Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
1. nov 2009

jaj garonka, no ľudia sú vážne všelijaký... Ja mám zatial celkom dobre skúsenosti, no ale to je len šťastie. A hučať do seba nenechaj... Mne mamina iba ked mi vidí že mi trocha bruško vyčuhuje spod trika, tak hned svetre nosí aby som si dávala pozor.... Aj ked mi nieje zima 😀 Ale to chápem takéto veci a aj ju poslúchnem lebo viem že to nerobí len z nejakej rozmare ale chce mi dobre 😉

garonka
1. nov 2009

ja citím kedy začne tvrdnuť ale beriem magnezko, no dufam že to nieje nič hrozne, a ja zas nemôžem rychlo chodiť lebo hneď funím 😀

zazalienka
1. nov 2009

ja pijem tú vodu magneziu, celkom mi chutí.. citrónová..

garonka
1. nov 2009

veji no práve, snažím sa to ignorovať ale i dnes s tym musela začať ake to veci na sebe mam tak jej vravím, že si dam poslať habit od draheho sesternice ona je mníška ale nepošle lebo je na ukrajine a nemienim dostať prasačiu chrípku a potom mi dala pokoj 😀

garonka
1. nov 2009

zaziiiiiiiiiiii a tu v KE ne a ne zohnať ochutenu vodku Magnezia, len perlive a jemne perlive

zazalienka
1. nov 2009

garonka nerieš handry.. to nie je podstatné.. nech každý vidí aké sme pekné bruškaté..

miska79
1. nov 2009

jedlicka99, zazalienka dakujem za odpovede, tak snad mi to takto vydrzi

garonka
1. nov 2009

jaj preklep som chcela napisať vodu, to keby som vodku pila moja pečienka je v katastrofalnom stave 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
1. nov 2009

baby idem do postele a začítam sa do Maminy som si ju kupila tak hadam sa i niečo nove dozviem 😉

dobru nocku vam všetkým a aj babenkam v brušku 😉

zazalienka
1. nov 2009

som sa narehotala.. tak vodečky by sa Ti zachcelo... mne ju mangekl kúpil v Kauflande tú citrónovú..

garonka
1. nov 2009

ach jaj zo mňa raz bude alkačka 😀 😀 😀 😀 to by ma šľahlo od vodky a hneď 😀 😀 😀 ..........tak ja zajtra pošlem draheho do kauflandu

vejula
1. nov 2009

😀 😀 😀 Milý preklep garonka... Ja terza pijem Fatru strašne dobre mi pomáha proti páleniu záhy... Fakt nič iné mi tak nepomáha 😉 No a mne mamča teraz kúpila také dlhé svetríky strihané pod prsami a také tie bavlnené elasťáky či jak sa to teraz volá... A vyzerá to celkom dobre aj sa v tom pohodlne cítim

zazalienka
1. nov 2009

ja si kupujem mama a ja, aj si to asi predplatím.. výborné čítanie.. tak dobrú noc želám, idem aj ja na ucho, pobolieva ma hlava.. ešte raz dobrú noc..

garonka
1. nov 2009

vefi to su legíny nie? ja by som to obliekla kebyže som mala krasne nožky a nie tukove 😀

no letím do tej postieľky, zajtra som tu rano zas

paaaaaaaaaaaaaaaa 😉

vejula
1. nov 2009

jj legíny... Uplne mi to slovo vypadlo, okno 😀 Bru nocku aj garonka aj zazi 🙂

jedlicka99
1. nov 2009

zazi aj ja si kupujem mama a ja podla mna naj casak o tehu a vsetkeho okolo len mm je na 24tvorke a nema mi ho kto kupit musim pockat do zajtra ☹

vefi89
2. nov 2009

dobre ranko hmliste 🙂 keby uz chcelo slniekco vykuknut. 🙂

vefi89
2. nov 2009

garonka, preco nie je este postielka v albume?? 😀

garonka
2. nov 2009

krasne slnečné ránko želám 😀 tu v KE je nadherne ale už od zajtra aj my budeme mať hmlisto 😠

vefi, ešte není poskladana, až keď ju poskladame šupnem do albumu 😀 až o mesiacccccc 😀

ako si víkendovala?

vefi89
2. nov 2009

pracovne 😀 som si zmyslela, ze sa jedna priecka posunie, tak sme mali buracie prace 😀

uz je aj tu krasne, tiez nam slniecko vyslo. len mi mama volala, tak mam boba, aby sa jej nic nestalo. Rano ju otcim odviezol do roboty a isiel na sluzobku a volala jej lekarka, ze moze byt rada, ze zije a ze ma okamzite prist do nemocnice. Ma zasa nieco s krvou dorobene, zaludok ma prevrateny z liekov, este aj trombozu a jej obvodna jej dala zle lieky, tak ju skoro zabila. tak sa velmi bojim, a az poobede budem moct ist za nou ☹

garonka
2. nov 2009

och vefi, to by som aj ja bola zľaknuta, našťastie je mamina oki, uvidíš keď pôjdeš za ňou poobde. A len nestresuj aby Mišinko bol oki 😉

vefi89
2. nov 2009

nestresujem, len toto je uz druhy krat za stvrt roka, co usla hrobarovi z lopaty. A predsa je este mlada, a nemala by mat take problemy. Sa len bojim, ze ju daju na interne, lebo to je najhorsie odd, a ak ano, tak budem hned aj volat do zvolena a budem ziadat preklad. Vo zvolene som praxovala a tam bolo to odd uplne super. aj lekari, aj sestry a kopec praktikantiek, co pomahaju pacientom.

a vy ako cez week??okrem nakupov. a co mate dnes na obed?

garonka
2. nov 2009

fuha no hadam sa uzdraví čím skorej nieje sranda aby dostala trombozu a veru ak sa da nech ju preložia do zvolena lepšie tam kde to človek pozna a ma známosti 😉

no budem relaxovať dnes, zahram si hru Shrek 2 😀 a nevarím nič vyhlasila som štrajk lebo ja navarím a drahy nema čas to jesť každý deň chodieva domov večer 😠 tak ja to sama nezvladam jesť potom len vylievam 😠 tak mam od maminky kuraciu labu a zemiaky a k tomu hruškový kompót, mňam 😝

a okolo pol štvrtej sa chystam do predajne s babetkovskymi vecami si kupiť kojenecky vankuš aby som na ňom mohla spať lebo už 3 noci nespím poriadne, furt sa obratim na chrbat alebo na pravu stranu a rano mi prava strana na brušku tvrdla, maly tam mal chrbatik 😀

vefi89
2. nov 2009

sa z teba stava maniacka?? 😀 😀
ja idem este doriadit, lebo vcera hroza, co sa prachu zvirilo vsade. som vysavala vsetko, tak som mala dost a dnes musim znova, este zbytky prachu pochytat, aby decka nechytili zachvaty kaslu.

ja za posledny tyzden mavam take divne spanie. Napr. dnes som sa zobudila o tretej rano s tym, ze uz som vyspata a co idem robit. tak som umyla riad, potom prisiel drahy, nahukal na mna a sla som zasa spat. to bolo 5 hodin. a o siedmej samozrejme uz som bola zasa hyper, tak som bola kurit, periem uz tretiu pracku a ukladam mrnave vecicky o skrine, lebo uz mam toho neurekom 😀 😀 😀

garonka
2. nov 2009

hi hi tak to maš spanok pekne vymenený 😀 ja sa občas zobudim o pol štvrtej zapnem telku maly si kope ostošesť 😀 a potom zachrapem naspäť 😀

len neprehaňaj s upratovaním aby si nebodaj niečo nevyparatila 😝 vidíš aj nam by trebalo zapnuť pračku 😀

garonka
2. nov 2009

baby kde ste všetky???????????????? ja som furt tu a nikde nikoho 😕

inač mi volala Gabika garicka, že dneska večer rodí budu jej robiť cisárak 😕 je v 33tt a 3 dni tak ja jej silno držím pršteky a zajtra mi da vedieť čo a ako už sa teším 🙂

vejula
2. nov 2009

čavi garonka.... Tak aj ja držím palce, aj ked ju nepoznám 😉 ale neva.... Ja som dnes bola po výsledky tie triplle myslím a vyšli mi dobré nejakých 1 : 75000. Tak som rada. No ale tak ti ma dnes brutálne zapichalo v podbrušku naobed že až... Som sa tak prudko rozbehla cez cestu a vtedy. No a ešte ma potom asi pol hodku tak pobolievalo. Ale už nebolí. Tak hádam nič zlé sa nestalo.

garonka
2. nov 2009

veji si sa namahala to chce teraz kľud 😉 vyložiť labky a relaxovať 😉

ja idem zrejme rano k doktorke mi tvrdne bruško tak radšej tam zbehnem nech ma vyšetrí

vejula
2. nov 2009

No som behala po meste od 11 do 16 vkuse na nohách... Vieš ako zhánačky na svadbu a tak 😖 No ale už som našla šaty ktoré na mne vyzerajú celkom OK 😉 Takže som z toho celkom rada. No a teraz už len dovarím a nohy vykladám po zbytok dňa 😉
A tebe ako často tvrdne bruško moja????? A to hocikedy cez den či po určitých ukonoch čo robíš ?????

garonka
2. nov 2009

zvykne i cez deň len malokedy počítam, no radšej zbehnem a nech ma vyšetrí či je to oki 😒 ale vraj je to v 6 mesiaci normalne no ja radšej tam zajdem k doktorke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre