Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
23. okt 2009

garonka
ja keď som dlho sedávala pri pc, tak ma taaak bolel chrbát, že mi až do plaču bolo.

vefi
to urobila jeho ex velice zle, že si nedali urbiť to BSM hneď po rozvode, to ju do toho teraz fajn pekne namočíte, ale dobre jej tak. A nemusíš odpovedať, ale ona sa vzdala detí, alebo prečo sú u vás?

vefi89
23. okt 2009

Andrejusa, mi sme ich vybojovali sudom, lebo chlapcovi strasne nadavala a bila ho a dievka jej zdrhala zdomu, tak ich zacala zatvarat do ustavu a ja som sa nechcela pozerat na to, ako robi z deti debilov.
A aj za tie dlzoby je ona zodpovedna, takze preco by som to mala platit teraz ja?? Manzel mal ucet, ku ktoremu mala pristup, mal na nom 480000sk a ona mu ho zo dna na den vybielila, takze si to zasluzi ako nikto iny. A este ma tu drzost dat nas na sud, ze jej neplatime vyzivne na rozvedenu manzelk, tak ma tak vytocila, ze teraz som ju zacala vydierat, Alebo mi vrati prachy a nabytok, alebo dam BSM.

vefi89
23. okt 2009

:ste usli, pekne od vas ☹ 😒 🙂

garonka
23. okt 2009

vefi ja som tuuuuuuuu len ma hlava rozbolela a nejak ma ťaha do spania z toho mizerneho počasia, v byte mame taku tmu ako v pivnici 😠

vejula
23. okt 2009

halo halo, nikde nikoho, čo sa deje????

vevericka23
23. okt 2009

Ahojte tehulkenky....ako sa mate, je tu niekto?

Chcela by som sa spitat, mam taky problem mam krce v podbrusku ani nie tam ako na pravej strane ,,vajecnik alebo neviem ,, nie je to stale ale sem tam to zacitim. Moze to byt aj z prechladnutia? Myslela som ze to su zastavene vetry tak neviem, nepoznate nieco na zastavene vetry, PROSIM poradte..... DAKUJEM

vefi89
23. okt 2009

vevericka, strukoviny, kapustu, inak neviem 😉

andrejusa
24. okt 2009

vefi... ja som včera zdrhla, lebo prišiel drahý z práce a šla som sa mu venovať.

to mal teda tvoj mužík šťastie na peknú mrchu, tak jej to oslaďťe, ale jedna malá rada... ja mám segru právničku a viem, že by si ju nemala vydierať keď to bude môcť pôužiť proti tebe, t.j. na súde ukáže vaše sms-ky a ešte z toho bydete mať zle vy. takže na budúce radšej bez svedkov a dôkazov... to je len taká dobrá rada. Radšej jej to osobne povedz to xichtu, alebo do telefonu, ale nenahravaj jej.

vejula
24. okt 2009

Ale čo sa deje kočky.... Celý den nikto????

sarinka23
25. okt 2009

Baby chcem sa opytat neviete za aky cas su vysledky z krvy na triple test?

allinka79
25. okt 2009

sari, tusim som si volala k lekarovi o tyzden...

sarinka23
25. okt 2009

dakujem 🙂

mendy0071
25. okt 2009

ahojte dievcata..Chcela som sa opytat,ci niektora z vas si davala robit amniocentezu??

allinka79
25. okt 2009

mendy nie, ale je tu k tomu tusim samostatna tema

vejula
25. okt 2009

Čavi allinka, už si doma???? Všetko v poriadku?

allinka79
25. okt 2009

ahoj vejula, lezkam v nemocnici a vegetim, dostavam infuzky a tak... ziadny pohyb okrem wc, obcas pre vodu na pitie a tak... dokonca aj jedlo mi nosia do izby 🙂 Ale citim sa stale rovnako, aj ked mam pocit, ze ako mi nasadili konske davky magnezia, tak mi brucho castejsie tvrdne...

vejula
25. okt 2009

juuuj, tak ty ešte v nemocke :( No aspon si pod dohladom a nemusíš sa tak báť. No ale asi sa dosť nudíš čo? Stále len ležať... No ešte že ten internet funguje 😀 A nehovorili ti dokedy si ťa tam chcú nechať?

allinka79
25. okt 2009

vejula, neviem do kedy. Vraveli ze tyzden a potom sa uvidi. Som tu 6.den, zajtra tedabudem zistovat, co a ako...
Ale nuda tu je... zlaty internet...

romy01
25. okt 2009

prajem peknú nedelu všetkym tehulkam. Dúfam že sa k Vám môžem pridať, určite sa mi zídu vaše poznatky a skusenosti. Mne potvrdili tehu minulý týžden a čakala som na túto chvílu celé tri roky a podarilo sa nám to len vďaka IVF-ISCI. 🙂

lentilka33
25. okt 2009

Ahoj Romy....ja som sa dneska prvy krat zaregistrovala...
tento tyzden som si robila test a som v tom. som v anglicku a moja lekarka mi neurobila ani test, ale som si ista.
mohla by si mi prosim ta poradit, co mam ako prve urobit?
kupla som si vitaminy a novu podrsenku, lebo mi hrozne narastli kozy..a teraz co?
mohla by si mi povedat aspon prvych par rad...som uplne stratena
inac ja som tiez 6tt....mozme tehulkovat spolu 🙂

romy01
25. okt 2009

ahoj lentilka - no kedze som tehulka po prvy krat sama toho moc neviem, ja som si v prvom rade zistovala comu sa vyhybat - su to uplne samozrejme veci ako kofein , alkohol a cigarety. Od 6-7 tyzdna sa dietatko zacina spajat pupocnikovou snurou s tvojim krvnym obehom, takze je najvyssi cas tieto veci vylucit. A dalsia dost vyznamna vec je vyhybat sa vitaminu A - ak je ho privela, poskodzuje v prvom trimestri plod - takze nejedz ani surovu mrkvu a ani pečienku - tam je siice vela zeleza ale aj privela toho Ačka. Ja idem v utorok na ultrazvuk , uz by malo byt pocut srdiecko , tak sa neviem dockat.
A tebe lentilka neurobila aani krvny test ? Prve tehulkovske vysetrenie vraj byva niekedy okolo 6 teho tyzdna a mali by vystavit matersku knizku

lentilka33
25. okt 2009

Vies co....tuto v anglicku, ja neviem ci je to zla nahoda, ale citala som aj ine forum a tan robia ultrazvuk okolo 12 tyzdna. neviem ci nemam ist akoze na pohotovst a dat sa tam pozriet.
citala som ze si snazilka uz 3 roky..tak to gratulujem....my sme to zvladli na prvy sup, ani neviem ako. velmi sa tesim, ale trosku sa obavam, takto v zahranici, a nemam tu ani maminu...budem musiet studovat vsetko na internete....
cez vikend ideme do prahy za rodinou a teta je setricka, skusim sa opytat, ci by ma tam nezobrali.
som dost nervozna, co sa tyka co mozem/nemozem. alkohol to je jasne, som vegetarian (iba ryby)...s tym vitaminon A, to som nevedela....ja mrkvu milujem, ale dobre, vzdam sa na 3 mesiace...
citim sa velmi sama, ak mam pravdu povedat, skutocne neviem co skor...ale si velmi mila, dakujem,....ja citam vsetko, a kazde dievca pise inac....
uz ste to oznamili rodine? moj priatel ze mam este pockat..ale ja by som sa tak uz pytala maminy....

romy01
25. okt 2009

my sme to samozrejme povedali rodicom a surodencom , lebo oni vedeli že s tym mame problem, no inak sme to nehovorili nikomu. Predsa len pri umelom je vacsie riziko potratu a aj som momentalne na PNke zatial mi to minuly tazden vyhodnotili ako rizikove.. A co sa tyka toho prveho vystrenia u vas v tom 12 týždni - to je asi dostatocne, lebo az vtedy sa robia prve skutocne vysetrrenia dietatka - zistuje sa ci nema nejake vazne poruchy ako je razstep chrbtice a pod - robia sa rozne testy z krvi aj na utz. Neviem ake su v ang zákony ale tu akonahle sa potvrdi srdiecko v tom 6 tyzdni a žena ma matersku knižku, je pod ochranou zákonom v zamestnaní, ma to svoje vyhody.
Ja sa ohromne na babatko tesím, túžila som po nom. Konecne môžem chodit po ovchodoch kde su aj miminkovske veci bez toho aby mi netiekli slzy 🙂

lentilka33
25. okt 2009

boze..viem co hovoris..romy, ja som tiez tuzila...minuly rok 12 mojich dobrych priatelok otehotnelo a tie trapne otazky ze a vy kedy? uplne ma to dostavalo do kolien. na priatela som tak natlak robila..mame tento rok 30.... ja teda v sobotu oslavujem 30-tku. proste panika. chcem sa vratit domov ale na SK som nikdy nerobila a chcela som vyuzit matersku tuto...aj vecicky na deti aj vybavicka je uplne lacna tu..to hadam zvladneme. byvame s kamaratmi, tak to musime zariadit ze sa prestahujeme..no ja vidim milion veci co treba vybavit.
a hlavne, nevyznam sa v tychto zakonoch, musim si vsetko poprecitovat. jedna kolegyna polka, prave odrodila, spytam sa jej..ona je tu uz 10 rokov.
tesim sa s tebou...ja este si to neuvedomujem..mozno az ked budem mat daky dokaz..sono, ale test..ja neviem.
stale sa nic nezmenilo, len ze priatel mi odniesol nakup, upratal a vari kazdy den 😀 sa musim smiat, lebo je to jeden velky lenoch...
a je na mna mily....a mne sa chce plakat, a som uplne nervozna..ani spat nemozem, co ma tak tie prsia bolia.
a teraz ked ides zajtra k lekarovi, tak co ti budu robit? prve sono? a vaha, vyska.. a tak?
mi musis potom povedat.....velmi sa tesim s tebou....som pozerala ze budes rodit par dni po mne... a co to bude, chlapec alebo dievka?

romy01
25. okt 2009

na kontrolu idem v utorok, malo by to byt sono, neviem ci to budu aj tie ostatne veci ako vaha tlak a pod , to asi nie, lebo kvoli problemu otehotniet chodim do sukromneho sanatoria a chcem sa s nimi dohodnut aby som nemusela od nich odist k svojej gynekologicke ale aby si ma tam nechali v opatere az do porodu. Ak to pojde tak na tie ostatne veci ma asi objednaju az na ten ďalsí týžden.
Este nevieme co to bude, no mam citák že to bude chlapec, neviem pprečo. Celé tie roky som chcela dievčatko no proste ako mi vložili embryjko tak mam taky pocit, že to bude chlapček. Asi taky šiesty zmysel 😀 😀 😀
a lentilka samozrejme že napisem ako to dopadlo, ved nato sme tu aby sme si navzajom poradili. A o tych zakonoch si to urcite prever, lebo tu na slovensku tehulky zakon celkom ochranuje - co sa tyka prace v noci co sa tyka prepustania, co sa tyka narokov na volne dni na vysetrenia a pod

romy01
25. okt 2009

a ešte som zabudla - všetko najlepšie k narodeninám 😀 😀 😀 Ja som mala presne pred týždnom narodky 33 rokov. Tiez som chcela moje baby v 30tich, no vyslo to az teraz 😀

zazalienka
25. okt 2009

ahojte baby.. kde ste všetky? garonka, kade lietaš? dúfam, že sa nič zlé nestalo☹

slovakia13
25. okt 2009

ahoj
lentilka kukni na forum porod v anglicku je nas tam vela a baby poradia 😉
dlho som na tomto fore nebola a vidim same nove tvare 🙂
gratulujem novym tehulkam 😉

garonka
26. okt 2009

ahojte kde ste všetky? ☹

vefi, andrejuska, vejula, a ostatne tehuľky? 😕

zazi, lietam kade tade 😀 cely víkend som mala bratove decka, odych žiadny tak hadam schudla som 😀 a vy sa ako máte? už si zdravučka?

vejula
26. okt 2009

Čavi garonka.... Tak si mala celý víkend o zábavu postarané hovoríš 🙂 Však som kukala, že kde si 😕 No ja som mala víkend taký celkom pohodový... U našich sme boli a včera sme mali také rodinné stretnutie aj so svokrovcami sme sa dohadovali nejaké veci ohladom svadby. No a o chvílu pôjdem do mesta kuknuť kaderníčku čo ma bude česať, sa dohodneme že čo a ako... Takže nudiť sa tiež nenudím 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre