Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
22. okt 2009

vraj tebe babenko tlačí na pľuca a ani jemu nieje dobre, i mne vravela doktorka v utorok nech sa naučím spať na boku a preto ak ležím na chrbte maly je viac akčný ako na boku 😀

vefi89
22. okt 2009

my mame obrovsky dom a aj ten nam je maly 😀 😀 tak preto stale kope ako o dusu, ked lezim na chrbte. a ja som si myslela, ze je to lentaka poloha, kedy ho najlepsie citim. a ja som ho tym chudaka tyrala 😀

andrejusa
22. okt 2009

ja len cez deň pri telke, alebo tak, ale väčšinou spím na boku tiež. Mňa dusí keď spím na chrbáte. Ale keď aj sedím a chcem sa postaviť, alebo ležím a pokrčím si kolená, alebo sa dám do sedu... brrrrr. Už skoro pri každej zmene pohybu... je to čím ďalej horšie, takže asi bude cisársky si myslím.

Vefi
ja mám druhý, alebo tretí rok prasknutú platničku. Už bolo dobre, ale teraz v tehotenstve je to príšerné. A tiež na to nemôžem nič brať, takže trpím

vefi89
22. okt 2009

andrejusa, tak mozeme byt spolutrpitelky 😀 😀 😀 a co mas ty na obed???my uz sme sa chvalili 🙂

garonka
22. okt 2009

Nájdite si vhodnú spánkovú polohu. V treťom trimestri je to poloha na ľavom boku, čím podporíte správne prekrvovanie nielen pre seba ale aj pre svoje bábätko. Vyhýbajte sa ležaniu na chrbte.

a to platí vraj pre oba trimestre i prvý aj druhy, no slava

andrejusa
22. okt 2009

ja varím francúzke, mne to moc nechutí, ale na želanie... 😀

garonka
22. okt 2009

juj bolesti chrbta musia byť v tehu zle, to by som nemohla, ja mam sice tu pečienku akosi inu 😀 ale beriem liečiky ktoré vraj placentou neprejdu no som zvedava 😉

vefi89
22. okt 2009

tak chudak maly, to ho trapim uz 5 mesiacov a z toho som 3 mesiace nevedela, ze som tehu 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

Kazdy ma asi svoj kriz v tehu. 😀 ja len dufam, ze sa nic ine neprikmotri..

mnaaam francuzske. dala by som si. idem na obed, mozem? 😀

garonka
22. okt 2009

Dobrá poloha Poloha na chrbte nie je práve najvhodnejšia, pretože tlak bruška na žilu, ktorá privádza krv do maternice môže spôsobovať závraty. Ak sa polohy na chrbte nedokážete vzdať, uložte si pod seba tri vankúše, pyramídovo navýšené od chrbta po hlavu alebo spite v medzipolohe s podopretým chrbtom, čo je celkom dobrý kompromis medzi polohou na chrbte a polohou na boku.

Spanie na boku je asi najvhodnejšie. Takto sa celkom pohodlne uložíte aj s veľkým bruškom. Pre väčší komfort si podložte jeden vankúšik pod vrchné koleno a druhý pod bruško.

tak toto ma dorazilo a ja na chrbte strašne rada chrapem 😔

andrejusa
22. okt 2009

3 mesiace si nevedela? to si mávala stále mrchu? 😕

ináč ty čo berieš na tú chrbticu keď už je zle? ja radšej nič, lebo sa bojím, že by to malému uškodilo, no niekedy by som si dala pichnúť morfium 😀 😝

ak sa môžem opýtať koľko máč rokov, tak mladunko vyzeraáš na foto? ja 31 😔

vefi89
22. okt 2009

si myslim, ze ked sme tym doteraz neuublizili........nech si pise kto chce co chce. nespim na chrbte osem hodin, ale maximalne pol hodinu a hned sa otacam

andrejusa
22. okt 2009

mne baby v nemocke vraveli, že na boku by sa nemalo spať, ale zdalo sa mi to také nelogické.

kľudne dojdite na obedík, ešte som síce nazačala, ale než dojde drahý z práce, hádam bude hotovo, takže vás čakám na večeru 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

andrejusa, ja mam 20 len. teraz v tehu si nedavam absolutne nic. Radsej si mastim ten chrbat a davam si zabaly.
nemala som mrchu, ale mne vzdy chodila ako sa jej chcelo. kolkokrat som aj dva mesiace nemala. a predtym som bola vzdy vytesena a testy ma sklamali, tak som sa prestala tesit a nemyslela som na to, ze by som mohla byt a nakoniec sa to podarilo 😀

garonka
22. okt 2009

tak tak vefi, ja tiež vravím, že nechrapem na chrbte celu noc tak čo, 😎

andrejka niečo ti na chrbticu mohli dať lebo v 8 a 9 mesiaci je babo veľke a bolesť sa ti môže stupňovať 😒

garonka
22. okt 2009

vefi i ja chcem 20 lettttttttt 😀 😀 😀 😀 ja už stara koza mam 27 a v juni budem mať 28 a to som chcela stihnuť 2 deti do tridsiatky 😀

vefi89
22. okt 2009

mozno sa ti este podari.vsak najlepsie je mat deti jedno za druhym.
a ja sice mlada, ale moj drahy uz 33 😀 😀 a ze stara koza 😀 ved si v najlepsich rokoch

inak nemam vam vykat??alebo onikat 😀 😀 😀

andrejusa
22. okt 2009

a aké zábaly? alebo poraď masť. Mne moja tupá neurologička nedala nič a povedala mi, nech nič neberiem, keď chcem mať zdravé bábo. Ale to som o nej sem raz tušim už písala, že je to krava a k inému neurologovi som sa ešte nedostala. Ani neviem či pôjdem, či to nebude to isté a zbytočne zas zabijem v čakárni 3 hodiny.

jeeej, som sa zľakla že 20r. a 2 také straé deti.... 😀 a to mužíkové? má ich vo svojej opatere?

vefi89
22. okt 2009

inak nech som akokolvek vystartovana a nastvana a zletim sem na konika, tak mi tu vzdy spravite naladu 😉
a to sa mi velmi paci. keby ste ma stretli na ulici, tak si len poviete aky vagabund 😀 😀

garonka
22. okt 2009

ano vykaj som seňorita 😀 😀 😀 😀 😀 ta kde ja som minule jednej 60ročnej susede tykala lebo ma naštvala že až 😀 😀 😀

andrejusa
22. okt 2009

😀 a keďže ja som staršia ako Lucka, mne môžeš onikať 😀 😀 😀

garonka
22. okt 2009

vefi ja mam rada uletených ľudí i ja som občas bola taka ale môj drahy je slušňak tak som sa ukľudnila inač keby som bola taka ticha a až príliš inteligentna ako on tak sa vo vzťahu nudíme veď i na našej svadbe som sa rehotala ako kôň, ale som to všetkým vysvetlila, že si to užívam 😀

garonka
22. okt 2009

andrejka a na ďalšej poradni čo ťa čaka? mňa cukor fuj 😀 😀 😀

no ja mam sestru tam 37 a braško 34 a ja som najmladšia koza 😀 😀 😀

vefi89
22. okt 2009

andrejusa ano, muzikove deti. 🙂 ani mne nic nedala, ziadne lieky.ani by som nebrala. ale ked mast, tak si davam alebo konsku, alebo mentolovu. ale ked si davam mentolovu, tak si natriem krize a hned si ich zabalim do plienky, aby som mala krize v teple. ale netreba to robit casto, aby to babu neublizilo. lebo to robim zo svojej iniciativy, tak dufam to Miskovi nevadi 😅
uz mi napisala Gapa, ze mam narok aj ako nezamestnana, tak ma to potesilo 🙂

andrejusa
22. okt 2009

tak to má byť Garonka 😉

ja som teraz v tehu ako taká schyzo... raz mám takú náladu a za hodinu zas inú, tak sa vo mne muž nevie vysomáriť 😀

garonka
22. okt 2009

andrejka niesi sama i ja som naladova, môj drahy už vie ale občas nie aby ma podporil a ukľudnil vyprovokuje ma ešte viac a minule ma vytočila uplna somarina, zatvoril okno ale nezatiahol zaclonu a ja som si sedela ako kvočka, no niekedy sama seba nespoznávam, že čo mi je

vefi89
22. okt 2009

Garonka, aj ja som sa ukludnila ako som sa vydala, ale ja mam jednu strasnuuuu chybu a to, ze si strasne rada doberam ludi. Ale nie kravinami, ale drahy tomu hovori inteligentny humor 😀 😀 pri nom som taky inteligent 😀 😀 mu trva aj pol dna, kym mu zapne, co som mu vravela 😀 😀 a taka som rada, lebo moj brasko ma 22 a pri nom som bola strasne tupaa 😀

andrejusa
22. okt 2009

neviem čo ma čaká... zatiaľ mi nič nepovedal, len že mám prísť, ale cukor mi isto budú robiť na budúce.

ja mám zas mladšiu sestru 22r a staršiu 35r.

ja som si tiež sem tam dávala alpu, ale potom som radšej prestala, lebo som sa aj toho bála.

vefi89
22. okt 2009

andrejusa, netreba zbytocne silne a parfumovane masti.ale v lekarni ti budu vediet poradit, skus sa zajst opytat. 😉

vefi89
22. okt 2009

Lusy a volala si s Gabikou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre