Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
4. nov 2009

Jej Mirka no sa ti nečudujem že vkuse visíš na nete ked musíš ležať. Ved čo iné máš robiť... A už vieš že ako dlho budeš mať naordinovaný taký kľudový režim???

miroslava89
4. nov 2009

posledne dni som tu vela nebola..stahovali sme sa ale predtym stale a od dnes asi tiez stale na nete... inac by som sa unudila k smrti ...

a kludovy rezim pravdepodobne do konca tehotenstva- teda v pripade ze toto tehotenstvo bude uspesnejsie ako predosle

vejula
4. nov 2009

Tak držím palce nech to zvládneš Mirka... Ale hlavne nech je malé v poriadku to je najdôležitejšie.... A už si aj mala nejaké problémy, či to len kvôli tomu, že bývaé tehotenstvo dopadlo tak zle???

vefi89
5. nov 2009

uprsane ranko 🙂 😠

moj Misko si normalne otocil rezim. Vcera za cely den sa otocil asi iba trikrat a vecer ked som zlahla do postele, zacal vyvadzat 🙂 esteze ho az tak velmi necitit, neviem si predstavit, ked mi toto zacne robit za mesiac-dva. 😒 😀
a vcera som chytila ,,maniu" strikovat. Som si vybrala dve modre vlny (tyrkysova a tmavsia-ale velmi pekna modra) a zacala som. Takze Misko bude mat dvojfarebny sal, ciapocku tyrkysovu a capacky tmavo-modre 😀 😀
len ma trafi slak, ak to bude dievca 😀 lebo ruzovu farbu neznasam 😀 😀

vefi89
5. nov 2009

Garonkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

miroslava89
5. nov 2009

hal ocosa to tu deje???... tak malo slov za jeden den?

garonka,andrejusa, zazalienka atd kde sa tulatE?snad ste v poriadku..

zazalienka
5. nov 2009

ahojtee, konečne odišlo šefstvo a môžem nakuknúť.. sme v poriadku, jasné.. a Ty Mirka? už si v Taliansku? Čo to tu čítam že zahraničie?? si nás opustila?

miroslava89
5. nov 2009

som vas opustila 😔 musela som ked som chcela byt s manzelom..

zazalienka
5. nov 2009

a dohovoríš sa tam nejako? čo lekári? vieš si tam pomôcť?

miroslava89
5. nov 2009

ale inac u nas vsetko v poriadku len hrozna nuda 😒

zaz a ty co mas nove?🙂

zazalienka
5. nov 2009

ja nič, malý sa má dobre, veselo si kopká, výsledky sú super, aj z glukózy.. včera sme boli s kočkami z koníka v Trnave v materskom centre na predpôrodnej príprave.. a v pondelok sme absolvovali prehliadku trnavskej pôrodnice.. no zážitok..

irsina83
5. nov 2009

prosim vas neviete mi poradit co by som mala robit ked na mna lezie choroba? chripka ci angina? mate nejaky typ?

zazalienka
5. nov 2009

ahoj, doma v teple pod paplóno, a veľa veľa čaju s medom a citrónom.. na litre.. no a v krajnom prípade panadol.. alebo sa to volá tuším preventan akut.. to môžu aj tehule.. a ležať a spať..

irsina83
5. nov 2009

dakujem, ja som stale doma a spim ako medved. ok dam na radu, skusim. dakujem

jeiny
5. nov 2009

ahoj, zatial som si robila len jeden testik ale vyzera to tak ze sa k vam pridam:o)

vejula
5. nov 2009

Gratulujem jeiny. Teraz už len chytro k lekárovi a tešiť sa na maličké 😉

miroslava89
5. nov 2009

zaz cize budes rodit v trnave?,.a vyberas si aj konkretneho lekara?🙂

jeiny gratulujem🙂 2tt?? tak skoro //?🙂 😕 😵

zazalienka
5. nov 2009

ano Mirka, budem rodiť v TT, mám to za rohom.. aj peši dôjdem.. no a porodiť musím.. inak sa nedá 😅 leárku už mám, odporučili mi ju kamošky ktoré u nej rodili.. tak hádam budem spokojná aj ja, rozrežie ma kvalitne a potom mi spraví nádherný krížikový steh🙂

lucelajur
5. nov 2009

tesite sa? 🙂

petula162
5. nov 2009

ahojte mamusky ma niektora z vas termin 6.1.2010 a ide rodit do TT ???

vefi89
6. nov 2009

bree ranko 😉

Garonkaaaa, kde si?? Sa nieco stalo, ked ta nikde nie je?

Mirka, konecne si po dlhom case zavitala 😀 to uz ste v Taliansku??To ti zavidim, aj ja by som sa tam vratila 😠 😀 😅 A kde ste presne ak smiem vediet?

Zazalienka, ako sa mate, a ako sa ma mala Veronka?Este stale ma peklo s matkou?

Inak neviem, ci viete ktora je bobacik_29, vcera mi pisala, ze 31.10. sa jej narodila dcerka, ale je veeelmi peknucka 🙂 🙂 este den pred tym mi pisala, ze uz bola po termine, a vraj toho 31-ho skoro nestihla dobehnnut 🙂 ...Ja iba tisko zavidim aj Gabike, ze uz maju svoje pokladiky pri sebe. Ani ja sa toho neviem dockat. Uz mam aj oblecko nachystane pre drobceka. Len bude skrt cez rozpocet, ked to bude baba 😀

zazalienka
6. nov 2009

vefi ahoj.. práve som Ti včera chcela písať, len som Ťa nechytila.. peklo pokračuje.. odkedy sa malá vypýtala k nám na celé Vianoce tak hentá krava robí zle.. naposledy z nej vyliezlo, teda poslala manželovi SMS, že nech stráži Veroniku, lebo ja jej fyzicky ubližujem (že malá slečna sa priznala).. skoro ma šľak trafil, jak som sa najedovala, samozrejme si to odniesol malý lebo sa nevedel ukludniť v bruchu.. mimochodom Veroniku stále drží že chce u nás bývať a nechce sa jej nikdy ísť domov.. tak ja neviem kto je chorý.. uvidím čo bude zajtra, ideme ju zobrať na víkend.. ale asi budúci týždeň vybehneme na sociálku do Hlohovca a začneme riešiť..
Veronika je v pohode, minule písala Ježiškovi, ale myslím že veľkosklad Dráčika by nestačil🙂
ja som včera prala plienky a biele oblečko, vypratávala šuflíky, nech to má Miško krásne voňavé a nachystané..

vefi89
6. nov 2009

Zazi, mate to tazke. U nas sa to zacalo rovnako. Chlapec-Matko nechcel najprv chodit domov. Potom som si vsimla, ze ked mu niekto zahlasil, napr. ze zajtra pojdes domov, chlapec v momente dostal migrenu a zvykol aj zvraciat.
ja neviem, ako by som ti mohla pomoct, ale velmi by ma poteesilo, keby ste uz vsetko vyriesili, aby Veronika netrpela, pretoze moze jej zostat nejaka trauma.
Skus to s tou socialkou, pokial sa Veronika stazuje (ze ju napr. bije, obmedzuje, psych. tyra) napis oficialnu staznost. Cim viacej ich napises, tym lepsie pre teba (my sme ich napisali asi 20). Zozen si dakych svedkov, ale najlepsie nie z rodiny, ze mala sa stale pyta k vam a nechce, alebo sa boji ist domov. Socialka si predvola matku dietata na vysluch po kazdej staznosti, potom nasleduje presetrenie domacnosti, ale to som ti uz asi pisala. Po vysluchoch nasleduje presetrenie domacnosti a to je to, co potrebujete. soc. pracovnik bude skumat zazemie dietata, spravanie matky aj veroniky, takisto prid na navstev aj k vam, ked bude u vas Veronika. Potom nasleduje zo strany socilky navrh na sud o upravu styku s dietatom.Ale dalej to musite riesit sami suudnou cestou.
Je mi velmi luto, ze taketo nieco sa vobec vo svete deje, ja som tiez preplakala kvoĺi tomu vela noci, ale treba sa do toho pustit a nebat sa.

Aj ja uz mam zbezne poprate, ja idem dnes plienky prat a aj perinky 😀

zazalienka
6. nov 2009

vieš, na sociálku sme písali list na 5 strán, tak nám odpísali, že si paničku predvolali, dohovorili jej a odporučili konzultáciu u psychológa.. na to ich ona poslala do predele arogantne, že psychológa potrebuje tá úradníčka a my dvaja s manželom.ona je v poriadku.. vieš, lenže keď budeme do toho vŕtať, odnesie si to doma Veronika.. spraví jej mamička peklo.. a to môj manžel nechce.. ja už neviem, či to malá hrá na obidve strany alebo ako to je.. proste jej matka si pripadá ako nadradená rasa a my všetci sme debili, pod jej úroveň, ona je dokonalá.. a dáva to patrične najavo.. mamička jej dom anahučala do hlavy že keď bude malý na svete že Veroniku nebudeme chcieť už nikdy zobrať k nám.. choré..

vefi89
6. nov 2009

to si raz pisala, ze je arogantna a nadradena rasa. Skus to este raz na tu socialku,ale s tym, ze Veronika ma potom doma z toho problem. Skuste to tak, aby sa jej matka nedozvedela kto pise, upozornit soc. pracovnika, ze nechcete byt menovany, kvoli Veronike a ze ziadate o presetrenie domacnosti, nakolko....
a ty mas pocit, ze by hrala Veronika na dve strany??Lebo pokial mas v malej doveru, moze byt, ze jej kralovska mamicka ma papulu na spas

vefi89
6. nov 2009

alebo este a napada jedna vec, napis toto vsetko babe s nickom Gapa, ona ti urcite poradi, ona sa velmi dobre vyzna v pravnych systemoch, mozno by ta vedela lepsie navigovat

zazalienka
6. nov 2009

no uvidím čo sa zajtra dozviem od malej, keď príde... budúci týždeň sa do toho obujem.. ale mám pocit že celý problém je v tom že sa Veronika sama pýta k nám.. pretože mamička si tým pádom celý rok sr..la do huby, keď denno denne písala mužovi ako k nám malá nechce ísť, pocikáva sa, plače len aby nemusela ísť k nám.. už nikdy.. a zrazu.. sama sa pýta..

vefi89
6. nov 2009

mozno to je ten najvacsi problem. Skus zajst priamo na socialku a popytat sa tam, co mozes robit, aby mala netrpela. Potom ale napis, ako ste dopadli. Nehnevaj sa, ale idem do obchodu, aby mali este chleba 🙂

zazalienka
6. nov 2009

jasneee, veď ja som vlastne v práci a úradujem🙂)) a nezmokni!!

miroslava89
6. nov 2009

dobre ranko😅😀...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre