2009

ahojte baby,,ste tu niektora?dneska som si robila test,,a objavila sa tam druha ciarka ale je taka slaba,,tak pockam a urobim si este jeden zajtra,,neviem ci sa mam tesit alebo este nie :D

katkabg
20. okt 2009

dydynka....ajoj tak ja ti gratulujem....aj mne sa to tak stalo a aj pri druhom teste,,,a je o uz som v 7 mesiaci

dydynka
20. okt 2009

mno tak super,,,sme sa snazili 5 mesiacov a som myslela ze sa toho nedockam :D

katkabg
20. okt 2009

to je take zlate...uvidis ze si v tom...a bude nadherne babo 😅 ja som az neverila bo ja som sa s manzelom nechranila 5 rokou a len tak bum z nicoho nic doslo babatko 😉 😉 😉 😉 😉 😉

dydynka
20. okt 2009

hned sa citim lepsie :D som velmi stastna :D dufam ze sa nestane to ze zajtra tam bude iba jedna 😔

katkabg
20. okt 2009

no tak ja som si take nieco zelala po prvom teste...bo som neplanovala babo ale tak som stastna ze ta ciarka sa objavila aj na druhom teste bola sice slabsia ale ja som mala taky yest ze keby som nebola tehotna tak by mi vysla len ta druha ciarka...a mne hned vysla ta prva a potom taka slabsia druha 😉 😉 drzim palcek...ved napis zajtra postu ako si dopadla 😵 😵

dydynka
20. okt 2009

mno ok napisem,,to ked si rano spravim test tak pojdem asi hned doktorovi,,kedy tam bude videt nieco?

katkabg
20. okt 2009

no mne bolo videt taky mali slizik uz ked som bola v 6 tyzdni aj srdiecko mi pustil ako bije...v dnesnej dobe je dobra technika.Budem cakat 😉 😉 😉

garonka
20. okt 2009

dydy gratulujem k // 😉

garonka
20. okt 2009

pipi

no izby su celkom fajn až na postele, su na nich obyčajne molitany, ale ja som pretrpela a na nadštandardnych izbach su krasne drevene postele a aj matrace vyzeraju k svetu 😀 inač i ja pri pôrode radšej nadštandard, a lekari su tam super aj sestričky 😉

sarinka23
20. okt 2009

Baby neviete mi poradit som v 4mes. a 2dni teraz sledujem ze sem tam v priebehu dna ma kusok popicha v podbrusku tak na lavej strane nemate s tym niektora skusenosti???

garonka
20. okt 2009

sarinka picha ťa v podbrušku častejšie?

garonka
20. okt 2009

guľky kde steeeeeeeee? vefi, Mirka, ja som tu samaaaaaa domaaa 😕

miroslava89
20. okt 2009

ja som tu len posledne dva dni nemamcas.,,.. neviem co zo sebou.. ci tehu bez manzela alebo risknut cestovanie..

garonka
20. okt 2009

Mirkaaaaaaaaaaaaaa ahooooooooooooj, a kde maš toho svojho draheho? stále na cestach?

miroslava89
20. okt 2009

na cestach ani nie..rusia nam v ke firmu.. manzel ma na vyber bud ostane bez prace alebo sa prestahujeme do talianska a tam bude sefovat firme...

garonka
20. okt 2009

fuha tak to je ozaj ťažke sa rozhodnuť, ale doma je doma nie?

miroslava89
20. okt 2009

doma je doma..ale ked pomyslim na to ze budem s manzelom raz za tri styri mesiace tak 😒

je to na figu cele...

a ty ako mas sa?🙂

garonka
20. okt 2009

a neda sa to nejak vyriešiť? joj a ešte si tehu a teraz toto sa vam stane akoby zleho stale bolo malo 😒

no mam sa na nič rano som skoro skolabovala u doktorky, šla som peši ako trafena hus ani vodu som nevzala a prišlo mi tak zle, normalne som mala zavraty a navaly tepla už som čakala, že tlak namera extrémny ale našťastie bol 130/80 len maly kopal strašne silno keď mi prišlo blbo.

a u teba tlak ok?

miroslava89
20. okt 2009

tlak u mna ako tak ok... uplne ok nemoze byt kedze salen stresujem... neviem preco ale vcera a dnes ma akosi divne pobolievalo vpravo v podbrusku 😔

a inak sa to vyriesit neda..m anzel sa to snazil vyriesit ale nejde to ... asi sa fakt budeme musiet prestahovat... 😒

davcaj si na seba pozor lepsi.. pitny a stravovaci rezim je dolezity 😉

garonka
20. okt 2009

juj stresy nebezpečne ale vyhnuť sa im je ťažke ☹ normalny mi budeš chybať keď odídeš 😔 😔 😔

tak keby som si zobrala vodu a šla pomaly tak mi nebude nič, no tak mi treba

miroslava89
20. okt 2009

ja si net zabezpecim... ved tu nemozem nechat sestru rodicov rodinu... neprezila by som....

nabuduce si das lepsi pozor...

garonka
20. okt 2009

dobre moja jasne že si dam, odhadnem svoje sily 🙂

jooj joooooooj nechoď nam preč 😔 😔 😔 no veľka škoda že ste sa dostali do takej situácie ☹ ☹ ☹

idem hajať rano príde maminka aby som nebola sama 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre