Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
12. nov 2009

ahojte 😉

konečne som zavítala sem, chytala som absťak keď nešiel net, ani telefon a ani telka 😠 mame orange balik fiber tv všetky tri veci naraz a neopravnene nas vypli vo štvrtok presne pred týždňom, vypadol im system či aky fras a odniesli sme si to my, lebo im nedošli peniaze na učet tak nas zaradili medzi neplatičov, no neprajem tie nervy nikomu koľko sme sa s drahym do toho orange nachodili 😠 a technici konečne zapojili net v noci 😝 to ma už drahy zobudil že už ide i pevna linka tak môžme volať a ja samozrejme na nete sedieť 😀

vefi

to som ti chybala čoooo? nuda tu bola lebo ako čítam malokto tu prikvitol 😀

a čo sa týka Gabiky neviem čo s ňou je minuly štvrtok som jej volala ma zrušila a v pondelok som poslala sms neozvala sa tak hadam je všetko ok a su doma no neviem čo s ňou je som aj troška nespokojna bola lebo ozvala sa stále, tak len čakať treba.

vefi89
12. nov 2009

garonkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

chybala, veru chybala, tu nikoho nebolo, len sem tam zaza skocila.
inak prave pre toto nemam net od orange, lebo mame u nich telefony a tiez nas kolkokrat vypli a ja som sa bola s nimi vadit. a az ked som generalnemu vynadala, tak nas zapli.vtedy som dostala aj telefon gratis. 😀 😀

dufam sa nestalo Gabike nieco zle, ked sa neozyva

zazalienka
12. nov 2009

ahojte.. noo clekom by som si doma zvykla, aj keď stále mám hrozný kašeľ a nemôžem poriadne dýchať.. tak len ležím a prepínam programy..
garonka, nečuduj sa Gabike, my mám dosť času pripraviť sa na bábätko ale u nej to prišlo skôr a nečakane tak úplne chápem že nevie čo skôr či so sebou či s malým.. určite jej ešte dosť vecí chýbalo tak sa snažia rýchlo zabezpečiť všetko potrebné.. veď ona sa ozve a dá nám rady do života..

vefi89
12. nov 2009

zazalienka, aspon si doma oddychnes 🙂 , len skoda ze prave pri chorobe 😅

romy01
12. nov 2009

ahojte kočky - tak ja už mam aj tehu knižku 😀 😀 😀 O tyžden idem na krv a potom v 12tt na sono. Škoda že prvu poradnu mam až 16.12.
Baby neviete ako je to s vysetreniami cez sviatky? Lebo nejake - myslim že tripple testy sa robia medzi 14 a 16 tyždnom a to su pre mna zrovna vianoce.

vefi89
12. nov 2009

romy neboj sa, testy ti urcite urobia na cas 😉 gratulujem k tehu knizke 😀

romy01
12. nov 2009

ahoj vefi, dakujem, pozeram že už zbieraš výbavičku - veru aj ja začnem v januári.
No trošku sa toho bojím, lebo moja doktorka bude určite dovolenkovať a aj v centre viem že maju zavrate cez sviatky - možno budú len riešič súrne prípady. Nevieš či sa take vyšetrenia robia aj v nemocnici ?

vefi89
12. nov 2009

romy, ak si dobre pamatam, tak to boli vysetrenia zalozene na odberoch krvi a sono?? urcite sa stresovat nemusis 🙂

romy01
12. nov 2009

to ja ani netusim - asi ano , mam v tom este dost chaos, co sa tyka tych vysetreni. Poradna mi vychadza tyzden pred vianocami a to mam 13 tyzden tak sa hadam dozviem viac a dufam ze vsetko bude OK

garonka
12. nov 2009

zazi ja som už kľudnejšia len mi neda čo sa neozýva 😔 ale hlavu hore asi su doma a venuju sa cela rodinka spolu 😉 no mne už naznačila ako cisarak prebiehal najväčšia bolesť je sťahovanie maternice no som zvedava či budem kňučať 🙂

vefi89
12. nov 2009

podla vsetkeho sa musis velmi tesit, ked si taka nedockava 😀 😀 ale ako pozeram do pasu, ta si mala umele oplodnenie?

vefi89
12. nov 2009

😀 Garonka, ale stahovaie maternice aj pri normalnom porode boli 😅 ale vraj to netrve dlho

garonka
12. nov 2009

no vefi ja som zvedava na tu bolesť 😒 lebo aj keď sa maternica rozťahuje nieje to bohviečo a môj drobec sa v brušku vydúva tak stvrdne mi prava strana a tam ma chrbatik 😀 beťar jeden 😀

vefi89
12. nov 2009

treba to brat asi s nadhladom, ze kolke miliony zien tym presli 😉 ja som si vcera napr. vsimla, ze mam brucho nakrivo. Asi som ho mala napravo opreteho 😀 inak Tobias pocuva? 😀

garonka
12. nov 2009

nakrivo? 😀 😀 😀 😀 my sa guľatíme jajajajajaj ale akonahle vyduva chrbat na pravej strane mi stvrdne ta časť a bruško ma taky čudny tvar 😀 😀 😀 kopcuje veselo a v noci ma sam otača z ľavej strany na pravu 😀

vefi89
12. nov 2009

neviem ako to opisat 😀 tak potom mas aj ty brusko nakrivo 😀 😀
uz si bola na tej sladkej vode?

garonka
12. nov 2009

nakrivo a smiešne to je 😀 😀 😀 😀 ale teraz kukam že je guľate a maly je zatiaľ ticho nema ma rušiť lebo som chytala absťak z netu

až vo štvrtok 19.11 idem no pogrcam tam každého fuj a ty si bola či nie?

garonka
12. nov 2009

čo dnes fajne variš? ja leňoším drahy navaril včera

zazalienka
12. nov 2009

no môj malý kope stále.. včera mi na pľúcnom dala dithiaden, 3xdenne štvrťku tablety, kvôli alergii, no a upozornila ma že malý sa bude menej hýbať a bude spavý.. no zatiaľ som si to nevšimla, lebo mi ide brucho vyvaliť.. raz je tam-raz tam..

romy01
12. nov 2009

no baby sa tesim az sa ja budem smiat krivemu brusku. Ta sladka voda je ten test na tehu cukrovku ? To ma kazdy ten test ?

garonka
12. nov 2009

zazi 😀 no to je huncut lebo ditiaden je taky ukľudujuci nie? vidíš akeho športovca v brušku maš 😀

garonka
12. nov 2009

romy no to je glukoza ta sladka vodička 🙂 neviem ako to je ale kamoška na cukor nebola zaleží od lekara ale nema ten test každý

vefi89
12. nov 2009

garonka ja idem v pondelok, takze mam strach z toho, co bude, kedze jasledke nemozem citit. 😀 mu zasvinim topanky, tak nech sa potom necuduje 😀 😀
dnes nevarim , este mi ostalo zo vcera 😀

vefi89
12. nov 2009

inak je normalne, ze mi uz z laveho prsnika zacalo vytekat to..neviem ako sa to vola??Zazi, aj ty to uz mas?

zazalienka
12. nov 2009

romy, do 20 tt Ti to utečie hrozne rýchlo, pretože pokiaľ nemaródiš, tak máš stále čo robiť.. aspoň u mňa to tak bolo.. čím som väčšia a menej pohyblivá, tak ten čas ide stále pomalšie.. inak práve mám doma moju zdravotnú kartu a študovala som údaje od narodenia.. mala som 54 cm🙂 kokooos, chudák malý Mišo, za chvíľu mu budú trčať nohy von..

vefi89
12. nov 2009

a uz som vam pisala, ze sa mi muz smial ked ma meral??,mam mieri 105-95-105-ze som ako sud na pivo 😀 😀 😀

vefi89
12. nov 2009

zazalienka, to ako sa ti nemesti?? ja som mala tiez 54 😀 😀 ale ja dufam, ze budem mat drobca, aby isiel lahko von 😀 😀

vefi89
12. nov 2009

a este jednu vec: neviete, ci su zaludocne vredy a kratkozrakost dedicne??

garonka
12. nov 2009

zazi ja som važila okolo 4 kg a merala som 53cm a niesom vysoka chudačik moja mama 😀 ale guľa som ostala 😀 😀 😀

garonka
12. nov 2009

vefi to čo maš zo cecky je kolostrum i mne to vyteka včera som si všimla ten fľak 😀 sranda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre