• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

26. decembra 2015 
ahojteeeeeeeeeeee
mne už lekarka dopredu zvestovala že 3D ultrazvuk si budem hradiť sama lebo poisťovňa nepreplaca a je to vraj nadštandard :slight_smile: a čo som počula všade sa zato plati..................kathi skus sa lekára opýtať aby ťa poslal na ultrazvuk
9. júl 2009 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka
ahoooooooj nespala som celu noc :angry: nejak skoro si auto umyvala :grinning: ja som sa sprchla umyla vlásky pred nedávnom lebo nebudeme mať vodu :angry: to je neskutočne niečo
9. júl 2009 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garon
ja byvam na dedine tak ked nebude voda studna to isti :sweat_smile: :grinning:

ja som take trdielko umyvam vtedy kedy netreba akurat som svokru poslala nech ho vylesti lebo ja sa tych smradlavych chemikalii nedotknem :rolling_eyes:

ty akosi v poslednej dobe casto nemozes spat...ja nastastie spim ako zabita kazdu noc.. lebo potom s veelkymi bruskami a kopkajucim/m babetkom/babetkami sa tazko spi :pensive:
9. júl 2009 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka
a tu v meste často nemame voduuuuu dokelu aspoň zajtra idem k mame na dedinu tam budem vo vode aj ležať :grinning:

a svokra poslušne leští ? :grinning: :grinning: :grinning:

mam nejak obrateny režim :angry: v noci nič ale cez deň by som spala až až, z horučav mame v byte dusno a ja sa bojím spať pri otvorenom okne aby som neprechladla lebo stale skopem perinu až k dveram :grinning: noooooooo a s väčšim bruškom spanok si neviem predstaviť budem asi po nociach štrikovať :grinning:

čo mate dnes fajne papi na obed? mne svokra pošle ryžový nakyp ale sa urazila lebo som jej volala nech mi nedava navrch sneh z bielkov :angry: fuj
9. júl 2009 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svokra poslusne lestii:grinning:... ona by bola najradsej keby som zalahla do postele a nic nerobila ani sa nepohla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... ona je straasne zlata:slight_smile: dava na mna velmi velky pozor- bodaj by nie jej prve vnucatka.. a to uz vsetky jej deti maju po 30tke.. ale ako najviac sa mi pacilo ked sme isli na vylet vcera.. ked som soferovala- ona bola v druhom aute a kazdych 15minut sms spomal- a pritom som isla "len" 80tkou...

a ja do vodicky nemzoeeem :cry: ani doma ani nikde- ja velmi rychlo rychlo chytim kadejake mykozy takze preto je pre mna vodicka tabu :pensive:

ja mam okno otvorene staale:grinning:... ale tak ja vecsinou zaspim v teplakoch a tricku :sweat_smile: lebo akosi sa nestihnem prezliect...ved ked mozes tak si pospi cez den aj aky taky spanok je dobry- ja by som cez den spat nemohla u susedov mame "male" dietky tak tie uz od 8jacia po dvere ako divee..

dnes na obedik?:grinning:..zmrzlinu.. :grinning: ...z normalneho jedla svokra navari nejaku dobrucku zeleninkovu polievku a reznee:slight_smile: sa zas napcham do plna :zipper_mouth: nemas rada sneh z bielkov?
9. júl 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta ja som sa rozpisala :sweat_smile: :zipper_mouth:
9. júl 2009 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super maš svokru mňa by odrovnalo keby som mala druhych počuvať ja som tvrdohlava musí byť tak ako poviem ja :grinning: :grinning: :grinning: i pre moju svokru je to prve vnúča ale ona ma skôr sekíruje :angry: a o teba sa svokruša perfektne stara dáva na teba pozor a tak to ma byť :wink:

a nebojíš sa že prechladneš? ja sa stále odkopujem a spať s holymi krížami u mňa je normalne a drahy ma neustále zakrýva neznášam to :grinning: :grinning: :grinning:

nejak stále zmrzku ješ hi hi hi ..........ja marhule aspoň pár dni nechcem vidieť čreva sa mi krútili :grinning: :grinning: mňaaaaaaaaaaaaam idem k tebe na obed normalne si mi urobila chuťky mňam mňam.........ja vajcia vôbec nemôžem a na tvrdo ani nehovorím smrdia mi ako ...... a sneh? svokra dosť často robieva tvarohovy kolač s ovocím ale navrch šupne sneh ona by sneh dávala všade..........a pred mesiacom skoro priotrávila rodinu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: dala do cesnakovej pomazánky plesnivy cesnak našťastie ja som nejedla :grinning: :grinning: :grinning: drahy bol v posteli 3 dni :grinning: ..........bola veľmi nešťastna
9. júl 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani ja som sa nejak nezastavila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. júl 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning::grinning::grinning::grinning:..my sme riadne klebetne:grinning:

ona je zlatucka- kym neznacneme hovorit o svadbe.-boji sa toho ze ked sa zoberieme tak sa od nej odstahujeme a nechce ostat sama..mna keby mala svokra sekirovat poviem jej svoje a tipujem ze sa k sebe polroka neozveme :pensive: ale tak nastastie my mame dobre vztahy:slight_smile:

nebojiim...svokra ma akysi zvlastny dom do nasej spalne svieti cely den slnko a ked je okno zavrete tak mame vyhriatu celu izbu a aj pri otvorenom okne je tam teplucko:slight_smile:..my sme s drahym nespali v jednej posteli hadam aj 2mesiace:frowning2:.. normalne mi chyba ze nie sme spolu tak casto...

ja sa zmrzlinou neskutocen napchavam doslovne..a to jem take prichute ktore som v zivote nejedla...si z kosic tak pod:slight_smile: u nas bude zas jedla ako pre celu armadu:grinning: svorka sa boji ze ked sa ja pustim do jedla tak neostane nic :sweat_smile:
tvoja svokr ama naozaj rada vajickaa:grinning:..ona tak rada experimentuje s jedlom?..a to si nevsimla plesnivy cesnak?ved to malo byt na nom vidno ci nie? :confused: tzo mas stastie ze si nejedla:slight_smile:
9. júl 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa musim pochvaalit :sweat_smile: v nedelu budeme mat doma kociiky autosedacky a vsetky take potrebne "velke vecicky":slight_smile:
9. júl 2009 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veľmi zlatu svokru maš :wink: .................moja je fakt experiment ale nechapem ako nevidela plesnivy cesnak všetci boli chorí len ja som bola fit ale zato som obskakovala každého :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ona rada varí aj včera sme boli na romantickej večeri kačacie stehna, červena kapusta a zemiakovy knedlík tak mi naložila na tanier že to bola porcia pre takého hladoša ktorému by bolo málo :grinning: potom ešte kolačik zmrzka a furt niečo nosila :grinning:

fíííííííííííha a kočíky budu zvlašť alebo take spojene ako mávaju dvojičky? a idete na nakupy? mne už darovala jedna známa veci pre bábo 3 veľké krabice ale sú to vecičky skôr na doma a ešte i bicykle chcela dať :grinning:
9. júl 2009 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vidno ze rada vari :wink: aspon nemusis ty..hmm kacacie mesko by som si dala aj ja uuz:slight_smile:a bolo ti maalo?:grinning:.. ja dnes idem na veceru k svojej maminke n oto som zvedava co ta zas vykuchti:grinning:...tipujem ze nieco orientalne ako ona vie ale takna to sa tesim najviac...

kociky budu spolu pre dvojicky-- a na nakupy siel moj drahy proste on ma firmu a v nemecku dokazal vybavit lacnejsie kociky ako su tu tak siel vybavit pracovne povinnosti a rovno aj kupit kociky- a blazon ako keby mu bol jeden univerzalny malo tak kupil aj hlboky aj sportovy..:slight_smile:..ja mam vecsinu veciciek pre babo svojich :sunglasses: ja som sa v nakupoch pre babatka vyzivala eset som ani tehu nebola :sweat_smile:
9. júl 2009 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja varenie nenavidím skôr pečenie a na vianoce potom to nema kto pojesť lebo napečiem 10 druhov cukroviniek a každy si vezme len málo tie kecy aby nepribrali :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja sa teším zajtra k mamine budem u nej cely víkend ta ma bude rozmaznavať :grinning: a brat varí super tie jeho špeciality by som každý deň jedla robí mäso z jeleňa, diviaka na rôzne spôsoby mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tvoj drahy sa angažuje ako spravny chlap :wink: aspoň že svokra ma veľky dom kočíky budete mať kde skladovať :grinning: .....mne sa stale pačil Peg Perego ale u nas stojí okolo 800 € síce su i lacnejšie aj za 500 € ale sesternica v UK ma spolubyvajúcu kde pracuje v predajni kde maju tie kočíky a sú tam lacnejšie aj zľavu by vybavila ale môj expert zahlásil, že do Anglicka sa trepať nebude :grinning: tu na slovensku mame niektore veci predražene až až

začína ma bolieť hlava :angry: vypila som magnezium hadam prejde
9. júl 2009 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nejak sami klebetíme baby sú preč :wink: a do večera tu bude rušno :grinning:
9. júl 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nenavidim oboje:grinning:..mne ked svokra zahlasila minuleho roku na vianoce ze mam upiect nejake kolace tak som radsej nastartovala auto a sla do cukrarne:grinning:.. budes mat pekny vikend co ja by som dala zato keby ma kazdy tak sjedlom obskakoval ale s jedlom z ktoreho by som priberala :pensive: ..

moj chlap by bol najradsej asi sam tehulka:grinning: to budeme mat kde skladovat uz som sa smiala zo svokry ze sme tri izby upratali pre nas a dalsiu budeme potrebovat na nase somarinky:grinning:..

a to mas pravdu ze u nas je vsetko akesi drahsie co som ja pozerala ten dvojickovy sportovy tak u nas som ho nasla len od 530€ a vyssie a ten moj expert zo nejakym zazrakom zohnal za 290..z toho chlapa nikdy nevyjdem co on tam robi...

a tvoj ma pravdu lebo keby sa mal trepat do anglicka kvoli kociku- tak kedsi to tak vezmes ze cestovanie a vsetko dookola tak hned by sa tie ceny vyrovnali :pensive:

a nemas nahodou nizky tlak?..ked ta boli hlava?..
9. júl 2009 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekny víkend no dá sa prídu k mame bratove decka tie mi ani dýchať nedaju a mala Emma ma 4 roky ta sa všetko vypytuje všade bola :grinning: jedna radosť z nej najnovšie zahlasila, že bude prezidentka :grinning: uf

a 2 babenka urobia v rodinke radosť fíha to aj tri izby vam budu malo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: my bývame sami mame 3 izbový byt ale niektore veci nemame kde podávať :grinning: a ešte mame hava ten v kuse spí :grinning:

hadam nejaky normalny najdeme a 290 € je perfektna cena ako zadarmo a to je kočík pre dvojičky no drahy vie ako nato :grinning:

mne tlak kolíše to aj z toho ja som pred tehu každý deň pila kávu a teraz som ju vysadila prestala mi chutiť ale niektoré baby vravia že jedna kava denne by babu neublížila.......ale kofolu by som pila na hektolitre :grinning: ........skôr si dam magnezium vyložím nohy a je mi potom fajn, ty maš tlak v pohode?

od rana tu buchaju vyprazdňuju byt na prvom poschodí takže sme samiiiiiiiiiiiii :grinning:
9. júl 2009 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby niekde vegetia.. ja sa tu vecer neukazem budem u nasich takze sa musim vykecat dovtedy:grinning:..

:grinning:..podobna mojej neterke len ta chce by pre zmenu modelka:grinning:..male deti vedia byt riadne podarene.. a povymyslat take veci ze dospelym sa rozum zastavi ze s kadial to nabrali...

2babenka radost ale aj viac starosti ale tak babky budu fungovat na plne obratky:slight_smile: slubuju uz teraz ze budu pomahat tak to dufam ze dodrzia:slight_smile: a ked sa nahodne podari este mojej sestre IVF tak bude radosti este viac:slight_smile:

on si vie kazdeho namotat na sladke recicky oblbne aj najvecsieho tvrdohlavca a preto som rada ze ho mam:slight_smile: i ked paru ludi mi vravi ze som nenormalna ze s takym clovekom chodim ale mne je to jedno druhy nech si vravia co chcu hlavne ze sa lubim my dvaja:slight_smile:

moj tlak je v pohode vysoky tlak zatial nemam..a ked ho mam nahodne nizsi pride svokra zhuci na mna ze co neoddychujem a uz ho mam hned vyssi:grinning: ..

inac ty pracujes niekde? alebo lenosis doma?:slight_smile:
9. júl 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja budem musieť ťukať do notebooku do večera budem sama :angry: drahý ostáva dlhšie v práci a teraz mi priniesol ananas :grinning: len pchaju do mňa to ovocie

moja mala je zas taka papuľnata v kuse rozpráva a keď chvíľu sa jej nevenujem bije ma po ruke prečo ju ignorujem :grinning: včera som jej kupila ružovu sukničku a brat mi volal rano, že v nej spala ona len všetko ružové chce nosiť inu farbu ani za svet nechce :grinning:

jasne okolie je stále najmúdrejšie hlavne je že sa ľubite a ešte i babenka prídu ja som si povedala, že niektoré povrchne reči prehliadnem lebo sa hneď nazlostím a v tehu sa stresovať nechcem :wink:

a krčove žily ma trapia mam ich po mamine a aj babka ma, natieram si chladivym gelom nenosím opätky ale radšej tie žabky či ako sa volaju flip flopy :grinning:

nepracujem od apríla a mala som nastupiť do inej práce v septembri takže budem doma :frowning2: šibe mi z toho a ty si tiež doma?

baby nakupuju, pracuju aspoň budu mať čo čítať ak sem prídu :grinning: :grinning: :grinning:
9. júl 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ty budes len do vecera bez draheho ja az do nedele :angry: blbec velku firmu ma moze poslat hocikoho nech nevybavi veci v zahranici a on si pojdem sem..

:grinning:..tak to sa jej spalo urcite dobre..niekedy sa mi zda ze male deti su v niektorych situaciach narocnejsie ako dospelaci..

tak najmudrejsie.. medzi nami je skoro 12rocny vekovy rozdiel to sa viacerym ludom nepaci:..ale tak uz sa nad tymnepozastavujem:slight_smile: budeme mat babetka a teaz su prvorade ony:slight_smile:

na krcove zily si davaj pozor lebo ku koncu tehu sa to vraj zhorsuje...ja som nastastie nikdy s nimi nemala problem a to uz 4roky bezne beham len v obuvi ktora ma minimalne 5cm opätok:grinning:..

aspon si oddychnes nebudes sa stresovat s pracou:slight_smile:sice bude ti to liezt na nervy trochu ale tak na chvilku vyjst s niekym od mesta sa da:slight_smile:

ja som doma staale:slight_smile: nedavn som zmaturovala na vysoku asi nenastupimtakze budem doma s drobcami:slight_smile:
9. júl 2009 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tie baby lutujem ved my sme tu pomaly roman napisali:grinning:... kecame ako keby sme zato boli platene:grinning:

ja len ked pozriem ze som registrovana 3jula a mam cez dvesto prispevkov ani sama tomu neverim..
9. júl 2009 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne do večera s nervami v koncoch lebo svokra mi osobne prinesie ryžový nakyp ale niekedy je zlata vraj mi kupila knihu o tehu tak som zvedava, je to jej prve vnuča a niekedy to prehaňaju aj svokor ten je vašnivy rybar a babu kupil smiešnu detsku udicu ja im vravím to je skorooooooo veď ani prvy trimester nemam za sebou :sweat_smile:

a drahy sa ti kedy vráti? spominala si nedeľu a ostane pri tebe do konca tehu? môj by sa zblaznil jeho nervuju moje výkyvy nálad :grinning:

no som čítala že v tehu su krčové žily nebezpečne a mamina ma snimi doteraz problemy mňa zatiaľ nebolia ale ku koncu tehu sa zblaznim vtedy nohy opuchaju a v zime budem zrejme sedieť v teplučku v šľapkach :grinning: si neviem predstaviť opuchnute nohy vtrepať do čižiem ......5cm? a to kde si bola? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

baby aspoň nebudu časopisy čítať hehehehehe naše klebietky ich pobavia :grinning:

ja mam o polovicu menej :grinning: ale dobehnem ťa :grinning:

mate doma psíka? mňa svokor dorazil že psa by som nemala mať, veď ten môj je očkovany, odčerveny a v kuse spí veď sa snim nevaľam v posteli, ale dáva na mňa pozor také mile to je :slight_smile:

idem si niečo najsť pod zub :grinning:
9. júl 2009 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning:..ked je to ich prve vnuca to sa necudujem to robi aj moja svokra:grinning:..este ze ma moja sestra uz dieta lebo keby to mala robit aj moja amam nevydrzala by som:grinning:..ja som akruat dneska pozerala co mme daoma vecicky co donesie priatel a zistila som ze mame vsetkeho doma ako pre tri babetka :sweat_smile: :grinning:

v zime uz budem len vegetit a cakat na ten veelky den:slight_smile:-- ja sa tesim na zimu aspon nebude tak horuco vonku...

ja som roky rokuce chodila len v opetkoch ci zima ci leto bolo stale opetky..a vcera co mavideli znamy v botaskach tak len pozerali co to so mnou je:grinning:..

takymto tempom ma dovecer isto dobehnes:grinning:..a vecer ked sa rozkecas aj s ostatnymi tak to bude:grinning:

my zvieratka nemame- v dome v kosiciach moja mama nechcela...svokra zvieratka nelubi..a sestra ma len korytnacku..u nas by sa ani nemal kto starat o zvieratka..my sme taky aky si nezodpovedny ludia niekedy..akeho mas psika?
9. júl 2009 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna svokra dorazi nemam chut na rezne mamka mi pisala ze spravila nieco čilli tak sa teism a idem tam

pekny zvysokdna ahoj
9. júl 2009 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte ti vecičky podonašajú :grinning: a nebudeš mať kde to skladovať :grinning: asi svokre do skrine :grinning:

ja mam zimu veľmi rada, keď sneží alebo keď je vonku slenčno ale - 10 a sneh len tak praská pod nohami a ísť na dlhé prechádzky jaaaaaaj no to budem musieť len doma sedieť alebo jedine keď ma budu na saniach voziť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

huby papaš? lebo niektoré baby vravia že v tehu by sa nemali jesť ale rano si drahy taku mňamkovu praženicu robil, šampiňóny, klobáska , cibuľa a vajíčka, musela som si do toho zahryznuť zbláznila by som sa :grinning:

u svokrovcov maju 3 psov, moja mamina jedného a my mame starého dôchodcu ma 10 rokov je to rasa mopslík veď to len stále spí, krochká, funí, chrápe :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. júl 2009 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásny dnik želáááááááááám a poriadne sa najedz :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. júl 2009 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nestraas s tym sak ja mam uz teraz malo miesta na vsetko:grinning:.. nakoniec nam budu nieze vecicky pre babatka chybat ale miesto:grinning:..a to mame velky dom:slight_smile:

lenze ked priberies trosku viac kto ta na tych saniach bude tahat?:grinning:..jedine nejake koniky :sunglasses:

ja papam vecsinu veci ktore su "zakazane"...uz som pocula aj o čilli ze sa nema jest a jem pikantne veci..huby papam a co ja viemco este nad cim len svokra kruti hlavou...

:grinning:..ten psik mi pripomina tehulku v pokrocilom stadiu- aj my take budeme :slight_smile:-..budeme spat funiet chrapat a nic nerobit:slight_smile:

mne je tak veselo:slight_smile: dosytosti som sa napapala az prejedla a mam kludny vecer:slight_smile:
9. júl 2009 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a vy ostatne kde sa dneska tulate?
smutno je tu bez vas :pensive:
9. júl 2009 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte tehulky
tak ja som napr. v praci do 21:00 :frowning2:
uz by som najradsej bola doma, este ze mam zajtra volno :slight_smile:
9. júl 2009 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snazilka ahooj:slight_smile: koonecne niekto:slight_smile: s garonkou sme tu dneska viedli siahodlhe debaty a vas nikto...
akosi sa ti velmi v tej praci nechce byt ze? :pensive: ale to uz nedlho to zvladnes tolko:slight_smile:
a mas nejake extra plany zajtrA?:slight_smile:
9. júl 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojteee :grinning: aj u vás teraz tak príšerne leje? ja som teraz prišla z práce a idem sa poriadne nahltať.
9. júl 2009 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok