Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dydynka
3. nov 2009

romi ja idem teraz vo stvrtok na srdiecko :D sa tesim,,dufam ze bude vsetko ok :D he kamoska to nevydrzala a kupila mi topanocky pre babo,,vraj ce byt prva co mi nieco kupi :D sa tesim kedy si ja budem kupovat vecicky :D

inak baby v ktorom tyzdy sa da zistit co to bude?

vichy77
3. nov 2009

okolo 20 tyzdna sa da zistit pohlavie, ale mozno aj skor. Mne v tom 20tt

dydynka
3. nov 2009

no ja som len na zaciatku tehu ale sa hrozne tesim,,a dufam ze to bude dievcatko :D

vefi89
4. nov 2009

dobre ranko 🙂

Garonka,
tak to som velmi rada, ze Gabika uz ma zdraaveho chlapca, ale ak dobre myslim, tak na to, ze rodila v 33tt ma riadneho maca. Ani nie maca, ale dlheho Miska 😀 uz nech si ho da do albumu, aby som sa aj ja mohla pokochat. 😉 😀
A ako sa ma havo??boli ste u lekara?
Vcera som bola az do vecera u maminy, od deviatej do deviatej 😀 🙂 ale bola som rada, ze sme sa znova vratili do vztahu matka a dcera 🙂 lebo ked som sa vydala, tak sa so mnou rok nerozpravala 😒 ale uz jej je trochu lepsie, dnes jej ma prist kamaratka a aj druh, tak ja jej iba zavolam,a ak bude v poriadku, tak ostanem dnes doma, lebo dva dni som sa nicoho ani nechytila a padla mi tu asi bomba 😀 😀 ale ocividne jej bolo tak strasne zle z toho Varfarinu, ja len nechapem, ako moze byt primar interneho odd taky sprosty a spravit zakladnu chybu. Zvazujeme aj zalobu, vsak to nie je nnormalne

vefi89
4. nov 2009

inak Lucka, si velmi zlata a dakujem za IP 😉 🙂

vefi89
4. nov 2009

Garonkaaaa, kde si?

garonka
4. nov 2009

vefi bre rankoooooooooo som tuuuuuuuuuuuuuuuu 😉

garonka
4. nov 2009

havo je už oki, papa dostal antibitika pichačku do riti 😝 chudak v pondelok som si snim nevedela dať rady ☹ ale našťastie pichačka zabrala prechladol asi lebo v sobotu sme boli v Poľsku tu v KE vraj veľmi fukalo a sa nam otvoril balkon havo mal košíček tesne pri balkonových dverach, ešte dobre že mame zamrežovaný balkonik

Gabika mi včera o desiatej volala a maleho ešte nevidela ale da mi vedieť aky je krasnučky a aj na foto do albumíku sa teším 😉 ale po cisaraku je to vraj katastrofa, no som zvedava ako budem rodiť ja 🙄

garonka
4. nov 2009

bože ešte dobre, že je mamina oki si neviem predstaviť keby mi lekar naordinoval taky debilny liek a potom mi je ztoho nedobre, strašne to v našom zdravotníctve 😠

vefi89
4. nov 2009

Chuda Gabika, ale aj teraz nedavno jedna moja kmaratka bola na cisaraku a vravela, ze jej je strasne, ze je ubolena a slaba. Ale mozno normalny porod boli viac, len to nie je ako porovnat, ked to je pre dietatko. 🙂
Tak si hava nehala na pospas chladu??si ty ale gazdina 😀 😀 😀
mna vcera mamina velmi prekvapila, mi ide objednat ten kociar, co som si vybrala, tak som rada, ze mam o starost menej 🙂

vefi89
4. nov 2009

boze a taky hnusny pupak sa mi vyhodil medzi prsiami, vcera som ho tlacila a strasne bolel dnes som ho tam mala znova, mi slzicka vyhrkla ako som ho tisla. 😒 😀

a teraz bude Misko este v inkubatore nie??

garonka
4. nov 2009

veď to a najviac boli ak sa sťahuje maternica, tak jej verím čo prežíva a čaka to i nas obe 😉 mne mamina vravela, že mňa keď rodila som mala 3,90 a 52cm a braško 4,20 a 53cm tak prebohaaaaaaaaaa dufam, že ja maleho vytlačím 😀 😀 😀

jej ty maš zlatunku maminku 😉 nam svokrovci kupili gaučovku do obyvačky, a postieľku pre pindíka so všetkým i supravou do postieľky stalo to 95 € a gaučovka 500 € sme si vybrali rohovu, keby sme mali viac peniažkov kupime tu na slovensku tak sme kupili v Poľsku keď lovky nieť ☹

a som sa na draheho hnevala lebo on rano otvoril balkon chladil si tam čaj a potom zle zatvoril a chudak havo v chlade cely deň ☹ no pozbieral sa tak hadam bude oki ale ako sa nam v pondelok vyčural na podlahu v detskej to nemalo chybu 🙄

čo dnes varíš fajnove? ja idem s maminou k bratovi, síce ju počkam v aute lebo nemôžem k nemu ma teploty a nafukuje ho sa mu vratil zapal pankreasu a v nemocke ostať nechcel somar

garonka
4. nov 2009

hej maly Miško je v inkubatore, včera vraj ešte nepapal grckal vodu a dali mi aj infuzku do hlavičky a bol pod kyslíkom ale hlavne, že je zdravučky a ma sa k svetu 😉 a Gabika to ma za sebou 😉

vefi89
4. nov 2009

Ja som vraj mala 51 cm a 4,52 kg, ale mama ze bola taka rada, ze ma vytlacila 😀 😀 vraj som jej podstivo ratala rebra 😀 😀
tak potom musis mat aj ty super svokrovcov, ked vam gauc kupili 🙂 moja svokra davala minuli rok kazdemu dietatu (ma 3) po 40.000, takze mi sme kupovali kvadru, polyetylenku na vodu a kanalizacne rury 😀 😀
neviem este vobec, co idem varit, ani mi nic nenapada, ale rozmyslam, ze spravim piskotovu tortu, len som si jahody zabudla kupit 😠
z toho,ze sa ti havo vycural si nic nerob, mi ked sme doniesli Dina, to bolo vo februari sme ho mali v dome tyzden, aby si na nas zvykol sa mi vykakal na koberc. chvalabohu to boli sulky a nie riedko. ale aj svagrinina dcera raz prisla bez plienky a takisto sa mi vykakala na koberec. takze ja som mala take krstiny 😀 😀 😀

vefi89
4. nov 2009

to musi byt Gabika velmi stastna, tak jej zavidim, ze uz ma drobceka vonku 🙂

garonka
4. nov 2009

no moja na koberec by mi to nevadilo ale na podlahuuuuuuuuu, a tak smiešne tam stal na nas kukal a čural si 😀 no sme ho nechali nech sa odvodní 😀 lebo to neurobil naschval je choručky ale ako sa triasol od strachu že budem kričať mi ho aj ľuto bolo no ale zlatunky to havko je 😉

ja som chcela robiť koláčik svokrin usmev všetko potrebne mam no mamina mi zmenila plány, tak musím posluchnuť 😀

ani ja nevarím budem si len vegetiť a leňošiť 😀

garonka
4. nov 2009

keby jej neodtiekla plodova voda malinky by ešte vydržal ale i tak to ma za sebou tak jej tiež tíško zavidím lebo my sa ešte načakáme 🤐

vefi89
4. nov 2009

ja si trosku upracem, riad umyjem a tiez budem len tak nic nerobit. pockam kym pride svokra od doktora a dam si s nou kavu. mala som dost, ze dva dni som stala stale na nohach, no ale co nespravis, kvoli mamke 🙂
vcera ma strasne brucho bolelo, aj zaludok a som nevedela z coho a ked som prisla domov a isli sme spat, tak som prisla na to, ze som mala zastavene vetry, lebo sa mi hned polavilo 😀

vefi89
4. nov 2009

a este zehlit musiiiiiim 😠
idem si umyt aspon pohare, tak mi neujdi, ja som hned spat 😀

garonka
4. nov 2009

ja zatim vyvenčím maleho šikoša 😀 aj ja som späť nieže ujdeš 😀

vefi89
4. nov 2009

ja uz som spat

vefi89
4. nov 2009

Garonka, ja ti zdrham, svokra uz je doma, idem sa s nou rozpravat 😒 este pridem, a nebud smutna 😀

garonka
4. nov 2009

som tuuuuuuuuuuuuuuuu havo si nevedel vonku najsť miesto ktorý krík bude jeho 😀 😀 😀

garonka
4. nov 2009

ty beťarka jedna 😀 😀 😀 😀 pozdrav svokrušku 😀 😀 😀 😀 a vychutnaj si kavičku i namiesto mňa ja kavu nesmiem 😠

vejula
4. nov 2009

Čavi kočky...
Čo garonka, bola si dnes u dokiho???? Ako, čo ti povedali?
A vefi ako? Mamina sa má už lepšie?
Ja som bola ráno na krv a potom sme boli zajednávať menu v sále na svadbu... Som bola hladná až teraz som sa konečne najedla. Normálne ma až naťahovalo z ničoho... Je to čudné ale ako som sa najedla tak to prestalo 😉

miroslava89
4. nov 2009

na spode strany?😀 sa nehanbite?😀

dydynka
4. nov 2009

ahoj mirka :D ako sa mas?

vejula
4. nov 2009

Čavte kočky. Ja práve tlačím čokoládku orieškovu 😉 Čo vy???? Čo porábate?

dydynka
4. nov 2009

ahoj vejula,,ja pozeram krimnalky v tv a inak ma to dost lame na spanie ,, :D

miroslava89
4. nov 2009

ja sa dobre len sa mi nechce lezat 😝

ja akruat visim na skype so sestrou a pocuvam reci mojho manzela ze bude vysoky ucet za internet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre