Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

allinka79
4. jún 2009

neviem, zatial nemam take strachy. Viem co vsetko sa moze stat, ale dufam ze to bude ok. v 7 tt som trochu krvacala, vtedy som sa fakt bala, ale teraz je vsetko v poriadku, takze to tak asi neberiem...

lenuska11
4. jún 2009

no tak to by mi preplo 😉 a k tomu alkoholu- ja by som si nedala, nejdes do Tuniska, Chorvatsko je v pohode 😉

allinka79
4. jún 2009

poviem ti, zrusila som kvoli tomu dovolenku v Rime... tesne pred nou sa to stalo, dosli sme o vsetky prachy, ale snad to teda stalo za to a budeme mat krasne babo. Uz sa tesim, viac ako ked som zistila, ze som tehu. Chceli sme sice babo, ale ked to realne doslo, tak mi zamrzol usmev. 🙂 Uz par dni sa ale tesim.
Ozaj, v ktorom to si tt?

lenuska11
4. jún 2009

termin mam 13.12 🙂 ja som zase od stastia nedychala, lekar mi vravel- lenka nadych, vydych je to babo 😀 😀 😀 😀

allinka79
4. jún 2009

ja som to tusila hned, ako mi meskali v prvy den, kedze mne nikdy nemeskali... a bol dovod, aby meskali, len nebol cas kupit si test. 🙂 Ale na zaciatku 5tt som uz bola u neho a videla prvy ultrazvuk.
Mna to caka asi 4.1.

lenuska11
4. jún 2009

Mne posledne dva mesiace kramy blbli, mali sme uz ist na iui, podavali mi hormony, potom sa nieco pokazilo, sme nesli, zmenila som lekara a uz to bolo 😉

lenuska11
4. jún 2009

meskali mi a ja som jazdila na koni, bola som na aerobicu a skakala jak diva....... 😀

allinka79
4. jún 2009

tiez som vselico povyvadzala, kym mi mali prist moje dni a ...
Ako citam tvoj pribeh, tak som na tom velmi dobre. Sa teda mozem tesit. 🙂

vevoncek
4. jún 2009

tvrdý alkohol by sa nemal ale 2 deci vínka alebo malé pivko si podľa mňa môžeš dať ale zase asi nie často

nasaeliska
4. jún 2009

alinka, dovol - v 7tt si krvacala velmi? ja mam to iste a od minulej soboty, co sme boli na pohotovosti som PN a mam kludovy rezim...ale v papieroch mam diagnozu hroziaci potrat..

allinka79
4. jún 2009

nasaeliska, trochu som spinila, treti den som sla k lekarovi (nikdy neutekam hned, za co mi aj vynadal), dostala som dysophrol a bola doma asi 10 dni... odvtedy uz dva tyzdne chodim do roboty, a vsetko je ok

allinka79
4. jún 2009

vevoncek, mozem alkohol skor ako pred koncom 12 tt? Som myslela ze kym sa vyvijaju organy atd, tak by som nemala nic... ci uz potom v druhom trimestri ano?

lenuska11
4. jún 2009

babulky idem varit veceru , majte sa krasne, pa 😉

allinka79
4. jún 2009

lenuska - preco ty? Mala by si oddychovat, nie?
Ja som vytiahla lokse z mrazaku, dobre mi to padlo. ozaj, kazdy den teply obed a aj vecera?

lenuska11
4. jún 2009

lebo manzel ma statnice, externe studuje a nikto iny s nami doma nebyva 😉 pa

allinka79
4. jún 2009

tak hej. Drzim mu palce, nech sa zadari. POtom si to budete viac uzivat. 🙂
pa zase niekedy.

nasaeliska
4. jún 2009

alinka dakujem..ja som zakrvacala vecer a hned sme utekali... potom este asi 2dni som spinila, potom to uz bolo ok...lieky mi nedal ziadne...ale srdiecko v sobotu este nebilo..zajtra idem na kontrolu, tak dufam..si tehosko prvýkrát?

allinka79
4. jún 2009

nasaeliska, po pravde? Nie. bola som pred skoro 9 rokmi... vtedy som bola na UPT. Trochu sa toho bojim, ale som rada, ze sa podarilo otehotniet teraz a tak sa tesim. Mne dal tie lieky asi kvoli tomu, ze som chcela silou mocou odist na tyzden na dovolenku, ale nakoniec som to zrusila.
Bitie srdiecka som nevidela zatial, musim sa na to opytat. O tyzden si idem pre teh.knizku, tak som zvedava.

nasaeliska
4. jún 2009

allinka, aha.. 🙂 to je najlepsia literatura tehu knizka 😀 ak bude ok, zajtra tiez nafasujem...kt.si tt?

allinka79
4. jún 2009

10 tt

allinka79
4. jún 2009

prcham, idem sa vytesovat, dostala som odmeny (asi uz posledne) a sprcha vola... krasny vecer zelam,a snad sa coskoro stretneme. Som tu len druhy krat a este neviem, co a ako, a ani v tehotenstve neviem, co a ako a pripadam si trochu sama... snad najdem spriazenu dusicku v podobnom tyzdni a budeme to zvladat spolocne.

nasaeliska
4. jún 2009

allinka aj tebe pekny vecer, citala som predchadzajuce stranky, takze som zachytila aj ten 10 tt 🙂 zas niekedy, pa

katka.mina
autor
4. jún 2009

ahojte baby mavaju tehotne baby menzes? ak ano tak kedy asi?? oc moc dakujem...

mija777
4. jún 2009

Ahoj katka.mina.Ja si myslim,ze ak je vsetko v poriadku,menzes by nemal byt.Ale moze sa v case obvykleho prichodu ms vyskytnut spinenie.No v niektorych pripadoch sa stalo,ze ms bola,ale zpravidla nemala taku intenzitu,dlzku-nebola ako predtym.

ema1987
4. jún 2009

ahojte maminki no mi sme v 16 tt mame sa celkom v poho je tu niekto z okolia Dolného Kubína,?? 🙂 🙂 🙂 🙂

vevoncek
4. jún 2009

allinka 79 myslím že do toho 12teho týždňa by si nemala vôbec teda ja si dávam teraz pozor na všetko, lebo do toho 12teho týždňa je to najrizikovejšie a keď som si čitala čo všetko by sa nemalo tak by si žasla plesnivé syry vajce na mäkko čierny čaj a bylinkové čaje skrátka je toho veľa ale alkohol tiež prekrvuje maternicu a ja by som ho rozhodne nepila ešte ani v druhom pre istotu možno skôr v treťom trimestri keby som chcela ísť čím skôr rodiť 😀

viki10
4. jún 2009

lenuške11: som z Kysuckého Nového Mesta, prečo? 🙂

tami_tami
4. jún 2009

ahojte baby, pridam sa k vam ak mozem... tiez som prvykrat tehu 😉 k tomu pitiu vody - hlavne pre tie ktore zvykne bolievat hlava - moj problem je ocny tlak - to znamena ze nemozem pit vela vody pretoze prave po prijati vacsieho mnozstva tekutin ma boli hlava -zvyseny ocny tlak- u mna je to dovod bolesti... snazim sa tiez pit trosku viac ako zvyknem, no ja by som nemohla zase tak vela... tie ktore zvykne boliet hlava casto - ak vas bolela aj pred tehu, alebo mavate migreny - mozete mat prave taky problem ako ja... a preto sa mozete cudovat - ved pijem vela a boli ma hlava... tak ja len tolko pekny vecer a dobru nocku...

lenuska11
4. jún 2009

viki si sa mi zdala povedoma, ale v Kysuckom novom Meste som este nebola 😅 Ale nevadí, co nebolo moze byt 😉

vevoncek
5. jún 2009

dobré ránko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre