Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
21. okt 2009

no teraz ma skoro šľahlo, zas mi niektora baba na chodbe preložila kvety asi ju zabijem ale zajtra namontujem na kvetinače zvukovy alarm nech ju načapem 😠 😠 😠 😠 😠 😠

garonka
21. okt 2009

guľky idem s havom na večerny cik cik, tak mi neutečte 😀

vejula
21. okt 2009

Nie niee kávu. tie chlebíčky, čo budeš vyjedať pri paneláku, mna by záha pálila jak fraas a paradajky a paprička to neeee to nemôžem. No mne už včera bolo lepšie som myslela, že mi to nejako zázračne prešlo a dnes zas, tak musím vymyslieť niečo ľahké...
Ja som pred chvílou prišla, tiež som bola s havom... Takým malým najdúšikom, čo sme ho našli minulú zimu chudatko :(

pipimiska
21. okt 2009

cauko kakauko 🙂

vejula
21. okt 2009

No nazdárek... Že ťa tu vidím. Jak sa máš????

pipimiska
21. okt 2009

dakujem,nachladnuto 😝 vkuse kycham 😀 by som kcela vidiet teraz drobceka,ze co si o mne mysliii 😀
inac cely den som len prelezala ..ale uz sa mi nekce 😖
a ty mas nieco nove,alebo staree? 😀

garonka
21. okt 2009

veji ja si musím dať dačo k telke inač by som bola taka nervozna a spať pôjdem až okolo jedenastej tak dovtedy vyhladnem až až 😀 😀 😀 no zazvorovy čaj každý večer si dam je to prevencia aby som neochorela lebo to by bol koniec 😀

pipi

veľa veľa čajíku pi 😉 a ovocie ake existuje 😀

pipimiska
21. okt 2009

garonka,ano ovocie si dam,s tymi cajmi je to horsie,ja nelubim caje 😒 od kedy som tehoska ani jeden caj som nepila 😉

vejula
21. okt 2009

nooo ja nič také nové..... Zajtra pôjdem po obrúčky ku zlatníkovi, tak tešim, čo nám vykúzlili... No a pomaly už začínam chystať také doťahovačky na svadbu... Kukam šaty po polnoci, už sa mi bruško nevmestí do hocičoho... No a sa psychicky pripravujem, že celý svoj život strávim po boku jedného chlapa 😀 Tak sa mi v hlave premieta celý doterajší život ako pred smrťou vieš???? Ale to zas nie, len sa to snažím všetko rýchlo pochopiť, lebo doteraz som ešte bola sama zábava, kamráti a zrazu záväzok jak hrom... Ale inak sa samozrejme teším, a veľmi, len taká mala obava z nepoznaného 😅
No a s tým kýchaním musí mať malé riadnu haluz teraz, riadne zemetrasenie... No mne sa tiež podarí občas riadne kýchnuť... Hlavne ked som v posteli ráno celá uvolnená a zrazu bum, to sa aj ja až nalakám 😕
No a garonka, to vidím tak že zajtra sa ide kupiť zazvorový čajík.... Bo bysom tiež nerada ochorela, a ináč ja tu kyselinu mám aj z ovocia, hlavne hrušky ale z hrozna... A vlastne okrem toho mám doma už len jabká... Ale tak dám aj tie 🙂

garonka
21. okt 2009

veji ja si robím zazvorovy čajík takto: nastruham si čajovu lyžičku zazvoru to ho kupiš v obchode vyzera ako koreň, zalejem vriacou vodou a necham luhovať 5 min, potom nalejem polku citrona vyžmykaneho a jednu polievkovu lyžicu medu, ten nastruhany zazvor predtym ako daš citron a med scedíš do pohara, je to mňamkove, aj zahreje a pomaha i na nevoľnosti 😉

pipimiska
21. okt 2009

vejulaa,joooj kcela by som este jednu svadbu,aby som odstranila aj tie najmensie nedostatky,ktore som nestihla predpokladat 😀
my sme so termin svadby dohodli necely mesiac dopredu,aaa za ten cas som secko sama vybavilaa..od sitia obleku pre mm,sitia mojich siat,pozvanky,sala,kapela,fotograf,kameraman,obrucky..zabudla som si ale podvazky napriklad 😀

zazalienka
21. okt 2009

ahojte, pekný večer..
vejula, to ťa prejde tie nočné mory.. xixi a zistíš že manželstvo je skvelé.. my budeme mať prvé výročie a zatiaľ som neoľutovala ani sekundu.. bývame sami, ľúbime sa, čakáme malé Míšatko.. všetko ide presne ako má byť.. zábav, kamarátov a kamošiek som si užila až až a prišiel čas usadiť sa.. a zistila som že vôbec mi ten bujarý spoločenský život nechýba.. mám skvelého chlapa, svoj kľud, zázemie.. to budeš mať aj Ty. pre mňa by vzťah bez sobášneho listu nemal význam.. ani zmysel.. až potom je rodinka úplná..

zazalienka
21. okt 2009

garonka, šetri sa.. kedy máš mať tie výsledky? alebo už máš?

garonka
21. okt 2009

zazi ahojky 😉

o vysledky mam volať zajtra okolo pol druhej no neviem či sa vôbec vyspím dnes v noci, som sama doma s havom draheho mam na služobke, no snažím sa myslieť pozitívne ale akosi sa mi neda 😔

zazalienka
21. okt 2009

garonka, budem na teba silno myslieť.. celý deň..

garonka
21. okt 2009

juj moja zo srdiečka ti ďakujem 😉 hoci viem že ake budu vysledky nijak ich neovyplyvnim 😔 tak snaď budu dobre, že je všetko ok.

vejula
21. okt 2009

Ďakujem kočky za povzbudenie. Ja viem že to bude fajn aj sa na to teším, aj som to v podstate už veľmi chcela, ale teraz ked to má prísť, mám v hlave tooooľko vecí... Toto by bol akoby prvý taký veľký krok, ktorý už nikdy nezmením a ktorý mi totálne ovplyvní život. Ale ja viem že určite to bude fajn, aj tá istota, ktorú získam... Juuuuj kočkyyy toľko emociiiii.
A pipi viem že ani ja určite nezmáknem uplne všetko dokonale, ale to už nejako neriešim... Hlavne nech je tam ten správny chlap 😀

zazalienka
21. okt 2009

aby som Ťa potešila, celý sobáš som prerevala, emócie sa vyvalili zo mňa v obradnej sieni, sobášiaci nechápal že či od šťastia a či zo zúfalstva revem.. ale bolo a je to skvelé.. pre mňa bol prvý najväčší krok, keď som pred rokom v lete vypadla z rodičovského domu a začali sme bývať vo svojom.. sobáš bol už len čerešnička na torte...

vejula
21. okt 2009

😀 No chápem, ja len dufam, že budem mať dobrý makeup nech sa mi nezmaže, lebo do tých prirodzených emocii ešte aj tie tehotenské hormóny, nooo bude to dosť ťažké pre mna... Len dufam že sa budem ako tak držať, nech nemusia prerušiť obrad kvôli mne 😀 No my už tiež bývame spolu rok, ale predsa len je to také iné, ked sa niekomu slubuješ do konca života v dobrom aj v zlom.... Ešte som takétoveľké rozhodnutie nerobila, tak som troška nervozna, ale nieže by som si nebola istá... To myslím že už som mala vyriešené, ked sme sa rozhodli sa pokúšať o bábatko...

zazalienka
21. okt 2009

vieš, ono je to aj tak lotéria.. ale musíte sa obidvaja snažiť, aby ste boli víťazmi.. my keď sme šli na prvé rande z internetu s mojím terajším manželom, tak som môjmu napísala, že je to 50:50.. buď si padneme okolo krku, alebo sa otočíme a zdrháme.. noo nezdrhli sme.. a sme tu.. svoji, čakatelia.. neboj.. bude to super..

pipimiska
21. okt 2009

vejula,to je pravda 😀 ja len ze si mi pripomenula ake to bolo pekneee,aa cim sme spolu viac,citim,ze by ta svadba bola este krajsia 😅
uvidis,jak ti bude fajnee 😵 😵 to uz ta drobec bude aj kopat asi 😀

vejula
21. okt 2009

No však sme sa smiali, že ma prvý krát kopne, ked sa knaz spýta, že či pozná niekto nejaký dôvod ktorý by bránil sobášu 😀 😀 Ale to len tak zo srandy.... Tak ale akosa dívam mám len samé dobré príklady 🙂 Ale tak určite že to nieje bez usilia.... Všetko pekné stojí nejakú námahu 😉

zazalienka
21. okt 2009

a hlavne keď sa kňaz spýta, či ste boli pohlavne zdržanliví.. na spovedi a na sobáši..

vejula
21. okt 2009

😀 No nás sa to už spýtal na náuke...Teda rovno sa ma spýtal, či som tehotná... No a ja červena fialová od hanby, pretože toho knaza celkom poznám a on mna tiež som tak nesmelo prikývla hlavou akože áno 😅 .... No ale tak on už asi vie prečo sa pýtal, lebo tak väčšina mladých sa teraz berú ked už čakajú...

zazalienka
21. okt 2009

veď hlavne že sme všetci zdraví.. idem sa uložiť, ráno frčím do práce.. tak dobrú všetkým..

vejula
21. okt 2009

Jasnačka bruuu noc

vefi89
22. okt 2009

bree ranko tehulky 😉 zasa tak ako pod mrakom je, dufam, ze sa vycasi 🙂

Garonka, kde chytili decka taku haved?

sarai
22. okt 2009

ahojte, je tu niekto?

garonka
22. okt 2009

ahojky vefi, no neterka mala tu haveď už predtým sa mi zda že minuly mesiac ale švagrina jej poriadne hlavu nevyčistila, len ju striekala takymi hovadinami spreje, šampony a nič viac nedala si povedať že neterku treba za každý pad ostrihať, nema sice dlhe vlasky ale ich ma huste a akoby hniezdo mala na hlave lebo ta mala nenavidí hrebeň 😠 a včera braško mame povie, že mala zas ma vši a odobral sa i jej brat, no vravím super keď ju nedaju pod nožnice ani nech nejde k nam, ja sa zašolaviť nedam 😠 nejde nam do hlavy kde to chytila lebo v škôlke to nema nik, ale je to asi tým, že mala nenávidí hrebene a ozaj akoby mala vrabčie hniezdo na hlave 😠 strašne

garonka
22. okt 2009

sarai, ahojky ja som tuuuuuuuuuuu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre