Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
26. okt 2009

veji čaukooooooooo

i ja som tu sem tam kukla a tu nikto nebol 😀 paradny víkend, decka sa vyšalili, kolačiky sme upiekli, ale zakončenie víkendu bolo na nič, keby ma svokra nevytočila do zurivosti, neznašam keď sa niekto do mňa stara akoby som mala 5 rokov 😠

a kedy mate svadbu? v novembri?

andrejusa
26. okt 2009

ahojte 🙂 ja som dnes mala tú poradňu a všetko je ok. 😝 Už ma poslal na ten cukor, on ho bohužiaľ nerobí, tak sa musím ísť objednať do nemocky. Asi vykúpim novinový stánok aby som s tam 2 hoďky nenudila. Robil mi aj sono, ale bábo bolo otočené chrbtom, takže zas nevieme pohlavie... včera som vôbec vôbec necítila pohyby a preto mi ho robil, či mu pravidelne bije srdcko, a krásne tlklo, až som slzičky mala na krajíčku.
Chcela som kúpiť aj nejaké oblečko pre mimčo, ale nikde nič nemali a v tescu mali akcie, ale neboli ešte nahraté v pokladniach, takže ani tam nič. Iba dvoje biele rukavičky.

garonka
26. okt 2009

ahojky andrejuska

no vidíš moja netreba stresovať 😉 to mi vraví môj chlap stresy škodia 😝 no a naš puntík včera vystrájal až až, normalne sa mi bruško vlnilo naduvalo drahemu sa to pačilo, skušal i počuvať položil hlavu na bruško ale ten huncut stíchol 😀
na cukor do nemocky? no moja doktorka to našťastie robi u seba v ambulancii a ja si tam tiež vysedím 2 hodinky a s nervami lebo v čakarni kuria o stošesť minule tam bolo 29 stupňov 😠

andrejusa
26. okt 2009

ajoj 🙂 , asi to bude v nemocke na tom dia odd. Keď si predstavím, koľko tam bude tých starých ľudí a každý dnu hodinu, plus ten smrad... brrrrrr, ty ideš kedy? ja sa zajtra chcem objednať.
Dnes moje malinké kopká, ale bruško sa mi ešte nenatriasa ako tebe, už sa na to teším. Zas som 3 kilá pribrala, aj dr. mi povedal, že sme nejak narástli, ale teraz neviem či myslel moju váhu, alebo bábo, lebo mi meral brucho metrom, to ani neviem na čo... 😕

garonka
26. okt 2009

no tak to ti asi brušenko narastlo keď meral metrom 😀 babo meraju na utz 😉 ja ani neviem koľko važi moje. Mňa doktorka nemeria sa jej opytam prečo.
Ja idem na cukor 19.11 a mam si kupiť 75gr glukozy, fuj. Sladke nejem iba celozrne chlebíčky, a včera jeden kolačik od maminky 🙂
a dnes som bola na ifekčom tak vírus ktorý som mala pozitívny je negatívny, takže sme oki, sa troška teškam 🙂

garonka
26. okt 2009

a mňa dnes uprednostnili na infekčnom som len prišla sestrička pozbierala papiere od pacientov a hneď som šla dnu, jeden stary cap sa škeril prečo idem prvaaaaaaaa, ešteže tam neni poradovník a pacientov vybera doktor sam. Sestrička ho odbila že tehotne maju prednosť, fuj aky bol drzý ten ujo.

andrejusa
26. okt 2009

tak gratulujem, super 😉 Mňa ešte čakajú aj nejaké krvné testy, nevieš aké? mne sestrička povedala, že nemám deň predtým jesť sladké a že budem paltiť rovno v tej dia ambulancii, takže asi si ani nemusím ten sirup kupovať, ale zajtra sa opýtam. Mne teraz prvý krát meral brucho metrom, predtým vždy utz. A je pravda že mi riadne narástlo. Ráno som sa stretla s kamoškou a potom sme šli spolu o 14.30 domov a hovorí mi, že tušim ti od rána narástlo bruško... to je asi blbotina, že?

garonka
26. okt 2009

myslím že ešte akesi odbery budu robiť na protilatky ale to neskôr najskôr nas čaka ešte utz v 30tt na ten sa teším, dufam, že i draheho tam dokopem 😀
kamoška nevedela, že si tehu? aj my sme narastli bruško sa pekne naduva 😀 a keď ešte zjem večer krupicu mňam tak to akoby som bola v 9 mesiaci 😀
včera ma svokra pekelne napalila nerozpravame sa, konečne mam pokoj 😎

andrejusa
26. okt 2009

o tom uprednostnení ani nevrav. Ja chodím vždy k dr. na siedmu, to som vždy prvá,a lebo druhá, potom tam má milion ľudí a teraz som došla až na 9hod., to ma tak objenala sestrička a aj tak som tam vyše hodiny tvrdla v čakárni a potom som sa už ozvala, tak ma vzali, ináč by na mňa asi zabudli. tak som mala trošku aj nervičky. Tí strí ľudia dokážu byť fakt ale protivný, ptirom doma nič nerobia, všade majú prednosť oni a ešte frflú, keď ich predbehne tehulka 😠 Snáď aj mňa potom neenchajú dlho čakať keď tam prídem, predpokladám, že tm bude 99,99% starcov a ešte k tomu nepríjemných ako ten tvoj dneska.

andrejusa
26. okt 2009

a čo zas vyviedla?

kamoška vie, ale ráno ma videla o 8 a ešte mi ho hladkala a rozplývala sa a o pol tretje sme šli domov a vravela že sa jej zdá že mi od rána narástlo 😀
Aj ja idem v 30tt na sono, tak hádam už konečne budem vedieť pohlavie, ty už vieš na 100%, či ešte nie? a tie priechody či čo ti už robili? čo to vlastne je?

garonka
26. okt 2009

ale bol total drzy, že on tam sedel hodinu i viac a ja som len prišla a šup dnuka, hlupak lenže ja si ani na čelo nebudem písať, že mam problemy s tlakom, a začal tam trepať, že dakedy sa take niečo nerobilo, bola rovnocennosť, toto neznášam na tých starých ľuďoch furt kecaju čo bolo predtým 😠 v období stredoveku

andrejusa
26. okt 2009

jáááááj, škoda sa rozčulovať, hlavne že ste ok 😉

andrejusa
26. okt 2009

ja som dnes bola v obchodíku s podprdami a našla som super kojeneckú za 5 euro, tak po výplatke pôjdem míňať 😀

garonka
26. okt 2009

len na 70% vieme že by to mal byť Tobiás no uvidíme či sa lekar nezmýlil 🙂

tie prietoky myslíš asi to sa okolo 30tt robia, aspoň myslím neviem.

svokra? je padnuta na hlavu, nenavidím tie jej prednašky, čo mam jesť, a že nikam nemam cestovať a tak lebo chcem isť do Poľska začala do mňa pindať, že ona v 8 mesiaci porodila, ale jej vravím hej lebo nevedela na čom je, a pred 26 rokmi neboli take vymoženosti ako teraz, tak nech sa stará o seba čo bolo ja viem ako na tom som. Dvihala mi skutočne tlak tak som drahemu povedala, že do pôrodu by som ju nerada videla

garonka
26. okt 2009

no vidíš a lacna je, a je spevnena ? moja nie 😠

andrejusa
26. okt 2009

dobre máš a čo na to mužík?

ja neviem ani na 1% čo budeme mať, vždy bolo nejak blbo otočené, ale vravia mi, že podľa bruška chlapček a aj čo som si dávala prsteň na retiazku tak vyšiel chlapček a v čínskej tabuľke zas dievčatko.

a to ako sa robia tie prietoky? čo to vlastne sú tie prietoky?

ja som dnes dr. vravela o tej chrbtici a povedal, že si raz za čas môžem dať tabletku, ale to mi jednine tak na hoďku utíši bolesť a za chvíľu to isté zas

katka22r
26. okt 2009

ahojte babenky mozem sa k vam pridat?ja som prvy krat tehulka tiez ale po zlych skusenostich po 2 potratoch,teraz som v 29tt takze este par a malicka bude na svete 🙂 snad to vyjde uz do konca...ja som dnes bola na cukrovku na testy a poviem vam 3 hodky bez jedla a bez vody nic moc...ale tu vodu nam sparvila normalne sestricka tak preco si mate kupit ciukor 😒 hmm asi vsade inak...inak mam strasne bolesti zo spodu ale vraj je vsetko oki..no niekedy ani nechodim..a tu podprsenku ja som kupila u nas tiez za 5 eur uz mam 3 s odopinatelnymi ramienkamy...a prietoky ano robia sa v 30tt mna cakaju v pondelok 😉

garonka
26. okt 2009

keby vedel aka je tak ani neprídeme ich kuknuť, bola total opita, od obeda sa nalievala koňakom na nasralo s prepačením toto, že bola nedeľa a svokor dvakrat volal kedy prídeme, lebo maju pečenu kačku, kapustu a knedlík, a keďže domaca pani bola v narkoze nebola to ani kačka ale hus 😝

prietoky joj neviem, to viem že babenko sleduju

tie bolesti chrbta su určite hrozne, ja sice beriem vitamíny ktoré vraj neprechadzaju placentou tak uvidíme 🙂

moja idem si urobiť večeru kuracinku so syrovo bazalkovou omačkou mňam 😝

andrejusa
26. okt 2009

juj prepáč že som odbehla, ale prišiel z práce drahý, tak som mu robila večeru a vravela ako bolo u dr.

tvoja svokra hentak nasáva? no pekne, to ju humus, keď pije žena, u chlapa je to ešte také ... ale k žene chlast nepatrí 😒

my sme mali tiež kuracinku ale bez syrovej omáčky, ale takú ja môžem...

teraz sa ešte idem chvilinku povenovať tomu môjmu a cez televízne správy prídem, to ma nebaví a ide aj bez servítky, zatiaľ papa

vejula
26. okt 2009

čaviky, tak som nečakane zdrhla garonka.... Nooo boli sme aj u našich a tak... No svadbu mám v novembri, presne 14.11, Sme dneska boli pokupovať alkohol a tak... No tak už na sucho nebudeme, resp. nebudú. Ja samozrejme ani prípitok ee. Si dám nejaku vineu 😀 No a mna tiež svokrička trocha vytočila... Ako ani nie tak vytočila ako privádzala do zufalstva... Ked sme sa snažýili nejako povysvetlovať čo a ako na svadbu dookola, no a sa mi zdalo, že druhá stránka, stále hladala akésika problémy. Ale to je už asi v povahe. Nehnevám sa na ňu za to... Len v tej chvíli som bola trošičku na nervy 😒 Chápeš ešte v tomto stave, mám trošku nižšie položený ten prah trpezlivosti.

andrejusa
26. okt 2009

haloooo, je tu niekto 😀

lubka89
26. okt 2009

ahojte uz som konecne doma🙂

garonka
26. okt 2009

haloooooooooooo andrejuska ja som tuuuuuuuuuuuuu 🙂

garonka
26. okt 2009

lubka ahojky, no vitaj konečne doma 😉 bola si dlho v nemocke čo? čo ti davali infuzky?

lubka89
26. okt 2009

ale kde len som tam lezala a pchali do mna tabletky 🙂

garonka
26. okt 2009

dopegyt nie? a magne b6 asi nie? ale aspoň si si odychla

lubka89
26. okt 2009

dopegyt nie magne ano ,duphaston, ascorutin. uz mi bolo aj dlho🙂

garonka
26. okt 2009

duphaston je na udržanie babätka 😉 hlavne, že ste doma a ok 😉

lubka89
26. okt 2009

no sme ok ale na rizikovom tehotenstve:(

garonka
26. okt 2009

neboj lubi niesi sama i ja mam rizikove tehu a lietam od lekara k lekarovi ako hypochonder ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre